Girişimcilik Yönetimi Mba

Genel

Kurumun internet sitesinden bu program hakkında daha fazla bilgi edinin

Program açıklaması

 • MBA programı, katılımcıların uluslararası şirketlerde başarılı üst düzey yöneticiler olmak için girişimci yönetim yetkinliklerini geliştirmelerini sağlar.
 • Program, Baltık ülkelerinden ve İskandinavya'dan katılımcılar için özel olarak tasarlanmıştır.
 • Program, pratik sonuç odaklı eğitim ile birlikte teorik bilginin iyi bir karışımını sağlar.
 • Katılımcıların mesleki gelişimi, MBA çalışmaları boyunca katılımcı ile birebir çalışacak bir koç tarafından desteklenmektedir.
 • Program Estonya'nın en büyük ve en uluslararası İşletme ve Yönetim Okulu tarafından verilmektedir.
 • Yeni kurulan işletmeler, çeşitli iş modeli yarışmaları ve uluslararası yaz okulları için sayısız fırsat sunar.
 • Şirket temelli bir problem çözme projesi, müfredatın ayrılmaz bir parçasıdır. Çalışmalar sırasında derlenir ve bir yüksek lisans tezine genişletilir.
 • Program 1.5 yıl içinde tamamlanabilir.
 • Program esneklik sunar: katılımcıların Estonya dışında yaşamalarına ve çalışmalarına izin veren ayda bir kez yapılan 3 günlük oturumlarda öğretilir.

Müfredat

 • Genel çalışmalar - uluslararası iş ortamının bileşenleri ve küresel işteki eğilimler hakkında bilgi sağlar.
 • Temel çalışmalar - işletme bilgi sistemlerine genel bakış, sistemlerin entegrasyonu ve iş süreçlerinin analizi; pazarlama ve liderlikte bilgi ve beceri kazanacaklar.
 • Özel çalışmalar - iş fikirlerinin başarılı bir şekilde değerlendirilmesini sağlamak ve şirketin değerinin büyümesini desteklemek için finansal ve yönetim muhasebesi bilgisinin yanı sıra finansal yönetim ve analiz hakkında genel bilgi sağlar.
 • Yüksek lisans tezi - öğrenciler, pratik bir işletme yönetimi problemi ile ilgili bağımsız bir araştırma makalesi hazırlama ve teorik bilgileri akademik yüksek lisans düzeyinde pratik problemleri çözme becerileri uygulama becerisi kazanırlar.
1. Dönem Dönem 2 Dönem 3
İş geliştirme ve çevre İşletme bilgileri ve organizasyonu Finans ve Yönetim
Dersler Dersler ve seçmeli dersler Dersler
Kişisel Gelişim Modülü
Çalışma turları
Şirket bazlı bir problem çözme projesi - yüksek lisans tezine genişletilecek

Gelecek kariyeri

İşletme Yüksek Lisans (MBA) girişimcilik yönetimi ile ilgilenen bireylerin kariyer ilerlemek için tasarlanmıştır. Yeterlilik, çeşitli kariyerlere uygundur ve kesinlikle derece sahiplerinin artan kazanç potansiyeline yansıtılacak önemli bir yatırımdır. MBA mezunları stratejik karar verme becerileri kazandılar, liderlik yeteneklerini geliştirdiler ve sürekli değişen iş ortamlarına son derece uyarlanabilirler. MBA, farklı kariyer yolları arasında seçim yapmanızı sağlayan çok yönlü ve değerli bir derecedir - hepsi hedeflerinize, isteklerinize, becerilerinize ve ilgi alanlarınıza bağlıdır.

Kabul

TalTech uluslararası eğitim programlarına öğrenci kabul eşiğine göre kabul edilir. Çevrimiçi görüşme sadece ön değerlendirmeyi geçen adaylarla yapılacaktır. Online başvuru (CV) ve mülakat için maksimum puan 10 puandır. En az 5 puan alan bir başvuran kabul edilir.

Programa özel gereksinimler

Lisans veya dengi
Mühendislik, bilişim, bilim veya ekonomi konularında geçmişi olan adaylar başvuruda bulunabilir.

Tallinn University of Technology çalışmalara katılmak için, bir başvuru sahibi mümkün olan en yüksek genel not ortalamasının en az% 60'ına sahip olmalıdır.

İş deneyimi
Orta yönetici veya uzman olarak en az 3 yıllık iş tecrübesine sahip olmak gerekir.

AB dışında bulunan bir şirkette çalışan adaylar için, çevrimiçi bir yönlendirme görüşmesi yapmak amacıyla işverenin iletişim bilgileriyle birlikte, çalışan durumunu belgeleyen resmi bir beyan sunmak zorunludur.

Çalışmalar boyunca aktif olarak çalışmayı bekleyen adaylar tercih edilecektir.

Not! DreamApply'deki çevrimiçi başvuru formunu uygularken ve doldururken, bu form özgeçmişiniz olarak değerlendirildiğinden lütfen iş deneyiminizi ve önceki eğitiminizi ayrıntılı olarak açıklayın. Tamamladığınız eğitim programları, nerede ve ne zaman eğitim aldığınız hakkında bilgi verin; iş deneyiminizi, nerede ve hangi pozisyonlarda çalıştığınızı listeleyin, temel sorumlulukları ekleyin, iş deneyiminizin zaman çizelgesini verin.

Online röportaj

Görüşme sırasında ele alınan konular:

 • Önceki eğitim, iş tecrübesi, kariyer ve Girişimcilik Yönetimi MBA programı ile bağlantısı.
 • Motivasyon programı üzerinde çalışmak, çalışmaların amacı ve alternatifleri de dahil olmak üzere bu programı seçmenin nedenleri.
 • Girişimcilik Yönetimi MBA programını geçmek kişisel kariyerinize nasıl katkıda bulunur?

Görüşme süresi 10-15 dakikadır.

Son Güncelleme Mar 2020

Okul Hakkında

A vision of today’s society is innovative, entrepreneurial, technologically advanced, and open to the world, and this is what Tallinn Unversity of Technology (TalTech) is applying for through internat ... Devamını oku

A vision of today’s society is innovative, entrepreneurial, technologically advanced, and open to the world, and this is what Tallinn Unversity of Technology (TalTech) is applying for through internationally high-level studies and research. Daha Az