MBA İşletme

Genel

Program açıklaması

MBA yeterliliği, rekabetçi ve giderek küresel bir alanda konu bilgisini artırmak, yönetim becerileri portföyü oluşturmak ve gelecekteki kariyer beklentilerini geliştirmek isteyen lisansüstü işletme öğrencilerinin amiral gemisi niteliği olmaya devam etmektedir.

MBA paketi, başarılı bir iş, yani strateji, finans ve liderlik için temel oluşturan üç ana konuyu kapsayan üç rotadan (yukarıya bakın) oluşur.

Buna ek olarak, küresel büyüme ve gelişmeyi ve kurumsal raporlama ve iş prosedürlerinde artan öneme sahip çevresel kaygıları yansıtacak ulusötesi iş pratiği arasından seçim yapma imkanı sunan isteğe bağlı yollar da vardır.

Diğer seçenekler arasında varlık yaşam döngüsü yönetimini kapsayan ve gelişen bir işletmenin planlanması ve bakımında önemli bir işlev olan nispeten yeni Varlık Yönetimi konusu bulunmaktadır. Risk, iş kararlarını değerlendirirken ve verirken hayati önem taşır ve başka bir seçenektir. Son olarak, yaratıcı değişim ve yenilik seçeneği, iş sürekliliği, büyüme ve pazarla alaka düzeyi için kullanılan çok çeşitli yaklaşımları kullanmaktadır.

Anahtar Ders Özellikleri

 • Destekleyici bir ortamda kariyer geliştirme becerileri ve bilgisine odaklanma zamanı.
 • MBA modülleri bir dizi beceri, bilgi ve zihin setini kapsayan Yönetim Enstitüsü Yetkinlik Çerçevesi ile uyumludur.
 • Varlık Yönetimi modülü, Varlık Yönetimi Enstitüsü yeterlilik çerçevesiyle uyumludur.
 • Çeşitli sektörlerden ve kuruluşlardan gelen istekli iş yöneticileri ağına erişim.
 • Wrexham Glyndŵr Üniversitesi kampüs içi işle ilgili etkinliklere katılma fırsatı.
 • Programın araştırma unsuru, öğrencilerin bir iş problemine ilişkin sağlam çözümleri tanımlamalarını, araştırmalarını, analiz etmelerini ve önermelerini sağlar.
 • Öğretim interaktiftir ve mümkünse program boyunca çağdaş iş konularına dayanır.

Ne çalışacaksın?

Program, iki trimesterde altı öğretilen konuya özel modül dizisi ile teslim edilir; konular, program bölümünün genel görünümü ve Program Spesifikasyonu alt bölümünde anlatılmıştır. Her modülde teorik bir unsur olsa da, odak noktası güncel iş konuları ve vaka çalışmaları sağlamak için problemler ve bilgi ve pratik uygulamayı geliştirmek için eleştirel tartışma fırsatı.

Öğrenciler ayrıca araştırma yöntemlerini inceler ve ikinci üç aylık dönemin sonunda bir araştırma teklifi sunarlar. Öğrenciler, gelecekteki kariyer hedefleriyle potansiyel değeri ve ilgisi olan, işletme ve yönetim ile ilgili, çağdaş bir yapıya sahip bir araştırma konusu seçmeye teşvik edilir. Üçüncü dönem boyunca, öğrenciler bir dizi bireysel olarak düzenlenen denetim toplantısına bir araştırma elemanı ve katılımı içeren bir tez tamamlarlar.

Tam zamanlı program teslimi haftada iki gün boyunca programlanır ve bu da çalışan öğrenciler için esneklik sağlar ve modüler teslim yoluyla tatmin edici bir ilerleme sağlandığı takdirde 12 aylık bir sürede tamamlanabilir.

Yarı zamanlı rotamız programı iki yıla çıkarır ve öğretim haftalarında haftada bir gün devam etmeyi gerektirir. Tam zamanlı ve yarı zamanlı öğrencilere, ağ oluşturma, iletişim ve grup çalışması fırsatları da dahil olmak üzere çeşitli alanlarda öğrenme ortamının zenginliğini artırmak için birlikte eğitim verilecektir.

Öğrencilerden genellikle her bir modüle ayrılmış haftada üç saatlik bir bloğa katılmaları beklenir. Bu bir ders ve beceri geliştirme ve uygulama sağlamak için bir öğretici oluşur. Modüllerin çoğunda öğrencilerin programda ilerlemek için tamamlamaları gereken iki değerlendirme vardır.

