Işletme master, esnek öğrenme

Genel

5 konum mevcut

Program açıklaması

Neden bu ders?

Biz herkes can biliyorum, ya da gerçekten tam zamanlı veya akşam sınıfları tarafından okumak istiyor.

Bizim esnek öğrenme rota kişisel koşullarınızı uygun çalışma hızını ve düzenini değiştirmek için izin verir bu yüzden. Bu yol tam zamanlı, yarı zamanlı ve açık öğrenme çalışmanın iyi birleştiriyor.

Yılda sadece bir ya da iki hafta sonu okullarda zorunlu katılımı ile kampüs çalışmalarınızda, en yürütmek gerekir.

Glasgow isteğe bağlı yüz yüze dersler aracılığıyla çalışmalarınızı tamamlamak için seçeneği ile açık bir öğrenme temelinde başlayacağız.

Eğer öğretmenler, ziyaret uzmanları ve diğer öğrenciler ile yüz yüze teması değer, ancak sabit haftalık derslere katılmakla edemez Bu çalışma yöntemi idealdir.

Esnek öğrenme nasıl çalışır?

Programına katılarak, sen sen 3 yıl içinde Strathclyde MBA tamamlamak için izin veren bir tavsiye çalışma takvimi verilecektir. Bu Glasgow bir hafta sonu okullarında ana çalışma, katılım ideal denge ve yoğun seminerler ile size vermeyi amaçlamaktadır.

Takvime ile birlikte, bizim on-line ve öğretmen destek programının tüm detaylarını çekirdek öğrenme materyalleri ve anahtar ders kitaplarının size ilk yıl göndermek ve sunar.

Eğer fast-track ve en az 3 yıl Strathclyde MBA tamamlamak istiyorsa, destek ekibimiz alternatif bir çalışma takvimi önerebilirsiniz. Eğer MBA tamamlamak için biraz daha uzun almak istiyorum Alternatif olarak, eğer biz 6 yıllık bir süre için çalışmalar kapasitelidir.

Zorunlu hafta sonu okulları

Biz bir mesafede öğretti olamaz hissediyorum gibi "Öğrenme Yöneticisi" gibi bazı konular vardır. Biz tüm program süresi boyunca iki zorunlu hafta sonu okulları dahil ettik nedeni budur. Bu hafta sonu okulları, standart öğrenim ücreti dahildir.

Sık sık sanayi ve ticaret geniş bir kesitinden, diğer iddialı yöneticileri ile çalışarak büyük bir değer elde edebilirsiniz.

İsteğe bağlı yoğun seminerler

MBA deneyimi en iyi şekilde şiddetle Glasgow opsiyonel yoğun yüz yüze seminerler yararlanmak öneririz. Bunların maliyeti öğretim ücreti dahildir.

Bu oturumlar diğer öğrenciler karşılamak ve paylaşılan deneyimlerden yararlanmak için seçilen konu alanının derinlemesine çalışma için değerli bir fırsat sağlamak. Buna ek olarak, yoğun seminerler programı aracılığıyla ilerleme hızlanan anahtarıdır.

Bizim Önerdiğimiz takvim de önceden size taahhütlerin bir firma fikir verecektir. Bu iş ve evde önde yılını planlamak için izin verir.

Ben programa katılmak ne zaman?

İstediğiniz zaman Teorik olarak, esnek öğrenme çalışma başlayabilirsiniz. Ancak, biz indüksiyon sınıfları, hafta sonu okulları ve yoğun seminer yıllık bir program var. Size bir indüksiyon dönemi yakın başlamanızı öneririz. Bunlar normalde her yıl Nisan ve Ekim ayları civarında gerçekleşecek.

Biz yıl boyunca birlikte indüksiyon sınıfları, hafta sonu okulları ve yoğun seminer planlamak için elimizden geleni yapıyoruz. Bu Glasgow şehrindeki en üst düzeye çıkarmak için her fırsatı olmasını sağlar.

Hafta okulları Strathclyde MBA tüm çalışma rotalar için çalıştırın. Belirli bir tarih yapamıyorsanız, o zaman daha sonraki bir tarihte gelecek hafta sonu okula devam etme şansına sahip.

