MBA Yenilenebilir Enerji Kaynakları

Genel

Okulun internet sitesinden bu program hakkında daha fazla alın

Program açıklaması

Beuth Uygulamalı Bilimler Üniversitesi Berlin ve Yenilenebilir Enerji Akademisi (RENAC) , yenilenebilir enerji ve enerji verimliliğine odaklanan bir İşletme Yüksek Lisans derecesi alma şansına sahip ilk uzaktan eğitim programını sunar - MBA Yenilenebilir.

Program yenilenebilir enerji ve enerji verimliliği sektörlerine uygun ekonomik, teknik, yasal, politik ve organizasyonel bilgileri birleştirir. Bütüncül yaklaşım sayesinde, öğrenciler bir bakış açısı kazanır ve anlar:

 • çeşitli RE teknolojileri ve uygulamaları ve avantajları
 • uluslararası enerji politikaları
 • yeşil enerji teknolojileri için destek mekanizmaları
 • Bu teknolojileri sanayide karlı olarak nasıl kullanacağız

MBA Yenilenebilirler, yüksek lisans tezi de dahil olmak üzere 2.5 yıllık yarı zamanlı çalışma için tasarlanmıştır. Kesinleştikten sonra, öğrenciler , son derece küreselleşmiş yenilenebilir enerji ve enerji verimliliği teknolojileri pazarında yönetici pozisyonlarını tutmak için gerekli ileri disiplinler arası becerileri geliştireceklerdir.

Daha fazla bilgi için lütfen http://www.mba-renewables.de adresini ziyaret edin.

Kimin icin?

MBA Yenilenebilir Enerji yenilenebilir enerji ve enerji verimliliği sektörlerinde yönetim pozisyonu olan profesyoneller için geliştirilmiştir. Teknik geçmişi olan ve teknisyen olmayan katılımcıların her ikisi de kariyer olasılıklarını artıracaktır.

Program yapısı ve içeriği

 • Teknolojiler - sistemler ve uygulamalar (yenilenebilir enerji, enerji verimliliği
 • Hukuk ve enerji politikası
 • Yönetim ve liderlik becerileri
 • Pazarlama ve proje yönetimi
 • Muhasebe ve finansman

Programme description and contents

Mükemmel kariyer beklentileri

Tüm değer zinciri boyunca olası kariyer yolları:

 • Bileşenlerin üretimi
 • Proje geliştirme, uygulama, işletme ve bakım
 • Proje finansmanı
 • Danışmanlık
 • Hükümet / sivil toplum kuruluşları
 • Kamu hizmetleri, şebeke operatörleri, düzenleyiciler

Tanıma

MBA Yenilenebilir Alman Akreditasyon Konseyi Kalite Mührü ve Uluslararası İş İdaresi Akreditasyonu Vakfı (FIBAA) Kalite Mührü verilmiştir.

Kabul şartları

Üniversite derecesi

İlk üniversite derecesi (210 ECTS kredisi) olan öğrenciler MBA Yenilenebilir Enerji Kayıt için hak kazanır.

Dil becerileri

Yüksek Lisans programını incelemek için başka bir ön koşul, İngilizcenin çok iyi bir emridir.

Profesyonel deneyim

İlk üniversite eğitiminizi tamamladıktan sonra, kural olarak, herhangi bir alanda en az 1-2 yıl pratik mesleki deneyim gereklidir.

Başvuru süreci hakkında daha fazla bilgi için şu adresi ziyaret edin: http://www.mba-renewables.de/application.html

Ücretler ve ödeme

16.000 € (sömestir başına sınav ücretleri dahildir), her dönem başında her biri 3.200 € olmak üzere 5 taksitte ödenecek, ayrıca Berlin'de kampüs içi ve sözlü sınav için seyahat masrafları.

MBA Yenilenebilir'in arkasında kim var?

Beuth Berlin Uygulamalı Bilimler Üniversitesi, mühendislik, bilim ve işletme alanlarında 70'den fazla akredite lisans programı sunan bir devlet üniversitesidir. Uzaktan Eğitim programlarının yürütülmesinde 30 yılı aşkın deneyime sahiptir.

Yenilenebilir enerji ve enerji verimliliği için dünya çapında faaliyet gösteren bir uzman olan RENAC, öğrenciler ve endüstri arasında bir köprü görevi görmektedir. Akademi, yenilenebilir enerji ve enerji verimliliği endüstrisi ile yıllarca işbirliği içinde geniş bir iletişim ağına sahiptir.

Son Güncelleme Mar 2020

Keystone bursu

Sunduğumuz burs seçeneklerini keşfedin

Okul Hakkında

The Renewables Academy AG (RENAC), based in Berlin, Germany, is one of the leading international providers for training and capacity building services on renewable energy and energy efficiency. Since ... Devamını oku

The Renewables Academy AG (RENAC), based in Berlin, Germany, is one of the leading international providers for training and capacity building services on renewable energy and energy efficiency. Since our founding in January 2008, over 4,500 participants from over 135 nations worldwide have benefited from our expertise in the technology, financing, management and market development of green energy. Daha Az