MBSC MBA Tam Zamanlı

Genel

Program açıklaması

Herkes MBA yapabilir. Bununla birlikte, az sayıda katılımcı merkezlidir. Bizimki, Babson'un, “Odaklı merkezli öğrenme (PCL) yoluyla “girişimcilik potansiyelini açığa çıkarma” ve değişimin aracıları olmalarını sağlayan Benzersiz Girişimsel Düşünce ve Eylem metodolojisine dayanan bölgedeki az sayıdaki ve yalnızca bir tanesidir.

MBSC" src="//cdn02.masterstudies.com/element_db/41/41994_Screen_Shot_2017-02-28_at_9.42.42_PM.png" alt="MBSC" />

MBSC MBA FARKI

Küresel İşbirliği ile Tasarlandı

Girişimcilik eğitiminde dünya lideri olan Babson tarafından tasarlanan program, yerel olarak yerleşik, iş çevreleriyle etkileşime giren ve tavsiyelerde bulunan MBSC Fakültesinin Krallık gerçekliğine sıkı sıkıya uyarlanmış ve aktif olarak yaratılış ve geliştirmeye katılmıştır. KAEC ve bölgede girişimci bir ekosistem. Suudi Üniversitesi'nde MBA programı, girişimci ajansı olumlu sosyal etki yaratmaya teşvik eden Vision2030'u öykünüyor.

Eylem Öğrenme Modeli

MBA, katılımcılara iş temellerini girişimci bir zihniyetle dengeleme ve belirsiz, değişen ekonomik ortamların sorunlarının üstesinden gelme yeteneği kazandırmak için tasarlanmıştır. Temel felsefesi, Babson tarafından markalaştırılan bir öğretim metodolojisi olan Girişimsel Düşünce ve Eylem'dir (ETA). ETA, katılımcıların belirsizliğin üstesinden gelmelerine ve gittikleri her yerde ekonomik ve sosyal değer yaratmalarına yardımcı olur.

Katılımcı Merkezli Öğrenme (PCL)

MBSC , öğrenciyi sınıf etkinliklerinin merkezine koyan katılımcı merkezli bir metodoloji kullanıyoruz. PCL, katılımcılara eylem ve yansıtma yoluyla benzersiz bir takım beceriler (liderlik, takım çalışması, küresel yönetim becerileri ve diğerleri) kazandırır. Katılımcılar, hem inovasyonu hem de inovasyonu nasıl başlatacaklarını ve sadece inovasyonu nasıl öğreneceklerini öğrenirler.

Yetenekli İşletme Odaklı Öğretim

Fakültemiz Babson College'da titiz bir eğitimden geçiyor. Bu özel eğitim programı, fakültenin müfredatımızı ve öğretim stilimizi, Krallık ve bölge gerçekliğine uyarlamasını sağlar. Bu da, katılımcıların iki yönlü bir düşünce süreci geliştirmelerine, sıkı bir analizle eylem ve deneyleri dengelemeyi öğrenmeye ve iş temellerini derinlemesine kavramaya ve bir düşünce modunun diğerinden daha tatmin edici olduğunu ayırt etmeye yardımcı olur.

CORE SEZONU

Program, bir kuruluşun performansını ve bu kuruluş içindeki bir iş projesini anlamak ve ölçmek için size gelişmiş araçlar sağlamak üzere tasarlanmıştır. Ayrıca, çekirdek müfredat size girişimci bir tutum ve girişimci liderlik tarzı benimsemek için gereken kişisel becerileri sağlar. Bu zor beceriler (öngörülebilir ortamlar için teknik) ve yumuşak beceriler (kişisel, belirsiz ortamlar için ideal) kombinasyonu, ekonomik ve sosyal değer yaratan inovasyona öncülük etmenizi sağlar. Ayrıca, girişimci düşünce ve eylemi benimsemek için ihtiyaç duyulan kişilerarası beceriler konusunda eğitim vermektedir.

İMZA ÖĞRENME DENEYİMİ

MBSC Girişimcilik Düşüncesi ve Eyleminin (ETA) benzersiz yöntemine dayanan MBSC MBA, girişimci liderleri geliştirmek için Müfredata İmza Öğrenme Deneyimlerini (SLE) içerir. SLE, kişinin kişisel projesini geliştirmek ve fizibilitesini dört alandan birinde test etmek için bir davettir: bağımsız girişimcilik, sosyal girişimcilik, aile işini geliştirme ve kurumsal girişimler. Her öğrenci kendi tercih alanını seçer ve başlatması, yönetmesi ve büyümesi beklenen gerçekçi, uygulanabilir bir iş geliştirir.

MBA ÖĞRENME HEDEFLERİ

  • Disiplinin Derin Fonksiyonel Bilgisi
  • Girişimci Düşünce
  • Farklı bir dünyada Değerler, Bağlam ve Liderlik
  • Kantitatif Yöntemler ve Teknoloji ile Muhakeme ve İletişim

ESNEK SEÇENEKLER

Ailenizin yükümlülükleri de dahil olmak üzere, öğrencimizin ihtiyaç ve tercihlerini karşılamak için iki format tasarlanmıştır. MBSC iki programı sizin programınız ve tecrübenizle en iyi şekilde çalışırsa, MBSC MBA programını benzersiz bir eğitim deneyimi haline getiren aynı fakülteden aynı temel müfredatı aldığınızdan emin olabilirsiniz.

Tam Zamanlı MBA

Tam Zamanlı MBA programı için dersler Eylül ayında başlayacak ve derecenizi 15 ay sonra Aralık ayında tamamlayacaksınız. Öğrenciler genellikle pazartesiden perşembeye haftada 4 gün buluşuyor. Tam Zamanlı MBA öğrencileri için tipik bir gün, derslere katılmak, projelerde çalışmak için gruplarla toplantı yapmak, bir parçası olduğunuz kulüplere ve organizasyonlara katılmak ve seçmeli dersler ve daldırma projeleri aracılığıyla diğer MBA öğrencilerine bağlanmak.

Son Güncelleme Tem 2018

Okul Hakkında

MBSC aims to develop a new generation of transformative leaders who think creatively and act boldly. The Kingdom needs more job creators and not just job consumers. MBSC is designed to fill this void ... Devamını oku

MBSC aims to develop a new generation of transformative leaders who think creatively and act boldly. The Kingdom needs more job creators and not just job consumers. MBSC is designed to fill this void by creating Entrepreneurs of All Kinds (EAK®). Daha Az