Operasyon Ve Proje Yönetimi Mba

Genel

18 konum mevcut

Program açıklaması

Projenin başarısından ve başarısızlığından Operasyon ve Proje Yöneticisi sorumludur. Bir proje yöneticisi sorumlulukları arasında genel operasyonları yönetmenin yanı sıra projeleri planlama, yürütme ve kapatma sayılabilir. Bir proje, çıktılar, sonuçlar veya faydalar açısından tanımlanabilecek planlı hedeflere ulaşmak için üstlenilen benzersiz, geçici bir çabadır. Operasyonlar ve Proje Yönetimi (OPM) proje başarısını elde etmek için süreçlerin, yöntemlerin, becerilerin ve deneyimlerin uygulanmasını kapsayan bir yönetim dalıdır. PMBOK göre tasarlanan (Proje Yönetimi Bilgi Tabanı) 6. baskı, bu programın temel odağı süreci grupları yani beş üzerindedir., Planlama başlatılması yürütülmesi, izlenmesi ve kontrol edilmesi ve kapanış. Operasyon yöneticileri ve proje yöneticileri için tasarlanan programın stratejik proje yönetimi, uygulama, stratejik tedarik zincirleri, tedarik zincirleri ve organizasyon iş hedefleri ile iş operasyonları yönetimi arasındaki ilişki üzerine modülleri vardır .

Operasyon ve Proje Yönetiminde bir yıllık MBA (İşletme Yönetimi Yüksek Lisansı), operasyonlar alanında veya proje yönetimi alanında harika bir kariyer bekleyen işletme yöneticileri için tasarlanmış kapsamlı bir programdır. Programın tamamlanmasının ardından, öğrencilere Cambridge International Qualifications, Birleşik Krallık'tan Operasyonlar ve Proje Yönetimi alanında Yüksek Lisans Genişletilmiş Diploması ve UCAM, Universidad Catolica de Murcia'dan Operasyonlar ve Proje Yönetimi alanında MBA verilecektir.

Operasyon ve Proje Yönetimi alanında Mba ile kaydolan öğrenciler, Uluslararası İnsan Kaynakları, Stratejik Değişim Yönetimi, Stratejik Yönetim ve Liderlik ve Operasyon Yönetimi ile ilgili temel modülleri ve Tedarik Zinciri, Nakliye ve Lojistik Yönetimi, Operasyon Yönetimi ve Stratejik Proje Yönetimi konularında uzmanlaşmış modüller üstlenecek Birinci Bölümde Uygulama ve ikinci bölümde ise öğrenciler Sosyo-Ekonomik - Hukuki Çevre ve tez çalışması modülünü alacaklar.

UCAM - CIQ İkili Sertifika Programı

ESBF'de Operasyonlar ve Proje Yönetimi alanında çift sertifika MBA Programı, alanında onlarca yıllık deneyime sahip ünlü fakülte tarafından kolaylaştırılacaktır. Program süresince, öğrenciler endüstriye özel durum çalışmaları, iş simülasyonları ve açık maruz kalacaklar. MBA programına katılan tüm öğrenciler, Exeed School of Business and Finance kütüphanesine, Exeed School of Business and Finance dergi ve kitapla Ebrary erişimine, düzenli endüstri lideri ziyaretleri ve kariyer fuarlarına erişebilecekler.

Program süresince öğrenci spor kulübüne, girişimcilik kulübüne ve mesleki gelişim kulübüne katılabilir. Programın bir parçası olarak, öğrenciler BAE bölgesindeki yenilik merkezlerini, büyük kuruluşları, hızlandırıcıları ve gelecek vaat eden girişimleri ziyaret edecekler. Öğrenci ayrıca BAE'nin en iyi firmalarının katılımıyla şirket içi bir kariyer fuarına katılma seçeneğine de sahip. Programın tamamlanmasının ardından, öğrencinin UCAM, Murcia, İspanya kampüsündeki üniversite toplantılarına katılma seçeneği vardır.

UCAM Hakkında (Universidad Catolica de Murcia) - Murcia Katolik Üniversitesi

UCAM, İspanya, Murcia merkezli bir mükemmellik ile bir üniversitedir. 1995 yılında başlayan UCAM, 21.000 öğrenciden oluşan aktif bir öğrenci tabanına ve 1000'den fazla akademik kadroya sahiptir. UCAM, Murcia, İspanya'daki MBA programı ANECA tarafından akredite edilmiştir ve üniversite ENQA, Universia ve EUA. UCAM, Stanford, Singapur Ulusal Üniversitesi ve Ulusal Teknoloji Üniversitesi de dahil olmak üzere 300'den fazla üniversitenin stratejik ortaklık ağına sahiptir. UCAM, Coca Cola, Microsoft, Soft ve SAP gibi sektör liderleriyle kurumsal stratejik bir ortaklığa sahiptir. Spor Üniversitesi olarak kabul edilen UCAM'ın mezunlar olarak 20'den fazla Olimpiyatı var.

