MBA

Genel

Program açıklaması

IUJ MBA

Global Yöneticilere Küresel Bakış Açısı

Asya'nın kalbindeki noktadan yola çıkarak, canlı bir küresel ortamda dünyanın eşsiz bir bakış açısını sunuyoruz. International University of Japan kültürel açıdan çeşitlilik gösteren kampüsümüz, konumumuz ve Asya ile ilgili görüşümüz ile birleştiğinde, eğitim deneyiminizi zenginleştirecek. IUJ iki yıl geçtikten sonra, mezunların yalnızca bir IUJ değil, benzersiz bir küresel perspektifi, gerçek dünya uluslararası yönetim deneyimi ve Japonya'da ve IUJ mezunlarının hükümet ve işletme lideri olduğu dünya çapında 80 ülkede güçlü bir iş ağı vardır. Bu IUJ avantajı.

Gelişmekte Olan Piyasalar Üzerine Bir Çalışma. IUJ MBA Programı, müfredatındaki Çin, Hindistan ve Güneydoğu Asya'daki diğer pazarlara özel olarak odaklanan gelişmekte olan pazarlara daha fazla vurgu yapmaktadır. GSIM, Japonya'nın bu bölgedeki yeni ve sürdürülebilir iş çabalarının büyümesinde ve genel küresel rekabet edebilirlikteki önemindeki artan rolünü vurgulamaktadır.

IUJ Mezunları için Talep. IUJ mezunları ortalama MBA seviyesinden daha nitelikli. MBA programlarında Japon ve çokuluslu firmalarla çalıştılar. Ayrıca, çoğu başarılı olan, iş adamları ve kamu görevlileri olan 50'den fazla ülkeden sınıf arkadaşlarıyla yaşama ve çalışma deneyimine de sahipler. Uluslararası oryantasyon ve kültürlerarası iletişim becerileri, birinci sınıf bir pratik eğitim ve en ileri teknolojiye sahip yetkinlikle birleştirildiğinde, IUJ mezunlarını işverenlerin ilgisini çekmektedir. IUJ deneyimi hem Japon hem de uluslararasıdır. IUJ Japonya'daki konumu, Asya odaklı olmak üzere MBA programları için idealdir. IUJ kırsal konumu, öğrencilerin geleneksel Japon kültürünün harikalarını deneyimlemelerine olanak sağlar. Kozmopolit Tokyo, tartışmasız en eğlenceli ve kesinlikle dünyanın en gözde şehri olan mermi treni ile kolayca erişilebilir. Öğrencilerin bu dünya finans merkezinde akademik ve ticari fırsatları var.

MBA programımız iş kariyerinize öncelik verir. Seçtiğiniz kariyer olanaklarına pasaport, en iyi şirketler IUJ MBA işe alır. Küresel bir mezunlar ağından, birinci sınıf fakültelerden, bölgesel topluluklardan, çok uluslu şirketlerden ve hükümetlerden destek. Finans, Pazarlama, BT, İK, Muhasebe, Operasyonlar, Danışmanlık, Genel Yönetim ve Daha Fazlası ile heyecan verici yönetim kariyerlerine geçin.

Neden LUJ'dan MBA

 • Ekonomist İstihbarat Birimi'nin prestijli "Dünyanın En İyi 100 B-Okulu" sıralamasında geçen son beş yıl boyunca Japonya'daki tek İşletme Okulu'yuz.
 • Araştırma ve sınıf tabanlı projeler için Yerel, Bölgesel, Ulusal ve Çok Uluslu şirketlerle ortaklık yapan, geniş bir iş tecrübesine sahip, dünya standartlarında bir fakültemiz var.
 • Tüm sınıflardaki kültürel çeşitliliğin gerçek deneyimi
 • ABD, Avrupa ve Asya'daki en iyi okullar dahil, dünya çapında 35'ten fazla değişim ortağımız var
 • Hem İngilizce hem de Japonca yeterlilik için olağanüstü dil programları
 • Son Teknoloji E-Lab
 • Hepsi, Japonya'nın güzel Kar Ülkesi'nin kalbinde, yerleşim kampüsünde bulunmaktadır.

MBA Program Yapısı

IUJ MBA programı, öğrencilere gelecekteki kariyerlerine uygun çok çeşitli tecrübe ve bilgi sağlamak için tasarlanmıştır. İlk yıl müfredatı, zorunlu temel zorunlu derslerden oluşur.

