Johnson Cornell Tech Mba

Genel

Program açıklaması

Johnson Cornell Tech Mba

Teknoloji, pazarlama ve müşteri ilişkilerinden ürün geliştirme ve tedarik zincirine kadar tüm iş alanlarını, en yenilikçi ve girişimci oyuncuları ödüllendiren bir rekabet ortamı yaratıyor. Johnson- Cornell Tech MBA, öğrencilere dinamik teknoloji şirketleri ve ürün ekipleri için liderlik, yönetim ve ekip çalışması becerileri sağlar.

Teknoloji Odaklı Komple Bir Johnson MBA

ABD News'e göre, Johnson- Cornell Tech MBA, Samuel Curtis Johnson'ın Cornell Üniversitesi Yönetim Bilimleri Enstitüsü tarafından ülkedeki en iyi 15 işletme okulundan biri tarafından verilmektedir.

Piyasaya Eşsiz Hız: Teknik MBA, programı sadece bir yıl içinde tamamlamanıza olanak tanıyan sürükleyici bir eğitim modeline dayanır. Bu sayede, işgücünüzden daha az zaman harcarsınız ve çalışmanızın ödüllerini, sahip olduğunuzdan çok daha erken bir zamanda kazanmaya başlayabilirsiniz. geleneksel bir MBA.

Eşsiz Deneyim: Tech MBA, üç deneyimsel sütun etrafında yapılandırılmıştır: Çekirdek iş kurslarını diğer Johnson MBA öğrencileriyle birlikte alacağınız Cornell's Ithaca kampüsünde sürükleyici bir ilk dönem; hukuk, mühendislik ve bilgisayar bilimi öğrencileri dahil, sınıf arkadaşlarının çapraz fonksiyonel bir ekibinin, gerçek bir müşterinin stratejik iş ihtiyacına yönelik teknoloji odaklı bir çözüm geliştireceği bir Ürün Stüdyosu projesi; Sizin ve ekibinizin konseptten lansmana kadar yeni bir iş fikri geliştireceği bir Başlangıç ​​Studio projesi.

Eşsiz Güven ve Güvenilirlik: New York şehrinin canlı teknoloji başlangıç ​​topluluğunun merkezinde, kendi araştırma ve fikirleri ile kendi girişimcilik etkinlikleri olan ve teknoloji ve iş dünyasının evrimini şekillendiren öğretim üyeleriyle çalışarak derecenizi kazanacaksınız. . Ayrıca, ülkenin en yenilikçi iş liderlerinden bazılarıyla omuzlarınızı oyalayacaksınız, böylece herhangi bir pazarda rekabet edebilmek ve başarılı olmak için ihtiyaç duyduğunuz deneyim, ağ ve isim tanıma ile mezun olacaksınız.

Kimler Başvurmalıdır?

Teknoloji ve girişimci bir ruh için bir tutkunuz varsa, Johnson Cornell Tech başvurmalısınız. Bilim ve mühendislik alanında bir arka plan ile güçlü dijital deneyim gereklidir. Dijital bir arka plan dijital pazarlama, tasarım, yazılım geliştirme, prototipleme ve diğer ilgili faaliyetler gibi aktiviteleri içerebilir. Genel olarak, Kabul Komitesi her adayın eleştirel bir düşünür, lider, güçlü iletişimci ve problem çözücü olduğunu gösterdi. Kabul Komitesi, kararlarını önceki akademik başarısına, mesleki başarılara, karaktere ve profesyonel söze dayanarak gerçekleştirir.

Bir Yıllık MBA ve İki Yıllık MBA, Cornell Tech teknoloji ve girişimcilik deneyimine dalmış olmasından ziyade, liderlik geliştirme ve yönetim uzmanlığı arayan profesyoneller için Cornell Üniversitesi'ndeki Samuel Curtis Johnson Lisansüstü Yönetim Okulu tarafından Ithaca'da sunulmaktadır.

İşlenmiş konular

 • Veri Bilimi
 • Dijital Pazarlama
 • İş modelleri
 • Başlangıç ​​Finansmanı
 • Teknik Strateji
 • Müzakereler

ÖZEL DERS

iTrek

Kredi 1,50

Tech MBA programı, öğrencilerin proaktif ve pratik öğrenme deneyimleriyle, başlangıçlar, büyük teknoloji şirketleri ve yıkıcı teknolojileri uygulayan şirketlerle yapılan projeler ve etkileşimlerle dikkate değerdir. İsrail'e giden trek bu alana düşüyor. Trek'in ana hedefi, öğrencileri dijital ekonomideki firmalarla aktif ve anlamlı bir şekilde meşgul etmektir; karşılaştıkları zorlukları anlamak için; Farklı bir kültürden insanlarla ve yeni başlayanlarla etkileşim kurmak ve deneyimlemek ve öğrencilere profesyonel yaşamlarında yardımcı olacak bir anlayış kazanmak. Trek'e çıkan öğrenciler, İsrailli bir girişim ile firmaların karşılaştığı zorlukların bir kısmının çözümüne yardımcı olmak için bir danışmanlık projesinde ekipler halinde çalışırlar. Trek'in kendisi boyunca, öğrenciler şirketleri ziyaret ederler ve çözümlerine, iTrek sınıfındaki diğerlerine ve VC'ler, melek yatırımcıları ve bankacılar gibi dışardan gelenlere sunarlar.

