MBA

Genel

Program açıklaması

Odaklanmış bir çalışma ve kişisel gelişim dönemiyle kariyer ilerlemenizi hızlandırın.

Üst düzey liderliğe ilerlemek ve pozitif iş değişikliği sağlamak isteyen hırslı bir profesyonel misiniz? Bu sizin gibi geliyorsa, Cardiff MBA harika bir sonraki adımdır.

Yönetim geçmişiniz ne olursa olsun, sizi genişletecek ve destekleyecek, iş bilginizi geliştirecek, öz farkındalığınızı artıracak ve yol boyunca etkili ve ilham verici bir lider olarak yeteneğinizi keskinleştirecek zorlu bir deneyim sunuyoruz.

Cardiff MBA, odaklanmış çalışma ve kişisel gelişim dönemi boyunca üst düzey liderlik rollerine ilerlemeyi hızlandırma hırsı olan ilgili iş deneyimi olan insanlar için tasarlanmıştır. Program, olumlu iş değişikliği sağlamak isteyen çok çeşitli geçmişlere sahip yöneticileri genişletecek ve destekleyecek zorlu bir deneyim sunuyor. İş bilginizi geliştirecek, öz farkındalığınızı artıracak ve etkili ve ilham verici bir lider olarak yeteneğinizi keskinleştireceksiniz. Çeşitli pratik bağlamlarda karar vermenin daha geniş ticari, sosyal ve çevresel etkilerini dikkate alacaksınız.

Cardiff MBA bir fark yaratmanıza yardımcı olacaktır.

Ayırt edici özellikleri

 • Özel bir oryantasyon ve ekip oluşturma programı ile Cardiff MBA programına ve öğrenme topluluğuna sıçrama tahtası.
 • Kariyer Avantaj Hizmeti: Kişiselleştirilmiş mesleki gelişim için kariyer danışmanına ve kişisel koça erişim.
 • Liderlik yeteneğinizi değerlendirmenize, kişisel gelişim yolunuzu geliştirmenize ve önemli liderlik becerileri geliştirmenize yardımcı olacak ısmarlama, etrafı saran bir Liderlik Geliştirme Programı.
 • Cardiff Connections, ağ oluşturma etkinlikleri, iş liderlerine ve mezunlara motivasyonları, kariyer seçimleri ve şirket ziyaretleri hakkında konuşma yoluyla iş topluluğunun bir parçası olmanıza yardımcı olacaktır.
 • Ticari uygulamaları alışılmadık bir bağlamda inceleme fırsatı veren bir Uluslararası Çalışma Turu.
 • İşin geleceği, sorumlu liderlik ve dijital dönüşüm gibi tüm modüllerden geçen çağdaş entegre temalar.
 • Kamu Değeri doğrultusunda çalışma ve müfredat dışı faaliyetlerle topluma ve ekonomiye fark yaratma fırsatları.

Gerçek dünyadaki zorluklarla başa çıkmak için tasarlanmış değerlendirme:

 • İş Stratejisi Simülatörü Yarışması
 • Halkın Mücadelesi
 • Uluslararası Danışmanlık Mücadelesi
 • İnovasyon Zorluğu
 • Büyük Meydan Okuma
 • Kriz Simülasyonu Zorluğu

Hızlandırıcı Projesi - bir iş müşterisi tarafından ortaya çıkan karmaşık, çok yönlü bir soruna yanıt.

Kabul kriterleri

Başvuru sahiplerinin lisans düzeyinde, tanınmış bir kurumdan en az 2: 1 (GPA 3.0 / 4.0) ve en az 3 yıllık ilgili iş deneyimine sahip olması beklenmektedir. Mesleki nitelikleri ve / veya önemli iş tecrübesi olan mezun olmayanlar da düşünülebilir.

Görüşme süreci: Kısa listeye başvuran adaylarla, iş deneyimi seviyelerini, programa yeteneklerini ve motivasyonlarını belirlemek için şahsen ya da Skype ile görüşme yapılacaktır.

İlk dili İngilizce olmayan adayların, her kategoride (veya eşdeğer bir İngilizce dil yeterliliği) toplam 6.0 ile en az IELTS puanı 7,0 almaları gerekmektedir.

yapı

Cardiff MBA, genellikle işyerinde bulunan çapraz fonksiyonel ve eyleme dayalı senaryolara dayanan altı meydan okuma odaklı modül dizisi etrafında yapılandırılmıştır. Bazı temalar modüller arasında entegrasyon sağlayacaktır. Bunlar Sorumlu Liderlik, Dijital Dönüşüm ve İşin Geleceği'ni içerebilir. Seçim ve uzmanlık modüllere yerleştirilmiştir. Örneğin, 'Büyük Sorunlarla Yüzleşmek' modülü, gelecekteki kariyerinizle özellikle alakalı olan bir soruna odaklanma fırsatı sağlayacaktır.