MBA profesörleri düzenli olarak araştırma yapar ve Niigata'nın eyalet hükümeti dahil, sponsor şirketler, devlet kuruluşları ve yerel toplulukla istişarelerde bulunur. İki yıllık MBA programı süresince öğrenciler bu etkinliklerin bazılarına çeşitli şekillerde maruz kalmaktadırlar.

İkinci yıldaki müfredatta, MBA araştırma raporu tek temel gereksinimdir, böylece MBA öğrencilerine ilgi alanlarına yoğunlaşma konusunda bol miktarda esneklik sağlar. MBA öğrencileri, istenirse gelecekteki bir kariyer için kendilerini konumlandırmak için Finans, Pazarlama, Yönetim veya BT / OM'dan "konsantrasyon alanı" seçebilirler. Bir konsantrasyon alanı ilan etmek için öğrencilerin o alandan en az 12 kredi alması gerekir. Derecesi için 48 kredi gereklidir.

Giriş için Minimum Nitelikler

Uluslararası Yönetim Enstitüsü, bireyleri uygun başvuru sahibi olmak için aşağıdaki niteliklerden birine sahip olarak değerlendirir:

 1. Lisans derecesini akredite edilmiş dört yıllık bir kolej veya üniversiteden alan ve almak üzere olanlar ve en az on altı yıllık örgün okul eğitimi almış olanlar.
 2. Bu lisans programının tamamlanması için 16 yıldan daha az resmi eğitim gerektiren bir ülkede lisans derecesine sahip olanlar ve bir akademik kurumdaki lisans derecelerini müteakiben bir veya daha fazla yıl araştırma deneyimine sahip olanlar; asgari 22 yaş. (Başvuru belgelerinin bir parçası olarak akademik araştırma deneyimini gösteren resmi bir mektup gereklidir.)
 3. Bazı durumlarda, lisans derecesini tamamlamak için 15 yıllık örgün eğitim gerektiren bir ülkede bir eğitim kurumundan lisans derecesine sahip olanlar, ancak araştırma deneyimleri bulunmayanlar lisans performanslarına göre uygun başvuru sahibi olarak kabul edilebilir.
 4. Ortaokul dışında iki yıllık eğitimini tamamlayanlar (örneğin, kolej veya meslek okulu gibi), iki yıldan fazla iş tecrübesi, en az 22 yaşında olanlar ve benim "benzersiz özellikleri" konusunda ek bir deneme iş tecrübesi ve MBA programına veya IUJ E-İşletme Yönetimi Programına nasıl katkıda bulundukları.

GSIM, IUJ , AACSB Uluslararası Akreditasyonunu Kazandı

Uluslararası İşletme Enstitüsü (GSIM), 20 Şubat 2018’den itibaren IUJ , işletme okullarının kalite güvencesi konusunda dünyanın önde gelen otoritesi olan AACSB International’dan akreditasyon aldı.

Lütfen AACSB Genel anonsuna, AACSB Haber Odasına ve AACSB tarafından bölgemizdeki yaklaşık 100 gazeteciye gönderilen Bölgesel duyuruya bakınız.

IUJ , bugüne kadar Japonya'daki dört AACSB onaylı üniversiteden biri ve lisansüstü lisans programları sunan Japonya'daki ilk onaylı İngilizce-orta dereceli üniversite oldu.

GSIM AACSB Yolculuğu Hakkında

GSIM, 2014 yılında AACSB akreditasyon yolculuğuna başladı.

O zamandan beri, GSIM misyonu, politikaları, müfredatı, öğrenmenin güvencesi, fakülte araştırması ve AACSB standartlarına uyma yeterliliği konusunda önemli dönüşümler geçirmiştir.

Temmuz 2017’de, GSIM nihai raporunu AACSB’ye sunmuştur. Kasım 2017'de üç akran değerlendirme ekibi üyesi kampüsümüzü ziyaret etti. GSIM şimdi sürekli iyileştirme yapmanın bir yoludur.

IUJ Başkanı Hiroyuki Itami ve IUJ GSIM Dekanı Wenkai Li, “Tüm okul, gelecekteki en yüksek potansiyele ulaşmaya çalışırken yüksek kaliteli bir eğitim sunmayı taahhüt ettiğimiz AACSB Akreditasyonu almaktan heyecan duyuyor” dedi.

