Profesyonel MBA Enerji Yönetimi

Genel

Program açıklaması

Eller liderlik ve en yeni yönetim uzmanlığı

MBA Enerji Yönetimi, enerji işinin gerçeklerini yansıtan gerçekten uluslararası bir şirkettir. Temel iş prensiplerinin farklı bir karışımını içerir, ancak enerji yönetimi konusunda benzersiz uzmanlık sunar.

Dünya genelinde politika yapıcılar ve işletmeler tarafından karşılaşılan temel küresel enerji sorunlarını öğrenecek ve bu sorunları ele alacak araçları geliştireceksiniz. Enerji piyasasında uzman anlayışınız, sürdürülebilir enerji modelleri oluşturmanıza ve kuruluşunuz içinde sorumlu bir strateji geliştirmenize yardımcı olacaktır.

tasarlanmış

Program, enerji sektöründe ihtiyaç duyulan bilgi ve gerçek dünya araçlarını sağlar ve OPEC ve diğer uluslararası kuruluşların üyeleri tarafından tasarlanmıştır. Program, uzman teorik bilgileri en iyi küresel şirketlerde gerçek dünya deneyimi ile birleştirerek, dünyanın en iyi akademik ve iş yönetimi akıllarını sunmaktadır. Mükemmelliğe olan bağlılıkları, programımızı bu kadar özel kılan şeydir.

Uluslararası Ağlar

Öğrenecek, yöntemleri paylaşacak ve yeni fikirler üreteceksiniz; ve elbette, benzer düşünen uluslararası akranlarıyla uzun süreli ilişkiler ağı kur. Çok çeşitli şirket ve kültürlerden gelen motivasyona sahip yöneticilerle birlikte çalışarak, onların düşünce tarzına ve onlara iş yaklaşımlarına dair bir anlayış sunacaksınız.

Hedef kitle

Devlet ve sivil toplum kuruluşlarından yöneticiler

Enerji yönetiminin tüm alanlarında endüstri profesyonelleri (orta ve üst yönetim)

Uluslararası kuruluşlardan profesyoneller (OPEC, OECD, IAEA vb.)

Teknik uzmanlar genel yönetim pozisyonuna geçiyor

Uluslararası finans kurumlarından profesyoneller (araştırmacı, analist)

odak

 • Enerji
 • Küresel Enerji Piyasaları
 • Çevre Yönetimi
 • Enerji Düzenlemesi
 • Enerji ticareti
 • Yenilenebilir enerji
 • Enerji İşletmesinde Stratejiler
 • Müzakereler

süre

 • 15 ay artı yüksek lisans tezi
 • Engellenen modüller
 • 5 konut (her biri yaklaşık 10 gün)
 • Yarı zamanlı

yer

Viyana ve bir uluslararası ikamet (örneğin Brezilya, Birleşik Arap Emirlikleri)

derece

İşletme Yüksek Lisans (MBA)

Dil

ingilizce

Program Başlangıcı

Yıllık, sonbahar

Son Güncelleme Mar 2020

Okul Hakkında

The WU Executive Academy, the business school of the Vienna University of Economics and Business (WU) brings more than 100 years of experience and an excellent reputation to the field of executive edu ... Devamını oku

The WU Executive Academy, the business school of the Vienna University of Economics and Business (WU) brings more than 100 years of experience and an excellent reputation to the field of executive education. Thus it belongs to the leading business universities worldwide. The executive education portfolio of the WU Executive Academy includes MBA and Master of Laws programs, university certificate programs, custom programs and open programs. In recent years, the WU Executive Academy has become one of the leading providers in Central and Eastern Europe. Daha Az

Akreditasyonlar