Girişimcilik ve Yenilikçilik Yüksek Lisans İşletme (MBA)

Genel

2 konum mevcut
Okulun internet sitesinden bu program hakkında daha fazla alın

Program açıklaması

Girişimcilik ve İnovasyonda MBA

kurs ayrıntıları

 • Ders Adı: Girişimcilik ve İnovasyonda MBA (Tam Zamanlı)
 • Dersin Türü: MBA - İşletme Yüksek Lisansı (Tam Zamanlı)
 • Kurs Sektörü: İşletme ve Finans
 • Kurs Süresi: 18 ay
 • Kredi: 90 EU EC
 • Yıl Başına Giriş Puanı: Yılda 6 x giriş
 • Derece veya Yeterlilik: FIBAA ve NVAO Tarafından Akredite Edilmiş İşletme Yüksek Lisansı
 • Yer: Amsterdam
 • Öğrenim Ücreti: 18.300 € (Tam program, yılda 9.150 €)

Burs Ödülü

Wittenborg Mezunları: € 3.000 - Ortak Enstitüleri: € 2.000- Altın Ödülü: 1.500 €

Giriş

Kariyerinizi yönetimde ilerletmek veya yeni bir girişimcilik Pathway başlatmak veya bir şirketin inovasyon ve stratejik değişim yönetimi sektöründe veya departmanında bir kariyeri incelemek istiyorsanız , Girişimcilik ve İnovasyon alanındaki MBA , atılım yapmanızı sağlayacaktır. mevcut bir pozisyondan yeni iş ve yönetim rolleri veya sizi bir girişimci veya bir 'kurum içi girişimci' olarak yeni veya mevcut bir işletmenin yönetiminde yeni bir role girmeye hazırlayarak, bir işletme sahibinin veya startup'ın gelişmesine yardımcı olur.

Girişimcilik MBA, Wittenborg'da sunulan uluslararası MBA programımızın uzmanlık alanlarından biri olup, Hollanda ve dünyanın dört bir yanından tam zamanlı ve yarı zamanlı öğrencilere sunulmaktadır.

Uluslararası bir öğretim görevlisi ve iş liderleri ekibi, bu MBA'yı, mevcut bir işten veya yönetici olmayı arzulayan bazı iş tecrübesine sahip mezunlardan yönetim rollerine tırmanmaya hazır olanlar için tasarladı. Geleneksel MBA yapı taşları ile birlikte, Girişimcilik ve İnovasyon alanındaki bu MBA, girişimcilik, strateji ve yeniliğe özel olarak odaklanan ek modüller sunar. ”.

Wittenborg MBA boyunca, her zaman uluslararası bir bakış açısından, iş ve yönetim üzerine stratejik bir bakış açısı alırız ve geleceğini şekillendirmeye yardımcı olacak mevcut veya gelecekteki organizasyonlarınız tarafından verilen önemli kararlara katkıda bulunma becerilerini geliştirmenize yardımcı oluruz.

Herhangi bir akademik veya çalışma disiplini geçmişine sahip öğrencileri bu programa başvurmaya davet ediyoruz. Wittenborg MBA programımıza birçok katılımcı bunu bir bilim veya teknoloji geçmişi ile yapar - daha önce işletme veya yönetim eğitimi almış olmanız gerekmez - ilk dönem sizi Girişimcilik ve İnovasyonda MBA konusunda daha fazla uzmanlaşmak için ihtiyacınız olan tüm araçlarla donatır. .

 • Mevcut becerilerinizi ve deneyimini bir yönetim düzeyine daha da geliştirin;
 • Finansal karar vermede ilginizi artırın;
 • İş dünyasına stratejik bir bakış açısı geliştirmek;

Kurs içeriği

Ders yapısı

Wittenborg MBA, her 6 haftada bir olmak üzere 2 modül ile bir blok formatında teslim edilir. Sınıflar disiplinler arasıdır - farklı işletme uzmanlıklarından MBA öğrencileriyle 1. dönemdeki paylaşılan modülleri incelersiniz. Yuvarlanma girişi (yılda 6 kez) nedeniyle gruplar dinamik, son derece uluslararası ve çeşitlidir.

Modüller, 'blok formatı' olarak adlandırılan ardışık günlerde yoğun bir şekilde teslim edilir, bu da her bir modülün 6 günlük öğretime 3 günlük iki blok halinde ayrıldığı anlamına gelir. Öğretim yöntemleri grup çalışması, vaka çalışmaları, sunumlar ve canlı projeleri içerir. Ders, etkileşimli öğrenmeye vurgu yaparak, dersler, sunumlar, dersler ve vaka çalışmaları dahil olmak üzere çeşitli yaklaşımlar aracılığıyla sunulmaktadır. Her bir modül iki öğretim elemanı tarafından, genellikle tam zamanlı bir Wittenborg okutmanı ve bir ortak üniversiteden konuk öğretim görevlisi tarafından verilir. Modüller endüstriden düzenli misafir konuşmacılar içerir.

