MBA İşletme

Genel

Program açıklaması

İşletme Yüksek Lisans (MBA), dünyanın en beğenilen ve uluslararası kabul görmüş lisansüstü derecesidir. Nottingham Business School MBA, organizasyonlarınızın yönetiminde içsel olan çok çeşitli zorlukların üstesinden gelmeniz için hazırlanmıştır, böylece eylemlerinizin birbirine bağlılığını görebilirsiniz. Organizasyonunuzun stratejik hedeflerini geliştirmesine ve elde etmesine yardımcı olmanızı sağlamak için üst düzey yöneticilerin stratejik yönetim seviyesinde ihtiyaç duyduğu bilgileri edineceksiniz.

Küresel ortamlar daha uçucu hale geldikçe, deneyimli ve eğitimli yöneticilere olan talep artmaktadır. Dış ortamın karmaşıklığı ve karmaşık, genellikle ayrıştırılmış kuruluşlar, küresel olarak birbirine bağlı küresel iş dünyası ve yönetim dünyasıyla başa çıkmak için daha bilinçli, bilgili ve eğitimli yöneticiler gerektirir.

Uluslararası tanınmış akademisyenler ve iş dünyası liderleri tarafından birinci sınıf bir öğrenim ortamında sunulan MBA, yönetim bilginizi, liderlik yeteneklerinizi ve küresel iş anlayışınızı önemli ölçüde güçlendirmek için size uygulamalı deneyim sunmak için teori ve pratiği entegre eder.

Nottingham Business School MBA programını tamamladığınızda, iş piyasasında elit bir yönetim grubuna katılacaksınız ve bu da sizi rakiplerinden ayıracaktır.

Bu dereceden ne kazanacaksınız?

 • İki uygulamalı deneyim projesini tamamlayacaksınız; Biri Birleşik Krallık'ta ve diğeri uluslararası olarak.
 • Sürdürülebilir akıl setleri geliştirmek, sorumlu liderliği teşvik etmek ve örgüt kültürünü etkilemek için sorumluluk sahibi, verimli iş uygulamaları oluşturmak ve sürdürmek için içgörüler, yetenekler ve beceriler geliştirmenize yardımcı olacağız.
 • Size en çok ilginizi çeken alanlarda uzmanlık yapma özgürlüğü ile kişiselleştirilmiş bir Pathway sunuyoruz.
 • Kişisel, Profesyonel ve Liderlik Gelişim Programımızla büyüyün.
 • Küresel yönetim becerilerini geliştirin ve dünyanın dört bir yanından gelen dinamik bir personel ve öğrenciler topluluğuyla çok kültürlü bir atmosferde kendinizi bırakın.
 • MBA Yönetim ve Liderlik Chartered Management Institute (CMI) Level 7 yeterlilik tarafından akredite edilmiştir. CMI ile olan ortaklığımız, kursunuz süresince ve mezuniyetten sonraki ilk yıl boyunca ücretsiz öğrenci üyeliğinizin tadını çıkaracağınız anlamına gelir.
 • Komple Üniversite Kılavuzu 2019'da işletme ve yönetim dersleri için en yüksek sıradaki modern üniversiteyiz.

Nottingham Business School, hem EQUIS hem de AACSB akreditasyonuna sahip olmak için dünya çapındaki işletme okullarının% 1'inde bulunmaktadır.

Ne okuyorsun

Nottingham Business School'da kişiselleştirilmiş bir öğrenme deneyimi yaratabilirsiniz, size istediğiniz kariyer için ihtiyacınız olan becerileri kazandıran benzersiz bir MBA derecesi sunabilirsiniz.

Modüller

Dönem Bir

 • Sorumlu ve Sürdürülebilir Liderlik
 • Kuruluşları Yönetme
 • Pazarlamayı Yönetmek
 • İnsanları ve Organizasyonları Yönetmek
 • Finansman Yönetimi

2. yarıyıl

 • Seçmeli modül (aşağıya bakınız)
 • Stratejik Yenileşme ve Dönüşüm
 • Stratejik Değişim ve Danışmanlık

Üçüncü Dönem

 • Uluslararası Danışmanlık Projesi
 • İş Araştırma Yöntemleri ve Veri Analizi
 • Ücretli iş yerleştirme (yalnızca iki yıllık rota)
 • İş Araştırma Projesi

Yıl boyunca, Kişisel, Profesyonel ve Liderlik Gelişim Programında eğitim alacaksınız ve iki yıllık opsiyonu tamamlarsanız, Endüstriyel Deneyim modülünde bir Yerleştirme Diplomasını da tamamlayacaksınız.