Yoğun seminerler sadece bizim esnek öğrenme kursu üyeleri için planlanıyor. Katılmak yapamıyorsanız, biz çekirdek öğrenme materyalleri kullanarak konu alanı tamamlamak yerine ilerlemenizi geciktirmek öneririz.

Ne kadar zaman okuyan işlemek gerekiyor?

Tüm olası haftasonu okulları ve herhangi bir yılda sunulan yoğun seminerlere katılmak varsa, yaklaşık 15 gün olmak üzere toplam ofisten uzakta olmasını beklemeliyiz.

Ayrıca hafta sonu okul ve opsiyonel seminer katılım ek olarak haftada 15 saatlik bir asgari etrafında harcama bekleyebilirsiniz.

Akreditasyon

Dünyada işletme okulları% 1'den azı "üçlü akreditasyon" tutun ve Strathclyde bunlardan biridir. 3 uluslararası akreditasyon kurulları şunlardır:

 • İşletme Advance Collegiate Schools Association
 • Avrupa Kalite Geliştirme Sistemi
 • MBA Derneği

Bu organların biri tarafından akreditasyon kazanmak için başlı başına bir başarıdır. Her üç organları tarafından akreditasyon kazanmak için biz gurur duyuyoruz gerçekten olağanüstü bir başarı ve biridir.

İşletme Yüksek Lisans Derneği (AMBA)

Bir MBA kursunda kayıt sonrasında AMBA katılmaya hak konum.

Dersin içeriği

Strathclyde MBA işbirlikçi öğrenme dayanmaktadır. Sen iş tecrübesi, bilgi, anlayış ve becerilerini paylaşmak.

Amacımız yönetiminin çeşitli alanlarda size geliştirmek için yardımcı olmaktır.

MBA şekil ve yansıtıcı, açık düşünme, adaptif öğrenenler olarak size rehberlik edecektir.

Modüller

Yansıtıcı Uygulayıcı

Bu modül kurumsal sosyal sorumluluk, paydaş beklentileri ve yönetim mesleki uygulamaları hakkında iş dünyasında artan bir vurgu cevap yardımcı olmak için tasarlanmıştır. Modül üç sınıfları, Öğrenme Müdürü Yönetim ve Girişimcilik Yönetim ve Liderlik vardır. Bu modül, yaşam boyu öğrenmeye açık bir adaptif yönetici olmak için vakıflar sağlar.

 • Öğrenme Müdürü
 • Kurumsal Yönetim
 • İş İş yapma

Bu modül, iş başarısı için hayati yönetimi esasları ve süreçleri anlamak ve bir kuruluşta uzman fonksiyonel ekipler tarafından işletilmektedir olur.

Bu disiplinlerin farkında olma ile her fonksiyonu yanı sıra aralarındaki ilişkileri ve gerginlikleri takdir daha mümkün olacaktır.

Modül altı sınıfları vardır:

 • Finans ve Finansal Yönetim
 • Pazarlama Yönetimi
 • Analitik Karar Verme Desteği
 • Operasyon Yönetimi
 • Örgütler Yönetme İnsanlar
 • Finans & Yönetim Muhasebesi

Bu modül 'Making İş İşbaşında' modülünde sınıfları entegre yardımcı olmak için tasarlanmıştır.

Sınıflar, keşfetmek yardımcı anlamak ve güvenle iç ve dış belirsizlik, karmaşıklık ve belirsizlik yönetmek için tasarlanmıştır. Strathclyde MBA yönetiminin bu yönüyle ününü ünlüdür.

Dört sınıfları bu modülde vardır

 • Uluslararası Çevre Keşfetmek
 • Strateji Analiz ve Değerlendirme
 • Yapımı Stratejisi
 • Uygulama Stratejik Danışmanlık - Bu bir istemci örgütü ile birlikte canlı bir organizasyon sorunu ile çalışmak için bir fırsat sağlar. Müşteri sınıfının değerlendirilmesinde önemli ölçüde yer alacak. Böyle bir şekilde sınıf Tasarımı kendinizi, strategising ve müşteri beklentilerinin karşılanması görevi yönetme belirsizlikler içine birçok anlayışlar sağlar.

