MBA

Genel

Okulun internet sitesinden bu program hakkında daha fazla alın

Program açıklaması

MBA programımız öğrencilere küresel pazarda yönetim ve liderlik rollerini üstlenmelerini sağlar. Program, işbirlikçi bir ortamda yenilikçi iş planlarının yapıcı bir şekilde nasıl geliştirileceği, projelerin tamamlanacağı ve eleştirel düşünme becerilerinin nasıl geliştirileceği üzerine odaklanmaktadır. Müfredatımız, atölye çalışmaları, konferanslar, seminerler ve deneyimsel öğrenme projelerinin farklı bir karışımı ile pratik uygulamayı kolaylaştırmaktadır. Disiplinlerarası ve kültürlerarası ortaklıklar, öğrencilerin rekabetçi iş ortamlarında başarılı olmak için gereken liderlik ve kişilerarası becerileri kazanmalarını sağlar. Öğrenciler, kendi şirketlerini kurmalarını ve kurmalarını ve iş çatışmalarını yapıcı bir şekilde yönetmelerini sağlayan bilgi ve mesleki yeterlilikleri kazanacaklardır. Berlin International'da İşletme Yüksek Lisans Programını (MBA) tamamladıktan sonra, öğrenciler bugün küreselleşen dünyada şirketlerin karşılaştığı ortak zorluklar için stratejiler geliştirebileceklerdir.

Berlin International'da tüm dersler tamamen İngilizce olarak verilmektedir. İngilizce MBA kursları, öğrencilerimizi küresel pazara hazırlamaya yardımcı olur ve uluslararası bir iş ortamında rollerini destekler.

Aşağıda verilen çalışma programı, hem 1 yıllık hem de 2 yıllık program seçeneklerinden oluşmaktadır. Lisans eğitimi sırasında 180'i (AKTS) tamamlayan öğrenciler, çalışmaları sonucunda 120 kredi puanı (AKTS) alacakları 2 yıllık seçeneği seçeceklerdir. Lisans eğitimi sırasında 240 (CP) tamamlayan öğrenciler, çalışmaları sonucunda 60 kredi puanı (AKTS) alacakları 1 yıllık seçeneği seçeceklerdir.

Çalışma programı

Bu çalışma programı, farklı öğretim ve öğrenim biçimlerinin bağlamsal ve kronolojik olarak ilişkili olduğu ve yüksek lisans tezi hariç, Çerçeve Çalışması ve Sınav Yönetmeliği'ne uygun sınav kredileri ile tamamlanan modüllerden oluşmaktadır.

Program gerçekleri

 • Süre ve öğrenim ücretleri:
  • 2 yıllık program: aylık 800 €
  • AB üyesi olmayan öğrencilerin dönem başında öğrenim ücretini (4.800 €) ödemeleri gerekmektedir.
  • 1 yıllık program: aylık 1.000 €
  • AB üyesi olmayan öğrencilerin dönem başında öğrenim ücretini (6.000 €) ödemeleri gerekmektedir.
 • Dil ingilizce
 • Derecesi: İşletme Yüksek Lisans (MBA)
 • Yer: Berlin-Charlottenburg
 • Başlangıç: Ekim

Kariyer fırsatları

MBA mezunları piyasada birçok iş fırsatları var. Berlin International'da öğrenimlerini tamamladıktan sonra öğrenciler yetkin bir şekilde hareket edebilmeli, çatışmaları yapıcı bir şekilde yönetebilmeli, iş fikirleri ve yeni iş alanları geliştirebilmeli, kendi şirketlerini kurabilecek bilgi ve yeteneklere sahip olmalı ve zorlukların farkında olmalıdırlar. sayısallaştırma ve onlarla uygun şekilde başa çıkabilme. Farklı kariyer perspektifleri ve istihdamları vardır, örneğin:

 • Yönetim Danışmanı
 • Girişimci
 • Proje Yönetimi
 • Satış / İş Geliştirme
 • Strateji Danışmanlığı
 • Operasyon Yönetimi
 • Kurumsal Finansman
 • İK Danışmanlığı
 • Ürün Pazarlaması

MBA için nasıl başvurabilirim?

