Global MBA

Genel

Program açıklaması

Global MBA ve Kendiniz

Kendi MBA'inizi tasarlamak ister misiniz? O zaman MBA Kendiniz en iyi seçenek. Bu MBA yöntemi, ihtiyaçlarınıza en uygun eğitim modüllerini ve uluslararası deneyimleri seçmenizi sağlar. Böylece tüm MBA konularından en iyi şekilde yararlanabilirsiniz.

MBA sonrası ne alacaksınız?

 • Şirketin işleyişi hakkında küresel bir vizyonun yanı sıra onu oluşturan farklı unsurların ve alanların ilişkisi ve önemi hakkında bilgi edineceksiniz.
 • Çevreyi ve organizasyonu iş fırsatlarının tespitinde birbiriyle ilişkili anahtar bir bütün olarak anlayacaksınız .
 • Organizasyonun karar almayı kolaylaştıran stratejik ve bütünleştirici vizyonunu edineceksiniz .
 • İşletme yönetimindeki temel finansal ekonomik kavramları anlayacak ve yorumlamayı öğreneceksiniz.
 • Organizasyonel yetenek yönetimi için temel yetkinlikler ve beceriler geliştireceksiniz.
 • Müşteriyi , memnuniyetine yönelik eylemlere rehberlik etmek için iş yönetiminin merkez üssü olarak görselleştireceksiniz.
 • Girişimciliği teşvik ederek yenilikçi iş planları geliştireceksiniz.
 • Yeni teknolojik zorluklara yönelik bir organizasyon kültürünü geliştiren dijital iş modellerinin tasarımını ve uygulamasını derinleştireceksiniz.

129570_photo-1517245386807-bb43f82c33c4.jpgSürme / Çarpma

Üç eksene dayanan metodolojik bir karışımın kombinasyonu önerilmektedir: Eğitim - Deneyimler - Mesleki gelişim. Bu metodoloji sayesinde, öğrenmeyi kolaylaştırmak ve sürekli öğrenme ve yeniden öğrenme gerektiren, giderek daha talepkar bir rekabet ortamının ihtiyaçlarına uyarlamak mümkündür.

Eğitim oturumları nasıl yapılır?

 • Yüz yüze oturumlar Öğretmenlerin mesleki deneyimlerine ve onaylanmış metodolojilerin ve çalışma modellerinin edinilmesine dayanan temel olarak pratik öğretim.
 • Pratik Durumlar Öğrencilerin ekip olarak çalışacakları ve edindikleri bilgileri uygulayarak çözümler önerebilecekleri pratik vakaların tartışılması ve gerçekleştirilmesi.
 • Sanal Kampüs Öğrencilerin pratik vakaları çözmek için gerekli kaynakları bulacağı sanal platform. Aynı zamanda grup iletişimini kolaylaştırmak için bir araçtır ve ilgili konuları tartışmak, danışmak ve önermek için bir buluşma yeridir.
 • Çevrimiçi öğreticiler. Sanal platform sayesinde öğrenciler soruları cevaplayabilecek ve fakülte personeli ile iletişim kurabileceklerdir.
 • Teknolojisi. Katılımcıların şu anda şirketler tarafından dijital dönüşüm süreçlerinde kullanılan gerçek araçlarla deneme yapmasına olanak tanıyacak farklı teknoloji çözümlerine güveneceğiz.

Deneyimsel öğrenme nasıl teşvik edilir?

 • Açık Hava Eğitimi Sınıf dışında, belirsizlik ve karmaşıklık bağlamında (liderlik, takım çalışması, yenilikçilik, esneklik, yönetici istihbaratı, iletişim, çatışma çözümü vb.) Organizasyonlardaki temel yönetim yeterliklerini derinleştirmeyi amaçlayan faaliyet.
 • Kurum içi davalar. Farklı sektörler (ayakkabı, perakende, lüks, lojistik, endüstriyel, hizmetler, oyuncaklar, turizm, teknoloji, vb.) Ve tipolojilerde (KOBİ'ler ve çok uluslu şirketler) her biri için tesisleri ziyaret etmenin ve bilmenin yanı sıra, gerçek vakalar yapacağız şirket, MBA katılımcıları aynı yöneticinin liderliğindeki şirketin gerçek bir meydan okuma çözmek için çalışacağız. Kurum içi vakalar MBA alanında edinilen bilgi ve metodolojileri test etmek için mükemmel bir fırsat olacak ve aynı zamanda bölgedeki şirketler ile ağ geliştirme fırsatı olacak.
 • Uluslararası Deneyimler (Global MBA modu). Global MBA yapmayı seçerseniz, “Uluslararası Deneyimler” ile çalışmalarınızı üç Eğitim Gezisi yöntemi ile tamamlayabilirsiniz: Silikon Vadisi, Georgetown ve Çin.