Kişisel Gelişim

Eğer Strathclyde MBA ilerledikçe biz size öğrenme ve gelişme kişiselleştirmek amacıyla sizinle birlikte çalışır. Seçmeli Sınıflar ve son MBA Project - Biz iki yollarla bunu.

 • Seçmeli dersler
 • MBA Projesi
 • Gerçek şirketlerle Etkileşim

Öğrenme ve öğretme

Çekirdek öğrenme materyalleri

Çekirdek öğrenme materyalleri her konu için kapsamlı çalışma kılavuzları bulunmaktadır. Onlar önerilen ders kitaplarının üzerinde hem doğrudan ders ve yorumlar sağlamaktadır.

Biz bu çalışma materyallerini geliştirme konusunda yoğun yatırım yaptık. Onlar sürekli up-to-date tutmak için revize ediyoruz.

Ders kitapları

Diğer çoğu MBA sağlayıcılarından farklı olarak, çekirdek ders kitapları öğrenim ücreti bir parçası olarak dahil edilmiştir.

Bunlar, Strathclyde MBA tamamlamak için ihtiyaç önerilen kitaplar. Bunların çoğunluğu Strathclyde akademisyenler tarafından yazılmıştır.

Bazı konular için, ayrıca yeniden basıldı makaleleri ve ek öğretim sağlamak CD'leri alırsınız.

destek

Margaret İngilizce ve Karen McMillan temas ana noktaları olacak ve kolayca e-posta, telefon veya faks ile temasa geçilebilir.

Margaret ve Karen gün konulara gününüzü başa değil, aynı zamanda çalışmaları timetabling konusunda tavsiyelerde ve nasıl en iyi şekilde esnek öğrenme mücadele edecek.

Sen çalışılan her konu için bir eğitmen tahsis ediyoruz. Onlar rehberlik ve telefon, faks ve e-posta ile çalışmalarını desteklemek ve işaretli atamaları hakkında ayrıntılı geribildirim sağlamak için mutlu olacak olabilir.

Çevrimiçi destek

Biz kolayca internet üzerinden erişilebilir bir on-line intranet hizmeti sunmak.

İntranet uzaktan bizim İşletme Bilgi Servisi erişmenizi sağlar. Kolayca tüm araştırma ve masa-çalışmaları yürütmek böylece Orada elektronik veritabanları geniş bir yelpazede bulacaksınız.

İntranet bize SBS ile ilgili güncel haberler ve ilgili bilgileri size güncellemek ve çalışma konuları ile ilgili ek bilgileri size sağlamamıza olanak tanır. Bu bülten panoları aracılığıyla çalışma ve grup meslektaşları bağlanmalarını sağlar.

Değerlendirme

Esnek öğrenme diğer çalışma yöntemleri aynı değerlendirme kriterleri vardır. Program boyunca Değerlendirilmesi bir kombinasyonu içerir:

 • ders çalışmak
 • atölyeler
 • sınavlar
 • grup çalışması
 • sunumlar

Sınavlar

Üç sınav programları her yıl vardır:

 • Aralık
 • Mart
 • Ağustos

Bizim esnek öğrenme kursu üyeleri Glasgow dışına sınavlarına etmesi de mümkündür.

Bizim uluslararası merkezler veya yerel British Council ofisinin, İngiliz Konsolosluğu veya Üniversite birinde sınavlarına mümkün olabilir.

Mekan normalde oda kiralama artı gözetmenlik ücreti (bu değişir) tahsil edecektir ve ayrıca Strathclyde Üniversitesi ödenecek sınav başına 40 £ ödemek istenir.

Giriş koşulları

Bizim seçim süreci, akademik, iş ve kültürel geçmişleri geniş bir yelpazede yetenekli profesyoneller belirlemek için tasarlanmıştır.

Aşağıda listelenen giriş için resmi gereklilikler varken, biz dikkate almak:

 • potansiyel
 • sizin kişilerarası ve ekip çalışma nitelikleri
 • menzil ve yönetim deneyimi doğası

Bu becerileri değerlendirmek için biz iş deneyimi ve akademik rekor destek başvuruları yanında kendi deneyim ve özlemlerini özetleyen denemelerin bir dizi tamamlamak istiyoruz.

