İşletme Yüksek Lisans (MBA - Tezsiz)

Genel

Program açıklaması

İşletme Bölümü , disiplinin tüm pratik ve teorik yönlerini ve amaçlarını öğrencilere tanıtmayı amaçlamaktadır. Yönetim, muhasebe, finans, pazarlama ve insan kaynakları gibi fonksiyonel alanlarla ilgili derslerin yanı sıra bilgi teknolojileri, davranış bilimleri, iletişim, ekonomi ve hukuk gibi dersler de ele alınmaktadır.

Antalya Bilim University İşletme Yönetimi (MBA) programı, şirketlerin ve kurumların lider yöneticilerini yetiştirmeyi amaçlamaktadır. İşletmeler için gün geçtikçe artan insan kaynağının önemini göz önünde bulundurarak ve günümüzün küresel iş dünyasında, yöneticiler ve liderler ihtiyaç duydukları yetkinlikleri sağlar ve pratik alanlarda pratik yapmalarını sağlar.

  • Adayların, en az dört yıllık ulusal kabul görmüş veya Yüksek Öğretim Kurulu'na (eşdeğer) eşdeğer bir yabancı fakülte veya kolejden lisans derecesine sahip olmaları gerekir. Bölüm sınırlaması yoktur.
  • Program, 3 dönem için toplam 10 ders (30 kredi) kapsar. Bu sürenin sonunda başarısız olan veya programı tamamlayamayan öğrenci, YÖK Lisans Yönetmeliğinin 12nci Kanunu uyarınca yükseköğretim kurumundan çıkarılır.
  • Program dili "Türkçe" dir.
  • Mezun olabilmek için öğrenciler normal derslere ek olarak bir Yüksek Lisans Mezuniyet Projesi hazırlarlar.
  • ALES veya YDS puanı programa kabul edilmek için gerekli değildir.
  • ABU MBA Programı kursları, hafta içi 19:00 - 21:00 saatleri arasında ABÜ Şehir Kampüsü'nde (Markantalya AVM'nin 7-8. Katları arasında) yapılmaktadır.This is a shot of the owner of New Zealand watch company - Hunters Race. Avcılar Yarışı / Unsplash
Son Güncelleme Mar 2020

Okul Hakkında

ABU is a research university that offers interdisciplinary master and Ph.D. programs over a wide range of subjects.

ABU is a research university that offers interdisciplinary master and Ph.D. programs over a wide range of subjects. Daha Az