MBA Genel Yönetim Yarı Zamanlı veya Tam Zamanlı

Genel

Program açıklaması

helloquence-51716

İşletme Yüksek Lisans Genel Yönetimi

MBA Genel Yönetimi, Genel Yönetim alanında size mükemmel bir bilgi tabanı sağlamak, bireysel yetkinliklerinizi empatik ve yüksek performanslı bir lider olmak için geliştirmek ve uluslararası pazarlara ve kültüre dair derinlemesine bilgi sağlamak üzere tasarlanmıştır.

Bir Bakışta MBA Genel Yönetimi

PROGRAM BAŞLAT

Eylül

ÖĞRETİM DİLİ

% 100 İngilizce

SÜRE

12 ay / 2 Şartlar veya 24 ay / 4 Şartlar

İŞ YOĞUNLUĞU

60 AKTS

BİÇİM

Tam Zamanlı veya Yarı Zamanlı

PROGRAM GÖSTERGELERİ

 • 1 of 2 Seçmeli Ders
 • 3 uluslararası odaklanma
 • 1 Uluslararası Hafta

KABUL

 • Ortalamanın üzerinde akademik derece
 • Min. 2 yıllık profesyonel iş tecrübesi
 • Mükemmel İngilizce becerileri

ÖĞRENİM ÜCRETİ

32.000 €

MBA Genel Yönetimi - Önemli Noktalar

Kişisel Gelişim

Gelecekteki liderlik görevlerine hazırlanmak ve kişisel gelişimlerine odaklanmak için, MBA öğrencilerine kişisel liderlik anlayışlarıyla yoğun bir şekilde başa çıkma fırsatı verilir. Bir kişisel gelişim planı hazırlarlar ve böylece bireysel, disiplinler arası yeterlilik ve yeterlilik hedeflerini gerçekleştirmeye yönelik olarak çalışırlar.

MBA öğrencilerine ayrıca profesyonel işletme koçluğu oturumları ve Munich Business School Yönetici Geliştirme programından seçilen tekliflere katılma fırsatı sunulmaktadır. Bu şekilde, kişiye özel kişilik gelişimi teşvik edilir ve öğrenciler önemli “gelecekteki beceriler” ile donatılır.

Uluslararası Haftalar

Avrupa'nın en uluslararası ve kültürel açıdan çeşitli şehirlerinden biri olan Münih, küresel iş dünyasını gerçekten kültürlerarası bir atmosferle birleştiren bir çalışma alanıdır. Munich Business School MBA öğrencisi olarak, bu şehir tarafından sunulan çeşitli fırsatlardan yararlanacaksınız. Buna ek olarak, Uluslararası Haftalar: Milan sırasında iki küresel nokta daha ziyaret edilmektedir.

Seçmeli dersler

Genel yönetim bilgi ve becerilerinin kazandırılmasının yanı sıra, MBA Genel Yönetimi ayrıca belirli bir alanın daha derinlemesine anlaşılmasını sağlayan birkaç seçmeli dersi de kapsar. Çalışmaları boyunca, öğrenciler dönem başına bir uzmanlık kursu seçerek toplam iki seçmeli ders birleştirirler.

 • Küresel Tedarik Zinciri Yönetimi
 • Gelişmekte Olan Piyasalarda Yönetim
 • İş kanunu
 • Almanya'da iş

Yarı Zaman Formatı

MBA Genel Yönetiminin yarı zamanlı formatı, profesyonel kariyerlerinizi beklemeye veya düzenli bir gelirden feragat etmeden öğrenim görmenize olanak tanır. Ayrıca, yeni edindiğiniz bilgileri hemen uygulama ve günlük meslek deneyimlerinizi diğer sınıf arkadaşlarınızla paylaşma ve tartışma şansı verir.

İlk üç terimin her biri, Yoğun Haftası (Pazartesi-Cumartesi, sabah 9:00 - 18:00) ile başlar, bir hafta boyunca seminer, eğitim ve takım oluşturma ve ağ oluşturma etkinlikleri ile MBA Genel Yönetim programına başlar. Tüm diğer kurslar iki haftada bir, cuma öğleden sonraları (4 pm - 8:00) ve cumartesi günleri (sabah 9 - akşam 6 saatleri) yapılmaktadır.

