close

Filtreler

Sonuçları Göster

İş Hukuku İşletme Yüksek Lisansları Araştır

Birçok öğrenci, iş hayatında ileri bir eğitim sağlamak için bir İşletme Yüksek Lisans (MBA) sürdürmektedir. Bu tür bir derece, öğrencileri iş ve ilgili alanlarda denetim kariyerlerine hazırlayabilir. Programa kabul edilmek için endüstride bir lisans derecesi bazen gereklidir. İş Hukukunda MBA nedir? İş hukuku, ticaret ve insanlar ile ilgili yasaları ve uygulamaları içe… Devamını oku

Birçok öğrenci, iş hayatında ileri bir eğitim sağlamak için bir İşletme Yüksek Lisans (MBA) sürdürmektedir. Bu tür bir derece, öğrencileri iş ve ilgili alanlarda denetim kariyerlerine hazırlayabilir. Programa kabul edilmek için endüstride bir lisans derecesi bazen gereklidir.

İş Hukukunda MBA nedir? İş hukuku, ticaret ve insanlar ile ilgili yasaları ve uygulamaları içeren geniş bir çalışma alanıdır. Tüketicileri, iş sahiplerini ve aradaki herkesi korumak için tasarlanmış çok sayıda yasa var ve iş yasaları uzmanları bu yasaları düzenlemeye ve iyileştirmeye çalışıyorlar. Bu lisans programındaki dersler idari düzenlemelere, federal yasalara, ortaklıklar, iflas, sözleşmeler, antlaşmalar ve sendikalara değinebilir.

Bir işletme fakültesi öğrencisi MBA kazanırken çok sayıda beceri kazanabilir. Ancak, bu özelliklerin çoğu kişisel durumlara veya diğer kariyer alanlarına uygulanabilir. Birçok öğrenci problemleri nasıl müzakere edeceğini ve yaratıcı bir şekilde çözeceğini öğrenir. Öğrenciler ayrıca yönetim becerilerini geliştirebilirler.

Çoğu yüksek lisans programı sadece iki veya üç yıllık akademik çalışma gerektirir. Bu nedenle, bir yüksek lisans kazanma maliyeti genellikle bir lisans derecesi kazanmaktan daha azdır. Ancak, bu maliyet, okulun yeri ve okulun kamuya açık mı yoksa özel olarak mı finanse edildiği gibi çeşitli faktörlerden etkilenebilir.

İş hukuku alanında ileri düzeyde lisans derecesi olan öğrenciler genellikle devlet kurumları veya özel şirketler için avukat olarak kariyer peşinde koşarlar. Hukuk pozisyonları yaygın olsa da, bu alanda MBA derecesi olan mezunlar, daha geniş bir yelpazede kariyer seçeneklerini keşfetmekten memnuniyet duyabilirler. İş hukuku kariyerleri, iş hukuku, çevre düzenlemeleri ve fikri mülkiyet haklarına değinebilir. Bu eğitime sahip olanlar, dünya çapında farklı şirketler için finansal analist veya paralegals olarak çalışmaya devam ettiler.

İş hukuku alanında bir derece kazanmak, dünya çapında sayısız üniversitede gerçekleştirilebilir. Yurtdışı eğitim seçenekleri ile uluslararası iş programları sıklıkla mevcuttur ve bazı okullar çevrimiçi kurslar sunmaktadır. Aşağıdaki programınızı arayın ve tercih formunu doldurarak doğrudan okulun kabul bürosuna başvurun.

Daha Az
Bu eğitim alanındaki diğer seçenekler: 
format_list_bulleted Filtreler
OUS Royal Academy of Economics and Technology in Switzerland
Zürih, İsviçre

İş Hukuku ve Halkla İlişkiler Çalışma programında bu Yüksek Lisans (EMBA), aynı alanda ya da benzer bir yönetici pozisyonunda en az 5 yıl süreyle liseden sonra doğrudan çalışm ... +

İş Hukuku ve Halkla İlişkiler Çalışma programında bu Yüksek Lisans (EMBA), aynı alanda ya da benzer bir yönetici pozisyonunda en az 5 yıl süreyle liseden sonra doğrudan çalışmış öğrenciler için idealdir -
EMBA
Tam zamanlı
Yarı zamanlı
12 - 24 aylar
Ingilizce
e-Öğrenme

İPUCU! Bir okulu temsil ediyorsanız ve programlarınızı listemize eklemek istiyorsanız buradan bize ulaşın