Zorluklarla başa çıkmak için gereken öğrenme, merakınızı teşvik etmek, sorgulama sürecinizi bilgilendirmek ve öğrenmenizin uygulamasını güçlendirmek için tasarlanmış sürükleyici bloklarda yaşanır.

Bu yaklaşım aşağıdakiler için zenginleştirici bir fırsat sunar:

 • Anlayışı artırmak için çoklu ve genişletilmiş faaliyetlerin kullanımı.
 • Paylaşılan duyuları desteklemek için öğrenci etkileşimi.
 • Kılavuzlu derinlemesine sorgulama.
 • Öğrenciler ve program ekibi arasında işbirliği.
 • İçgörü ve gelişimin sık sık gözden geçirilmesi.
 • Çoklu modüllerin dikkat dağıtıcı talepleri yerine odaklanmış öğrenme.
 • Yapılandırılmış bağımsız öğrenme.

Zorluklar arasında bir iş stratejisi simülasyonu, üst düzey bir yönetim ekibinden bir özete zaman kısıtlı bir çözüm, yenilikçi bir iş çözümünün geliştirilmesi ve karmaşık çok paydaşlı bir zorluk yer alır. Hızlandırıcı Projesi, önemli bir stratejik soruna çözüm geliştirmek için kurumsal bir müşteri ile ortaklaşa yürütülen gerçek dünya projesidir. Sonuç modülü, mevcut liderlik zorluklarının çok yönlü yönlerini dikkate almak için bir kriz yönetimi simülasyonu kullanır. Ayrıca bunun gerektirdiği gelecekteki manzara ve dönüştürücü değişimi de öngörmektedir.

Bu sürükleyici meydan okuma tabanlı yapı, birbiriyle ilişkili dört alanda kapasitenizi artıracaktır. Olacaksın:

 • İşlevsel, disiplinli ve bağlamsal perspektiflerden zıt olarak temel iş alanları ve süreçleri hakkında bütünsel bir anlayış geliştirin.
 • Eleştirel düşünme ve problem çözmeyi teşvik etmek için teori ve pratiği entegre edin.
 • Stratejik karar almanın karmaşık, dinamik ve belirsiz doğasıyla meşgul olun.
 • Kişisel potansiyeliniz hakkında daha fazla bilgi edinin ve gelişmiş liderlik becerileri geliştirin.

Program boyunca çalışmak, MBA Liderlik Gelişim Programı tarafından sağlanan destekleyici bir faaliyet paketidir. Bunlar, her bir mücadelede ve kariyerinizin bir sonraki aşamasında etkili bir şekilde performans göstermeniz için gereken kişisel ve profesyonel becerileri doğrudan ele alır. Esnek, becerikli, sorumlu ve ilişkisel olmaya özel bir odaklanma olacaktır.

Gösterilen modüller tipik müfredata bir örnektir ve 2020/21 akademik yılından önce gözden geçirilecektir. Nihai modüller Eylül 2020'ye kadar yayınlanacak.

Çekirdek modüller

Modül başlığı Modül kodu Kredi
Küresel Sorunlar ve Stratejik Karar Verme BST901 20 kredi
İnsanların Perspektifleri BST902 20 kredi
Finansal ve İş Analitiği BST903 20 kredi
Yaratıcılık, Yenilik ve İşletme BST904 20 kredi
Büyük Zorluklarla Mücadele BST905 30 kredi
Hızlandırıcı Projesi BST906 40 kredi
Değişime Öncülük Etmek ve Vadeli İşlemleri Dönüştürmek BST907 20 kredi
Liderlik Gelişim Programı BST908 10 kredi

128695_photo-1517245386807-bb43f82c33c4.jpgSürme / Çarpma

Öğrenme ve değerlendirme

Nasıl öğreneceğim?

Aktif bir öğrenme yaklaşımı Cardiff MBA programına yerleştirilmiştir. Etkili öğrenmenin iki şey üzerine kurulduğuna inanıyoruz - farklı ve zorlu deneyimlere katılımınız ve bu deneyimleri hem bireysel olarak hem de başkalarıyla anlama biçiminiz. Birden fazla disiplinden akademisyenleri ve bir dizi işlevi ve sektörü temsil eden uygulayıcıları içeren bir ekip, her modülü kolaylaştıracaktır. Bu, işyeri uygulamasını yansıtacak ve farklı bakış açılarının çapraz döllenmesini teşvik edecektir.

