Nanyang Üyeleri MBA

Genel

2 konum mevcut
Okulun internet sitesinden bu program hakkında daha fazla alın

Program açıklaması

FMBA Nanyang Technological University

Nanyang Üyeleri MBA derin küresel iş bilgisi ve Asya içgörü kazanmak isteyen kamu sektöründen üst düzey yöneticiler için özel bir tam zamanlı programdır.

Program 1998 yılında Singapur Başbakan Yardımcısı Dr. Tony Tan tarafından başlatıldı. Her yıl, kıtadaki kamu sektöründen yaklaşık 25 katılımcıdan oluşan küçük ve seçkin bir grup, derin ve yoğun bir öğrenme yolculuğu için programa katılıyor.

Programa Genel Bakış

Hem kamu hem de özel sektörden üst düzey yöneticiler için bir yıllık tam zamanlı bir program olan Nanyang Fellows MBA, Doğu ve Batı'nın en iyilerini kucaklayan en ilgili küresel ekonomik ve yönetim eğilimlerini ve liderlik ilkelerini ele alan akademik açıdan titiz bir müfredat sunuyor. .

Program, etkileşimli ve derinlemesine bir öğrenme deneyimi sağlamak için çeşitli akademik yöntemleri birleştirir. Nanyang Üyeleri dinamik konferanslar, endüstri ve hükümet liderleri ile açılış oturumları, bireysel ve takım projeleri, akran tabanlı öğrenme, denizaşırı çalışma gezileri ve vaka çalışması yöntemiyle öğrenirler.

Harvard Business School tarafından geliştirilen vaka çalışması metodolojisi, yönetici eğitiminde yaygın olarak kullanılmaktadır. Nanyang Üyeleri bu metodolojiyi kullanarak, otantik iş senaryolarını inceleyerek ve gruba önerilerini savunarak karar verme ve analitik becerilerini geliştiriyor.

Uluslararası Biçim

Liderlik yolculuğunun yılı, programın uluslararası kesimi tarafından daha da geliştirilecektir. ABD'deki dünyaca ünlü iki kurumda derinlemesine öğrenim - California Üniversitesi, Berkeley ve Pennsylvania Üniversitesi Wharton Okulu, Nanyang Üyelerinin Doğu ve Batı uygulamalarının en iyilerini bir araya getirmelerini sağlar. Bunlar Nanyang Üyelerini ayırıyor ve stratejik yönetim ve liderlik perspektiflerini keskinleştirmek ve kariyer basamaklarını güvenle yükseltmek için onlara rekabet avantajı sağlıyor.

Neden Nanyang Üyeleri MBA

ABD'de Konut Programı

Öğrenme, Nanyang Teknoloji Üniversitesi'nde Singapur'da başlar ve daha sonra Amerika Birleşik Devletleri'ndeki iki üniversitede devam eder: UC Berkeley ve Pennsylvania Üniversitesi Wharton Okulu.

Yurtdışı İş Etüdü Misyonu

Öğrenmenin önemli bir kısmı yabancı bir ülkede yurtdışı İş Etüdü Misyonu (BSM) için gerçekleşir. BSM, Nanyang Bursiyerlerine belirli bir konuyu veya konuyu inceleyerek ve seçilen ülkede bir vaka çalışması yaparak teoriyi pratiğe köprüleme fırsatı sunar.

İş Liderliği Seminerleri

Nanyang Üyeleri MBA programı, katılımcıların en iyi Asya ve uluslararası CEO'ların ve iş ve hükümet liderlerinin kapalı kapı diyalogları aracılığıyla ayrıcalıklı bilgiler kazandığı bir dizi İş Liderliği Semineri içerir.

Canlı Danışmanlık Projesi (LINC)

Nanyang Fellows MBA için bir dönüm noktası olarak, katılımcılar LiNC; öğrendiklerini gerçek dünyadaki bir iş problemine uygulamak için bir danışmanlık projesi. Deneyimli profesörlerin rehberliği ve program boyunca öğrendiklerinin tümünü uygulamakla katılımcılar, endüstri projesinde belirlenen problemleri ele almak için danışman veya alan uzmanı olarak hareket edecek ve nihai raporun sunumunda ve sponsor şirkete sunumda birikeceklerdir. Böyle deneysel bir öğrenme fırsatı sayesinde katılımcılar pratik uygulamalı fırsatlarla öğrenimlerini pekiştirebilirler.

