MBA Uluslararası Yönetimi

Genel

Program açıklaması

derece

İşletme Yüksek Lisans (MBA)

Kurs Dili (ler)

Programımız tamamen İngilizcedir; Uluslararası öğrenciler için, her seviyedeki Almanca dil dersleri programımıza entegre edilmiştir.

Kabul Dönemi

Yaz (sadece iş mezunları) ve kış dönemi (tüm diğer dereceler)

Programın Başlangıcı

Kış dönemi: Eylül sonu
Yaz dönemi: Mart başı (iş mezunları için hızlı yol )

Program Süresi

İşletme dışı mezunlar için 4 dönem (21 ay)
İş mezunları için 3 dönem (15 ay) [= hızlı rota]

Program Ücretleri *

Dönem başına 3.950 €

* gelecek akademik yıllara göre değişebilir

Uygulama Gereksinimleri

• Lisans derecesi

• İlk üniversite derecesinden sonra 2 yıl profesyonel iş deneyimi

• GMAT puanı: 550

• TOEFL puanı: 100 (IBT)

• Kişisel görüşme; yurtdışı başvuru sahipleri için telefon görüşmesi yapılabilir

Almanya, İsviçre ve Avusturya’dan gelen başvuru sahiplerinin 2.5’lik ve üstü not ortalamasına sahip olmaları gerektiğini lütfen unutmayın. GMAT, bu üç ülkeden başvuranlar için zorunlu bir gereklilik değildir.

Son başvuru tarihi

Kış dönemi için 15 Haziran (veya Alman vizesi sahipleri için 31 Temmuz)
Yaz dönemi için 15 Aralık (veya Alman vizesi sahipleri için 31 Ocak) (iş mezunları için hızlı yol )
MBA Kabul Komitesi yıl boyunca yuvarlanma esasına göre uygulamaları inceler.

Neden Uluslararası Yönetimde Pforzheim MBA?

Yüksek kaliteli eğitimin tadını çıkarın.
Pforzheim MBA, yönetimsel sorumluluğu üstlenmeye hazırlayan, "TOP 10 Uluslararası Yüksek Lisans Diploması Kursları - Almanya'da Yapılmıştır" arasında yer almaktadır. Kaliteye ve sürekli iyileştirmeye olan bağlılığımız, AACSB International'ın akreditasyonu ile onaylanmıştır. Pforzheim University İşletme Okulu, dünya çapındaki işletme okullarının% 5'inden az olan seçkin gruba ve AACSB tarafından akredite edilmiş olan yaklaşık 200 Alman işletme programının onundan daha azına aittir.

Kariyer fırsatlarınızı arttırın.
Pforzheim MBA kariyer gelişimi için geniş yeni fırsatlar sunuyor. Yeni zorluklarla başa çıkmak, öğrenme eğrinizde bir yavaşlama yaşamak veya mevcut şirketinizde ilerleyememek istiyorsanız, Pforzheim MBA kariyerinizi yeni bilgi ve beceriler, yeni bir profesyonel ağ ile yeniden enerjilendirmenizi sağlar. Yeni bir marka derneği. İş dışı bir geçmişiniz varsa, Pforzheim MBA, iş ve yönetim için kariyerinizi yeniden yönlendirmenizi sağlar.

Gerçekten ihtiyacınız olan şeylere odaklanın.
Sadece teori değil, iş yeterliliği sağlıyoruz. Profesörlerimiz sadece Doktora, Doktora yapmak değil. veya Yüksek lisans dereceleri - üst yönetim pozisyonlarında en az 5 yıl çalışmışlardır. Bizim öğreti araştırma ve profesyonel deneyime dayanmaktadır. Ayrıca, Pforzheim MBA modülü sistemi, güçlü yönlerinizi güçlendirmek için çalışmanızı kişiselleştirmenizi sağlar.

Bireysel kariyer ilerleme ve koçluk tadını çıkarın.
Profesörlerimiz antrenörlerin değil, antrenörlerin. Eğitiminiz boyunca profesörlerden bireysel mentorluktan yararlanacaksınız. Küçük kurs büyüklüğümüz, MBA çalışmalarınızdan en iyi sonucu elde etmek için hayati önem taşıyan yoğun öğrenci-fakülte etkileşimini teşvik eder.

İş anlayışı edinin.
Dünyanın en güçlü şirketlerinden bazılarıyla çevrili olmak, Pforzheim-Stuttgart bölgesinin potansiyelinden faydalanmanızı sağlar. Şirket projelerini, şirket ziyaretlerini ve misafir konuşmacıları ile farklı sektörlerdeki çeşitli firmalarla işbirliği yapıyoruz. Pforzheim'daki bu yakın ilişkiler, yönetim eğitimimizin hayati bir parçasıdır.

Yarının işini keşfedin.
Sizler, 21. yüzyılın büyük zorluklarını şirketinizin yararına yönetmeye hazırlıyoruz. Pazarlama, Danışmanlık, Muhasebe ve Finans gibi iş disiplinlerindeki kurslarımız yarının işinin ihtiyaçlarını ele alır. Ek olarak, uzmanlığımız yarının zorluklarını İnovasyon Yönetimi, Sürdürülebilirlik ve Küreselleşme ile mücadele ediyor. Ayrıca, çalışmalarınız boyunca yumuşak beceri eğitimi sunuyoruz.

Ağınızı küreselleştirin.
Pforzheim MBA öğrencilerinin% 80'i uluslararasıdır ve tüm kıtalardan gelmektedir. Küresel, kültürler arası ağ kurma, sınıfta doğru başlar. Kültürlerarası yeterlilik sadece teorik olarak öğretilmez, pratik olarak günlük etkileşimle kazanılır. Bu, müzakere süreçlerinde ve takım çalışmasında profesyonel geleceğinizde önemli olacaktır. Ortak üniversitelerden ünlü konuk profesörler programımıza katkıda bulunuyor.

Uluslararası kültürün tadını çıkarın.
Pforzheim MBA, ABD, Latin Amerika, Asya veya Avrupa'daki ortak üniversitelerde iki ülkede ve hatta iki kıtada bir programda çalışma fırsatı sunuyor. Bir Alman kurumundan birinci derece olan öğrenciler için yurt dışında üçüncü sömestr okumak zorunludur. Diğer tüm öğrenciler için isteğe bağlıdır.

Makul bir maliyetle son teknoloji ürünü eğitim alın.
Amacımız karı maksimize etmek değil, gelecek nesil yöneticiler için sürdürülebilir yönetim eğitimi sağlamaktır. "Daha azı için daha fazla" elde edersiniz - uluslararası düzeyde tanınan bir derece ve 21. yüzyılın iş zorluklarıyla başa çıkma becerileri.

Son Güncelleme Mar 2020

Keystone bursu

Sunduğumuz burs seçeneklerini keşfedin

Okul Hakkında

The establishment and historical development of the Pforzheim University is linked in many ways to the evolvement of the regional economy which today is one of Europe's leading business regions. The d ... Devamını oku

The establishment and historical development of the Pforzheim University is linked in many ways to the evolvement of the regional economy which today is one of Europe's leading business regions. The demand for specialists in the various fields of the jewellery industry over the last 130 years has resulted in the development of an important applied university of sciences with a variety of studies which is second to none in Germany. Daha Az