Her öğrenme bloğunun şirket ziyaretleri, sektör konuşmacıları, zaman sınırlı zorluklar, rol oynama ve simülasyonlar gibi zengin çeşitli aktiviteler içerdiğini göreceksiniz. Bunların hepsi mevcut anlayışınızı yeniden gözden geçirmek ve sorunları farklı açılardan keşfetmek için tasarlanmıştır. Öğrenci grubundaki farklı geçmişler burada değerli bir katkı sağlamaktadır.

Bu deneyimler hakkında kapsamlı sonuçlar geliştirmek için gözlem, analiz ve sentez gibi üst düzey yansıtıcı becerilerinizi geliştirmenize yardımcı olacağız.

Ayrıca mevcut bilgi yapılarınıza, varsayımlarınıza, değerlerinize ve becerilerinize meydan okumak için akranlarınız, akademisyenleriniz ve uygulayıcılarınızla işbirliği içinde düşünmenizi teşvik edeceğiz. Bu aynı zamanda pazarlık yapmanıza ve liderlik ve iş pratiğinin doğası hakkında yeni bilgiler oluşturmanıza ve iş sorunlarına yaratıcı yanıtlar geliştirmenize olanak tanır.

Liderlik Geliştirme atölye çalışmalarındaki becerilerle birlikte, her öğrenme bloğuna yerleştirilmiş pratik görevler ve her bir modülün tasarlandığı resmi kurs zorlukları ile yeni anlayışları entegre etme ve uygulama fırsatlarına sahip olacaksınız.

Nasıl destekleneceğim?

Üniversite lisansüstü öğrencilere zengin bir destek sunar. Bunlar:

Öğrenim Merkezi

Learning Central, Üniversitenin sanal öğrenme ortamıdır. Öğrencilerin derslerden önce, ders sırasında ve sonrasında erişebilmeleri için tüm program ve modül materyalleri burada yayınlanmıştır.

Kütüphaneler

Programa katılanlar için çeşitli basılı ve elektronik kitap, dergi ve veri tabanı kopyaları mevcuttur. Aberconway kütüphanesi ana İşletme okulu sitesinde bulunur ve kampüsteki diğer kütüphanelerde ek kaynaklar bulunur. Elektronik ortamda birçok dergi ve kitap da mevcuttur.

Kişisel Eğitmen Sistemi

Her öğrenciye bir Kişisel Eğitmen atanır. Akademik personelin bu üyesi öğrenme ve eğitim deneyimleriniz hakkında genel bir bakış sunacaktır. Zorluklar yaşıyorsanız, Kişisel Eğitmeniniz dinlemek için orada olacak ve mümkün olduğunda profesyonel rehberlik sağlayacak veya sizi uygun destek kaynağına yönlendirecektir.

Öğrenci Danışma Hizmeti

Öğrencilere çok çeşitli kişisel, finansal ve akademik konularda ücretsiz, tarafsız, yargılayıcı olmayan ve gizli bir hizmet sunulmaktadır.

sakatlık

Engelli veya öğrenme güçlüğü çeken (ör. Disleksi) veya uzun süreli tıbbi rahatsızlığı olan öğrencilere gizli tavsiye ve destek sağlanır.

Danışmanlık hizmeti

Cardiff University Danışmanlık Hizmeti, üniversite topluluğunun üyelerine, tam potansiyellerini en üst düzeye çıkarmalarını önleyen sorunları inceleme ve değişim seçeneklerini keşfetme fırsatı sunar. Danışmanlık Hizmeti gizlidir ve ücretsizdir. Bireysel ve grupla psikolojik danışma için Mükemmeliyet Merkezi olarak uluslararası kabul görmüştür.

Nasıl değerlendirileceğim?

Blok program yapısı, gayri resmi olarak öğrenim ve gelişiminize yansıtmanız için birçok fırsat sağlar. Her bir modülde, ilerlemenizi kontrol etmenize ve öğrenme yaklaşımınızı geliştirmenize yardımcı olacak kısa bilgi / beceri inceleme faaliyetleri bulunmaktadır. Bu güveninizi artıracak ve resmi değerlendirme görevlerine yaklaşımınızı geliştirecektir.

Gerçekçi iş sorunları, resmi modül değerlendirmelerinin temelini oluşturur. Her görev için genişletilmiş akademik yansımalar göstermeniz ve sözlü sunumlar ve yazılı raporlar da dahil olmak üzere bulgularınızı sunmak için tipik iş biçimlerini benimsemeniz beklenecektir.