metodoloji

FBS Business School metodolojisi son derece pratiktir: tamamen "yaparak öğrenme", yani yaparak öğrenme üzerine odaklanır.Tüm FBS MBA programlarında izlenen metot, öğrencilerin pratik varsayımlara hazırlanmaları ve çözüm önerileri sunmaları, öğrenciyi karar verme karşısında göstermeleri gerekir. Bu metodoloji, bu teknikte çok iyi eğitilmiş bir manastır gerektirir, çünkü sınıflar otantik paylaşılan bilgi forumları haline gelmek zorundadır.

Program Yapısı

FBS Business School'da MBA programı üç döneme ayrılmıştır.129656_pic-ia01.png

Tesviye süresi, MBA resmi tarihinden birkaç hafta önce başlar. Bu gönüllü destek döneminde, öğrenciler muhasebe temelleri, Office araçlarının kullanımı ve programın gerçekleştirilmesinde yardımcı olabilecek diğer konularda sınıflar alırlar.

MBA dönemi aşağıdaki bölümlere veya aşamalara ayrılmıştır:

Temel Bilgiler: 360 development'lik bir işletme vizyonu sağlayan, yönetimsel gelişim için gerekli unsurların mevcut panoramasından yapılan revizyon.

Gelişmiş: Büyük Verilerden Uluslararası Ticarete kadar değişen içeriklerle yönetim becerilerinin ve yeteneklerinin derinleştirilmesi UZMANLIK: Son dönem, şirketin Genel Yönetim, Finansal Yönetim, İnsan Kaynakları Yönetimi veya diğerleri gibi alanlarının uzmanlaşmasından oluşur. .

Proje: Öğrenilen şeyin desteğiyle ve bir öğretmenin bireysel olarak izlenmesiyle uygulanacağı bir şirket Yaratma Projesinin detaylandırılması.

Kişisel kariyer planı: Öğrencinin Stratejik Kariyer Gelişim Planının planlanmasına eşlik eder. İstihdam edilebilirlik, FBS MBA'in en önemli özelliklerinden biridir.

Öğrenciler mezun olduklarında Complementos eğitimine gidebilirler. Bu gönüllü yardım döneminde öğrenciler, Dijital İş Dünyası ile ilgili bilgilerini, Dijital Ekosistem, Vizyon ve Dijital Strateji, Dijital Ortamlarda İş Modelleri, Teknoloji Bozuklukları ve Tasarım Düşüncesi, Dijital Pazarlama ve e-ticaret ve İnsan Kaynakları Yönetimi alanlarında yoğunlaştırdı. Dijital Finans'ın yanı sıra dijital.

Tamamlayıcı konular arasında bir dil geliştirme modülü eklenir.

deneyimler

FBS MBA'in amaçları arasında yalnızca bilgi ve karar araçlarının edinilmesi değil, aynı zamanda kişisel becerilerin veya yumuşak becerilerin geliştirilmesi de vardır.

Açık. Birkaç gün boyunca, diğer dinamiklere ilişkin vakalar ve notlar okul dışındaki bir öğrenme ortamında değiştirilir ve liderliğin ve takım çalışmasının önemini vurgulayan normalden tamamen farklıdır.

Etkili iletişim için stratejiler. Bu çalıştayın amacı, istediğimiz hedeflere ulaşmak için iletişim kurmayı öğrenmektir. İyi bir iletişim stratejisi geliştirmek, etkili bir şekilde iletişim kurmanıza olanak sağlar.

Şirketlere ziyaretler. Ticari gerçekliği öğrencilere kazandırmayı hedefliyorlar. Ziyaretler, öğrencilere, onlara güncel bilgiler sağlayan insanlarla, süreçlerle ve iş gerçekleriyle temas kurma fırsatı verir ve kariyerlerinin mesleki uygulamadaki uygulamalarını bilmelerini sağlar.

Profesyonel uygulama günleri. Fundesem'deki eğitim sırasında, öğrenci, iş dünyasından profesyonel konuşmacılar tarafından yönetilen konferanslara, seminerlere ve atölye çalışmalarına katılabilecek. Bu günlerin amacı, öğrencinin öğrenmesini zenginleştirmek, en son iş haberleriyle güncel olmak ve iş aramadaki en son eğilimleri öğrenmek. Şirketler tarafından en çok değer verilen profilleri bilmek, öğrencilerin mesleki kariyerlerine odaklanmalarına yardımcı olabilir.