“AACSB mentorumuza, hakem heyeti ekibine ve AACSB genel müdürlerine ve çalışanlarına ölçülemez yardım ve rehberliklerinden dolayı teşekkür ederiz. GSIM öğrencileri, mezunlar, öğretim üyeleri, personel, IUJ üst düzey liderliği ve diğer paydaşların mükemmel ve yorulmak bilmeyen çalışmalarına teşekkür etmek istiyoruz. ”

Kiyo Ogushi (1992’de MBA Sınıfı), Fuji Xerox Öğrenim Enstitüsü Başkanı ve CEO’su, 2019 AACSB Etkili Lider

Dördüncü yıllık girişim, dünyada kalıcı bir etki yaratan 33 işletme okulu mezununu tanır.

[Minami Uonuma, Niigata] (5 Şubat 2019) - International University of Japan Bayan Kiyo Ogushi'nin (1992 Sınıfı), dünyanın en büyük işletme eğitim ittifakı olan AACSB International (AACSB) tarafından onurlandırılan 33 işletme okulu mezunundan biri olduğunu açıkladı. - 2019 Etkili Liderler Sınıfı olarak. Yıllık zorluk, ilham veren çalışmaları gelecek nesil iş liderleri için bir model teşkil eden AACSB onaylı okullardan gelen önemli mezunları kabul ediyor.

IUJ Uluslararası Yönetim Bilimleri Enstitüsü tarafından aday gösterilen Bayan Ogushi, şu anda Fuji Xerox Eğitim Enstitüsü Başkanı ve CEO'su olarak görev yapıyor. Liderlik ve örgütsel gelişim, değişim yönetimi girişimleri ve yetenek gelişimi konularında 24 yıllık deneyime sahiptir. Ogushi'nin eğitim ve öğretim danışmanlığı uzmanlığı birçok Japon şirket liderine dokunarak küresel yönetim ve liderlik becerileri standartlarına ulaşmalarına yardımcı oldu. Benzer şekilde, gelecek nesil koç ve eğitmenler için kariyer modellerinin gelişmesine yardımcı olan bir rol modelidir. Ayrıca, Japonya'daki bir şirketin başkanı ve CEO'su olarak, diğer Japon kadın çalışanlarına da kendi alanlarında lider olma konusunda ilham verebilir.

Çalışmaları, sürekli gelişimlerini sağlamak için belirlediği ve ilham verdiği bir sonraki koç grubu tarafından uygulanan çeşitli programlar aracılığıyla yaşar.

“ IUJ bizim olağanüstü MBA mezunlarının biri AACSB akredite programı olarak oluşturduğumuz ilk yılda etkili bir lider olarak AACSB tarafından onurlandırıldı edildiğini gurur duyar,” Dr Wenkai Li dedi IUJ 'ın iş okulu Dean. Kiyo Ogushi, “Etkili bir lider olarak tanınmak için böyle bir fırsatın olması benim için bir onurdur. Ben alçakgönüllüm. ”

AACSB Başkanı ve CEO'su Thomas R. Robinson, “AACSB, Kiyo Ogushi'yi tanıdığı ve Fuji Xerox Öğrenim Enstitüsü'ndeki başarılarını iş dünyasının önde gelen bir örneği olarak alkışlıyor” dedi. “2019 Etkileyici Liderler Sınıfının arka planlarının, endüstrilerinin ve kariyer yollarının çeşitliliği, AACSB onaylı okulların tutkularını nereye götürebileceklerini başarmak için mezunlar hazırladığını gösteriyor.”

Şimdi, dördüncü yılında, Etkili Liderler mücadelesi, iş ve toplumda kalıcı etki yaratmak için yaklaşık 200 işletme okulu mezununu tanıdı. Tüm onurlar dünya genelinde 800'den fazla AACSB onaylı işletme okulundan birinden lisans, lisans veya doktora derecesine sahiptir. Etkili Liderler yarışması hakkında daha fazla bilgi almak ve tüm onur listesine ulaşmak için www.aacsb.edu/influential-leaders adresini ziyaret edin.

Son Güncelleme Mar 2020

Keystone bursu

Sunduğumuz burs seçeneklerini keşfedin

Okul Hakkında

When the International University of Japan was founded in 1982, its mission was to develop future leaders with a high level of specialized theoretical and practical knowledge, as well as understanding ... Devamını oku

When the International University of Japan was founded in 1982, its mission was to develop future leaders with a high level of specialized theoretical and practical knowledge, as well as understanding and empathy toward the world’s variety of cultures, enhancing their ability to contribute to the global society. Daha Az