Değerlendirme görevleri, tıpkı işyerinde olduğu gibi bireysel olarak ve bir ekibin parçası olarak çalışmanızı gerektirir.

Tüm resmi değerlendirmeler her bir modül bloğunda tamamlanır. Bu, iş liderlerinin üstlendiği karmaşık çalışmalara dayalı değerlendirme görevlerinde başarılı performans için daha derin bir konsolidasyon ve uygulama sağlar. Ayrıca görevlerin tamamlanması için gerçekçi işyeri zaman çizelgelerini de yansıtır.

Hangi becerileri geliştireceğim ve geliştireceğim?

Bu Programın Öğrenme Çıktıları, Cardiff University öğreniminiz sonucunda neler yapabileceğinizi açıklar. Sizden ne beklendiğini anlamanıza yardımcı olacaklardır.

Bu Program için Öğrenme Çıktıları aşağıda bulunabilir:

Bilgi

Programı başarıyla tamamladığınızda:

 • Karmaşık organizasyon sorunlarına entegre çözümler tasarlamak için disiplin temelli bilgi ve yönetim deneyiminden yararlanın.
 • Mevcut yönetim çerçevelerini, modelleri, tartışmaları ve kanıtları eleştirel olarak değerlendirin ve uygulamaya entegre edin.
 • Çok yönlü iş problemleriyle ilgilenmek için zıt araştırma ve danışmanlık becerilerini eleştirel olarak değerlendirin.
 • Örgütlerde ve uygulamalarda stratejik karar vermeyi bildiren karmaşık çevresel bağlamı analiz eder.
 • İşletmelerin hem ekonomik hem de sosyal katkı sağlamada karşılaştıkları zorlukların bütünsel bir bilincini gösterin.

Entelektüel beceriler:

Programı başarıyla tamamladığınızda:

 • Rakip araştırma kaynaklarını ve danışmanlık kanıtlarını bulun ve ayırt edin.
 • Birincil veri ve yönetim bilgisi üretme yöntemlerini analiz eder.
 • Zıt bakış açılarını ve destekleyici kanıtlarını eleştirel olarak analiz eder ve sentezler.
 • Teori ve çeşitli iş deneyimlerini bütünleştirin.
 • Çeşitli kitleleri ikna etmek ve bilgilendirmek için uygulanabilir ve yaratıcı eylem planlarını desteklemek için cazip argümanlar geliştirin.

Mesleki Pratik Beceriler:

Programı başarıyla tamamladığınızda:

 • Yapılandırılmamış sorunlara uygulama tabanlı çözümler üretmek için teori ve uygulamanın pratik uygulamalarını değerlendirir.
 • Proaktivite ve inisiyatif kullanabilme becerisini göstermek
 • Sorumlu ve etik liderlik sergilemek.
 • Kişisel ve mesleki gelişim ihtiyaçlarını belirleyin ve ele alın.
 • Birincil verileri toplamak için güvenilir yöntemler geliştirin.
 • Zorlu durumlarda karar verme becerisi.
 • Bir liderlik ekibinde etkin bir şekilde çalışın.

Aktarılabilir / Anahtar Beceriler:

Programı başarıyla tamamladığınızda:

 • Sorunları yaratıcı bir şekilde çözün.
 • Bir dizi medya aracılığıyla farklı kitlelerle iletişim kurun.
 • Kendini yansıtma ve kendini bilinçlendirme.
 • Bağımsız ve işbirliği içinde çalışın.
 • Dijital teknolojiyi kullanın.
 • Kendini ve diğerlerini yönet.

Kariyer olasılıkları

Bu program mevcut iş deneyimi olanlar için tasarlanmıştır. Programın başarıyla tamamlanması, daha üst düzey pozisyonlara başvurmanızı veya dönüştürücü bir kariyer değişikliği aramanızı sağlayacaktır.

Öğrenim Ücretleri

 • İngiltere ve AB öğrencileri: 19.950 £
 • AB dışından öğrenciler: £ 27,650
Son Güncelleme Mar 2020

Okul Hakkında

Our world-leading research was ranked 5th amongst UK universities in the most recent Research Excellence Framework for quality and 2nd for impact. We provide an educationally outstanding experience fo ... Devamını oku

Our world-leading research was ranked 5th amongst UK universities in the most recent Research Excellence Framework for quality and 2nd for impact. We provide an educationally outstanding experience for our students. Daha Az