Aşağıdaki listeden bir seçmeli modül seçebilirsiniz:

 • Uluslararası İnsan Kaynakları Yönetimi
 • Yaratıcılık ve İnovasyondan Çık
 • Finansal Modelleme
 • Stratejik Operasyonlar
 • Yatırım Ürünlerinin Değerlemesi
 • Kurumsal Yönetim ve Sorumluluk
 • Markalaşma ve Kurumsal İtibar Yönetimi
 • Dijital Pazarlama Yönetimi

Değerlendirme yöntemleri

MBA öğrenme sürecinin önemli bir kısmı resmi değerlendirmedir. Değerlendirmenin işlevlerinden biri, ilerlemenizin bir ölçüsüdür, ancak süreç boyunca diğer yardımcı beceriler geliştirilir. Değerlendirmede başarılı olmak için gereken beceriler, işyerinde, önceden belirlenmiş bir zaman sınırı içinde çalışan, kavramsallaştırma, analiz, kanıt temelli argüman, etkili iletişim, bilgi işleme gibi ihtiyaç duyacağınız becerilerdir.

Danışmanlık Projeleri

Nottingham Business School MBA'in benzersiz bir özelliği, iki uygulamalı iş danışmanlığı projesi sırasında becerilerinizi hayata geçirme fırsatıdır. Stratejik Değişim ve Danışmanlık modülünüzün ilk kısmı, Birleşik Krallık'taki bir iş için bir takım projesidir. İkincisi uluslararası bir bağlamda, deneyiminizi uluslararasılaştırmanıza ve küresel iş zihniyetinizi geliştirmenize, organizasyonel performans üzerinde kritik bir etki yaratarak büyüleyici, gerçek dünyadaki zorlukları ele alma şansı verir.

İngiltere'de Takım Danışmanlığı Projesi

Birleşik Krallık'ta bir bütünleyici ve eleştirel yaklaşımı, derste ele alınan perspektif ve disiplinleri uygulama ve stratejik bir yönetim bakış açısı kazanacaksınız.

Ayrıca bir danışmanlık raporunu tamamlayacak ve resmi bir yönetim kurulu sunumu yapacaksınız. 3M, Bot, Kızıl Haç, Experian, CISCO ve İngiliz Telekom gibi şirketler için projeler tamamlandı.

Uluslararası Danışmanlık Deneyimi

Bu modül uluslararası bir çalışma turuna katılarak, prestijli uluslararası ortaklarımızdan biri tarafından düzenlenen atölye çalışmalarına katılmayı, şirket ziyaretlerini gerçekleştirmeyi ve müşteri organizasyonunuza sunmayı hedeflemektedir.

Yerleşim Olanakları

Bir yıllık bir işe yerleştirme eklemeyi seçebilir ve MBA’inizi iki yıllık bir kurs haline getirebilirsiniz. Öğreniminizi pratiğe dökmenin ve kariyer artırıcı gerçek dünya deneyimi kazanmanın harika bir yoludur. Her aşamada, MBA dünya çapında ilerici, proaktif kuruluşlarla 600 bağlantı sayesinde, küresel iş dünyasının ihtiyaçları tarafından bilgilendirilmektedir. Tüm sundukları içgörü, uzmanlık ve yerleştirme fırsatları, mezunlarımızın dünyanın her yerindeki olağanüstü kariyerleri geliştirmelerini sağlamaya yardımcı oluyor.

Yerleştirme yılınız 48 haftaya kadar (en az 36 hafta) sürecektir. Tam bir yıllık bir staj yapamazsanız ancak en az 36 hafta tamamlamışsanız, Endüstriyel Tecrübe'de bir Yerleştirme Diploması almaya hak kazanabilirsiniz. Bir yerleşim gerçekleştirirseniz, 3. Dönemde İşletme Araştırma Projesini almalısınız.