Sahada Kariyer

 • Ürün Müdürü
 • Ürün Pazarlama Müdürü
 • Proje Müdürü
 • Başlangıç ​​Kurucusu

Müfredat

Johnson Cornell Tech MBA, on haftalık yoğun iş ve liderlik eğitimi programı ile New York'taki Ithaca'daki Cornell Üniversitesi kampüsünde başlıyor.

11. haftanızda, New York City kampüsüne, iki disiplinlerarası, yenilikçi girişimcilik kursu için ilerleyeceksiniz. Bu iki sömestr arasında Ocak ayında, siz ve sınıf arkadaşlarınız, yerel girişimlere iş çözümleri sunmak ve ağ kurmak için İsrail'e seyahat edeceksiniz.

Cornell Tech özgü bir eğitim Cornell Tech , gerçek bir organizasyonun stratejik ihtiyaçlarına cevap olarak yeni bir ürün fikri geliştirirken, takım oluşturma ve liderlik becerilerinizi geliştireceğiniz etkileyici bir Studio deneyimine de katılabilirsiniz. kendi başlangıçınızı oluşturun.

Takviminiz Neye benziyor?

Yaz aylarında, Ithaca'daki Cornell Üniversitesi kampüsünde yer alan Tech MBA'inizin temelini, 10 haftalık yoğun bir iş ve liderlik ders programı ile gerçekleştireceksiniz.

Sonbahar döneminde Cornell Tech NYC kampüsüne taşınacaksınız. Genellikle sabahları teknik girişimcilikle ilgili kurslarda ve öğleden sonraları Ürün Stüdyosu ve Başlangıç ​​Fikirleri'nde takım tabanlı projeler üzerinde çalışarak geçirirsiniz ve Studio'daki Konuşmalar'da sektör liderlerinden ilk elden öğrenirsiniz.

Ocak ayının başlarında İsrail'e bir ağda seyahat edecek ve geziye gideceksiniz. Baharın geri kalan kısmını Cornell Tech New York kampüsünde, sabah saatlerinde Startup Stüdyosu'nda ve Startup Stüdyosu'nda yer alan Startup Studio ve Product Management'ın başlangıç ​​ve takım tabanlı projelerinin yaratılması ve yönetilmesi konusunda daha da fazla sabah kurslarıyla geçireceksiniz.

Uygulama Zaman Çizelgesi

2018-2019 başvurusu 1 Ağustos 2017 Salı günü yapılacaktır. Başvuru tarihleri ​​aşağıdaki gibidir:

1. Tur - Perşembe, 5 Ekim 2017, 11:59 ET

Tur 2 - Çarşamba, 15 Kasım 2017 saat 11: 59'da ET

3. Tur - Çarşamba, 10 Ocak 2018, saat 23: 59'da ET *

4. Tur - Perşembe, 15 Şubat 2018, saat 23: 59'da ET

15 Şubat 2018'den sonra yapılan başvurular bir yuvarlanma esasına göre gözden geçirilecektir.

Burs Kararı: Kabul edilen tüm adaylar kabul başvurunuzun gücüne dayanan hak temelli burslar olarak kabul edilecektir.

* Burs: Hak temelli bir burs için kabul edilmek üzere, başvuru sahipleri 10 Ocak son başvuru tarihi 3 olan son başvuru tarihinden itibaren başvuruda bulunmaları şiddetle tavsiye edilir.

Uygulama Gereksinimleri

Göz önünde bulundurulması gereken tüm başvuru sahiplerinin çevrimiçi başvurularında aşağıdakileri sağlamalıdır:

Devam et

Başvurunuzla birlikte güncel bir özgeçmiş göndermelisiniz. LinkedIn kullanımıyla, çevrimiçi profesyonel profilinizde listelenen istihdam ve eğitim bilgilerini otomatik olarak doldurma seçeneğine sahip olacaksınız. LinkedIn'den otomatik olarak doldurulmuş herhangi bir bilgi düzenlenebilir.

Lütfen verilen tüm bilgilerin, eğitim ve tüm lisans sonrası lisans derecesi ile ilgili en güncel ve ilgili bilgiler olması gerektiğini unutmayın.

