Küresel OneMBA

Genel

3 konum mevcut

Program açıklaması

Otantik, küresel bir yönetici MBA

Global OneMBA, her yıl dünya çapında çeşitli yönetimsel ve kültürel geçmişlere sahip 100'den fazla üst düzey yöneticiyi bir araya getiren uluslararası bir yönetici MBA'dir. Prestijli Global OneMBA programı, yönetici öğrencilere karmaşık bir küresel ortamda başarılı bir şekilde liderlik etmelerini ve organizasyonlarını ötesine götürecek tüm araçları sağlar.

Biçim

Aşağıdakileri içeren, yüksek talep gören pozisyonlardaki yöneticiler için tasarlanmış yarı zamanlı bir format:

 • EGADE Business School ayda bir kez dersler
 • Her program ortağı okulunda dört hafta süren küresel ikametgahlar
 • Uluslararası projeler ve ekiplerle küresel olarak koordine edilen kurslar
Süre, müddet 21 ay
Program alımı Eylül
Dil ingilizce

Beş okul, dört kıta, bir büyük gelecek

Global OneMBA, Brezilya, Çin, Meksika, Hollanda ve Amerika Birleşik Devletleri'nden beş ana uluslararası işletme okulu ile birlikte özenle tasarlanmış benzersiz bir küresel yönetici MBA'dir. Bu dinamik öğrenme ortamında, farklı geçmişlere sahip üst düzey yöneticiler, gelişmiş ve gelişmekte olan pazarlarda işlerin nasıl yürütüldüğünü anlamak için çok uluslu kuruluşlar, politikalar ve kültürler hakkında derinlemesine bilgi sahibi olurlar.

Bu eşsiz konsorsiyum dünya lideri beş işletme okulu tarafından verilmektedir:

122043_erasmus-logo.png

Rotterdam İşletme Okulu

Erasmus Üniversitesi, Hollanda

122044_miami-school.png

Miami Üniversitesi İşletme Fakültesi

Miami Üniversitesi, Amerika Birleşik Devletleri

122045_egade-logo.png

EGADE Business School

Tecnológico de Monterrey, Meksika

122046_sao-paolo-logo.png

São Paulo bölgesinde

Fundação Getulio Vargas, Brezilya

122047_xiamen-logo.png

Yönetim Okulu

Xiamen Üniversitesi, Çin

Çok kültürlü bağlamlarda yolunuzu açın

OneMBA, dünyanın dört bir yanından üst düzey liderlerle ilişkiler kurmak için gerçekten sürükleyici bir fırsat yaratarak geleneksel küresel MBA deneyiminin ötesine geçer. Beş okulun hepsinden fakülte tarafından ortak olarak oluşturulan ve verilen temel bir küresel müfredat etrafında inşa edilen OneMBA, her bölgeye özgü en iyi iş uygulamalarını öğrenirken aynı zamanda kritik küresel sorunları keşfetmeniz için sizi zorlar. Böylece, küresel işin büyük resmini ve yerel bağlamınızı derinlemesine anlarsınız.

Bu program sizi hem gelişmiş hem de gelişmekte olan pazarlardaki dünyanın en etkili ekonomik bölgelerinden bazılarına yerleştirecek ve size tek bir okul veya kültür tarafından yönetilmeyen dengeli bir küresel iş perspektifi sağlayacaktır.

Ağınızı küresel ölçekte genişletin

Global OneMBA gibi önde gelen bir yönetici programa katılarak, dünya çapında yerleşik 100'den fazla öğrenciyi ve 1100'den fazla mezunu bir araya getiren prestijli ve çeşitli OneMBA global iş liderleri ağına üye olursunuz.

Kapsamlı bir müfredat

OneMBA, beş ortak okulun tümü tarafından tasarlanan ve aynı anda verilen gerçek anlamda küresel bir müfredat sunar. Dört kıtadaki küresel konutlardan ve uluslararası meslektaşlarınızın farklı perspektiflerinden ve uzmanlıklarından yararlanan küresel ekip çalışmasından yararlanacaksınız.