Biz başarıları ve isteklerini tartışmak için resmi bir görüşme yapmayı isteyebilir. Biz okulu ziyaret etmenizi öneririz ya da size uyguluyorsanız merkezi ve kararınızı açıklamak gerekir gibi birçok soru sormak istiyorum.

Nitelikler ve deneyim

You must MBA programına giriş için:

 • karşılaştırılabilir olmayan İngiltere kurumundan İngiltere'de bir üniversite veya eşdeğer bir akademik yeterlilik mezun tutun. Olmayan bir İngiltere kurumunda lisans derecesi için okudu ise biz lisans transkript bir kopyasını gerekir. Mesleki yeterlilik da dikkate alınacaktır.
 • yaşı en az 24 yıl olması.
 • insanların ve kaynakların yönetimi önemli bir rol oynamıştır üç yıl tam zamanlı lisansüstü deneyimi en az var.

Diploma düzeyinde kayıt yeterli tanınan lisans düzeyinde niteliklere sahip, ama kim yapmazsanız adaylara sunulabilir:

 • olmayan derece / mesleki niteliklere sahip artı en az beş yıl çeşitli yönetim deneyimi.
 • hiçbir resmi nitelik ancak geniş ve çeşitli yönetim deneyimi (10 yıl veya daha fazla) var.
 • İki yıllık yöneticilik deneyimi en az 24 yaşını doldurmuş olağanüstü adaylardır. Bu adaylar tam zamanlı dışındaki yolları için geçerli yalnızca kullanılabilir.

Kabul testleri

Graduate Management Kabul Testi (GMAT) bizim kabul sürecinin standart bir gereklilik olmamasına rağmen, güçlü sözel muhakeme ve sayısal yetenekleri MBA kritik ve biz böyle bir test yapmayı isteyebilir.

İngilizce Yeterlilik

MBA programı son derece interaktif ve okuma ve anlama, konuşma, yazma İngilizce yeterlilik yüksek düzeyde gerektirir. IELTS 6.5 minimum puan anadili İngilizce olmayan adaylar için gereklidir. Biz okul dönemi öncesi çalışmayı yapabilmek için istekli olup olmadığını, bu standartların altında hafifçe düşebilir başvuranları düşünebilirsiniz.

Bilgisayar Yetkinlik

Diploma üstlenmek için / MBA kelime işlemci, hesap tabloları ve rapor yazma kullanımda yetkili olması gerekir.

Başvuru süreci

Aldıkları konum olarak doldurulmuş başvuru formları Kabul Komitesi tarafından kabul edilir. Sen en kısa sürede başvuru formunuzu ve tüm destekleyici belgeleri göndermek için teşvik ediyoruz. Tüm ayrıntılar bizimle kez uygulamanın üç ya da dört hafta içinde bir karar almanız gerekir.

İstisnalar

Bazı muafiyet yapma 'İş Çalışma Modülü' denek mevcut olabilir ve vaka bazında bir durumda kabul edilecektir. Daha fazla bilgi için kabul ekibine başvurun.

Ücretler & finansman

Benim kurs ne kadara mal olacak?

Aksi belirtilmedikçe alıntı Tüm ücretler akademik yıl başına vardır.

Esnek öğrenme - Eylül alımı

mba

 • MBA (ilk 2015/16 kayıtlı öğrenciler) - £ 5,334 ¹
 • MBA (ilk 2014/15 kayıtlı öğrenciler) - £ 5333
 • MBA (ilk 2013/14 kayıtlı öğrenciler) - £ 4500
 • PgDip İş (yıl 4-7 yeniden kayıt ücreti) - 100 £
 • PgDip İş (ilk 2015/16 kayıtlı öğrenciler) - £ 5,250 ²
 • PgDip İş (öğrenciler ilk 2014/15 kayıtlı) - £ 5250
 • PgDip İş (öğrenciler ilk 2013/14 kayıtlı) - £ 2500
 • MBA dönüşüm PgDip İş (4 yaş) - £ 2000
 • İş (yıl 4 ücreti yeniden kayıt 7) - 100 £
 • MBA dönüşüm MSc Business & Management (Eylül) - 9000 £
 • MBA dönüşüm MSc Business & Management (Nisan) - £ 9000