Yönetsel yetenek gelişimi. FBS metodolojisi öğrencilerin gerçek işletme problemlerini ele alarak yönetsel beceriler ve yetenekler geliştirmelerini sağlar. Bu metodoloji, vakaların çözümü, entegrasyon ve meslektaşların katkıları ve deneyimleri ile zenginleştirme için takım çalışmasını desteklemektedir.

Ağ. Herhangi bir sektörde bir kariyer geliştirmeye başlamak için öğretmenler ve sınıf arkadaşları ile ilişkiler çok önemlidir.

Tamamlayıcı atölyeler

Ustanın gelişimi boyunca, öğrenci eğitimini tamamlamak için çeşitli atölye ve atölye çalışmalarına katılacaktır.

Yenilik. Yenilik yapmak için gerekli süreçleri, araçları ve vizyonu kolaylaştırmak için inşa edilmiş bir atölye çalışması. Öğrenciye pratik bir şekilde birlikte yaratma, araştırma ve inovasyon yöntemini öğrenme imkanı sunar.

Profesyonel yeterlilikleri görünür yapın. Kurs boyunca, öğrencilerin işgücü piyasasındaki erişilebilirliklerini veya büyümelerini geliştirmelerine yardımcı olmak için atölye çalışmaları ve eğitim oturumları planlanmaktadır.

Motive takımlar Üretken ekipler Bu ekiplerin doğru yönünde şirketin verimliliği yatmaktadır ve bunun için yeni liderlerin olumlu iletişim, duygusal zeka, tanıma, vb. Gibi çeşitli beceriler edinmeleri ve geliştirmeleri gerekmektedir.

Profesyonel uygulama günleri. MBA sırasında öğrenci, iş dünyasından profesyonel konuşmacılar tarafından düzenlenen konferanslara, seminerlere ve atölyelere katılabilir.

manastır

FBS fakültesi, iş dünyasındaki en üst düzey profesyonellerden, profesyonel alanda geniş deneyime sahip olmanın yanı sıra, öğretim, araştırma, danışmanlık ve danışmanlıktan oluşmaktadır.

Öğretim ekibi, ulusal ve çok uluslu şirketlerin yönetim pozisyonlarında tecrübeye ve uzman oldukları şirketler hakkında konuları öğretmelerine olanak tanıyan harika bir pedagojik hazırlığa sahiptir. profesyonel, MBA programlarımızda öğrencilere küresel bir vizyon veren, doğru ve sadakatle şirketin gerçekliğine uyarlanmıştır.

Kariyer gelişimi

FBS olarak, öğrenciye profesyonel kariyerini en uygun kararları alarak planlayabilmesi ve temel hedeflerini tasarlayabilmesi ve yürütebilmesi için yardımcı oluyoruz.

Çeşitli hizmetler (Kariyer Danışmanı, Koçluk ve Mentorluk, Seminerler ve Atölye Çalışmaları ve İşgücü Oryantasyonu) aracılığıyla öğrenciye Kariyer Gelişimi için bir Stratejik Plan tasarlama ve uygulama eşlik eder. İş arama sürecinde veya mevcut işlerini geliştirmek isteyen öğrencilerle işe alımcılar, yetenek avcıları veya doğru şirketlerle iletişim kurun

Bazı Kariyer Gelişimi verileri şunlardır:

 • Aynı şirketler tarafından işe alınan 5 öğrenciden 4'ü staj yapıyor
 • FBS MBA öğrencilerinin% 95'i yüksek lisans tamamlandıktan sonra iki yıl içinde istihdam geliştirmek veya değiştirmek
 • Fundesem öğrencilerine 600'den fazla şirket pozisyon başvurusunda bulundu.
 • 2017/18 son akademik yılında şirketler tarafından 130 öğrenci işe alındı.

finansman

FBS, amacı profesyonellerin ve şirketlerin gelişmesi olan kar amacı gütmeyen bir kuruluştur. Bu nedenle, temel MBA programları için adaylar için bir dizi burs sunuyor, böylece herhangi bir öğrenci eğitimine gerçekten kendini adamış ekonomik problemler olmadan MBA tamamlayabilir.Ayrıca, FBS birkaç ile çok avantajlı finansman anlaşmaları var finansal varlıklar.

Öğrenciler ne diyor

Son Güncelleme Mar 2020

Okul Hakkında

The origins of Fundesem go back to 1965, when the School was created to meet the demand for a new generation of professionals. Since then and until now, we have defended the value of effort and the de ... Devamını oku

The origins of Fundesem go back to 1965, when the School was created to meet the demand for a new generation of professionals. Since then and until now, we have defended the value of effort and the demand for excellence as key points to the achievement of tangible results. Daha Az