Nasıl öğretilir

Öğretme şekli

Teori, uygulama, deneyim ve gözlem ve yansıtma ve geliştirmeye dayanan bir öğrenme döngüsü geliştirdik. Böylece yalnızca en yeni stratejileri öğreneceksiniz, aynı zamanda gerçek iş ortamlarında öğrenmenizi harekete geçiren her fırsata sahip olacaksınız. Yapıcı öğrenmeyi, kendi kendine yönlendirme çalışmasını, eleştirel düşünme ve takım çalışmasını teşvik etmek için derslerimizi yapılandırıyoruz. Zamanınızı çoğunu küçük gruplar halinde atölye çalışmaları ve eğitici derslerde geçireceksiniz, iş uygulamaları ve davranış deneyimlerinizi tartışıp analiz edeceksiniz.

Kişiselleştirme

Lisansüstü öğrencilerimizin seçtikleri çalışma alanında farklı akademik bilgi düzeylerine, farklı kültürel ve eğitim geçmişlerine ve değişen kişisel ve mesleki beceri ve yetkinlik düzeylerine sahip farklı bir grup olduklarını biliyoruz. Lisansüstü eğitim alma motivasyonları farklılık göstermektedir, ancak Lisansüstü Öğretilen Deneyim Anketine (2017) göre iki ana motivasyon, iki ana tema etrafında toplanmış görünmektedir; 'kariyer ilerlemesi ve istihdam beklentileri' ve 'kişisel ilgi alanı'.

NBS'de bu iki motive edici faktörün beslenmesini ve dolayısıyla desteklenmesini sağlamaya çalışıyoruz. Öğrencilerimiz, öğrenmelerini eleştirel bir şekilde yansıtmak için gereken beceri ve yeterlilikleri ve bu öğrenmeyi kendi çalışmalarına ve işyerinde gerçek dünyadaki karmaşık konulara uygulayabilme becerilerini geliştirmeye ve geliştirmeye teşvik edilmektedir. Bir dizi müfredat ve müfredat dışı girişimlerle, özel akademik akıl hocası desteği ile güçlendirilmiş olan NBS, tüm lisansüstü öğrencilerine, öğrencilerimizin başarılı olmalarını sağlamak için çeşitli zorlu ve benzersiz etkinliklere, projelere, etkinliklere ve deneyimlere katılma olanağı sağlar. rekabetçi ve dinamik bir küresel ortam.

Çalışma ve destek

Öğretim ve öğrenme yöntemleri, doğada oldukça katılımcı olan etkileşimli çalıştaylar etrafında yoğunlaşır ve vaka çalışmaları, tartışmalar, iş simülasyonları ve grup etkinliklerini kullanacaktır.

Etkileşim, öğretimin anahtarıdır ve biz, öğrenci kohortuna ve özel modüllere uygun öğretim yöntemlerini benimseyen kurslar sunmayı taahhüt ediyoruz.

Özellikle öğrenci merkezli bir ortamda çalışma konusunda rahat olmanıza yardımcı olmak için, kursun ve değerlendirme dönemlerinin ilk aşamalarında destek ve rehberliğin uygulandığından emin oluruz.

indüksiyon

Tüm kurslarımız, çalışmalarınıza hazırlanmanıza ve önemli akademik ve aktarılabilir becerilerinizi geliştirmenize yardımcı olacak kapsamlı bir geliştirme programı ile başlar. Önemli bir özellik, normalde Peak Bölgesi'nde bulunan kısa bir konut inşa etme kursu.

Ayrıca, öğretim ekibi ve diğer yüksek lisans öğrencilerinin üyeleri ile tanışmak, ayrıntılı program bilgileri almak ve kütüphane, kariyer hizmeti, uluslararası ofis ve Öğrenci Destek Hizmetleri'nden değerli destek ve rehberlik kazanma fırsatlarına sahip olacaksınız.