Berlin Uluslararası MBA öğrenmek için başvuru süreci basittir. Çevrimiçi kayıt platformumuz aracılığıyla kişisel bilgilerinizi kolayca ve güvenli bir şekilde girebilir ve bağlantı içeren bir onay e-postası alabilirsiniz. Ardından, belgelerinizin kopyalarını yüklemek için bağlantıyı kullanabilirsiniz:

 • Lisans veya eşdeğer bir üniversite derecesi,
 • 1 yıllık profesyonel çalışma deneyimi
 • Pasaport veya AB kimlik kartı
 • İngilizce Dil Testi (Seviye C1 veya üstü)
 • Özgeçmiş
 • (Önemli ve ikna edici) Motivasyon mektubu

ÇALIŞMA PROGRAMLARI BAŞVURUSU (COVID -19 GÜNCELLEME)

Son başvuru tarihimizi 30 Eylül 2020 tarihine kadar uzattık. Uluslararası öğrenciler için, başvuruyu en geç 15 Ağustos'a kadar göndermenizi tavsiye ediyoruz, böylece vize ve seyahatle ilgili formaliteler için yeterli zaman olacak.

S1. Başvuru Süreci aynı mı?

A1. Evet, Fall Intake 2020 için başvuruları kabul ediyoruz. Uluslararası adaylar dahil olmak üzere öğrencilere başvuru almaya ve teklif vermeye devam ediyoruz.

Henüz başvurmadıysanız, ancak bunu yapmak istiyorsanız, planlandığı gibi başvurmalısınız. Ekibimiz size Berlin International'da eğitim almanın tüm yönleri hakkında tavsiyelerde bulunabilir.

Başvurunuzu 7/24 https://application.berlin-international.de/ adresindeki başvuru portalımızdan gönderebilirsiniz.

S2. Son Başvuru Tarihi değişecek mi?

A2. Evet, son başvuru tarihimizi 30 Eylül 2020 tarihine kadar uzattık. Uluslararası öğrenciler için, başvuruyu en geç 15 Ağustos'a kadar göndermenizi tavsiye ediyoruz, böylece vize ve seyahatle ilgili formaliteler için yeterli zaman olacak.

Q3. Elçilikler kapalıysa vize için nasıl başvurabilirim?

A3. Mevcut durumdaki vize süreci hakkında bilgi almak için lütfen ülkenizdeki Alman büyükelçiliği veya konsolosluğuna başvurun.

S4. Vizem gecikirse, ne kadar geç başlayabilirim ve dersime nasıl ayak uydurabilirim?

A4 / BI, COVID-19 seyahat kısıtlamaları veya vize gecikmeleri nedeniyle kampüste çalışmalarına zamanında başlayamayan öğrenciler için sanal öğretim seçenekleriyle 2020 sonbahar döneminin başlangıcını garanti edebilir. Bu öğrenciler eğitimlerine kendi ülkelerinden çevrimiçi olarak başlayabilir ve daha sonra Almanya'ya gidecekleri anda kampüste çalışmalarına devam edebilirler.

İlk dönem boyunca kampüs içi kurslara çevrimiçi öğretime paralel bir teklif sunacağımızı garanti edebiliriz. COVID-19 kısıtlamaları nedeniyle zamanında gelmekte güçlük çeken öğrencilerin en geç 1 Nisan 2021 olan ikinci dönemin başında Almanya'ya gelmeleri gerekecektir.

Q5. Yeni bir öğrencinin çevrimiçi derslere katılmak istememesi durumunda süreç ne olur?

A5. COVID-19 seyahat kısıtlamaları veya vize gecikmeleri nedeniyle 2020 sonbahar döneminde kampüste çalışmalarına zamanında başlayamayan öğrenciler, ülkelerine çevrimiçi olarak başlayabilir ve Almanya'ya seyahat ettikten hemen sonra kampüste çalışmalarına devam edebilirler. .

Derslerine çevrimiçi başlamak istemezlerse, çalışmalarının başlangıcını ücretsiz olarak bir sonraki sonbahar girişine 2021 erteleyebilirler. Yeni öğrenciler sonbaharda başlamalıdır; yay başlangıcı mümkün değildir.

S6. Güz dönemi 2020 zamanında başlayacak mı?

A6. Güz Dönemi 2020 başlangıçta planlanandan daha sonra başlayacaktır:

 • Hoşgeldin Günleri: Yeni: 28.10.2020 - 30.10. 2020
 • Öğretim Dönemi Başlangıcı: Yeni: 2.11.2020
Son Güncelleme May 2020

Keystone bursu

Sunduğumuz burs seçeneklerini keşfedin

Okul Hakkında

Berlin International University of Applied Sciences is a state-recognized and non-profit German university of applied sciences located in the center of Berlin. We are determined to offer a challenging ... Devamını oku

Berlin International University of Applied Sciences is a state-recognized and non-profit German university of applied sciences located in the center of Berlin. We are determined to offer a challenging, innovative and practice-oriented education that advances the academic, cultural and linguistic potential of our students and prepares them for international careers in a globalized world. Daha Az