MBA Özel Stratejisi ve Ekonomik İstihbarat

Genel

Program açıklaması

Fransa’daki eğitim referansı, 2002’den bu yana Eduniversal palmares’inde 1. sırada yer alan MBA İhtisas İktisadi İstihbarat Stratejisi SIE ayrıca, Ulusal Mesleki Sertifikalar Rehberi’nde (RNCP) kayıtlı olan Ekonomik Zekada Uzman (e)” unvanına da erişim hakkı vermektedir. .

Bir öğretim merkezi (Strateji ve Ekonomik İstihbarat referans programı) ve IE’de uygulamalı bir araştırma merkezi etrafında örgütlenmiş olan, Avrupa’daki bu öncü yapı, güç dengesini okumak için disiplinlerarası bir yaklaşımla sağlam bir şekilde demirlenmiştir. Uluslararası.

Ekonomik savaş kavramı epistemolojik değil, ideolojik değil, pek çok belirsizliği ortaya koyarken, son yıllarda yapılan teorik araştırmalar şimdi rekabetçi çatışmalara yaklaşımımızı netleştirmeye ve doğrulamaya meyillidir.

Sıralamalar

2002'den beri En İyi Ustalar için Eduniversal-SMBG rehberi ve “ İş Zekası, Bilgi ve Güvenlik Yönetimi Yüksek Lisansı ” nda (best-masters.com) dünyanın en iyi 8. ustası tarafından “Ekonomik İstihbarat” ın en iyi Fransız formasyonu olarak seçilmiştir.

Programın direktörü Christian Harbulot, 2011 yılında Pedagoji Ödülleri için en iyi pedagojik eğitmen ödülünü aldı.

hedefleri

Strateji ve iş zekası konusunda en iyi uzmanları eğitin.

Eğitim kimin için?

MBA Stratejisi ve Ekonomik Zeka, üniversiteler, işletme okulları, mühendisler, IEP'ler ve profesyonellerden öğrencilere yöneliktir.

Kurs programı

Pedagojimizde reform, 2015/2016 akademik yılının başında yürürlüğe girdi. Üç ana prensip etrafında yapılandırılmıştır:

 • Yedi ders modülünün yeniden yapılandırılması
 • Bireysel çalışmanın daha fazla dikkate alınması
 • EI'nin dinamik bir şekilde öğrenilmesi on dört alıştırmada yıla yayıldı.

Bir İş Geliştirme modülünün oluşturulması, şirketlerin rekabet edebilirliğinin geliştirilmesi konusunda EMT'nin bazı derslerini demirleme isteğimizi yansıtıyor. Öğrencilerimizi küresel rekabet bağlamına uyarlanmış bilgi yönetimi yöntemleri konusunda eğitmek bize çok önemli geliyor. Analiz ve metodolojiye adanmış modül, yönetimin katkılarını, organizasyonların sosyolojisini ve asıl IE'yi çaprazlama imkanı sağlayan disiplinlerarası bir mesleğe sahiptir.

Bireysel çalışma şimdi toplam puanın% 30'unu oluşturuyor. Değerlendirmedeki bu değişiklik, grup egzersizlerinin önemini sorgulamaz, ancak bilgi edinmenin evrimini daha iyi anlamayı amaçlar.

Bugün EMT'nin gücü, öğrencilere farklı egzersiz biçimlerinde ele alınacak gerçek vakalar verme yeteneğidir. Onların sayısı ve çeşitliliği bugün bizi bilgi üretimi, ekonomik güç ilişkilerinin kontrolü ve bilgi teknolojisi kullanımını birleştirerek EI öğretmek için tek eğitim olarak konumlandırıyor.

 • Modül 1: Ekonomik Zekayı Anlamak
 • Modül 2: Jeoekonomi ve Küreselleşme
 • Modül 3: Bilgi Yönetimi ve Bilgi Üretimi
 • Modül 4: Analiz ve Metodoloji
 • Modül 5: Risk Yönetimi
 • Modül 6: İş Geliştirme ve Ekonomik Zeka
 • Modül 7: Etki İşlemleri
 • Operasyonel alıştırmalar

MercurIE profesyonelleştirme programı

Ekonomik istihbaratta profesyonelleşme programı

MercurIE, EGE'nin öğrencinin bir şirketin geliştirdiği stratejik eksenleri anlamasını sağlayan "Ekonomik İstihbarat Stratejisi EIS" ilk eğitiminde öğrenciye verdiği cevaplardan biridir.

Ekip tarafından, öğrenciler öğretilen metodolojinin kusursuz bir şekilde manipülasyonunu gerektiren bir çalışmayı yürütmek için kamu veya parapublic sektöründe büyük bir grubun, KOBİ'nin veya bir aktörün yönetiminin yararına çalışır.

8 aydan fazla, haftada bir gün, okuldan bir öğretmen ve ortak şirketten yöneticiler eşliğinde, öğrenciler çalışmanın temasını yeniden tanımlıyor, bir izleme ve toplama sistemi kuruyorlar bilgi, uzmanların ve saha operasyonlarının (fuarlar, ziyaretler?) toplantısı ile çalışmayı gerçekleştirin ve dokümanı takip etmek için bir dizi öneriyle tamamlayın.

Daha sonra çalışmalarını ilgili departman içindeki bir sunumla desteklemelidirler.

Bu MercurIE programı, öğrencilere öğretilen programın tümünü veya bir kısmını uygulama fırsatı verdiğinden ve EADS Grubunun İnovasyon Çalışmaları, R

fırsatlar

1997'de kurulmasından bu yana, L'Ecole de Guerre Economique kendisini ekonomik istihbarattaki eğitim referansı olarak belirlemiştir .

EI'nin Fransız peyzajındaki kilit bir oyuncu L'Ecole de Guerre Economique EI'yi destekleme konusundaki sürekli arzusuyla ayırt edilir.

Mezunlar ağı , IE’deki Fransa’nın en büyüğü ve en güçlüsüdür. Okulun tüm mezunlarını (başlangıç eğitimi ve sürekli eğitim) bir araya getiren Mezunlar Derneği (AEGE) 1700'den fazla aktif üyeyi temsil ediyor.

EI esnafında profesyonel entegrasyon% 85 düzeyindedir.

Bu rakam tek başına EGE'nin işletmeler ve hükümetler arasındaki mükemmel itibarını göstermektedir.

kabul

Okul, tüm kursları için, yıl boyunca çevrimiçi olarak başvuru yapabilmenizi sağlar: Ocak'tan Aralık'a kadar.

Adayların seçimi dosyada (CV uygulama anketi) yapılır, ardından motivasyon görüşmesi yapılır.

Kabul şartları:

Bac fonksiyonlarında Bac 4 onaylı veya Bac 3 ve 3 yıllık deneyim.

Son Güncelleme Mar 2020

Keystone bursu

Sunduğumuz burs seçeneklerini keşfedin

Okul Hakkında

Companies move with a crisis world where the development issue is completely linked to confrontation’s notion.

Companies move with a crisis world where the development issue is completely linked to confrontation’s notion. Daha Az