Çalışma alanları

Yönetim konuları, daha derin uluslararası kurumsal finansman ve yatırım modülleri ile paralel olarak çalışılan strateji, pazarlama, operasyonlar, insan kaynakları, muhasebe ve finansal planlama konularını ele almaktadır. Seçenekler danışmanlık ve çoklu birim yönetimi içerir. Öğrenciler akademik veya endüstriyel projelere başvurabilecekleri araştırma becerileri edinirler.

Müfredat

1. Dönem

• İnsan kaynakları yönetimi

• Pazarlama Yönetimi

• Yönetim Muhasebesi ve Finans

• Operasyon Yönetimi

• Uluslararası Yönetim

• Bilgi Yönetimi

2. Yarıyıl

• Girişimcilik

• Girişimcilik, Yenilikçilik ve Yaratıcılık

• Danışmanlık

• Küreselleşme, Toplum ve Kültür

• İş istatistikleri

• Stratejik Yönetim

Program boyunca: Araştırma Yöntemleri, Final Projesi'ne giden 3 Proje haftası

Endüstri

Profesyonel Profil

Bir girişimci, iki ana işlevi yerine getirebilir; yeni iş girişimlerinin (girişimcinin) şoförü veya mevcut iş (yenilikçi) içindeki yenilik ve değişim şoförü. Profil, bu iki rol arasında esas olarak, risk alma yeteneği ve fırsattan yararlanma becerisi gereksinimleri arasında farklılık göstermektedir. Hem riski yargılamak hem de fırsatın farkında olmak, bu profilin spektrumunun her iki ucunda gerekli olan yetkinliklerdir.

Girişimci, insanları yönetme ve motive etme becerisine gereksinim duyar. Bu, işe yeni başlayanlar ve proje lansmanları sırasında, aynı zamanda değişim ve yenilik uygulama zamanlarında da olacaktır. Girişimci, iyi iletişim becerilerine olan ihtiyacı anlayacak ve toplum, ekonomi ve sürdürülebilirlik konusunda iyi bir anlayışa sahip olacaktır. Girişimci fikir ve ürün satma, bağlılık kazanma ve iş planlarını sunma ve yürütme becerisine sahip olacaktır. Bir şirket içinde büyük veya küçük, istikrarlı ve sağlam bir yönetime duyulan ihtiyacı anlamak önemlidir. Günümüz Avrupasında girişimci bir iş adamı, kıtadaki ve dünyadaki insanlarla iletişim kurabilmeli ve ulusal ve uluslararası hükümetlerin dahil oldukları iş girişimleri üzerindeki etkilerini anlama yeteneğine ihtiyaç duymaktadır. Girişimciler ve Girişimciler Sorunlara ve risklere bütünsel bir bakış açısıyla bakma ve çözümler bulma ve inovasyon yoluyla riski yönetme yeteneği. Finans ve mali konular hakkında iyi bir anlayışa sahip olmaları ve muhasebe, insan kaynakları veya bilgi hizmetleri aracılığıyla onları destekleyen insanlarla bilgili bir şekilde iletişim kurabilmeleri ve bu insanlara liderlik edebilmeleri gerekir.

Girişimciler ve girişimciler başarılıdır çünkü stratejik kararlar almalarını ve aynı zamanda çok sayıda iş fikri ve projesinde çalışmayı gerektiren karmaşık durumları hızla anlayabilirler. Pazarlama tasarım ve uygulaması konusunda sağlam bir anlayışa sahipler. İş fikirlerini eşzamanlı olarak geliştirebilmek, önemli detayları belirleme ve anlama, alternatifleri belirleme ve iş süreçlerini sürekli değerlendirme ve inceleme becerisini gerektirir. Girişimcilerin bir özelliği, uzun vadeli iş hedeflerini ve amaçlarını başarma konusunda kendilerini tamamen adama ve taahhüt etme yeteneklerine sahip olmaları ve bu enerjinin doğrudan kısa vadeli hedeflere çevrilmeleridir.

