Global MBA Yeşil Enerji ve Sürdürülebilir İşletmeler

Genel

Program açıklaması

Yeşil Enerji ve Sürdürülebilir İşletmelerde MBA , dünyanın dört bir yanından gelen bir profesör ekibine sahiptir: İsrail, Danimarka, Hindistan, Kanada, ABD ve Fransa. Şirketler'in artık göz ardı etmeyi göze alamayacağı bu sıcak konuları ele alan bir program. Katılımcılar, güçlü çevresel ve sosyal değerlere sahip kişilerin, girişimci ve kurumsal girişim becerilerinin gelişimini eleştirel düşünme ve liderlik yetkinlikleri oluşturmasıyla entegre ettikleri teşvik edici bir öğrenme deneyimine katılacaklardır.

Sürdürülebilir kalkınma, çevresel etki yönetimi, sosyal girişimcilik ve iş etiği, dünya çapındaki şirketler arasında olağanüstü dikkat çeken konulardır. Yeni nesil iş liderleri, bu değişen ortamda şirket performanslarını ve stratejilerini yönetmeye hazır olmalıdır. MBA Yeşil Enerji ve Sürdürülebilir İşletmeler, üçlü alt çizgiyi başarıyla ele alan çözümler aramak için tasarlanmıştır: finansal geçerlilik, ekolojik sürdürülebilirlik ve sosyal eşitlik.

Çevre Bakanlığı ve Kara ve Deniz Koruma Bakanlığı ile birlikte.

yapı

Yüksek Lisans derecesi, 518 saat sınıf aktivitesi, 1300 saat bireysel ve grup çalışması ve 500 saatlik staj da dahil olmak üzere İngilizce olarak verilen 12 aylık bir tam zamanlı programdır.

Program, öğrenciler 500 saatlik bir stajı tamamladıklarında tamamlanır. Staj, öğrencilerin problem çözme becerilerini geliştirmelerine, yeni geliştirilen bilgilerini uygulamalarına ve iş dünyasında ortaya çıkan gerçek durumlarla yüzleşmelerine fırsat tanımalarına yardımcı olacaktır.

Programlarımız, öğrencilere gerçek zamanlı BBS topluluğunun bir parçası olmalarını sağlamanın yanı sıra, gerçek hayattaki örnek olayları entegre ederek, en iyi sınıf boyutlarını sunarak heyecan verici ve tatmin edici bir öğrenme deneyimi sağlar.

Kariyer Geliştirme

İstihdam edilebilirlik yaratmak, MBA programımızın sistematik kariyer geliştirme yaklaşımı ile elde edilen temel hedeflerinden biri olduğu kadar, öğrencilerimizin profesyonel projelerini işletmelerin ifade ettiği ihtiyaçlarla etkin bir şekilde uyumlu hale getirme çabasıdır.

Staj, özellikle mezun olduktan altı ay sonra Bologna Business School genel olarak% 90'lık bir yerleştirmeyi başardığı gerçeğini göz önüne alarak mükemmel bir profesyonel sıçrama tahtası görevi görür.

Kariyer Geliştirme Departmanı, katılımcıların kariyer hedeflerini takip etmelerine yardımcı olacak ve iş arama sürecinde onları destekleyecektir. Bu uzmanlık bölümü, kariyer araştırması ve yerine getirilmesine adanmıştır. Nitelikli bir kariyer danışmanı, öğrencilere iş arama stratejileri, görüşme becerileri, özgeçmiş geliştirme, kariyer / kişilik değerlendirmeleri ve çok daha fazlasını içeren çeşitli hizmet ve kaynaklara yardımcı olacaktır.

Finansal yardım

Bologna Business School , MBA katılımcıları için hem tam hem de kısmi burslar sunmaktadır. Tüm adaylar uyruklarından bağımsız olarak başvuruda bulunabilirler. Burslar liyakat esaslıdır (hem akademik hem de profesyonel liyakat) ve yalnızca öğrenim ücretlerini karşılar.

Küresel MBA bursları sunar:

  • 35.000 euro (tam burslu)
  • 20.000 euro (kısmi burslu)
  • 15.000 euro (kısmi burslu)
  • 10,000 euro (kısmi burslu)


    Katılımcılar, başvuru ücretinin tam kapsamına kadar sübvanse edilmiş oranlı Onur Kredisine başvurabilirler.
    Daha fazla bilgi için lütfen globalmba @ BBS .unibo.it

Son Güncelleme Eyl 2019

Okul Hakkında

BBS (est. in 2000) is the business school of the University of Bologna (est. A.D. 1088). BBS ranks among the most innovative business schools in Europe and is one of the most reputable institutions in ... Devamını oku

BBS (est. in 2000) is the business school of the University of Bologna (est. A.D. 1088). BBS ranks among the most innovative business schools in Europe and is one of the most reputable institutions in Italy. Daha Az

Akreditasyonlar

EFMD Epas Accredited