MBA Genel Yönetimi - Ağ Fırsatları

MBA programınız sırasında kurulan sınıf arkadaşları ve endüstri iletişim ağlarının önemli varlıklar olduğunu anlıyoruz. Bu nedenle, çeşitli MBA Ağ Olayları oluşturuldu. Ayrıca MBS, ağ oluşturma potansiyeli ve karşılıklı zenginleşme açısından mümkün olan en iyi fırsatları yaratmayı amaçlayan, çeşitli fakat uyumlu bir MBA sınıfını bir araya getirmeye çok dikkat etmektedir.

MBA Sınıfınız

Munich Business School MBA dersleri her bakımdan çok çeşitlidir. Eylül 2014 ve Mart 2015 dönemi girişlerimizin örneklerini aşağıda bulabilirsiniz:

 • Öğrenci sayısı: 31
 • Yaş ortalaması: 33 yıl
 • Bay / Bayan:% 62 /% 38
 • Uluslararası / Almanca:% 45 /% 55
 • İş tecrübesi: ortalama 9 yıl
 • Akademik geçmiş:
  % 29 Mühendislik / IT
  % 25 iş
  % 46 diğer

MBA Ağ Etkinlikleri

Çalışmalarınız sırasında, misafir konferansları, Mezun Kariyer Etkinlikleri, Kariyer Günleri veya yarıyıl açılış partileri gibi çok sayıda etkinlik ve kutlamaya katılabilirsiniz. Buna ek olarak, MBS “Dine” düzenler

 • Dine
 • Dine
 • Dine
 • Dine

MBA Genel Yönetim - Kariyer Hizmetleri

MBS Kariyer Merkezi

Munich Business School , kişisel kariyer hedeflerine ulaşmanıza yardımcı olmak için Kariyer Hizmetlerini sürekli olarak genişletmeye çalışmaktadır.

Her şeyden önce, Kariyer Merkezimiz kariyer değişikliği ve mesleki gelişim ile ilgili her konuda size tavsiyelerde bulunur ve aktif olarak destek verir. Geniş hizmet yelpazesi şunları içerir:

 • Uygulama eğitimi ve kariyer koçluğu
 • MBS İş Portalı'nın bakımı ve şirket irtibatlarının sağlanması
 • Sektöre Özgü Kariyer Günleri Organizasyonu

Profesyonel Ağınız

Ek olarak, profesyonel kişilerinizi genişletmek için çeşitli olanaklar sunulmaktadır. İlk olarak, kapsamlı profesyonel deneyimlerimizden ve öğretim üyelerimizin ve konuk konuşmacılarımızın geniş uluslararası ağından yararlanacaksınız. Diğer öğrenciler ve eski MBA öğrencileri de kariyer yolunda size rehberlik eden önemli yoldaş, destekçi ve danışman olabilir. Sadece ortak dersler değil, çeşitli ağ olayları da birbirlerini tanımak, deneyimlerini paylaşmak ve karşılıklı güven oluşturmak için mükemmel bir fırsat sunmaktadır. Son olarak, MBS'nin mezun platformu MBS Connect, çalışmalarınızı tamamladıktan sonra bile iletişimde kalmanızı mümkün kılar.

Son Güncelleme Mar 2020

Okul Hakkında

Munich Business School, is recognized by U-Multirank 2018 as Germany’s best private university of applied sciences in “Business Studies”, received by Trendence Graduate Barometer 2017 excellent grades ... Devamını oku

Munich Business School, is recognized by U-Multirank 2018 as Germany’s best private university of applied sciences in “Business Studies”, received by Trendence Graduate Barometer 2017 excellent grades for internationality and practical relevance and among others, ranked by Trendence Employability Ranking 2016 as 1st amongst all private universities of applied sciences, including all academic subjects across Germany. Daha Az