Mba

Genel

Program açıklaması

Genel bakış

Tayland'da en iyi MBA programını sunan AIT School of Management . MBA müfredatı , katılımcıları uluslararası bir iş ortamında etkili yönetici olmaya hazırlamak için kavramsal, analitik ve kişisel beceriler sunmak için tasarlanmış kapsamlı bir programdır. Disiplinlerarasıdır, mühendislik, ekonomi, sosyal psikoloji ve yönetim alanlarından öğeleri birleştirir.

MBA programımız katılımcı öğrenmeyi teşvik eder ve öğrencilerin en yeni yönetim kavramlarını, teknikleri ve araçları öğrenebilmelerini ve daha da önemlisi başkalarını dinleme ve anlama becerileri ve tutumlarını geliştirme, bütüncül düşünme, kolektif olma gibi interaktif öğrenme metodolojilerini kullanır. karar verme, iletişim kurma ve müzakere etme.

Amacı

dinamik bir teknolojik ve iş ortamında örgütsel rekabet ve büyümeyi sağlamak için stratejik olarak yönetebilir uluslararası bir bakış açısı ile yöneticiler geliştirmek için.

Değer

  • Çok uluslu ve çok kültürlü bir ortamda öğrenmek için fırsatlar sunuyoruz;
  • Bir anlayış ve çağdaş yönetim tekniklerini uygulamak yeteneğini geliştirmek;
  • Tanımlama, anlama, analiz etme ve etkili bir şekilde hem kamu hem de özel kuruluşlarda yönetim zorlukları ve sorunların çözümünde ilgili yetkinliklerini geliştirmek;
  • Avrupa, Amerika ve Asya'da ortak kurumların mükemmel uluslararası ağlar bizim erişim yoluyla çeşitli yönetim sistemleri ve deneyimlerini, uluslararası ve çok kültürlü pozlama sunuyoruz;

MBA Program Yapısı

MBA müfredatı, her biri 3 kredi (30 kredi) olmak üzere 10 zorunlu ders ve 6 kredilik MBA Projesi ile 12 kredi Araştırma Çalışması için bir seçenek oluşturmaktadır.

ZORUNLU DERSLER

1.. Karar Alma Muhasebesi
2. Yönetim Kararları için İş Analizi
3. Girişimcilik ve Yeni Girişimler
4. Kurumsal Finansman
5. Liderlik ve Organizasyon Yönetimi
6. Yönetimsel ekonomi
7. Teknoloji ve İnovasyonu Yönetme
8. Pazarlama Yönetimi
9. Operasyon Yönetimi
10. Strateji ve Kurumsal Sürdürülebilirlik

Proje / Araştırma Çalışması Seçeneği

MBA derecesi programında iki mezuniyet seçeneği bulunur - MBA Projesi seçeneği ve Araştırma Çalışması seçeneği. Minimum kredi gereksinimi MBA Proje seçeneği 36 kredidir ve Araştırma Çalışması seçeneği için 48 kredidir.

MBA Proje seçeneği danışmanlık kamu ve özel sektörde kariyer yanı sıra çalışmalarını sürdürmeye isteyenler için tasarlanmıştır. MBA Projesi yönetimsel planlama, karar verme ve örgüt bağlamlarında problem çözme üzerine yoğunlaşmaktadır.

Araştırma Çalışması seçeneği yalnızca belirli konularda derinlemesine bir araştırma yapmak isteyenlere önerilir.

Giriş Koşulları

  • tanınmış bir kurumdan uygun bir çalışma alanına girerek lisans derecesini (4 yıl) veya eşdeğeri tutun;
  • lisans derecesinde en az CGPA 2.75;
  • kabul edilebilir bir İngilizce yeterlik düzeyine * sahip olmak.
  • Minimum bir yıllığına ilgili iş tecrübesi (burs için kritik)
  • Burs başvuranlarının bir kabul testi için görünmeleri gerekebilir.

* AIT programları İngilizce dilinde yürütülmekte olup, tüm iletişimin enstitünün resmi aracıdır. Başvuru sahipleri aşağıdaki uluslararası sınav puanlarından birini sunarak İngilizce yeterlik belgesi üretmelidirler: TOEFL, IELTS veya TOEIC. Beklenen puanlar: TOEFL İnternet tabanlı 79 / bilgisayar tabanlı 213 / kağıt tabanlı 550; IELTS 6.0; TOEIC 750.

Son Güncelleme Mar 2020

Keystone bursu

Sunduğumuz burs seçeneklerini keşfedin

Okul Hakkında

The Asian Institute of Technology (AIT) is a leading international institute of higher learning in Thailand promoting technological change and sustainable development in the Asian-Pacific region throu ... Devamını oku

The Asian Institute of Technology (AIT) is a leading international institute of higher learning in Thailand promoting technological change and sustainable development in the Asian-Pacific region through higher education, research and outreach. Daha Az