İngilizce dil desteği

In-sessional İngilizce dil desteği sınıfları de derece kurslarında okuyan tüm uluslararası (AB dışı) öğrenciler için mevcuttur NTU . Bu sınıflar için ekstra ücret yoktur.

Yeni bir dil öğren

Çalışmanızın yanı sıra yeni bir dil öğrenme şansınız da var. Üniversite Dil Programı (ULP) tüm öğrenciler tarafından kullanılabilir ve size tamamen yeni bir dil öğrenme veya sahip olduğunuz becerileri geliştirme seçeneği sunar.

Yeni bir dil öğrenmek:

 • iletişim becerilerinizi geliştirin
 • yurtdışında seyahat ederken deneyiminizi zenginleştirin
 • kariyer beklentilerinizi artırın.

Diğer İngiltere işletme okullarına kıyasla daha pratik bir deneyim sunuyoruz. MBA sırasında, iki danışmanlık projesini tamamlayacaksınız - biri Birleşik Krallık'ta ve bir tanesi uluslararası olmak üzere.

Kariyer ve istihdam edilebilirlik

Nottingham Business School'da, mezuniyetinizin başlangıcından itibaren istihdam edilebilirliğinize odaklandık. Size teori ve pratiği entegre eden bir öğrenme deneyimi sunuyoruz.

Bu dersten mezun olanlar, kamu, özel ve üçüncü sektör içindeki rolleri üstlenerek, aşağıdaki gibi görevlerde bulundular:

 • Finansal Kontrolör
 • İletişim Müdürü
 • Finansal Hesap Yöneticisi
 • Danışman
 • Genel müdür
 • operasyon Sorumlusu

Mezunlarımızın% 97'si, mezun olduktan sonraki altı ay içinde işyerinde ya da daha ileri bir araştırmadadır (2016-17 arası Yükseköğretim araştırmasından en son Leavers Hedefi).

İstihdam Ekibi

Bizimle sadece zamanınız boyunca değil, aynı zamanda mezun olduğunuz mezuniyet süresince size yardımcı olmaya adamış bir İstihdam Ekibimiz var, kariyerinize başlayacak olan bir dizi hizmeti sunarak size destek olmaya devam edecekler.

İstihdam Ekibimiz, özel eğitimli danışmanlarımızla işe alım fuarları ve beceri geliştirme atölyeleri düzenlemek için birebir randevulardan geniş bir destek yelpazesi sunmaktadır.

Sağladıkları hizmetler şunlardır:

 • Yerleşim, staj ve yarı zamanlı çalışma bulma
 • Serbest mesleği takip etmenize yardım etmek
 • Boşluk yıllarını ve zaman aşımını almayla ilgili tavsiye
 • Gönüllülük konusunda bilgi ve yardım
 • Daha fazla çalışma için tavsiyede bulunmak.

MBA'inizi iki yıllık bir kurs yapmak için bir yıllık çalışma yerleştirmeyi eklemeyi seçebilirsiniz. Öğreniminizi pratiğe dökmenin ve kariyerinizi artırmak için değerli gerçek dünya deneyimi kazanmanın harika bir yoludur.

NTU , Guardian Üniversitesi Ligi Tabloları 2019'da Genel olarak 16. ve İş, Yönetim ve Pazarlama için 18. sıradadır.

Giriş koşulları

UK

İhtiyacın olacak:

 • bir lisans derecesi (2.1 veya üstü) veya eşdeğer bir mesleki veya akademik yeterlilik
 • Operasyonel sorumlulukları içeren bir mesleki iş deneyimi süresi - en az üç yıl, tercihen beş
 • iki akademik veya mesleki referans.

İstisnai durumlarda, bir dereceye kadar olmayan adaylar, üst düzey yönetim pozisyonunda olduklarını, sekiz yıldan fazla bir süredir insanlar ve bütçeleri yöneteceklerini kendi kişisel beyanlarında gösterebilirlerse değerlendirilecektir.

Uluslararası

İhtiyacın olacak:

 • bir lisans derecesi (2.1 veya üstü) veya eşdeğer bir mesleki veya akademik yeterlilik
 • Operasyonel sorumlulukları içeren bir mesleki iş deneyimi süresi - en az üç yıl, tercihen beş
 • iki akademik veya mesleki referans.