Liderlik MBA

 • MBA Liderlik (öğrenciler ilk 2015/16 kayıtlı) - 11.250 £
 • MBA Liderlik (öğrenciler ilk 2014/15 kayıtlı) - 10.000 £

Esnek öğrenme - Nisan alımı

 • MBA (ilk 2015/16 kayıtlı öğrenciler) - £ 4,000 ³
 • MBA (ilk 2014/15 kayıtlı öğrenciler) - £ 6400
 • MBA (ilk 2013/14 kayıtlı öğrenciler) - £ 4725
 • MBA (yıl 4 ücreti yeniden kayıt 7) - 100 £
 • PgDip İş (ilk 2015/16 kayıtlı öğrenciler) - £ 4,000 *
 • PgDip İş (öğrenciler ilk 2014/15 kayıtlı) - £ 6400
 • PgDip İş (öğrenciler ilk 2013/14 kayıtlı) - £ 2725
 • MBA dönüşüm PgDip İş (4 yaş) - £ 2000
 • PgDip İş (yıl 4-7 yeniden kayıt ücreti) - 100 £

Böyle Glasgow seyahat ve konaklama giderleri gibi ek masraflar için bütçe de gerekir.

Not

Yarı zamanlı ve esnek MBA Kurs ücreti çalışmanın yılları arasında değişebilir. Aşağıdaki gibi ilk 2015-16 kayıtlı öğrenciler için, ödeme profilleri:

 • Yıl 1: £ 5,334 / Yıl 2: £ 5,333 / Yıl 3: £ 5,333 (Toplam ücret: 16.000 £)
 • Yıl 1: £ 5,250 / Yıl 2: £ 5,250 / Yıl 3: £ 3,500 (Toplam ücret: 14.000 £)
 • Yıl 1: £ 4,000 / Yıl 2: £ 6,400 / Yıl 3: £ 5,600 (Toplam ücret: 16.000 £)
 • Yıl 1: £ 4,000 / Yıl 2: £ 6,400 / Yıl 3: £ 3,600 (Toplam ücret: 14.000 £

Nasıl benim ders finanse edebilirim?

MBA eğitimi için karar vermek önemli bir finansal yatırım olduğunu. Biz mümkün olduğunca erken bu finansmana gidiyoruz nasıl araştırma istiyoruz.

Tam zamanlı programı öğrencilerinin çoğunluğu kendi kendini finanse vardır. İngiltere öğrencilerin çalışmalarını finanse etmek için kredi programlarına başvurabilir ve non-İngiltere genellikle banka kredileri veya burs aracılığıyla kendi mali yükseltmek.

Üniversitenin Maliye Ofisi kendi kendini finanse öğrenciler tarafından öğrenim ücreti ödemeleri için taksit planları yönetir. Detaylar http://www.strath.ac.uk/finance/student/tuitionfees/ bulunabilir

Kariyer Geliştirme Kredileri

Kariyer Geliştirme Kredisi Şeması Eğitim ve İstihdam İngiltere Hükümeti'nin Bölümü ile işbirliği içinde çalışır. Aşağıdaki bankalarda kullanılabilir var:

 • Barclays
 • Kooperatif
 • Royal Bank of Scotland.

Uygunluğu konusunda daha fazla bilgi için www.lifelonglearning.co.uk/cdl/index.htm~~pobj adresindeki web sayfalarını ziyaret

Burslar

Üniversite burs Detayları www.strath.ac.uk/search/scholarships/~~pobj mevcuttur

Kariyer

Biz kariyer gelişim insanların MBA yatırım ana nedenlerinden biridir farkındayız. MBA iş piyasası küresel bir fırsat sunuyor ancak karmaşık ve zor olabilir.

