Kent MBA

Genel

Program açıklaması

Kent İşletme Okulu'nun AMBA ve CMI akredite MBA programını seçerek kariyerinizi hızlı takip edin.

Kent MBA öğrencisi olarak, akademik personel, kuruluşlar ve diğer öğrencilerle birlikte düşünmeye, sorgulamaya ve çözümler bulmaya teşvik edilirsiniz. Kent MBA programı üç sütun üzerine inşa edilmiştir; Gözleyin , yaratın ve pratik yapın . Kent MBA, organizasyonları ve içinde bulundukları bağlamı ( gözlemlemek ), bu örgütsel çerçeveleri yeniden oluşturmanıza ( oluşturmanıza ) yardımcı olur ve bu edinilen bilgiyi kendi organizasyonunuza ( pratikte ) birleştirip uygular.

Aşağıdakileri kullanarak, titiz iş teorisini ilgili pratik uygulama ile birleştiririz:

 • Vaka Çalışmasına Dayalı Öğretim Yöntemi
 • Avrupa Eğitim Turu
 • Danışmanlık ve Müzakere Becerileri Haftası
 • İş Başlangıç ​​Haftası
 • İş becerileri
 • İş Simülasyonu
 • 1 ila 1 Executive Koçluk
 • Konuk Konuşmacı Serisi (çeşitli organizasyonlar ve kulüplerle işbirliği içinde)

Program boyunca organizasyonlarla uğraşırsınız; Gerçek dünyadaki durumlarda teorileri hemen test etmek için küçük, orta ve büyük, çok uluslu bölgesel. Stratejik düşünürlerle ticari yeteneklere ve küresel perspektiflere bağlanacaksınız. Bu süre boyunca yaptığınız bağlantılar ömür boyu sizinle olacak.

MBA, Canterbury kampüsümüze dayanmaktadır. Tam zamanlı ve yarı zamanlı öğrencilerin birlikte çalışabilmeleri ve birbirlerinden öğrenebilmeleri için tasarlanmıştır. Ders, yaratıcı zekaları ve fark yaratmaya hevesli deneyimli yöneticileri bir araya getiriyor. Samimi sınıf büyüklüğümüz, dünyanın dört bir yanından uluslararası kabul görmüş akademisyenlerin ve başarılı ve yenilikçi uygulayıcılar ağımızın liderliğindeki tartışma ve ağları teşvik eden bir ortam sunmaktadır.

Girişimci bir bakış açısı, uluslararası bir bakış açısı ve sorumlu bir yönetime bağlılık geliştirebilirsiniz. Ayrıca, ana sınıflar ve bir dil eğitimi fırsatları gibi katma değerli deneyimlerden de yararlanacaksınız.

Kent İşletme Okulu, Stratejik Yönetimde CMI Seviye 7 Diploması olan Kent MBA ile birlikte size kazanma fırsatı vermek için Chartered Management Institute (CMI) ile güçlerini birleştirdi.

MBA Brifingleri

MBA Brifingleri düzenli olarak yapılmaktadır. Kent MBA ile ilgili aldığınız bilgileri kişiselleştiriyor ve bunun kariyerinizi nasıl etkileyebileceğini ve gerçekten de hayatınızı nasıl etkileyeceğini biliyoruz. Ayrıca, işvereninizden “satın al” kazanmanız için size tavsiyelerde bulunuyoruz. Tüm brifing seansları Canterbury kampüsündeki Kent Business School'da yapılmaktadır.

MBA Brifing'e katılmakla ilgileniyorsanız, lütfen bize bildirin. Tarihleri ​​göster ve kayıt ol.

Ayrıca, MBA Program Direktörü Profesör Thanos Papadopulos ile kişisel bir görüşme ayarlayabilirsin .

Program Bilgisi

Kent MBA tam zamanlı bir çalışma ya da iki ila üç yıl boyunca yarı zamanlı bir yıl çalışılabilir. Yarı zamanlı bir öğrenci olarak, haftasonu program modüllerinde mevcut tam zamanlı öğrencilere katılıyorsunuz.

Aşağıdaki kurs yapısı, bu program için mevcut modüllerin bir örneğini sağlar.

Mevcut öğrencilerimize aşağıdaki modüller sunulmaktadır. Bu liste mevcut müfredata dayanmaktadır ve yeni müfredat gelişmelerine ve yeniliğe cevap olarak yıldan yıla değişebilir:

 • Liderlik ve Değişim
 • Kurumsal Sosyal Sorumluluk ve Sürdürülebilirlik Yönetimi
 • İş analitiği
 • Yenilik Sunmak
 • Karar Verme Mali Analizi
 • Küresel Stratejik Yönetim
 • İş Becerileri ve Kişisel Gelişim
 • Stratejik İnsan Yönetimi
 • Stratejik Pazarlama ve İletişim
 • Girişimcilik
 • MBA İş Raporu

değerlendirme

Program, bir öğretilen ve bir proje bileşenini içerir. Öğretilen program, yıl boyunca kurs ödevlerinin bir karışımı, çevrimiçi testler, tartışmalara katkıların değerlendirilmesi, sunum ve grup çalışması ile değerlendirilir.

Giriş koşulları

Daha yüksek bir dereceye kadar başvurmak isteyen öğrenciler, Birleşik Krallık'tan (asgari 2: 2) veya eşdeğer uluslararası kabul görmüş niteliklerden iyi bir onur derecesi almalıdırlar. Üst düzey yöneticiler için on yıldan fazla yönetimsel iş tecrübesi ile istisnalar dikkate alınacaktır.

Öğrenciler, özel, kamu veya üçüncü sektörden olabilecek en az üç yıl tam zamanlı lisansüstü yönetimsel iş tecrübesine sahip olmalıdır.

Program Direktörü ile bireysel bir görüşme, seçim sürecinin bir parçasını oluşturacaktır.

Tüm başvuru sahipleri bireysel olarak değerlendirilir ve ek yeterlilikler, mesleki nitelikler ve deneyimler de dikkate alındığında dikkate alınacaktır.

Son Güncelleme Mar 2020

Keystone bursu

Sunduğumuz burs seçeneklerini keşfedin

Okul Hakkında

Kent Business School (KBS) is a leading Business School, ranked in the top 30 in the UK and is accredited by The Association to Advance Collegiate Schools of Business (AACSB) which places KBS within t ... Devamını oku

Kent Business School (KBS) is a leading Business School, ranked in the top 30 in the UK and is accredited by The Association to Advance Collegiate Schools of Business (AACSB) which places KBS within the top institutions globally for business degrees, with only 5% of the world’s Business Schools attaining this accreditation. Engaging teaching, world-class research, professional partnerships and an international community create an exciting atmosphere in which to learn, where innovation is encouraged and challenges welcomed. Daha Az

Akreditasyonlar