MBA Uluslararası İşletme Yönetimi

Genel

Program açıklaması

İşletme Yönetimi - Uluslararası İşletme Yönetimi

  • Yeterlilik: İşletme Yüksek Lisans Derecesi (90 kredi)
  • Tam zamanlı çalışmalar
  • Başvuru dönemi 18 Kasım 2019 - 28 Şubat 2020

Program, uluslararası alanda faaliyet gösteren işletmelerde uzman ve yönetim görevlerine yönelik eğitim sağlamayı amaçlamaktadır. Sunulan derslerden bazıları turizm ve etkinlik yönetimi ile ilgilidir. Yüksek lisans iki yıllık bir zaman dilimi üzerinde uygulanır. Bir uygulamalı bilimler üniversitesinde alınan ikinci aşama (Yüksek Lisans) derecesi, Avrupa yüksek öğretim sisteminde ikinci aşama derecesidir ve bir üniversitede alınan yüksek lisans derecesi olarak belediye ve devlet görevlileri için aynı niteliği verir.

Derecesi Programı Kimdir?

Finlandiya'da tamamlanmış bir yüksek öğrenim derecesine veya Finlandiya dışında tamamlanmış eğitim alanında bir yüksek öğrenim derecesine sahipseniz uygunsunuz. Ayrıca işletme ve yönetim alanında en az iki yıl iş deneyimine ve çalışmalar için gereken İngilizce komutuna sahip olmanız gerekir.

Programın Amaçları Nelerdir?

Program, uluslararası işletme yönetimi mesleki bilgilerini artırmayı amaçlamaktadır. Programı tamamladıktan sonra, öğrenci doğrudan veya dolaylı olarak uluslararası işlerde faaliyet gösteren işletmelerde bağımsız karar verme, yönetim ile birlikte çalışma veya uzmanlık gerektiren görevlerde çalışabilecek bir işletme yönetimi uzmanı haline geldi.

Çalışmalar nasıl düzenleniyor?

Multimodal öğrenme yöntemleri kullanılır. Hafta boyunca Kokkola Kampüsü'nde canlı dersler verilmektedir. Ek olarak, normal çalışmalar cuma öğleden sonraları veya cumartesi günleri ayda ortalama bir veya iki kez çevrimiçi çalışmalar (Abode Connect) dahil olmak üzere çevrimiçi olarak sunulmaktadır. Ayrıca, bağımsız uzaklık çalışmaları (öğrencinin kendi zamanında) gereklidir.

Öğrenme süreci dersler, sınıf içi alıştırmalar, bağımsız çalışmaların yanı sıra uzaktan öğrenme ödevleri ve gelişim projelerinden oluşur. Bir gelişme projesi olarak tez, çalışmaların önemli bir bölümünü oluşturmaktadır.

Mesleki Profiller

Programın mezunlarının çoğu işinde farklı uzman veya yönetim pozisyonlarında çalışmak. Finlandiya mevzuatına göre, bir uygulamalı bilimler üniversitesinde yüksek lisans derecesi alan bir kişi, yeterlilik şartının birinci aşama / ikinci aşama derecesi olduğu kamu sektöründeki mevkiler veya pozisyonlar için yeterlidir. Bazı durumlarda, yeterlilik koşulu belirli çalışma alanlarındaki çalışmaların tamamlanmasını da içerir.

Son Güncelleme Mar 2020

Okul Hakkında

Centria University of Applied Sciences multidisipliner, dinamik ve uluslararas? bir yüksek ö?retim kurumudur. Ö?rencilere ve çal??anlara yenilikçi, özenli ve çok kültürlü bir ortam sunmaktan gurur duy ... Devamını oku

Centria University of Applied Sciences multidisipliner, dinamik ve uluslararas? bir yüksek ö?retim kurumudur. Ö?rencilere ve çal??anlara yenilikçi, özenli ve çok kültürlü bir ortam sunmaktan gurur duyuyoruz. Daha Az
Kokkola , Ylivieska , Jakobstad + 2 Daha fazla Daha az