Liderlik Mba

Genel

Okulun internet sitesinden bu program hakkında daha fazla alın

Program açıklaması

Kurs

Lincoln International Business School, Liderlik alanında yarı zamanlı bir amiral gemisi İşletme Yüksek Lisans'ı geliştirmiş olmaktan gurur duymaktadır. MBA Liderliği, stratejik lider ve yönetici olmak isteyenlere yönelik bir geliştirme programı üzerine kuruludur. Program, mevcut ve gelecekteki iş ortamının sorunları ve karmaşıklıkları ile iş ve toplumda sürdürülebilirlik stratejilerine duyulan gereksinimin eleştirel bir değerlendirmesini geliştirmeyi amaçlamaktadır.

MBA Liderliği, ilgili çağdaş akademik teorileri ve araştırmayı organizasyonlar içindeki etkinliklerin pratik anlayışıyla bir araya getiren, iş temelli bir öğrenme programıdır. MBA Liderliği Chartered Management Institution (CMI) tarafından akredite edilmiştir ve başarılı bir şekilde tamamlandıktan sonra öğrenciler Seviye 7 CMI yeterliliği kazanırlar.

MBA Liderliği, öğrencileri başarılı bir şekilde üst düzey stratejik roller üstlenmeye hazırlayarak kariyer ilerlemesini desteklemek üzere tasarlanmıştır. Öğrenciler, bireysel ve örgütsel potansiyelleri en üst düzeye çıkarma yeteneklerini artırabilecek işletme ve yönetimle ilgili konularda eleştirel bir anlayış geliştirebilirler. Program, bir bireyin insanları, projeleri, operasyonları ve hizmetleri başarılı bir şekilde yönetme ve yönetme kapasitesini geliştirmeyi amaçlamaktadır. Strateji, inovasyon ve değişim, işletme ve risk, finans, pazarlama ve öncü insanlar ve işbirliğine dayalı ilişkiler geliştirme gibi liderlik yönlerini geliştirmek için tasarlanmıştır.

Program, küresel zorlukları ele almak ve sorumlu liderlik merceği aracılığıyla toplum için daha iyi bir gelecek yaratmak için Sorumlu Yönetim Eğitiminin İlkelerini temel almayı amaçlamaktadır. İş temelli öğrenme yaklaşımımız, sizi öğrenmenin kalbine yerleştirmek için tasarlanmıştır ve öğrenmenizi doğrudan kuruluşunuza kişiselleştirmenize ve uygulamanıza olanak tanır, böylece hem siz hem de kuruluşunuz doğrudan çalışmalarınızdan faydalanabilir.

Nasıl Çalışıyorsunuz?

Bir iş tabanlı lisans programı olarak, MBA Liderliği, mevcut mesleğinde kalırken bir Yüksek Lisans derecesi için okuyarak kariyerlerini geliştirmek isteyen öğrenciler için tasarlanmıştır. Bu, yüz yüze ve çevrimiçi sunumun harmanlanmış bir öğrenme yaklaşımıyla başarılır.

Program, bir grup ve bireysel bir yöneticinin yaşamında var olan gerilimleri, çelişkileri, duyguları ve güç dinamiklerini göz önünde bulundurarak, kollektifin yanı sıra bireysel yansıma yoluyla durumların gerçeklerini daha iyi anlamasını teşvik etmeyi amaçlayan kritik eylem öğrenmeye dayanmaktadır. Eylem öğrenme setlerinin kullanımıyla, öğrenciler eylem öğrenmeyi eleştirel düşünme ve eleştirel yönetim öğrenimi ile birleştirebilirler.

Nasıl Değerlendirilir?

Değerlendirme yöntemleri, teori, uygulama ve yansıma kanıtları içermesi gereken iş tabanlı portföylere dayanmaktadır. Portföy değerlendirmesi çeşitli formatlar üzerinden yapılacaktır, bunlar arasında eleştirel yorumla birlikte raporlar, vaka çalışmaları, yansıtıcı öğrenme hesapları, sunumlar, projeler, teklifler, planlar veya pratik iş temelli eserler yer alabilir.

Anlaşmalı Öğrenme Projesi, MBA Liderliğinin son 60 kredisini oluşturur ve öğrencilerin bir işletme için 'capstone' projesinde işletme yönetimi ve liderlik ustalıklarını göstermelerini sağlar. Öğrencilerin, seçtikleri bir işletme problemini veya meydan okumayı çözmek için programdaki tüm öğrenmelerini bir araya getirebilecekleri bireysel bir projedir. Bu, öğrencilere MBA Liderliğinin farklı bölümlerinden öğrenme öğelerini birleştirmelerini ve biriken bilgilerini ve yönetim anlayışlarını ve bir kuruluşa sinoptik değerlendirme yoluyla uygulanmasını göstermelerini sağlar.

University of Lincoln değerlendirme geri bildirimlerine ilişkin politikası, akademisyenlerin kurs sonrası değerlendirmelerini derhal size iade etmelerini sağlamayı amaçlar - genellikle teslim tarihinden itibaren 15 iş günü içerisinde.

Özellikler

MBA Liderlik programı ayrıca Kıdemli Liderlik Yüksek Lisans Çıraklığı (SLMDA) 'nın bir parçası olarak da incelenebilir. SLMDA, Chartered Management Institute (CMI), Chartered Business Schools (CABS) ve yüksek öğrenim sağlayıcıları tarafından oluşturulmuştur. Bu program, Hükümet ve işverenler tarafından finanse edilen çıraklık vergisi yoluyla kolaylaştırılmıştır ve stratejik liderlik becerilerini geliştirmek için bir fırsattır. SLMDA yolu, bir Yüksek Lisans derecesi, çıraklık ve Chartered Manager veya Chartered Fellow profesyonel tanıma elde etme seçeneğini bir araya getirir.

Giriş koşulları

Her başvuru ayrı ayrı değerlendirilecek ve bu akademik bir görüşmeyi içerecektir.

Asgari giriş koşulları, akademik niteliklerin ve mesleki tecrübenin bir karışımıdır. Giriş için temel, ikinci seviye Matematik veya İngiliz GCSC'leri veya Derece C ve üstüdür. Adayların asgari 2 yıllık deneyime sahip bir yönetim kapasitesinde çalıştırılması gerekir.

Son Güncelleme Mar 2020

Keystone bursu

Sunduğumuz burs seçeneklerini keşfedin

Okul Hakkında

Since being opened by Queen Elizabeth II in 1996, the University of Lincoln has invested more than £300 million in its buildings and facilities.

Since being opened by Queen Elizabeth II in 1996, the University of Lincoln has invested more than £300 million in its buildings and facilities. Daha Az