2000 yılında, işletme eğitiminde bir grup yenilikçi tarafından kurulan Hitotsubashi ICS, Japonya'nın ilk küresel, tamamen İngilizce MBA programıydı . Bugün, Hitotsubashi Üniversitesi İşletme Fakültesi (HUB) halkın küresel yüzüdür ve hem derece hem de derece olmayan programlar sunmaktadır.

HitotsubashiICS_MBA_No1BusinessSchooloinJapan

Kökenlerinin girişimcilik ruhunda, Hitotsubashi ICS sınıfı işletme eğitiminin sınırlarını zorluyor . Özel imza kursları, çekirdek müfredatın sürekli yenilenmesi ve kişiselleştirilmiş kariyer geliştirme hizmetleri sayesinde, okul her bir öğrencinin öğrenme deneyimini taahhüt eder .

Bir Yıllık veya İki Yıllık Program

Bir Yıllık MBA Programı , MBA sonrası genellikle dikey kariyer değişikliği isteyen veya şirket sponsorluğundaki öğrenciler arasında oldukça popülerdir .

Bir yıllık program öğrencileri Hitotsubashi ICS'ye Eylül ortasından eylül ortasına kadar kayıt yaptırır ve ertesi yıl Ağustos ayında mezun olurlar. Bu seçenek şirket sponsorluğundaki ve YLP (Genç Liderler Programı) bursu başvuruları için en uygun olanıdır ; çünkü mezun olduktan sonra orijinal şirketlerine veya organizasyonlarına geri dönecekleri varsayılır. Bir yıllık öğrenciler tüm kampüs içi akademik kurslara ve programlara ve kampüs içi ve kampüsüne sunulan yoğun akademik programlara katılabilir, uzun süreli değişim programlarına veya şirket staj programlarına katılamazlar.

HitotsubashiICS_StudentBoard_Classof2018

İki Yıllık MBA Programı öğrencileri MBA sonrası bir rol veya endüstri kariyeri değişikliği yapan ya da daha geniş veya daha derinlemesine MBA düzeyinde öğrenme fırsatları ve deneyimlerine maruz kalmak isteyen öğrencilerdir.

Hitotsubashi ICS'nin iki yıllık MBA programına kayıtlı olan öğrenciler için, ilk yıl boyunca gerekli tüm dersleri almaları ve özel tasarım ve ikinci yıl müfredatlarını kendi ilgi alanlarına ve hedeflerine uygun olarak oluşturmaları gerekir. İkinci sınıfta, iki yıllık öğrenciler aşağıdaki etkinliklere katılabilir:

  • Değişim (en iyi İşletme Okulu)

  • Çift diploma programı (3 programdan birini seçin)

  • Japonya'da veya yurtdışında staj yapmak;

  • Bir iş vakası veya bir danışmanlık raporu yazmayı veya yeni bir girişim için bir iş planı geliştirmeyi içerebilecek bireysel araştırma projeleri yürütün.

Akademik Takvim

Hem 1 yıllık hem de 2 yıllık programlardaki öğrenciler ilk yıllarında aynı akademik takvimi izlerler. Akademik yıl eylül ayında başlar ve dört döneme ayrılır. Bu aralar sırasında zorunlu ders yoktur, ancak seçmeli dersler ve diğer seçmeli akademik faaliyetler olabilir.

HitotsubashiICS_QSRankings

Son Başvuru Tarihleri

Hitotsubashi ICS Kabul bölümü, öğrenim, finansal yardım, uluslararası kabul şartları ve başvuru paketimiz hakkında bilgiler dahil olmak üzere kabul sürecimize genel bir bakış sunar. Başvurunuz tamamlandıktan emin olmak için, okuyabilir uygulama paketi ve bizim ziyaret webiste . Burada 2019 girme Sınıf için uygulamaların iki tur tarihleri ve mülakat tarihleri vardır şunlardır: Kabul

Uygulama terim

Kabul kararı

YUVARLAK 1

26 Kas 2018 - 3 Ocak 2019

14 Şubat 2019

2. DEVRE

4 Şub 2019 - 7 Mart 2019

16 Nisan 2019

Aşağıdakilere dikkat etmek önemlidir:

Sadece 1 yıllık veya 2 yıllık program için başvurabilirsiniz. Bir programa kabul edildikten sonra diğer programa geçemezsiniz. TOEFL / IELTS ve GMAT resmi puanları dışındaki tüm başvuru belgeleri, ICS Online Başvuru Sistemi aracılığıyla teslim edilmelidir. Başvuru sahiplerinin, başvurularını her turda mümkün olduğunca erken sunmaları önerilir. Uluslararası adaylar için burs kararları ancak bir adayın alınmasından sonra verilir. Burs sayısının sınırlı olması nedeniyle, ilk aşamadaki adaylar bu konuda avantaj sağlama eğilimindedir.

HitotsubashiICS_Graduates_CareerSession

Kariyer

Kariyer Hizmetleri Ofisi, işverenleri tarafından desteklenmeyen öğrencilere, kariyer gelişimlerini tasarlamalarına ve mesleki yollarında bir sonraki adımı atma stratejilerini oluşturmalarına yardımcı olacak birebir danışmanlık hizmeti vermektedir.

Japonya'da çalışmak isteyen öğrenciler için Japonya'daki çoğu pozisyonun Japonca dil becerisine sahip olduğunu göz önünde bulundurması gerekir; bu nedenle bu dil becerisine sahip olmak ülke içinde daha birçok kariyer fırsatı açar ve istihdam şansınızı önemli ölçüde artıracaktır. Japonca becerisi düşük olan veya hiç olmayan öğrenciler, bazı Japonca kursları sunduğumuz gibi, Japonca derslerini başka bir kurumda veya Hitotsubashi ICS'de almayı düşünebilir.

Graduates Placement Figures

Yukarıdaki rakamlar Japonya'da pozisyon arayan Hitotsubashi ICS 2017 MBA Mezunlarının% 'sidir.

Program dili:
  • Ingilizce

Hitotsubashi University Business School, School of International Corporate Strategy için 1 tane daha kurs bak. »

Son Güncelleme Nisan 6, 2019
Bu kurs bir Kampüs Okul
Start Date
Eyl 2019
Duration
1 - 2 yıl
Tam zamanlı
Price
535,800 JPY
artı program ücreti
Deadline
Konuma göre
Tarihe göre
Start Date
Eyl 2019
End Date
Son başvuru tarihi

Eyl 2019

Location
Son başvuru tarihi
End Date

Student voice, Class of 2018 - Matthias