Hayat Boyu Bonolar

Zorlu yolculuğun sonunda Nanyang Üyesi, sağlam bir kavramsal temel ve küresel bir ortamda iş ilişkilerinin kültürel çeşitliliğine duyarlı, doğu ve batı iş uygulamalarının en iyilerini kucaklayan iş modelleri hakkında pratik bilgilerle ödüllendirilir. Ayrıca, hem gelişmiş hem de gelişmekte olan ekonomilerden diğer parlak ve dinamik liderlerle kalıcı dostluklar kuracaksınız.

Kabul

Nanyang Üyeleri MBA programı sadece en iyi yetenekleri çekiyor. Bu nedenle, bireyleri bu programın bir parçası olmak için seçmekte oldukça seçici davranıyoruz. Liderlik potansiyeli, güçlü akademik yetenek ve iyi kişisel nitelikler (etik, bütünlük ve sosyal sorumluluk) ararken, bu programın zenginliğine katkıda bulunmak için iyi bir arka plan çeşitliliği sağlamaya çalışıyoruz.

Kabul şartları

  • İyi bir lisans derecesi
  • En az 8 yıl yönetim veya üst düzey mesleki deneyim
  • İngilizce'de akıcılık ve TOEFL veya IELTS'de iyi bir puan (eğitim dili yükseköğretim düzeyinde İngilizce olmayan uluslararası başvuru sahipleri için)
  • Varsa kuruluşunuzun CEO'su veya eşdeğeri tavsiyesi

Röportajlar

Kısa listeye giren adaylar kabul mülakatına davet edilecektir. Röportaj çevrimiçi veya kampüste yapılabilir. Bu röportaj başvurunuzu daha iyi anlamamıza ve programa uygunluğunuzu değerlendirmemize yardımcı olacaktır.

liderlik potansiyeli

Nanyang Üyeleri MBA Programı gelecekteki liderler içindir ve tüm katılımcıların liderlik potansiyeli olduğunu kanıtlamak istiyoruz. Liderlik potansiyelinizi başvuru makaleleriniz, hakemlerin referansları ve mülakat sonuçları aracılığıyla dikkatle değerlendireceğiz.

Güçlü Akademik Yetenek

Bu programın entelektüel talepleri titiz ve mükemmel analitik yetenekler ve iyi iletişim becerileri gerektirdiğinden, kanıtlanmış akademik performansa sahip adayları arıyoruz. İyi bir akademik kayıt dışında, akademik yeteneklerinizi değerlendirmek için GMAT (varsa) ve TOEFL puanlarınızı da dikkate alacağız.

Karakter ve Kişisel Nitelikler

Gelecekteki bir lider olarak sizden en yüksek düzeyde kişisel bütünlük ve karakter bekliyoruz. Diğer Fellow'larla yakından öğreneceğiniz ve çalışacağınız için karşılıklı saygı ve sivil dekor nitelikleri ve topluluk dostluğu ve işbirliğini paylaşma ve katkıda bulunma arzusu, dostluk ve arkadaşlık ve iyi niyet arasında ilerlemeyi bekliyoruz.

Katılımcı Deneyimi

Tam zamanlı Nanyang Üyeleri MBA programı, yoğun ama zenginleştirici bir öğrenme yolculuğuna başlamak, yansıtmak, gençleştirmek ve işe başlamak için bir yıl işten ayrılan meşgul yöneticiler için memnuniyetle sabbatical olarak hizmet eder.

Son Güncelleme May 2020

Okul Hakkında

Young and research-intensive, Nanyang Technological University (NTU Singapore) is ranked 11th globally. It is also placed 1st amongst the world’s best young universities for the sixth consecutive year ... Devamını oku

Young and research-intensive, Nanyang Technological University (NTU Singapore) is ranked 11th globally. It is also placed 1st amongst the world’s best young universities for the sixth consecutive year. Daha Az
Singapur , Singapur + 1 Daha fazla Daha az