MBA ISEG

Genel

Program açıklaması

Program Yapısı

MBA ISEG diploması, 18 aylık bir çalışma boyunca tahakkuk ederek tahakkuk eden 90 kredi elde edildikten sonra verilir. Program 16 zorunlu ders ve 13 kişisel gelişim kursunun başarıyla tamamlanmasını gerektiriyor. Program İngilizce olarak öğretilir.

Kişisel Gelişim

Yukarıdakilere ek olarak, MBA ISEG kişisel gelişim alanında bireysel ve grup olarak faaliyetler sunmaktadır:

 • Diğerlerinin yanı sıra Portekiz Hava Kuvvetleri ve Portekiz Donanması gibi ünlü ortaklarla işbirliği yaparak açık hava etkinlikleri ile liderlik ve takım oluşturma faaliyetleri.
 • İşletme ve ekonomiden bilinen rakamlarla tartışmayı teşvik eden Yönetim Seminerleri.
 • Strateji Simülatörü (Markstrat).
 • Yönetim Simülatörü (Global Yönetim Mücadelesi).

Uygulamalar

MBA ISEG kaydolmaya hak kazanabilmek için, 4 yıllık profesyonel tecrübenin yanı sıra, bir ilk lisans derecesine sahip olmalısınız. Adaylar aşağıdaki kriterlere göre bir panel tarafından seçilir:

 • Akademik özgeçmiş;
 • İlgili mesleki deneyim;
 • Motivasyon mektubu;
 • Röportaj;
 • Tanınan bir İngilizce Okulundan gösterdiği İngilizce bilgisi ve / veya bir yeterlilik belgesi.

Diploma tamamladıktan sonra, bir öğrenci yüksek lisans derecesi için okumaya devam etmek istiyorsa, yüksek lisans programına kayıt olmak zorundadır. ISEG ile birkaç kredi kurumu arasındaki protokoller aracılığıyla MBA ISEG için finansal yardım için özel koşullar mevcuttur.

ISEG son 30 yıl içinde 700'den fazla işletme alanında yüksek lisans vermiştir. Bugün bu mezunlar, şirketlerde, devlet idaresinde ve üniversitelerde çalışarak, ulusal ve uluslararası ekonomik sektörlerde önemli pozisyonlara sahiptir. MBA'te yer alan öğretim fakültesi, bilimsel ve teknik yeterliliği akademik bilgi ve pratik yönetim araçlarının gerekli karışımını sağlayan profesör ve yüksek lisans mezunlarından oluşur.

MBA ISEG tercih neden

 • Programın yapısı, 21. yüzyılda bir yönetici için gerekli bilgi tabanını kapsayan temel dersleri, ayrıca kişisel gelişim birimlerini, seminerleri ve açık hava etkinliklerini içermektedir.
 • Öğretim yöntemleri, kavramsal simülatörleri, yönetim simülatörleri ve yönetim vakalarının analizi ve çözümü gibi pratik yaklaşımlarla birleştirir.
 • Yöneticilerin karşılaştığı zorluklara cevap vermek ve mesai sonrası bir zaman çizelgesinde mükemmeliyetin talepleri ile profesyonel ve kişisel bir hayatı uzlaştırmak için tasarlanmıştır.

getFile.do?method=getFile&fileId=410462MBA ISEG , AMBA (MBA Derneği) tarafından uluslararası olarak akredite edilmiştir ve en üst düzeyde bilimsel ve pedagojik standartlar sunar. ISEG arda 3. yıl için, ISEG MBA CEO Dergi tarafından MBA Dereceleri-Sonbahar 2017'de dünyanın en iyilerinden biri (Tier One) olarak kabul edildi.

Program Yapısı

MBA ISEG diploması, 18 aylık bir çalışma boyunca tahakkuk ederek tahakkuk eden 90 kredi elde edildikten sonra verilir. Program 16 zorunlu ders ve 13 kişisel gelişim kursunun başarıyla tamamlanmasını gerektiriyor. Kişisel Gelişim

Yukarıdakilere ek olarak, MBA ISEG kişisel gelişim alanında bireysel ve grup olarak faaliyetler sunmaktadır:

 • Diğerlerinin yanı sıra Portekiz Hava Kuvvetleri ve Portekiz Donanması gibi ünlü ortaklarla işbirliği yaparak açık hava etkinlikleri ile liderlik ve takım oluşturma faaliyetleri.
 • İşletme ve ekonomiden bilinen rakamlarla tartışmayı teşvik eden Yönetim Seminerleri.
 • Strateji Simülatörü (Markstrat).
 • Yönetim Simülatörü (Global Yönetim Mücadelesi).
Son Güncelleme Mar 2020

Okul Hakkında

The first school of Economics and Management in Portugal, ISEG belongs to the University of Lisbon, the largest Portuguese University. ISEG Lisbon is internationally recognized and accredited by AACSB ... Devamını oku

The first school of Economics and Management in Portugal, ISEG belongs to the University of Lisbon, the largest Portuguese University. ISEG Lisbon is internationally recognized and accredited by AACSB and AMBA, complying with the best higher education standards. ISEG’s research centers are very well rated by the Portuguese research council (FCT). With an experienced and well prepared faculty, students from more than 70 countries contribute to an ever-increasing international academic environment, and take advantage of the school's excellence and location. ISEG Lisbon has excellent modern premises at the heart of Lisbon, right next to the Parliament and the river Tagus, in a vibrant neighborhood full of social life, business and culture. At ISEG, you will find a culture of excellence and achievement, alongside a climate of inclusiveness and cooperation. This is made by the mutual collaboration of students, faculty and staff. ISEG is a School prepared for the future: with a unique blend of quantitative skills and social contextualization of economic and managerial decisions, ISEG’s faculty, professionals, students and alumni are at the forefront of those who address the UN’s 17 Sustainable Development Goals (SDGs) with an entrepreneurial and collaborative mindset. Daha Az

Akreditasyonlar