Girişimcilik ve İnovasyonda MBA Mezunu

“Uluslararası bir işletme uzmanı, örgütler, ürünler, hizmetler ve politikalar düzenleyen, geliştiren, politika uygulayan ve uygulayan, stres altında çalışan, süreçleri kontrol eden, organizasyon özelliklerini analiz eden, insan kaynakları kullanan ve planlayan bir kariyer sahibi olacak. yönetimi, personeli ve personeli motive edin, finansal bilgileri yönetin, bilgileri etkili bir şekilde kullanın, kampanyaları planlayın ve düzenleyin, iç ve dış pazarları anlayın, çevreyle etkileşime geçin, ağ kurun, zincirleri yönetin, etkili iletişim kurun, liderlik becerilerini gösterin, toplantılar yönetin, fikir sunun, satış yapın fikir ve ürünler, en azından İngilizce konuşun ve yazın, şirket ve organizasyon kararlarına katılın ve yerel ve uluslararası kültürleri ve bunların organizasyon ve birey üzerindeki etkilerini anlayın. ”

“İşletme Yöneticileri finansal veya teknik ortamlarda çalışabilir, aynı zamanda yönetim ve liderlik ayarlarını ve bunların bir kombinasyonunu yapabilirler. Liderlik ihtiyacını anlamak ve insanları motive etmek zorundadırlar. Değişimin ve inovasyon ihtiyacının etkisini anlamaları gerekir. İşletme Yöneticisi iyi iletişim becerilerine duyulan ihtiyacı anlayacak ve toplum, ekonomi ve sürdürülebilirliği iyi anlayacaktır. Bir şirkette istikrarlı ve sağlam yönetim ihtiyacını anlamak, büyük ya da küçük önemlidir. Günümüz Avrupa'sındaki bir iş insanı, kıtadaki ve dünyadaki insanlarla iletişim kurabilmeli ve ulusal ve uluslararası hükümetlerin, içinde bulundukları iş girişimleri üzerindeki etkilerini anlama becerisine sahip olmalıdır. ”

“MBA nitelikli bir İş Yöneticisi, disiplinler arası bir düşünme yeteneğini gerektiren beceri ve yetkinlikleri kullanarak, hem taktik hem de stratejik düzeyde, bir dizi karmaşık ve entegre iş operasyonlarını uluslararası veya yerel bir ortamda yönetebilir. Bir kurumun kurumsal stratejisini iş ve kültür alanı içinde geliştirmek için katı araştırma ve eleştirel analiz becerilerini birleştirebilme yeteneğini göstereceklerdir. ”

Kariyer olasılıkları

MBA Kariyer Artırma!

MBA mezunları genellikle üst yönetim pozisyonlarına hızlı izlenir ve bu MBA programı üst yönetim pozisyonlarında veya DBA veya Ph.D.

MBA, kariyerlerini

 • Bir organizasyonda çalışan, insanları veya süreçleri yöneten ve mevcut iş pozisyonu içinde kariyer fırsatlarını iyileştirmek isteyen Hollandalı veya diğer AB mezunları. Bu öğrenciler işverenleri tarafından desteklenir ve programın yarı zamanlı olarak çalışabilir;
 • Bir organizasyonda çalışan, insanları veya süreçleri yöneten ve uluslararası bir pazarda istihdam edilebilirlik şanslarını artıracak bir tam zamanlı MBA programı arayan Hollandalı veya diğer AB mezunları;
 • Lisans derecesini tamamlamış ve kariyerlerini, mevcut işverenlerinde ya da yeni bir fırsat arayışında kariyer fırsatlarını iyileştirmek isteyen insanlarla veya süreçlerle ilgilenen bir organizasyonda çalışmış olan Hollanda'daki uluslararası mezunlar;
 • Dünya çapında uluslararası öğrenciler, iş veya ticari olmayan alanlardan, kanıtlanmış sayıda insanı veya organizasyon içindeki süreçleri yöneterek yıllardır. Bu öğrenciler, iş hayatında ya da Hollanda'da, işverenleri ya da yeni bir organizasyonda, iş piyasasındaki kariyer beklentilerini geliştirmelerine olanak tanıyan, İngilizce-öğretmeli, uluslararası odaklı bir MBA programı arıyorlar. daha yüksek düzeyde çalışmalar.

Mesleği - MBA nitelikli Girişimci / Intrapreneur

Wittenborg, Girişimcilik ve İnovasyon Yüksek Lisans İşletme Yüksek Lisans mezununun olası mesleklerini, aralarında sıklıkla ve doğal bir örtüşme olan birbiriyle ilişkili dört bölümde görüyor:

(Serial) Girişimci

Bu, işletmeleri ve şirketleri sıfırdan başlatmaya ve başarıya adamaya kararlı bir kişi olarak görülüyor.

Bağımsız Serbest Çalışan İş Adamı

Bu bir şirketi yönlendiren ve yöneten bir kişi, bir KOBİ olarak görülüyor. Bu, aile tarafından işletilen bir işletmenin sahibi veya mevcut bir işletmeyi satın alan ve alan bir işletme sahibi olabilir. Bu, aynı zamanda, inovasyon yoluyla bir iş kurmaya başlayan ve yeni bir girişim başlatmak için satmadan ya da ayrılmadan o şirketi yönetmeye ve yönetmeye devam eden bir girişimci de olabilir.

