MBA: İşletme Yüksek Lisansı

Genel

Okulun internet sitesinden bu program hakkında daha fazla alın

Program açıklaması

İşletme Yüksek Lisans programı gelecekteki iş liderlerinin ihtiyaçlarını karşılamayı amaçlamaktadır.

İşletme yönetimine geniş bir perspektiften yaklaşır ve ulusal ve uluslararası bir bakış açısı sunar. Teorik bilgiyi proje çalışmasıyla birleştirir ve araştırmayı gerçek hayattaki durumlara uygular.

Programdaki öğrencilere sermaye pazarlama ve finansmanı, uluslararası ticaret, insan kaynakları yönetimi, pazarlama iletişimi, risk yönetimi ve perakende yönetimi alanlarında yetkin olmaları için her fırsat verilir.

126578_126320_Yasar.jpg

Program yapısı

Program hem tezsiz hem de tez seçenekleri sunmaktadır. Tezsiz programda 5 zorunlu modül, 5 seçmeli modül ve bir dönem projesi bulunmaktadır. Tezli programda 5 zorunlu modül, 2 seçmeli modül ve tez bulunmaktadır.

Kariyer fırsatları

MBA programı, öğrencilere iş hayatının hemen her aşamasında geniş bir meslek yelpazesi sunar.

Bu programın mezunları, pazarlama, insan kaynakları, muhasebe / finans, proje yönetimi veya ulusal veya çok uluslu şirketlerin (MNC) üretim bölümlerinde ileri pozisyonlarda çalışabilir; yerli, yabancı veya devlet bankalarında uzman olarak; özel veya devlet finans kuruluşları; sigorta şirketleri; denetim şirketleri; veya sertifikalı kamu muhasebecileri olmak. Ayrıca, mezunlar kendi işlerini kurma ve etkili girişimciler olma becerisiyle çevrelenecek.

Giriş şartları

  • Lisans diploması (veya daha yüksek)
  • Giriş yeterlilik belgeleri aşağıdaki dillerde kabul edilir: İngilizce / Türkçe.
    Genellikle okulunuzdan uygun bir transkript alabilirsiniz. Aksi takdirde, orijinal belgenin onaylanmış kopyaları ile birlikte resmi çevirilere ihtiyacınız olacaktır.
  • Dil gereksinimleri: İngilizce TOEFL: 78 (veya CAE, CPE, PTE veya FCE eşdeğeri) veya Yaşar Üniversitesi FLAT Sınavı: 65
  • Diğer gereklilikler:
    • En az 1 başvuru (lar) sağlanmalıdır.
    • Başvurunuza bir motivasyon mektubu eklenmelidir.
Son Güncelleme Mar 2020

Keystone bursu

Sunduğumuz burs seçeneklerini keşfedin

Okul Hakkında

Yasar University, an English medium, foundation university, is located in the centre of the city of Izmir on the scenic west coast of Turkey. The university offers over 60 degree programs at undergrad ... Devamını oku

Yasar University, an English medium, foundation university, is located in the centre of the city of Izmir on the scenic west coast of Turkey. The university offers over 60 degree programs at undergraduate and postgraduate level. Students are given every opportunity to make the most of their university years; a professional education in a supportive learning environment. Daha Az