Sürdürülebilir Moda Yönetiminde MBA

Genel

2 konum mevcut
Okulun internet sitesinden bu program hakkında daha fazla alın

Program açıklaması

Moda endüstrisindeki kilit sürdürülebilirlik zorluklarını ve fırsatlarını anlayın!

Bu ders, sürdürülebilir modadaki temel konular ve zorluklar hakkında derinlemesine bilgi sağlar ve moda sektörüne uygulanan sorumlu liderliği birleştirir. Katılımcılar, sürdürülebilir moda sanatını yaratıcı bir odaklanma ve sürdürülebilir moda endüstrisinde aktif bir oyuncu olmalarını sağlayan kritik bir farkındalıkla öğrenirler.

SUMAS öğrencileri sürekli olarak akademisyenler, danışmanlar ve profesyoneller tarafından yönlendirilen, uygulamaya yönelik projeler yürütmektedir. Bu projeler SUMAS'ın organizasyonlarda lider konuşmacılar ve sınıf içi şirket sunumları ile video konferansları içeren yenilikçi öğretim metodolojisinin bir parçasıdır. Bu etkinlikler sadece bilgi paylaşımını teşvik etmekle kalmaz, aynı zamanda kariyer gelişiminizi geliştirmek için ağ oluşturmada değerli fırsatlar sunar.

SUMAS öğrencileri, ikinci bir seçmeli yıl almayı seçebilir ve bir şirkette veya uluslararası bir kuruluşta staj yapabilir.

Program Organizasyonu

Süre: 1 yıl (Tam Zamanlı) / 2 Yıl (Yarı Zamanlı)

İçerik: 9 ana modül, 5 ana modül, yöneticilerle işbirliği içinde Final Capstone Projeleri.

Başlangıç Tarihleri: Şubat ve Eylül

MBA Programları için Gereksinimler:

Üniversitemiz, lisans derecesini başarıyla tamamlayan öğrencilerin başvurularını kabul etmektedir. Başvurduğunuzda, kabul ekibimiz diğer gereksinimler için sizinle iletişime geçecektir.

 • 200 CHF başvuru ücreti.
 • Resmi onaylı transkript ve lisans çalışmalarının diplomaları, onaylı tercümesi (aslen İngilizce değilse).
 • Özgeçmiş / Özgeçmiş, tam eğitimin ve herhangi bir iş tecrübesinin ters kronolojik sırayla olduğunu belirtir.
 • Sustainability Management School neden İsviçre'de okumak istediğinizi gösteren Motivasyon Mektubu.
 • Ana dilini İngilizce bilmiyorsanız veya son 3 yılını İngilizce öğretimli bir okulda veya İngilizce çalışma ortamında geçirmediyseniz.
 • Geçerli pasaport veya kimlik fotokopisi.
 • İki adet vesikalık fotoğraf.
 • Derecesi olmayan adaylardan gelen başvurular, 3-4 yıllık yönetimsel iş deneyimine dayalı olarak Executive-MBA için değerlendirilecektir.

Lisansüstü Program Maliyetleri (İsviçre)

  • CHF 39'545 programı için ders
  • Gider ve Malzemeler * CHF 650
  • Gelişmiş harç ödemesi (iade mektubu alındığında iade edilmez) ** CHF 3'000
  • VISA talebinde bulunan öğrenciler için ileri öğrenim ücreti (VISA'nın reddedilmesi durumunda iade edilir) ** CHF 10'000
  • İsteğe Bağlı Staj ve Mesleki Gelişim 2. yıl CHF 9'900

Lisansüstü Program Maliyetleri (İtalya)

 • Program harcı 20'970 €
 • Giderler ve Malzemeler * 450 €
 • Gelişmiş öğrenim ücretleri (iade edilmez, kabul mektubunun alınmasından sonra ödenir) ** 4'000 €

* Giderler ve materyaller eKitap bölümlerini ve e-Dergileri içerir. Simülasyon oyun yazılımı, capstone ve öğrenci gezileri için başvurular ek maliyetlerdir ve toplam fiyata dahil değildir.

** Toplam öğretim ücretlerinden düşülmüştür.

SUMAS şu anda herhangi bir burs programı veya hibe sunmuyor.

Deneyimsel Kamplar

Dünyanın dört bir yanındaki tecrübeli kamplarımız, sürdürülebilir yaşam konusundaki farkındalığınızı arttırmaya yardımcı olacak ve çevresel zorluklara karşı pratik çözümler geliştirmenize yardımcı olacaktır.

GNH (Gayri Safi Milli Mutluluk) - Butan

Bu eşsiz ülkenin doğal manzarasının tadını çıkarırken Bhutan'ın sürdürülebilirlik ve bütünsel mutluluğa dair eşsiz bakış açısını öğrenin.

Eko-turizm - İzlanda

Ülkenin büyümekte olan eko-turizm eğilimi hakkında konuşmalar ve İzlanda'nın bugün sürdürülebilir turizmi nasıl yönlendirdiğini öğrenmek için önde gelen tur operatörlerine ziyaretler.

Doğanın Korunması - Kosta Rika

Kosta Rika'da doğa korumayı ilk elden keşfedin ve bu bereketli Orta Amerika ülkesinin günlük koruma ile nasıl mücadele ettiğini öğrenin.

Son Güncelleme Ağu 2020

Keystone bursu

Sunduğumuz burs seçeneklerini keşfedin

Okul Hakkında

The aim of the SUMAS is to educate socially responsible global decision makers of the future who will make a real difference in the world. Its purpose is to deliver an innovative mix of sound business ... Devamını oku

The aim of the SUMAS is to educate socially responsible global decision makers of the future who will make a real difference in the world. Its purpose is to deliver an innovative mix of sound business knowledge and a deep understanding of sustainable development. Daha Az
bez , İsviçre Çevrimiçi , Milan + 2 Daha fazla Daha az