Havacılık MBA

Genel

Okulun internet sitesinden bu program hakkında daha fazla alın

Program açıklaması

Uzmanlar hemfikir: Havacılık endüstrisi, son birkaç yılda, sivil havacılık segmentinin önemli katkılarıyla, dünya çapında etkileyici bir büyümeye tanık oldu. Aynı zamanda, tüm endüstrinin yapısı (havayolları, imalat, MRO, havaalanları, alan, vb.) Derin değişim geçirdi (“açık gökyüzü”, yeni oyuncular, yeni iş modelleri, yeni teknolojiler, yeni segmentler ve pazarlar, iç ve dış hat yolcu trafiğini önemli ölçüde artıran birkaç yeni programın ilk uçuşları). Yeni oyuncular sahneye çıkıyor ve piyasaya geliyor (GAFAM, BATHX).

Bu genel endüstri büyümesi, yetenekli insan gücü ile birlikte uygun bir iş ortamı (yatırım, inovasyon, vb.) Tarafından körüklenmiştir. Havacılık sektörü oyuncularına yönelik fırsatların çoğuna rağmen, çoğu havacılık şirketi zaten yüz yüze bulunuyor ve yetenek yönetimi sorunları ile karşı karşıya kalacak. Oldukça yetenekli teknik insanlar zaten sektörde çalışırken, güçlü liderlik becerilerine ve en yüksek uluslararası standartlarda çalışabilme becerisine sahip eğitimli, deneyimli havacılık yöneticileri sıkıntısı var.

Teknoloji, işletmeleri ve organizasyonları radikal bir şekilde yeniden şekillendiriyor (robotlar, artırılmış gerçeklik, aditif üretim, gerçek zamanlı yönetim, IoT, Büyük Veri)

Bu program, havacılık pazarını şekillendiren ana eğilimlerin genel bir anlayışını sağlamayı amaçlamaktadır. Havacılık endüstrisi VUCA zamanlarının (uçucu, belirsiz, karmaşık, belirsiz) tam etkisini yaşıyor. Gelecek liderler iş bilgisinden çok daha fazlasını gerektirir.

TBS Havacılık MBA nedir?

Aerospace MBA , uluslararası yönetim yeteneklerini ve havacılık alanında liderliğini geliştirmek isteyen deneyimli yöneticiler için dünya standartlarındaki eğitimi etkin ve elverişli bir şekilde sunar. Yüksek performanslı liderler geliştirmek için neredeyse yirmi yıllık tecrübesiyle kanıtlanmış bir başarı kaydı olan Aerospace MBA, iş dünyası için havacılık yönetimi ve AMBA tarafından akredite edilmiş havacılık alanında uzman tek MBA programı olan dünyadaki tek genel ve uluslararası yönetim programıdır.

Program, genellikle yönetim pozisyonları ve / veya sorumluluk dahil olmak üzere, orta düzeyli çalışan profesyoneller için (ortalama 12 yıllık mesleki deneyim) tasarlanmış dönüştürücü bir deneyimdir.

Çoğu delegeler çalıştıkları sırada çalışmaya devam eder (Hub seçeneği) veya Toulouse havacılık ekosisteminde (Long Haul opsiyonu) tam olarak batırmak için geçici olarak çalışmayı durdururlar. Her ikisi de aynı kohortun parçalarıdır ve program boyunca birlikte öğrenirler. Doğrudan ve zengin kişisel etkileşimler için şahsen katılım gereklidir.

Bazı uzaktan öğrenme teknolojileri kullanılabilse de, Havacılık Yüksek Lisansı, tam bir öğrenme deneyimi için sınıf içi ve sınıf dışı etkinliklere odaklanır. Zorlu bir yönetim ortamını deneyimlemek için dünyanın dört bir yanından farklı kökenden gelen üst düzey yöneticileri bir araya getiriyor. Delegeler tartışmalarda aktif bir rol üstlenirler ve bir bütün olarak kohortun öğrenimini zenginleştirmek için deneyimlerini sınıfa getirirler.

Program, terimler arasında bir ara vermek için 18 ay boyunca uzanıyor. İstediğiniz seçimleri yapmak ve iş-yaşam dengesini korumak için ihtiyaç duyduğunuz esnekliği size sunmak için tasarlanmıştır.

 • Aerospace MBA ekibi, fakülte, TBS bölümleri ve mezunları güçlü destek, böylece delegeler öğrenmeye odaklanabilir.
 • Liderlik gelişimi ve stratejik düşünmeye odaklı güçlü bir müfredat
 • İşbirlikli bir öğrenme ortamı
 • İhtiyaçlarınıza uygun bir zamanlama seçeneği belirleme esnekliği
 • Toulouse ve yurtdışında güçlü bir mezunlar ağı
 • Tüm değer zincirini kapsayan tek bir program (uçak üretimi, havaalanları, hava taşımacılığı, havacılık, alan yönetimi)
 • Size uygun bir hızda Havacılık ve Uzay MBA deneyimini kucaklamak için bir şans
 • Tam daldırma deneyimi (Uzun Mesafe seçeneği) veya modüller arasında iş molaları yaparken derin kazma (Gövde seçeneği) arasındaki seçim
 • Kuruluşundan bu yana, Havacılık MBA programı sürekli olarak yeniden akredite edilmiştir ve sonuç olarak, katılımcılarımızın ve Mezunların AMBA tarafından özel hizmetlerden faydalanmasını sağlar.

