MBA Stratejik Yönetim ve Ekonomik İstihbarat

Genel

Program açıklaması

2005 yılında başlatılan, MBA Stratejik Yönetim ve Ekonomik İstihbarat (MSIE) bugün Fransa'da benzersizdir, çünkü gerçekten ekonomik zeka ve stratejik yönetimin kavşağındadır.

Organizasyonel yönetim ve rekabetçi analizlerin geleneksel yaklaşımlarının ötesine geçerek, MSIE sürekli eğitimi, ekonomik çatışmaların yükselmesiyle karşı karşıya kalan karar vericilerin yeni ihtiyaçlarına uyarlanmış metodolojiler sunmaktadır.

Çizelgeler tam zamanlı profesyonel aktivite ile uyumludur. Denetçilerin mesleki hedeflerine ulaşmalarına yönelik kişiselleştirilmiş yaklaşımı, EMT'nin pedagojik özelliğidir.

Ek olarak, L'Ecole de Guerre Economique , Ulusal Mesleki Sertifikalar Rehberinde (RNCP) kayıtlı olan " Ekonomik istihbarat uzmanı (e) ", seviye I unvanı için onay organıdır .

Sıralamalar

2002'den bu yana Ecole de Guerre Economique, Usta Zekâsı” , En İyi Ustalar ın Eduniversal-SMBG kılavuzu ve “İş Zekası, Bilgi ve Güvenlik Yönetimi Yüksek Lisansı” dalında en iyi 7. usta tarafından “Ekonomik Zeka” nın en iyi Fransız formasyonu olarak seçilmiştir . masters.com).

Programın direktörü Christian Harbulot, 2005 yılında Pedagoji Ödülleri'nde tüm kurslar için en iyi pedagog ödülünü aldı.

hedefleri

  • Denetçilere ekonomik zeka proje yönetimi için anahtarlar verin.
  • En iyi uygulayıcıların metodolojilerini ekonomik zekada öğrenin, yeniden üretin ve uygulayın.

Eğitim kimin için?

MBA Stratejik Yönetim ve Ekonomik Zeka eğitimi yüksek düzeydedir ve tüm fonksiyonların yöneticilerine ve yöneticilerine yöneliktir (iş geliştirme, pazarlama, ticari, finans, yasal, strateji, R

Parteneriats

20 yıl sonra, Ekonomik Savaş Okulu, hem Fransa'da hem de uluslararası alanda, akademik veya teknik olan kurumsal ortaklarıyla güçlü ilişkiler kurmuştur. Örneğin: EI Enstitüsü, CCI Fransa, Prometheus Vakfı, ANAJ-IHEDN, Büyük Veri Birliği, Lexis Nexis, KB Taraması, Gephi Konsorsiyumu, vb.

Kurs programı

MBA Stratejik Yönetim ve Ekonomik İstihbarat kursu ortalama 320 öğretim saatine ve 80 saat daha başka yönlendirilmiş alıştırma süresine sahiptir.

Her bir mesleki etkinlik için uyarlanmış 3 öğretim modülüne ve 2 takvime ayrılmıştır.

  • Dersler: Bu, jeoekonomik, rekabetçi ve toplumsal meseleler arasındaki etkileşimin anlaşılmasını, yeni ekonomik rekabet kaynaklarının deşifre edilmesini, kırılmalar, ittifaklar ve koalisyonların çözülmesini, ekonomik genişleme yöntemlerinin belirlenmesi ve ekonomik kalkınmaya yeni yaklaşımları içerir. pazarın fethi.
  • Yönlendirilmiş alıştırmalar: EGE pedagojisi temel olarak hareket etmeye, yani sivil toplumun şirketleri, idareleri veya ekonomik aktörleri tarafından önerilen davalardan yapılan alıştırmalara dayanmaktadır.
  • Kişisel çalışma: Bilgi toplumunun tüm kaynaklarının nasıl kullanılacağını bilmek için gelecekteki bir karar vericiyi hazırlamakla ilgilidir. Bir işi sürmek, araştırma, bilgi analizi ve karar desteği için öğrenme araçları ve ustalaşma yoluyla yönetime yeni bir yaklaşım gerektirir.

fırsatlar

Küreselleşmeden dolayı riskte artış ve uluslararası piyasaya maruz kalmasıyla karşı karşıya olan şirket, artık bir başlangıç ​​yapmalı.

Ekonomik, politik ve toplumsal alanlar arasındaki artan karşılıklı bağımlılık, yeni teknolojiler tarafından kesintiye uğratılmış bir iletişim dünyasıyla birleştiğinde, şirketlerin stratejik, güvenilir ve yüksek katma değerli bilgiler sunma ihtiyacını önemli ölçüde artırdı.

Bu bilgi akışını yönetmek, EI profesyonel uzmanlarının bildiği spesifik bilgi birikimini gerektirir.

Ekonomik zekanın ana işi, disiplinin özü olan bilgi döngüsüne odaklanır. Bu döngü, şirket tarafından bilgi işlemeyi özetler ve kontrolü için gerekli uzmanlığı tanımlar.

kabul

Okul, tüm kursları için, yıl boyunca çevrimiçi olarak başvuru yapabilmenizi sağlar: Ocak'tan Aralık'a kadar.

Adayların seçimi dosyada (CV uygulama anketi) yapılır, ardından motivasyon görüşmesi yapılır.

MBA Stratejik Yönetim ve Ekonomik İstihbarat eğitimi için kabul şartları :

Bac fonksiyonlarında 4 onaylanmış ve 3 yıllık deneyim.

Son Güncelleme Mar 2020

Keystone bursu

Sunduğumuz burs seçeneklerini keşfedin

Okul Hakkında

Companies move with a crisis world where the development issue is completely linked to confrontation’s notion.

Companies move with a crisis world where the development issue is completely linked to confrontation’s notion. Daha Az