MBA Çift Derecesi

Genel

Program açıklaması

genel bakış

Endüstri deneyimi ile birlikte bir MBA derecesi dünya çapında işverenlerle büyük değer ve prestij taşır. York St John MBA Derecesi, mezunların vaka çalışmaları, grup çalışması ve gerçek işletme örnekleri kullanarak uygulamalı öğrenme yoluyla yönetsel bilgi ve yeteneklerini daha da geliştirmelerini sağlamak için tasarlanmıştır. York Business School'un yönetim uzmanlığı ile misafirperverlik ve işletme yönetimi alanındaki BHMS'nin güçlü ününü birleştiren MBA, öğrencilerin küresel anlamda global bir ortamda işletme yönetimi uzmanlığını öğrenmek ve geliştirmek için bir fırsat sunar. İsviçre, yüksek kaliteli hizmet endüstrileri, misafirperverlik ve finans sektörleri ve birçok alanda sunduğu yeniliklerle dünyaca ünlüdür. Temel MBA müfredatının yanı sıra, öğrenciler ek bir modül üzerinde çalışarak BHMS uzmanlığını seçebilir ve araştırma projelerine odaklanabilirler. Bu nedenle, öğrenciler, belli bir alanda kilit işletme uygulamalarında odaklanmış içgörü ve beceriler kazanmak ve çok sektörlü çok çeşitli gelişmeleri keşfetmek için çağdaş bir müfredatı takip etme fırsatına sahiptir. Vaka çalışmaları, veri işleme ve projeler, öğrenmenin uygulanmasını ve gerçek bir kariyer değeri olmasını sağlar.

Programın Amacı

Programın amacı:

  • Potansiyel bir yönetici ve lider olarak sizi geliştirin.
  • Herhangi bir organizasyonda bir rol üstlenmek için gerekli becerileri sağlam bir şekilde anlamanıza yardımcı olur.
  • Sorumlu ve etik yöneticilerin gelişimindeki özlemleri yansıtın.
  • Uluslararası bağlamda etkin ve yetkin bir şekilde çalışabilmek için liderlik becerilerindeki gelişmeyi destekleyin.

Program, 6 aylık bir tam zamanlı çalışmadan oluşan yoğun bir çalışma bloğunu içermektedir; bunu, bağımsız bir Araştırma Araştırması izlemektedir; Araştırma, İsviçre'de veya yurtdışında 6 aylık ücretli bir staj süresi boyunca veya kariyerlerine devam etmeden önce daha fazla iş deneyimi kazanmak isteyen öğrenciler için tamamlanabilir. Alternatif olarak, öğrenciler programın bu aşamasında tam zamanlı bir pozisyona dönebilirler. Bu program, lisans derecesine sahip, en az 2-3 yıl iş deneyimi kazanmış ve belirli bir sektörde veya sektörde tanıtım yapmak veya terfi etmek isteyen adaylar için uygundur. Lisans derecesine sahip olmayan, kapsamlı yönetim tecrübesine sahip adaylar, bireysel olarak değerlendirilecektir.

İsviçre'de Ücretli Endüstri Eğitimi

Endüstri eğitimi, BHMS'deki çalışma felsefesinin ayrılmaz bir parçasıdır ve kariyer gelişiminin bir parçası olarak farklı bir kültürel ortamda ücretli iş deneyimi kazanma fırsatı sunar. Öğrencilerin önceki deneyimlerine, dil becerilerine ve mesleki hedeflerine bağlı olarak, konaklama endüstrisinin temel fonksiyonel alanlarında, çeşitli yerleştirmeler programın 2. yarıyılında gerçekleştirilebilir. Bu, öğrencilere çok sayıda endüstri sektörü için hayati öneme sahip olan paha biçilmez hizmet endüstrisi deneyimi ve aktarılabilir beceriler sağlayacaktır. İşveren sendikaları ile İşçi Sendikası arasında müzakere edilen İsviçre'deki endüstri eğitimi maaşları, brüt olarak aylık asgari 2.212 CHF olarak belirlenmiştir. Bu maaştan, öğrenciler oda, yönetim kurulu ve vergileri ödemek zorundadır. Aylık ortalama net gelir 1-20 CHF ile 1.400 arasında değişmektedir. Sözleşme süreleri ve yerel / ulusal çalışma izinlerine ve diğer düzenlemelere tabi maaşlarla birlikte, çeşitli yerleştirme fırsatları uluslararası olarak da mevcuttur. Önceden önemli iş deneyimi olan öğrenciler, son MBA Araştırma Araştırma modülünü tamamlarken tam zamanlı işe geri dönmeyi tercih edebilirler.