Çekirdek ve Opsiyonel Modüller

 • Uygulama Stratejileri (Çekirdek)
 • Tümleşik İletişim (Çekirdek)
 • Çağdaş Liderlik Temaları (Temel)
 • Finansal Bilgiler, İş Zekası (Temel)
 • Yaratıcı Değişim ve Yenilik (Temel)
 • Çevreyi Vurgulamak (İsteğe bağlı)
 • Risk ve Kararları Değerlendirme (İsteğe Bağlı)
 • Araştırma Yöntemleri ve Tez (Çekirdek)

Giriş Koşulları ve Başvuru

Minimum giriş, 2: 1 dersliklik derecesidir.

Üniversiteyi 2: 1 lisans derecesine sahip olmayan adaylar mülakat yoluyla bireysel olarak değerlendirilecektir. Lisans derecesi olmayan adayları değerlendirirken ilgili iş tecrübesi dikkate alınacaktır.

Tüm başarılı adaylar için, yüksek katılım ve tüm son tarihlerin karşılanması taahhüdü ile kurs boyunca yoğun ve sürekli çalışma ihtiyacına vurgu yapılacaktır.

İngilizce dil gereksinimleri

Akademik giriş şartlarına ek olarak, ilk dili İngilizce / Galce olmayan tüm adaylar, 6,5'in altında hiçbir bileşene sahip olmadan, genel puan 6,5'e ulaşacak bir UKVI Onaylı Güvenli İngilizce Dil Testi (SELT) talep etmektedir.

Derse Başvurma

Bir ev veya Avrupa Birliği öğrencisi olarak başvuruyorsanız, başvurunuzu electronialt = "cally doğrudan başvuru formu aracılığıyla yapmalısınız.

Bildiri, Kabul ve Talepler Ekibinden talep üzerine sunulabilir.

Uluslararası Öğrenci olarak başvuru yapıyorsanız, başvurunuzu online başvuru sistemimiz Centurus aracılığıyla yapmalısınız.

Ayrıca başvuru durumunuzu takip edebilir ve teklif mektubu ile CAS mektubunu alabilirsiniz.

Bu kurs, giriş koşulları veya başvuru süreci hakkında herhangi bir sorunuz varsa veya daha fazla bilgi edinmek isterseniz, lütfen bize ulaşın.

Değerlendirme ve Öğretim

Öğretilen modüller ağırlıklı olarak bireysel veya grup ödevleriyle değerlendirilecektir. Bununla birlikte, bazı modüllerin değerlendirme prosedürünün bir parçası olarak bir incelemesi vardır. 120 krediye ulaşmak ve tez aşamasına geçmek için tüm modüllerinizi geçmelisiniz.

MBA ödülünü alabilmek için tezin başarıyla tamamlanması gerekmektedir ve 180 krediye ulaşılmıştır. Tezinizi Mayıs ayında yapılan değerlendirmenin ardından sonbaharda vermeniz istenecektir. İlerlemeden sonra, tez aşamasına, tezinizin yapımı ve ilerlemesi hakkında tavsiyede bulunmanız için bir amir tahsis edilecektir.

Kariyer olasılıkları

MBA öğrencilerinin kariyer yönleri hem çeşitlidir hem de uzmanlaşmıştır, ancak etkili planlama ve projelerin üstlenilmesini gerektiren roller, sorumlulukların ve liderlik becerilerinin ve karar vermenin açıkça gerekli olduğu bir takımın veya grubun yönetiminin yanı sıra güçlü bir şekilde kanıtlanmıştır. Diğer roller daha çok insan kaynakları, pazarlama, finans ve muhasebe gibi bir uzmanlığa odaklanabilir.

Geçmiş öğrenciler Operasyon Yöneticileri, Yalın Yöneticiler, bir dizi alanda Proje Yöneticileri, İnsan Kaynakları Yöneticileri ve Pazarlama Yöneticileri oldular. Bu liste ayrıntılı değil.

Wrexham Glyndŵr Üniversitesi'ndeki Kariyer ve Bölge, karar vermenize ve parlak bir geleceğe doğru bir sonraki adımları planlamanıza yardımcı olmak için hazırdır. İş bulmak ya da ileri çalışmalardan ilgi alanlarınızı, becerilerinizi ve isteklerinizi ortaya çıkarmak için size ihtiyacınız olan uzman bilgileri, tavsiyeleri ve rehberliği sağlayabilirler.

Son Güncelleme Mar 2020

Okul Hakkında

Wrexham Glynd?r University started in 2008 so we’re still one of the youngest universities in the UK. It is a vibrant, friendly place where each student’s learning and future is given personal attenti ... Devamını oku

Wrexham Glynd?r University started in 2008 so we’re still one of the youngest universities in the UK. It is a vibrant, friendly place where each student’s learning and future is given personal attention. Daha Az