Neden bir Havacılık ve MBA genel bir değil? Bir dereceye iki derece döndü!

Bu önemli bir sorudur. Aerospace MBA havacılık iş ortamı için yöneticileri eğitiyor ve hazırlıyor.

Bununla birlikte, herhangi bir üst düzey yönetim MBA'sinde olduğu gibi, tam olarak aynı temelleri sağlayan sıradan bir genel MBA programının tüm kilit unsurlarına sahiptir. Geniş havacılık sektörüne örnek çalışmalar, materyaller, örnekler ve projeler uygulanmakla birlikte, ilgili sektörlerden konular ve içerikler programa aktarılmaktadır (Büyük Veri, Yapay Zeka, dairesel ekonomi, dijital ekonomi, Start-Ups, Tasarım Düşüncesi, yeni) hareketlilik ve ulaşım…)

Havacılık sektöründeki oyuncularla iş yapmak ya da havacılık endüstrisine daha fazla gitmek istiyorsanız, kesinlikle buna uymalısınız. Havacılıkta stratejik zihniyetinizi ve davranışınızı geliştirirken, tüm temel kavramları, araçları ve en yeni yönetim araçlarını sağlayan özel bir MBA yapıyor. Bakış açınızı genişletin: uzmanlık yaparken uzman olun ve iki derece bir tanesine geçin.

Hedeflerimiz

Sadece Avrupa'nın en büyük havacılık alanında değil, aynı zamanda uluslararası uzmanlardan dersler alacak, yurtdışındaki deneyimlerden yararlanacak ve her yıl katılacak düzinelerce millet sayesinde kültürlerarası projelerde yer alacaksınız.

Program ayrıca Hindistan'da Bangalore'da (Financial Times'ın en üst sıralarında yer alan) Hindistan Yönetim Enstitüsü ile işbirliği içinde teslim edildiğinden, bu gelişen pazara aşina olmanız için eşsiz bir fırsata sahip olacaksınız.

Mezunlarla bağlantı kurarken, dünya çapında 80'den fazla ülkede bulunan yöneticilere bağlanacaksınız!

Sonuçlarınız

Ne katma değer elde edersiniz?

Kariyerinizi geliştirmek için tasarlanmış bir program: şirket misyonları (stajlar / düzenli işler) ve uzmanlaşmış parçalar sayesinde zenginleştirilmiş bir özgeçmiş oluşturun. Müfredatınızı sürekli olarak özelleştirerek ve belirli alanlarda bilgi ve uzmanlığınızı güçlendiren konular üzerinde çalışarak yetenek setinizi geliştirerek, en uygun tempoyu ve özel parçaları (Sıra 5, 6 veya 7) seçerek kendi, ısmarlama MBA'inizi oluşturun. Pazarda öne çıkın!

Sıra

Esnek süresi (Long Haul veya Hub) ile program, yönetimin temellerini öğrenmeye ve aynı zamanda uygulama ve test ile canlı olarak çalışmaya devam etmek için mükemmel bir şekilde tasarlanmıştır.

Havacılıkta yüksek performanslı liderlerin geliştirilmesi:

 • Liderliğin güçlendirilmesi
 • Hız kazanan yetenek
 • Kültürel değişimi gömmek
 • Çalışma yeteneklerini geliştirmek
 • Genişleyen ağlar
 • Ticari zeka inşası

Konfor alanınızı yapılandırılmış bir ortamda bırakın

Bir delege olarak daha iyi tanınan bir lisansüstü öğrencisi olarak, havacılık yönetimi alanında uluslararası düzeyde deneyim kazanacaksınız.

Değişime hazır mısın? Büyümeye hazır mısınız? Sorumlu liderler olmak için dönüşüm süreci geçirecek program boyunca eğitilecek, uyarılacak ve meydan okuyacaksınız. Bu hayat değiştiren bir deneyim olacak.

Şirketinizin, Havacılık, Havacılık ve Uzay endüstrilerinin mevcut ve gelecekteki sorunlarıyla başa çıkmasına izin vermek için gerekli değişiklikleri yönetebilecek ve uygulayabilecek bir küresel ağa ait olacaksınız. Hareketlilik değişiyor ve hazır olmanız gerekiyor.