KOBİ’de ikinci komut

Bu, son derece önemli girişimci, küçük işletmelerde en yaygın yönetici olmayan girişimcidir. Bir KOBİ'deki 2 numara olduğu için girişimci, riskleri ve fırsatları dikkatli bir şekilde dengeleyerek şirketin yenilikçi ve hedef odaklı bir şekilde gelişmesini sağlaması bakımından hayati bir konumdadır. Bu tür Intrapreneur, iş deneyimi veya proje başlangıcı ve proje yönetimi tecrübesine sahip ve artık edinilen deneyim ve bilginin başka bir girişimciyi desteklemek için kullanılabileceği bir an oldu.

Kurumsal Intrapreneur

Bu girişimci rol, şirketler ve kuruluşlar ile kâr amacı gütmeyen ve kamu kuruluşlarında, modern ekonomi ve iş ortamında değişmeye, gelişmeye ve yenilik yapmaya zorlandıklarından giderek daha önemli hale gelmektedir. Şirketler, liderlik nitelikleri yanında geniş bir yelpazede iş becerileri ve yetkinlikleri ve işletme yönetimi bilgisine sahip olan girişimci iş liderlerine ihtiyaç duyarlar.

Giriş koşulları

 • bir lisans derecesi veya eşdeğer tanınan yeterlilik;
  • Başvuru sahiplerinden önceki eğitim enstitülerinden akademik bir referans sunmaları istenir;
  • İşletme alanında lisans derecesine sahip olmak gerekli değildir, ancak lisans öğrencileri, bir akademik yazı ve araştırma deneyimi derecesi gösteren bir akademik çalışma (final projesi veya tez) tamamlamış olmalıdır.
 • 3 yıllık mesleki deneyim;

Başvuru sahiplerinin, çalıştıkları bir şirket veya kuruluştan bir referans vermeleri istenir;

İngilizce Dil Gereksinimleri

 • IELTS 6.5 veya TOEFL Eşdeğeri. Eşdeğer puanlara genel bir bakış için buraya tıklayın.
 • Wittenborg'un TOEFL Kodu 4889.

İş deneyimi gereği, başvuru koşulları Wittenborg MBA gibi profesyonel bir Yüksek Lisans'a giriş için Hollanda'daki ulusal gereksinimleri yansıtır. İngilizce yeterlilik düzeyi gerekliliği ½ Hollanda'daki asgari ulusal gerekliliklerden daha yüksek bir noktadır.

Seçim prosedürü

MBA programına girmek isteyen öğrenciler için özel bir seçim prosedürü yoktur, ancak AB dışındaki (vize) öğrenciler, göçmenlik statüsünü garanti altına alabilmeleri için arka planlarına göre “taranmaktadır”.

Tarama, Wittenborg (örneğin Turuncu Lale Bursu) veya üçüncü şahıslar (NUFFIC, AB, vb.) Tarafından sağlanan herhangi bir bursu dikkate alarak yeterli fonların kanıtlanması da dahil olmak üzere, gerekli tüm IND belgelerinin toplanması ve korelasyonunu içerir.

Başvuru sahiplerinin, Wittenborg'un programını seçme nedenlerini ve Hollanda'da (uluslararası öğrenciler) eğitim görmek için gerekçelerini açıkladıkları bir motivasyon mektubu sunmaları gerekmektedir. Programların talep ettiği ve özellikle uluslararası öğrenciler için öğrenci motivasyonu önemlidir. Bir yılda tüm kredilerinin en az% 50'sini tamamladıkları bir kriter var.

Başvuru Tarihleri

Avrupa Birliği'nde (AB) ikamet etmeyen uluslararası öğrenciler, giriş tarihinden 6-8 hafta önce başvuru yapmalıdır.

AB'de yaşayan öğrenciler, giriş tarihinden 2-4 hafta önce başvuru yapmalıdır.

Son başvuru tarihinden önce başvuruda bulunmamanız durumunda, aksi takdirde istemediğiniz sürece başvurunuz otomatik olarak bir sonraki bloğa kayıt için bir başvuruya dönüştürülecektir.

Son Güncelleme Ağu 2020

Keystone bursu

Sunduğumuz burs seçeneklerini keşfedin

Okul Hakkında

Wittenborg is a “boutique university” with a primary focus on management as it relates to disciplines in society. Our personal attention to your education is very important. It is for this reason that ... Devamını oku

Wittenborg is a “boutique university” with a primary focus on management as it relates to disciplines in society. Our personal attention to your education is very important. It is for this reason that we take quality seriously and are accredited by the Dutch Flemish Accreditation organisation (NVAO) and Foundation for International Business Administration Accreditation (FIBAA). Daha Az
Apeldoorn , Amsterdam + 1 Daha fazla Daha az