İngilizce dil girişi şartları

İngilizce ilk diliniz değilse, yoğun akademik çalışma için dil becerinizin yeterince güçlü olduğunu bize göstermeniz gerekir. Genellikle bir IELTS testi istiyoruz ve bazı alternatif İngilizce dil testleri de kabul ediyoruz.

 • 1 yıllık Yüksek Lisans'lar için, her bir bileşen için en az 5.5 olmak üzere toplam 6.5 not almanız gerekir.
 • 2 yıllık Yüksek Lisans'lar için, konuşma ve dinleme için en az 6.0, okuma ve yazmada 5.5 olan genel bir 6.5 sınıfa ihtiyacınız olacak.

Nasıl başvurulur?

Bize katılmaya hazır mısın?

Şu basit adımları izleyin:

 • Yeni bir başvuru sahibi olarak kayıt olun ve Başvuru Portalımızı kullanarak bir hesap oluşturun - başvurunuzu bir an önce tamamlamanız gerekmediğinden endişelenmeyin, bilgilerinizi güvende tutmak için tekrar gelebilirsiniz.
 • Başvurunuzu doldurun ve gönderin - göndermeden önce giriş şartları gibi tüm bilgileri kontrol ettiğinizden emin olun.
 • Uygulamanızın ilerlemesini izleyin - bunu Uygulama Portalı'na giriş yaparak yapabilirsiniz.
 • Teklifinizi kontrol edin - İhtiyacımız olan tüm bilgileri sağladığınız sürece, başvurunuz hakkında beş ila on iş günü içinde bir karar vermeyi deneyeceğiz. Ancak, bu daha uzun sürebilir ve bir karar için en az üç hafta izin vermelisiniz.
 • Teklifinizi dört hafta içinde kabul edin - Mekanlar için rekabetin yüksek olduğunu ve teklifinizi dört hafta içinde kabul etmiyorsanız, atlatabileceğini unutmayın. Sekiz hafta sonra otomatik olarak çekilecektir.
 • Teklifinizin koşullarını karşılayın (varsa) - Başvurunuzun Portalının Belgelerim bölümünü kullanarak teklifinizin koşullarını karşılamak için gereken tüm belgeleri yükleyin.

Sonuçların beklenmesi için endişelenmeyin. Şimdi başvurmanızı öneririz. Ardından, uygulama portalına ulaştıktan sonra Uygulama Portalı'na eklenir.

Ücretler ve finansman

2019 girişine ilişkin kurs ücretleri henüz belirlenmemiştir, ancak aşağıdakiler için Eylül 2018'e giriş ücretleri rehber olarak verilmiştir:

 • Bir yıl (tam zamanlı): 16.500 £
 • İki yıl (yerleştirme ile birlikte) *: 17,885 Sterlin (bir yılda 16.500 £ ve iki yılda 1.385 £)

* Bir yıldan fazla süren bir dersi düşünüyorsanız, belirtilen öğrenim ücretinin, çalışmanın ilk yılı için olduğunu unutmayın. İkinci yıl için kurs ücreti yıllık incelemeye tabi olabilir.

Mezunlarımızın% 97'si, mezun olduktan sonraki altı ay içinde işyerinde ya da daha ileri bir araştırmadadır (2016-17 arası Yükseköğretim araştırmasından en son Leavers Hedefi).

Son Güncelleme Mar 2020

Keystone bursu

Sunduğumuz burs seçeneklerini keşfedin

Okul Hakkında

Nottingham Business School at Nottingham Trent University is an international business school with a rich and vibrant student community. We are EQUIS and AACSB accredited school focused on innovating ... Devamını oku

Nottingham Business School at Nottingham Trent University is an international business school with a rich and vibrant student community. We are EQUIS and AACSB accredited school focused on innovating business education. We provide a personalised, experiential learning experience full of opportunities that will enhance your career and future prospects. Whether you want to study for a Bachelor’s degree, a Master's, or MBA we have the right course for you and an expert faculty to help meet your needs. Daha Az

Akreditasyonlar

EFMD Equis Accredited
AACSB Accredited