Giriş koşulları

  • Herhangi bir disiplinde lisans derecesi
  • IELTS 6.0 seviye veya eşdeğeri
  • 2-3 yıllık iş tecrübesi

Kurs içeriği111204_Clipboard03.jpg

Öğrenciler York St John ödülleri için öngörülen 180 akademik krediyi ve ayrıca BHMS MBA için uzmanlık sertifikası ile ek 15 ihtisas kredilerini geçmelidir. Seçilen uzmanlık alanı aynı zamanda öğrencilerin seçtikleri alanda kapsamlı bir eleştirel anlayış geliştirmelerine olanak sağlayan Araştırma Araştırması'nın odağını da oluşturmalıdır. Diğer derslerin bir kısmı yukarıdaki derslerin yerini alabilir veya değiştirebilir. Lütfen başvuru sırasında detaylı kurs programını isteyiniz. Mavi krediler yalnızca BHMS kredileridir.

BHMS MBA Uzmanlık Alanları

BHMS, çağdaş ve ilerici bir müfredat izleyen genel MBA programı ile birlikte üç farklı uzmanlık sunar.

Uluslararası Otelcilik Yönetimi

Uluslararası Konaklama İşletmeciliği uzmanlığı, öğrencilerin küresel misafirperverliğin çeşitliliği ve karmaşıklığını tamamen takdir etmelerini sağlayan çeşitli ve teşvik edici bir çalışma programı sunar. Uluslararası endüstrinin ve başlıca ortamların ve işin geliştirildiği ve yürütüldüğü ana pazarların yapılandırılmış bir incelemesini sunar. Ayrıca, küreselleşme ve küresel misafirperverliğin özelliklerini, küresel otelcilik yönetiminin yer aldığı politik, ekonomik, sosyo-kültürel, teknolojik, ekolojik ve düzenleyici ortamları araştırmaktadır.

yenilik ve girişimcilik

İnovasyon ve Girişimcilik uzmanlığı, öğrencileri yeni bir iş girişimi yaratırken gereken özel becerilerle donatmak için yeni iş fikirlerinin ve girişimciliğin özüne dair bir fikir edinmek için tasarlanmıştır. Özellikle özgün ve yeni iş fikirlerinin geliştirilmesi, model ve süreçlerin geliştirilmesi, bir iş planının hazırlanması ve sunulması, şirketin rekabet avantajının belirlenmesi ve inovasyonun değer yaratma süreci gibi tüm başlangıç sürecini destekleyen alanlara odaklanır. toplum için.

Küresel Pazarlama

Küresel Pazarlama uzmanlığında, öğrenciler pazarlama kampanyalarını geliştirmek için dijital araçların ve Facebook, Twitter, LinkenIn gibi temel sosyal medya platformlarının sunduğu fırsatları inceler. SoMe kullanımındaki ve sözleşmelerindeki kültürel ve coğrafi varyasyonlar ve iş sonuçları ayrıca uluslararası bir SoMe kampanyasının geliştirilmesi yoluyla incelenerek uygulamaya konur.

Son Güncelleme Mar 2020

Keystone bursu

Sunduğumuz burs seçeneklerini keşfedin

Okul Hakkında

Welcome to BHMS, Business and Hotel Management school! BHMS is one of the world's leading hospitality schools, located in the heart of Lucerne, a vibrant and beautiful city in Switzerland.

Welcome to BHMS, Business and Hotel Management school! BHMS is one of the world's leading hospitality schools, located in the heart of Lucerne, a vibrant and beautiful city in Switzerland. Daha Az