Sürdürülebilir Yenilik MBA

Genel

Program açıklaması

Princeton Review tarafından 1. Yeşil MBA, Vermont Üniversitesi'nin bir yıllık Sürdürülebilir Yenilik MBA, geleneksel MBA meydan okumak için sıfırdan tasarlanmıştır. Programımızı tasarlamak ve şekillendirmek için alandaki en büyük liderlerden bazılarını seçtik.

Sonuç? İşletme ve girişimcilik mercekleri aracılığıyla, çevre, etik, yoksulluk ve eşitsizlik gibi doğrudan karşılaştığımız temel zorlukları doğrudan ele almak için işletme eğitimini ve MBA derecesini kökten yeniden keşfettik. Sadece on iki ay içinde, sadece temel MBA araç takımını değil, aynı zamanda bugünün işini dönüştürmek ve yarının gerçekten kapsayıcı ve sürdürülebilir girişimlerini oluşturmak için bilgi, beceri ve yetenekleri içeren akredite bir MBA derecesi alırsınız.

Neden Sürdürülebilir Yenilik MBA?

Vermont Üniversitesi'nde Sürdürülebilir Yenilik MBA programının misyonu, dönüşümsel değişim geçiren bir dünyada karlı ve sürdürülebilir iş fırsatları yaratmak için bireyleri hazırlamak ve eğitmektir. Sürdürülebilir İnovasyon Mba, sürdürülebilir bir işletme ve işletmeleri talep eden bir dünyada inşa edecek, bozacak, yenileyecek ve yeniden icat edecek yeni nesil liderleri geliştirmeyi amaçlamaktadır.

Sürdürülebilir İnovasyon MBA programında bir öğrenci olarak aşağıdakilerden yararlanacaksınız:

Hızlandırılmış bir yıllık program

Bir etki yaratmaya geri dönebilmeniz için 12 ay içinde size tam MBA araç kiti vermek üzere tasarlanmıştır.

Vermont'un benzersiz girişimcilik ruhu

Ben dahil olmak üzere sürdürülebilir, yenilikçi işletmelerin ana sınıfından liderlerle bilgi edinin ve onlarla ilişkiler geliştirin

Global pozlama ve uygulamalı deneyim

Sürdürülebilir işlerde ücrete öncülük eden küresel ortaklarla anlamlı, yüksek etkili çalışmalar yapın.

Modern düşünme ve uygulama

Hem Vermont'da hem de dünyanın dört bir yanından Changemaker Ağımız aracılığıyla sürdürülebilir işletme alanında önde gelen düşünürler ve yapıcılar ile etkileşime gireceksiniz.

Çok disiplinli yaklaşım

İşletme Fakültemizin yanı sıra Toplum Gelişimi ve Uygulamalı Ekonomi Bölümü, ulusal olarak sıralanan Rubenstein Doğal Kaynaklar Okulu, Gund Çevre Enstitüsü, UVM Yenilikleri ve Vermont Hukuk Fakültesi'nden benzersiz bir müfredat tasarladık.

Sürdürülebilir Yenilik MBA Müfredatı

Sınıf tabanlı öğrenme kritik öneme sahiptir ve Sürdürülebilir İnovasyon MBA müfredatı tasarımı ve odağında benzersizdir. Bununla birlikte, gerçek dünyaya maruz kalma ve deneyim, etkili bir sürdürülebilir girişimci olmak için gereken kişisel bakış açısı ve becerilerin geliştirilmesi için de çok önemlidir. Buna göre, Sürdürülebilir Yenilik MBA pratik, uygulamalı deneyim ve bağlantılar sağlayan çeşitli unsurları entegre eder.

Modüller ve Kurslar

Program, her biri 8 haftalık 4 modül halinde yapılandırılmıştır. Her modül bir dizi kısa, yoğun kursdan oluşur. Modül başına düşen ders sayısı değişiklik gösterir. Her gruptaki öğrenciler uyumlu bir grup olarak birlikte öğrenir ve büyürler ve yaşam boyu profesyonel ve kişisel ilişkiler kurarlar.

Her ders sürdürülebilirlik konularını ele almaktadır. İş vakaları kurslar arasında paylaşılır ve bu iş vakaları belirli şirketlerin nasıl daha kapsayıcı, esnek ve sürdürülebilir bir ekonomi oluşturduğuna odaklanır. Müfredat, bir iş merceğinden bakıldığında sürdürülebilirlik ile ilgili küresel zorlukların, aynı zamanda hissedarların değerini eşzamanlı olarak sürdürürken sürdürülebilir ekonomik büyüme sağlamak için yönetim stratejileri ve uygulamalarının belirlenmesine nasıl yardımcı olabileceğini derinlemesine tartışacaktır.

