Sürdürülebilirlikte Mba

Genel

Program açıklaması

Program Açıklaması

Sürdürülebilir iş yönetimi, Hayfa Üniversitesi Yönetim Bilimleri Fakültesi'nin bir yıllık MBA I 'Sürdürülebilirlik programının ön saflarında yer almaktadır . İsrail, hem su hem de yenilenebilir enerji yönetiminde bir lider ve yenilikçi ve sürdürülebilir teknolojiler geliştirmede bir liderdir ve Haifa Üniversitesi'ni çevre odaklı, başarılı bir iş kültürünün dinamik birleşimini deneyimlemek ve kullanmak için ideal bir yer haline getirmektedir.

Program, etkili ve sorumlu bir iş uygulamasının anahtarı olan iki konu olan çevresel ve sosyal sürdürülebilirliğe odaklanmasında öne çıkıyor. Bu nedenle, MBA'in uluslararası bir öğrenme ortamında yüksek akademik standartları birleştirmesi, işletme yönetimi için gerekli araçlara odaklanması ve sürdürülebilirliği uygulamak için teorik ve pratik araçların edinilmesi onu çok değerli ve kapsamlı bir iş müfredatı haline getirmektedir.

Ne çalışacaksın

Yıl boyunca, öğrenciler İşletme ve Çevre Yönetimi ve Sürdürülebilirlik alanlarından toplam 20 temel ders kapsayacak. Çevresel Yönetim ve Sürdürülebilirlik alanından bir iki seçmeli ders ve uygulamalı bir proje, müfredatın kalanını oluşturur.

Diğerleri arasında yatırım, ekonomi, muhasebe ve pazarlama gibi standart MBA konularına ek olarak, öğrenciler sürdürülebilirlik ilkeleri, bir projenin çevre üzerindeki etkisinin nasıl değerlendirileceği, hangi çevre yasalarının uygulandığı, KSS nedir? ve hangi yönetim sistemlerini kullanacaksınız. Sunulan derslerin tam listesi aşağıda ve programın internet sitesinde listelenmiştir.

Son Güncelleme Mar 2020

Keystone bursu

Sunduğumuz burs seçeneklerini keşfedin

Okul Hakkında

The University of Haifa is the leading university in Israel in the fields of humanities, social sciences, marine research, and education. It is home to 7 faculties, 8 schools and 72 research centers.

The University of Haifa is the leading university in Israel in the fields of humanities, social sciences, marine research, and education. It is home to 7 faculties, 8 schools and 72 research centers. Daha Az