Biz MBA öğrencileri için özel bir kariyer hizmet sunuyoruz nedeni budur. Bu kariyer planlaması ve beceri gelişimi yanı sıra kişisel tavsiye ve koçluk sınırsız erişim oluşur. Bizim kariyer hizmet içi ve üst danışmanlardan oluşan bir ekip tarafından teslim edilir.

Biz kendi proaktif iş arama çabalarını tamamlamak için sizinle birlikte çalışacaktır. Size sonraki kariyer hareket ile yardımcı olmak için kendi özel kariyer arka plan ve güçlerini kullanmak için yardımcı olur.

Etkili uygulamalar yapmak ve mülakatta etkilemek için kişisel, stratejik kariyer planı yanı sıra, kendini pazarlama ve iletişim becerilerini geliştirmek için anlayış ve araçları elde edersiniz.

Bu sizin için çalışmasını sağlamak için küresel iş piyasasında bilgi ve rehber bir dizi olacak.

Kariyer ve Mesleki Gelişim Programı

Bizim çekirdek mesleki gelişim programı yıl boyunca dört modül teslim edilir. Her bir hafta sürer ve Ekim, Kasım, Ocak ve Şubat aylarında yapılır. Programı içerir:

CPD 1

 • Stratejik kariyer planlaması ve nasıl istediğiniz iş almak için giriş
 • Kişisel bir profil oluşturma (bizim profil sitesinde yayınlanmak üzere)
 • Sunum becerileri atölyesi
 • Sosyal medya da dahil olmak üzere becerileri, Ağ
 • Glasgow Mücadelesi

CPD 2

 • Kişisel beceri denetim
 • Kariyer geliştirme hedeflerini ayarlama
 • Kendinden markalaşma / self-sunum (CV, kapak mektupları ve uygulamaları)
 • Kaynakların desteklenmesi

CPD 3

 • Şirket ziyaretleri ve endüstri sunumları da dahil olmak üzere mezunları
 • İskoç MBA Kariyer Etkinlik

CPD 4

 • Pratik görüşme ve değerlendirme merkezi oturumları

Yıl boyunca, ek atölyeler, ana sınıfları ve şirket sunumları olacak.

Adanmış kariyer kaynakları

Bizim Kariyer Portal aracılığıyla MBA özgü bilgi ve kaynak bir kütüphane erişebilirsiniz. Bu sunmaktadır:

 • şirket ve piyasa bilgisi, hem İngiltere ve küresel
 • Tüm dünyada boş
 • linkler MBA siteleri top

Şimdi neredeler?

MBA mezunlarının% 94.9 iş veya başka çalışmada şunlardır: ** İş başlıkları şunlardır:

 • İş ve Uluslararası Kalkınma Müdürü
 • Başkan
 • Ticari yönetmen
 • Danışmanlık Müdürü
 • Dijital Yöneticisi
 • Müşteri İlişkileri Direktörü
 • Finans Müdürü
 • Yatırım Müdürü
 • Kıdemli Proje Yöneticisi
 • Teknik direktör

İşveren şunlardır:

 • Accenture
 • Barclays Plc
 • Deloitte
 • Devere Grubu
 • JP Morgan,
 • Morgan Stanley
 • National Australia Bank
 • Rolls Royce
 • İskoç Southern Energy
 • Scottish Power

Yükseköğretim Anketi (2010/11 ve 2011/12) ** dan Ayrılanlar ulusal Noktaları sonuçlarına dayanarak.

Son Güncelleme Mar 2020

Okul Hakkında

Strathclyde Business School(SBS)is a pioneering, internationally renowned academic organisation that shapes anddevelops the business minds of tomorrow. Strathclyde is one of a small percentage worldwi ... Devamını oku

Strathclyde Business School(SBS)is a pioneering, internationally renowned academic organisation that shapes anddevelops the business minds of tomorrow. Strathclyde is one of a small percentage worldwide to be triple accredited, holding accreditation from the international bodies, AMBA, AACSB and EQUIS. Daha Az
Glasgow , Atina , Zürih , Singapur , Dar es Salaam , Manama , kuala Lumpur , Petaling Jaya , Maskat , Maskat , Dubai , Abu Dabi , Milan , Münih , Pekin , Toulouse + 15 Daha fazla Daha az

Akreditasyonlar