Yaratıcılık

İşte Cornell Tech , yaratıcılığın, teknik derinliğin ve liderliğin masada yer aldığı bir ortamın parçası olacaksınız. Kim olduğunuzu ve bu formüle ne eklediğinize dair ifadelere değer veriyoruz. Bize çalışmalarınıza bir link göndererek veya yazılı bir örnek vererek, yaratıcılığınızın, stilinizin ve teknik derinizin bir örneğini sağlayın. Gönderiminiz, yaratıcılığınızı, liderliğinizi ve teknik yeteneklerinizi gösteren kişisel deneyimlerinizi vurgulamalıdır.

Özellikle, tamamladığınız projeler, onların yaratıcı ve teknik yönleri üzerinde durmaktan çekinmeyin; herhangi bir girişimcilik veya liderlik tecrübesi; profesyonel kariyer hedefleriniz; New York'taki teknoloji ekosisteminin bir parçası olmanın faydaları; ve neden Johnson Cornell Tech MBA sizin için. Bir Word veya PDF belgesini bir denemeyle kolayca yükleyebilir veya çevrimiçi ortamda herhangi bir medyaya bağlantı sağlayabilirsiniz. Bu, istediğiniz videoları, blogları veya başka bir multimedya ifadesini içerebilir.

Referanslar

Geçmişinize aşina olan ve becerilerinizi test etmek için kendinizi nasıl konumlandırdığınızı anlayan iki ile üç arasında referans seçmelisiniz. Mevcut veya eski bir yönetici, amir veya müşteri sormayı düşünün.

Test sonuçları

Johnson Cornell Tech MBA'ye başvurmak için GRE veya GMAT gereklidir. Tüm resmi test puanları doğrudan Johnson Graduate School of Management'a bildirilmelidir.

Transkript

Başvuruda ve özgeçmişinizde listelenmesi gereken daha önce katıldığı her kolej veya üniversitedeki transkriptler gereklidir. Kabul edilirse, Mayıs ayında matrikülasyondan önce doğrudan Johnson School'a resmi bir transkript göndermeniz gerekecektir.

Başvuru ücreti

Başvurunuzu tamamlamak için 200 $ tutarında iade edilemez bir başvuru ücreti göndermelisiniz.

Röportaj Süreci

Görüşme süreci iki tur ve sadece davetiyedir. İlk tur 20 dakikalık bir telefon görüşmesi. Bundan kısa bir süre sonra, kampüs içi ikinci tur röportaj için seçildiyseniz, size bildirilecektir. İkinci turda bir röportaja davet edilirseniz, kampüse gelmenizi şiddetle tavsiye ediyoruz. İkinci yuvarlak görüşmeleri sunduğumuz ve nasıl hazırlanacağı ile ilgili ek bilgiler davetiyede iletilecektir.

Uluslararası Başvuru Sahipleri

Transkript

Sağlanan transkriptler sunulmadan önce İngilizce'ye çevrilmelidir. Ancak, kabul edilirse, orijinal lisanda Johnson Graduate School of Management'a resmi bir transkript göndermeniz gerekecektir.

Akademik Gerekler

Uluslararası bir başvuru sahibi olarak, dört yıllık bir Amerikan lisans derecesine eşdeğer bir üniversite veya üniversiteye kayıtlı bir üniversiteden lisans derecesi almanız beklenir.

TOEFL ve IELTS

Tüm adaylar İngilizce dilinde yeterlilik göstermelidir. Anadili İngilizce değilse, bir İngilizce dil sınav puanı raporu gereklidir. TOEFL tercih edilen sınavdır, ancak IELTS veya İngilizce Kişi Testi'ni kabul edeceğiz.

Bu kriterlerden en az birini karşılıyorsanız, TOEFL şartı feragat edilebilir:

 • Amerika Birleşik Devletleri, Avustralya, Kanada (Quebec hariç), İrlanda, Yeni Zelanda ya da Birleşik Krallık'ın vatandaşısınız.
 • Son beş yıl içinde Amerika Birleşik Devletleri, Avustralya, İrlanda, Yeni Zelanda ya da Birleşik Krallık'ta en az iki akademik yıl boyunca ya da Kanada ya da Güney Afrika'da İngilizce dil eğitimi için tam zamanlı olarak eğitim aldınız. Bu onaylı konumlardan birinde üniversiteye gittiğinizi gösteren bir transkript göndermelisiniz.
Son Güncelleme Mar 2020

Okul Hakkında

Cornell Tech is a revolutionary model for graduate education that fuses technology with business and creative thinking. Cornell Tech brings together like-minded faculty, business leaders, tech entrepr ... Devamını oku

Cornell Tech is a revolutionary model for graduate education that fuses technology with business and creative thinking. Cornell Tech brings together like-minded faculty, business leaders, tech entrepreneurs and students in a catalytic environment to produce visionary ideas grounded in significant needs that will reinvent the way we live. Daha Az