Ev okulunuzda bölgesel bir müfredat izleyeceksiniz. Bölgesel müfredat, küresel müfredatı tamamlayan ve öğrenme deneyimini zenginleştiren küresel bir iş bağlamında her bir iş bölgesinin kendine özgü gerçeklerini araştırıyor.

Bu programın sonunda, beş ortak okul tarafından verilen MBA unvanınızın yanı sıra OneMBA Diplomanız da alacaksınız.

Bir bakışta, Global OneMBA şunları içerir:

Yönetici küresel bir format

Her okuldaki kapsamlı deneyimler OneMBA programının merkezidir. Her hafta süren küresel ikamet ile, kampüste kurslar alacak, yerel ve çok uluslu firmaları ziyaret edecek, iş dünyası ve hükümet liderleriyle etkileşime girecek ve kohort ve küresel ekip üyelerinizle yüz yüze çalışacaksınız. Bu arada, her ikamet arasında, her dört ila altı haftada bir bu iş bölgesinin belirli gerçeklerini keşfedebileceğiniz EGADE Business School derslere katılacaksınız.

Küresel bir çekirdek müfredat

Beş işletme okulunun her biri, küresel organizasyonların liderliği ve yönetimi, küresel operasyonlar ve pazarlama yönetimi, küresel bir ortamda kurumsal finansman ve küresel bir alanda strateji üzerine odaklanmış küresel olarak koordine edilmiş bir müfredat sunmaktadır.

Bölgesel bir müfredat

Küresel çekirdek derslerle birlikte öğretilen bölgesel müfredat, EGADE Business School öğretim üyeleri tarafından bölgemizin gerçeklerine hitap etmek için özel olarak tasarlanmıştır.

Global ekip çalışması

Küresel ekipler, günümüzün çok kültürlü organizasyonlarında temel bir gereklilik olan çeşitli zaman dilimleri ve kıtalar üzerinde işbirliği gerektirmektedir. Küresel müfredat, diğer dört OneMBA okulundan katılımcılardan oluşan küresel bir ekibin parçası olarak çalışmanızı gerektiren projelere sahiptir.

Kabul şartları hakkında daha fazla bilgi edinin

Bu Executive MBA'e kabul edilmek oldukça rekabetçidir. Kabul komitesi, bir başvuru sahibinin mesleki ve akademik geçmişinin her bir niceliksel ve niteliksel yönüne bakarak her başvuruyu dikkatlice inceler ve akademik başarı ve mesleki gelişim potansiyelini değerlendirir.

Kabul şartları

Profesyonel deneyim Minimum 8 - 10 yıl
Yaş aralığı 30 - 52
Eğitim Lisans derecesi
Minimum / Ortalama test puanları 550/600 PAEP (veya GMAT / GRE / Yönetici Değerlendirmesi eşdeğeri)
Dil İngilizce yeterlilik sınavı (TOEFL, IBT veya muadili)
Ek gereksinimler
 • Başvuru Formu
 • Kabul testi puanı (PAEP veya eşdeğeri)
 • İki profesyonel tavsiye mektubu
 • CV Güncelleme
 • Resmi belgeler
 • İngilizce yeterlilik sertifikası (TOEFL veya eşdeğeri)
 • Amaç ifadesi
 • Program direktörü veya öğretim üyesi ile röportaj
Son Güncelleme Mar 2020

Okul Hakkında

EGADE Business School at Tecnológico de Monterrey has built a globally recognized reputation as the leading Latin American business education institution, committed to empowering omnipreneurial leader ... Devamını oku

EGADE Business School at Tecnológico de Monterrey has built a globally recognized reputation as the leading Latin American business education institution, committed to empowering omnipreneurial leaders who create shared value and transform society. Daha Az
Meksika şehri , Monterrey , Guadalajara , Santiago de Querétaro , Lima + 4 Daha fazla Daha az