CIQ hakkında

Cambridge International Qualifications, Birleşik Krallık merkezli uluslararası bir ödüllendirme organıdır. CIQ dünya çapında profesyonelleri yönetim ve teknoloji konusunda ödüllendirmekte ve dünyanın önde gelen üniversiteleri ile ilerleme ortaklığına sahiptir. CIQ, Yüksek Öğrenimde Avrupa Kalite Güvencesi Derneği üyesidir ve CIQ programları TQUK ve NCFE tarafından desteklenmektedir. CIQ aynı zamanda dünya çapında 100'den fazla örgütün kurumsal öğrenme ortağıdır.

Programın Anahatları - Bölüm A

A bölümü, iki özel modül olmak üzere dört modülün çekirdek olduğu altı modülden oluşmaktadır. Altı modül, altı aylık bir süre boyunca teslim edilecektir. A bölümünü tamamlayan tüm öğrenciler, 120 BK Kredisine eşdeğer 40 AKTS kazanacaktır.

  • Uluslararası İnsan Kaynakları Yönetimi
  • Stratejik Değişim Yönetimi
  • Stratejik Yönetim ve Liderlik
  • Operasyon Yönetimi
  • Stratejik Tedarik Zinciri ve Lojistik Yönetimi
  • Stratejik Proje Yönetimi ve Uygulaması

Programın Anahattı - Bölüm B

Bölüm B zorunlu bir modül ve bir tez çalışmasından oluşur. B bölümü altı ay sürecek ve tüm öğrenciler A bölümünü tamamlayacak ve B Bölümüne UCAM İspanya'dan Operasyon ve Proje Yönetimi alanında MBA derecesi verilecek ve 60 ECTS'ye (Avrupa Kredi Transfer Sistemi) sahip olacaksınız. 180 İngiltere'ye kadar kredi.

  • Sosyo-Ekonomik - Yasal Çevre
  • Tez çalışması

Teslimat - Çevrimiçi:

Program, son teknoloji çevrimiçi öğrenme sistemi aracılığıyla sunulacak ve tüm öğrenciler uluslararası dergilere ve kitaplara erişebilecek. Tüm programlar uluslararası öğretim üyeleri tarafından verilecek ve öğrenci sisteme giriş yaparak uluslararası üst düzey fakültelerden canlı derslere katılabilir. Tüm oturumlar kayıt altına alınacak ve öğrenciler boş zamanlarında dersleri dinleyebilecekler. LMS, şüpheyi açıklama oturumu ve çevrimiçi sınıf etkinliği için bir seçeneğe sahiptir. Dersler haftada iki kez üçer saat yapılacaktır.

Ödev ve Değerlendirme:

UCAM - ESBF ödev bazlı değerlendirme yaklaşımını izler ve öğrencinin her modülden sonra bir ödev vermesi gerekir.

Emme:

UCAM - ESBF modüler / rotasyonel alımını takip eder ve öğrenciler her modülün başında kabul alabilirler. Giriş desteği için sorularınızı info@esbfedu.com adresine gönderin.

Son Güncelleme Ağu 2020

Keystone bursu

Sunduğumuz burs seçeneklerini keşfedin

Okul Hakkında

Exeed School of Business and Finance is an institution of higher learning based out of UAE, to bring in the quality education of American institutes of higher learning and British Institutes of higher ... Devamını oku

Exeed School of Business and Finance is an institution of higher learning based out of UAE, to bring in the quality education of American institutes of higher learning and British Institutes of higher learning. Located in Sharjah, Exeed facilitates executive education, higher education and professional certifications to the professionals from various parts of the world through classroom sessions and also through its state of the art virtual learning campus known as EXEEDx School. Daha Az
Sharjah , Sharjah , Umman Çevrimiçi , Suudi Arabistan Çevrimiçi , Singapur Çevrimiçi , Bahreyn Çevrimiçi , Hindistan Çevrimiçi , Dubai , Kanada Çevrimiçi , Nijerya Çevrimiçi , Bombay , Bengaluru , Abu Dabi , Malezya Çevrimiçi , Londra , Riyad , Cidde , Dammam , Al Ain + 18 Daha fazla Daha az