MBASTUDIES

Hukuk 2 MBA Programları Bak

İşletme Yüksek Lisans, işletme yönetimi ve alt kategorileri okuyan bireylere verilen bir yüksek lisans derecesidir. Bunlar, muhasebe, finans, ticari faaliyetler ve pazarlama içerebilir.

Hukukta MBA nedir? Hukuki araştırmalarda lisans derecesi, işletme liderleri ve yöneticilere hukuk konusunda sağlam bir anlayış sunmak ve iş politikaları ile operasyonlarla nasıl ilgili olduğunu sağlamak için tasarlanmıştır. Bu programda, öğrenciler kurumsal finans, stratejik yönetim, mevzuat, örgütsel davranış, anayasa hukuku ve diğer konularda sıklıkla karşılaşılan temel konuları incelemeyi umabilir. Diplomalarını bitirmek için, öğrenciler hukuk hakkındaki bilgilerini göstermek için kapsamlı bir tez yazmaları gerekebilir.

Bir hukuk programının mezunları genellikle güçlü analitik düşünme becerilerine ve aynı zamanda doğru ve yanlış bir anlamda güçlüğe sahiptirler. Birçok mezun, başkalarınınkini aşan etik bir sorumlulukla uzaklaşır. Bu özelliklerin her biri iş dünyasında ve hayatta değerli olduğunu kanıtlayabilir.

Yasal bir MBA maliyeti okuldan okula değişir ve çeşitli faktörlere bağlıdır. Programın süresi ve yeri, nihai maliyeti etkileyen en büyük faktörlerden ikisidir.

Bazıları, hukuk derecesini alan bir kişinin avukat olması gerektiğini düşünüyor. Bir avukat olmanın mezunlar için bir seçenek olduğu halde yasal bir derece, bir çok başka heyecan verici fırsatın kapısını açar. Programın mezunları profesyonel danışmanlar, çatışma çözme uzmanları, arabulucular, politikacılar, bankacılar, profesörler veya girişimciler olarak başarı elde edebilirler. Hukuki araştırmalarda lisans derecesi disiplinler arası bir eğitimdir ve birçok organizasyon böyle bir eğitime sahip bireylere karşı artan bir ihtiyacı vardır.

Çevrimiçi kurslar, tam zamanlı veya başka sorumluluk sahibi olanlar için kolaylık sağladığı için, yüksek öğrenim kurumlarının çoğu, çevrimiçi kursların popülaritesi arttıkça, yüksek öğrenim kurumlarında hukuk dereceleri sunmaktadır. Aşağıda programınızı arayın ve başvuru formunu doldurarak doğrudan seçtiğiniz okulun kabul bürosuyla iletişime geçin.

2 Sonuçlar Hukuk Filter

JD / MBA ortak program

Maurice A. Deane School of Law at Hofstra University
MBA
Juris Doctor
<
Tam zamanlı
<
4 yıl
Ingilizce
Kampüs

JD / MBA programı Hofstra Üniversitesi Hukuk Maurice A. Deane Okulu ve İş Hofstra Üniversitesi Frank G. Zarb Okulu ortak lisans programıdır. Öğrencilerin yaz oturumu ve / veya ...

Devamını oku

Iş hukuku ve halkla ilişkiler yüksek lisans

OUS Royal Academy of Economics and Technology in Switzerland
MBA
<
Tam zamanlı
<
Yarı zamanlı
<
16&nbsp;-&nbsp;20 aylar
Ingilizce
e-Öğrenme

Usta İş Hukuku ve Halkla İlişkiler çalışma programı mezunları kendi çalışma tecrübeyle ile teori birleştirmek ve İş Hukuku ve Halkla İlişkiler sağlam bir bilgi gösterecektir ( ...

Devamını oku