Kariyer olasılıkları

Çalışma alanı

 • Havacılık ile ilgili konularda mükemmel profesörler
 • Uluslararası fakülte ile iletişime geç
 • Fakülte'nin güçlü profesyonel geçmişi eleştirel düşünmeyi kolaylaştırır
 • Akran öğrenimi, programın temel taşıdır: zengin önceki iş deneyimine sahip sıkı sıkıya bağlı bir topluluğa gömüleceksiniz. Tam daldırma, uzaktan eğitim yok! Uygulamalı öğrenme.
 • Gerçekten uluslararası bir ortam: Ortalama olarak kohort başına 15 ülke
 • Tamamen programa adanmış, katılımcılarla yakın temas halinde olan profesyonellerden oluşan bir ekip
 • Uluslararası Öğrenci Hizmetleri hayatınızı destekleyecek ve deneyiminizi daha da büyütecek

Liderlik gelişimi

Bu programın amacı:

 • Liderlik üzerine akademik teori ve dersler hakkında bilgi sağlayın
 • “Yaparak öğrenmek” için mükemmel bir ortam sunun ve bütünlük, esneklik ve şefkat ile önderlik etme güvenini geliştirin
 • Liderlik geliştirme etkinlikleri, etik lider olmanın, ortak bir hedefe ulaşmak için birlikte çalışmanın, başkalarına nasıl ilham verileceğini ve zorlu koşullarda bile nasıl yol alınacağını öğretir.
 • S
 • Eller liderlik faaliyetleri

Kabul

Birkaç gerçek: Ortalama MBA katılımcıları, ABD'de 26-28 civarında ve Avrupa'da en az 3 ila 5 yıllık iş tecrübesi ile 30'dan fazladır. Havacılık ve Uzay Mba, yönetici profiller daha da deneyimli (ortalama 12-15 yıllık iş tecrübesi). Programımızdan en iyi şekilde yararlanmak için iş tecrübesi gereklidir.

Uygulama Gereksinimleri:

 • Bir Üniversite Derecesi (Lisans derecesi veya eşdeğer profesyonel / akademik olmayan nitelikler)
  • En az 5 yıl profesyonel / iş deneyimi
  • Akıcı İngilizce (IELTS için en az 7.5, TOEIC için 800, TOEFL için 600)
  • GMAT kabul için önerilir

Kimler için profilleri arıyoruz?

Kohort'un etkileşimlerinin zenginliğini en üst düzeye çıkarmak ve Aerospace MBA ailesine güçlü bir aidiyet duygusu yaratmak için katılımcı sayısını (40 maks.) Kasten sınırlandırıyoruz. Bu yüksek kaliteli ve ömür boyu profesyonel bir ağ elde etmek için çok önemlidir!

Başvurunuz çok kültürlü bir ortama uyum sağlama isteğinizi yansıtmalı ve bir ekibe katkıda bulunmalıdır. TBS Havacılık topluluğuna nasıl katkıda bulunacağınızı ve neyi başarmayı planladığınızı bize anlatın.

Yüksek başarı gösteren katılımcılar arıyoruz:

 • temel olarak havacılık ya da ilgili sektörlerden (*), ancak bazı dış profiller - bu sektöre gerçek bir tutkuyla - “temiz hava” ve yeni perspektifler aşılamaya açıktır!
 • Yüksek potansiyele sahip yönetici pozisyonları veya büyük organizasyonlardan veya KOBİ'lerden yönetsel deneyime sahip fonksiyonel rolleri olan insanlar
 • havacılık ile ilgili konular hakkında tutkulu
 • müşteri odaklı küresel ağda strateji hızlandırıcıları, oyun değiştiricileri olmak için büyümeye hevesli
 • ve / veya ekiplerine yüksek standartlar ve değerler iletmekten sorumludur.

(*) Havacılık, Havayolu, Havaalanı, Uçak Üreticisi, Helikopter, OEM, Dron, Savunma, Danışmanlık, BT, Taşeron, MRO veya Otomotiv, Demiryolları, Ulaştırma, Sanayi sektörleri, Nükleer

Adaylara değer veriyoruz:

 • Havacılık için bir tutku
 • Akademik başarılar
 • Kariyer ilerlemesi
 • Profesyonel deneyim
 • Yönetsel beceriler
 • Liderlik potansiyeli
 • Uluslararası ifşa
 • Özel kariyer hedefleri
 • İyi kişilerarası beceriler
 • Açıklık ve güçlü değerler

Son Güncelleme Mar 2020

Keystone bursu

Sunduğumuz burs seçeneklerini keşfedin

Okul Hakkında

With 5 campuses located in the heart of dynamic cities, such as Toulouse, Barcelona, Casablanca, Paris and London, and alliances with top academic institutions and multinational corporations across th ... Devamını oku

With 5 campuses located in the heart of dynamic cities, such as Toulouse, Barcelona, Casablanca, Paris and London, and alliances with top academic institutions and multinational corporations across the globe, we are able to offer a broad core curriculum of undergraduate and graduate degree programs: from Bachelor to MSc, MBA, DBA, and Executive Education. Our programs are taught in French, English or Spanish, and cover Business, Management, Finance, Marketing, and Aerospace Management. Daha Az
Toulouse , Barselona , Paris , Kazablanka , Londra + 4 Daha fazla Daha az