Sürdürülebilir finans ve etki yatırım yolu

Finans sektörü pasif yatırımların, düzenleyici reformun ve teknolojik inovasyonun gelişmesiyle yeniden şekilleniyor. Bu güçler, yatırım analizi ve portföy yönetimi ile ilgilenen yeni mezunlar için geleneksel kariyer yollarının çoğunda fırsatları azaltmaktadır. Aynı zamanda, finansal kurumlar ve varlık yöneticileri, olumlu toplumsal etkiye sahip yatırım araçlarına yönelik artan talebe yanıt verdikçe, Çevre-Sosyal-Yönetişim (ESG) ve Etki yatırımı çekiş kazanıyor. Büyük finans ve yatırım şirketleri hem finansal hem de toplumsal hedeflere ulaşmaya yönelik yatırımlar ve portföy stratejileri sunma yeteneklerini geliştirirken, hem finans hem de sürdürülebilirlik / Etki kriterleri hakkında derin bir anlayışa sahip olan pratisyen sayısı sınırlıdır. Sürdürülebilir Finansman ve Etki Yatırımları (SFII) yolu, hem finansal hem de toplumsal hedefleri karşılayan yatırımlar ve portföyler oluşturmak ve yönetmek için hazırlanan mezunlar üreterek bu ihtiyacı karşılayacaktır.

SFII, Sürdürülebilir İnovasyon MBA kazanırken ESG-Impact Investing konusunda uzmanlık kazanmak isteyen finans alanında uzman kişiler için tasarlanmıştır. Bu parkurdan başvuranların öncelikle Sürdürülebilir Yenilik MBA programına giriş koşullarını yerine getirmeleri beklenmektedir ve finans alanında yüksek lisans derecesi, CFA sürecinin tamamlanması (veya neredeyse tamamlanması) veya önemli mesleki deneyim yoluyla kazanılan finans konusunda uzmanlığa sahip olmalıdır.127956_photo-1517245386807-bb43f82c33c4.jpg Patika / Açılma

Sürdürülebilir Yenilik MBA Müfredatı

Yaz Hazırlığı (kendi hızınızda, çevrimiçi)

Sürdürülebilir İşletmeler için Finansal Muhasebe

Modül 1: Yönetimin Temelleri

Sürdürülebilir Bir Dünya için İş Stratejisi - Sürdürülebilir Marka Pazarlaması - Yenilikçiler için Finans I - Dünya Sorunları - İşletme Ekonomisi - Sürdürülebilir İnovasyon için Takım Çalışması - Girişimci Aile Şirketi - Liderlik Semineri

Modül 2: Sürdürülebilir Bir İşletme İnşa Etmek

Sürdürülebilir Yenilikçilikte Liderlik - Girişimci İş Modelinin Hazırlanması - KSS'den Sürdürülebilir Paylaşılan Değer Yaratmaya - Belirsizlik Altında Pazarlama Karar Verme - Yenilikçiler için Finans II - Sürdürülebilirlik Araç Seti I - Liderlik Semineri

Uygulama Planlaması

İlk Çerçeveleme, Proje Listesi Fikir / Fırsat

Modül 3: Sürdürülebilir Bir İşletmeyi Büyümek

Sürdürülebilir Operasyonlar ve Yeşil Tedarik Zincirleri - İş Sürdürülebilirliği ve Kamu Politikası - Sürdürülebilir Bir Girişimin Finansmanı - Sürdürülebilir Bir İşletmenin Muhasebesi - Sürdürülebilir İşletmeler için Veri Analitiği - Sürdürülebilir Değişimi Sürdürme I - Liderlik Semineri

Modül 4: Sürdürülebilirliğe Odaklanma

Sürdürülebilir Değişimin Sürdürülmesi II - Sürdürülebilirlik için Sistem Araçları - Yeniliğin Piramidin Tabanından Sürülmesi - Yenilik Stratejisi: Fikirden Pazara - Sürdürülebilir Enerji Teknolojisi ve Politikası - Sürdürülebilirlik Araç Seti II - Liderlik Semineri

Uygulama: Sürdürülebilir Girişimcilik Eylemde

Staj Aralığı, Yaz Projesi,

Kabul Süreci

Sadece "her zamanki gibi" işten memnun musunuz veya dünyayı değiştirmek için iş dünyasının ve pazarların gücünden yararlanmak mı istiyorsunuz?

Senin gibi insanları arıyoruz - yıkıcılar, yenilikçiler ve vizyoner girişimciler. Farklı düşünen ve iş yapmanın daha iyi bir yolunu arayan ve onları farklı yaşamaya, farklı yol göstermeye ve farklı şekilde kâr etmeye hazırlayacak bir iş eğitimine başlamaya hazır olan liderler. Bize bir yıl ver. Birlikte iş yapma şeklimizi yeniden keşfedeceğiz.

Sürdürülebilir İnovasyon MBA programı Ağustos sonunda başlayan 1 yıllık hızlandırılmış yoğun bir programdır. Programa başvuru sürüyor, karar süreleri aşağıda. Bazı bursların farklı teslim tarihleri olduğunu unutmayın.

Erken Taşıma 15 Ocak
Düzenli Kabul 15 Nisan
Son Kabul 15 Haziran

Son Güncelleme Mar 2020

Okul Hakkında

Since 1791, the University of Vermont has worked to move humankind forward. Today, UVM is a Public Ivy and top research university of a perfect size, large enough to offer a breadth of ideas, resource ... Devamını oku

Since 1791, the University of Vermont has worked to move humankind forward. Today, UVM is a Public Ivy and top research university of a perfect size, large enough to offer a breadth of ideas, resources, and opportunities, yet small enough to enable close faculty-student mentorship across all levels of study, from bachelors to M.D. programs. Daha Az

Akreditasyonlar

AACSB Accredited