Tam Zamanlı MBA Programı

Genel

Program açıklaması

Tam Zamanlı MBA programı her yıl nisan ve eylül başında başlar. Program başlamadan önce, öğrenciler, matematik, istatistik ve ekonomi bilgisini yenileyebilecekleri çevrimiçi hazırlık kurslarına katılabilirler. 12 aylık program, bir sonraki yılın son tezinin sunulmasıyla sona ermektedir.

Tam Zamanlı MBA programı dönemi modüllere ayrılmıştır. Katılımcılar, çalışma programı süresince bilgilerini vaka çözümleri, proje çalışmaları, sunumlar ve yazılı sınavlar şeklinde kanıtlarlar.

Genel Yönetim Tam Zamanlı MBA Programı kapsamında, öğrenciler alanlarındaki bilgilerini derinleştirebilir

 • Pazarlama, Satış, İnovasyon
 • Gelişmiş Finans
 • strateji
 • Kişisel Liderlik (zorunlu)

Konsantrasyon modülü sırasında, öğrenciler yakl. Sunulan 25 konsantrasyon dersi. Katılımcılar tüm alanlardan 2 ders seçmek zorundadırlar ve dokuzuncu kursu seçerek bir konsantrasyona odaklanabilirler.

Kişisel Liderlik

MBA Programı'nın konsantrasyon modülündeki Kişisel Liderlik bölümü tüm öğrenciler için zorunludur. Liderlik ve Kişisel Gelişim üzerine odaklanan sınıfları ve bir şirket projesini içerir. Ortak üniversitelerden gelen WHU öğretim üyelerimiz ve öğretim üyelerimizin yanı sıra, uzman iş yöneticileri kendi mesleki deneyimlerine dayanarak liderlik konusuyla ilgili olacaklardır.

Uluslararası Yönetim Modülü

Uluslararası Yönetim Modülü , MBA Programı katılımcılarını uluslararası yönetimin zorluğuna maruz bırakmaktadır. Uluslararası modül sırasında, katılımcılar Kuzey Amerika, Çin ve Hindistan'daki iş fırsatları ve yönetim zorlukları hakkında bilgi edinirler. Çalışma turları, ilgili bölgedeki ünlü ortaklar tarafından barındırılmaktadır. Program, ortak üniversitelerimizin kıdemli öğretim üyeleri, şirket ziyaretleri ve bir grup projesi tarafından verilen derslerden oluşmaktadır.

Pre-MBA Yoğun Almanca dil kursu (isteğe bağlı)

Goethe Enstitüsü Düsseldorf ile işbirliği içinde, WHU , Alman iş piyasası için profilinizi geliştirmek için isteğe bağlı yoğun Almanca dil kursları sunmaktadır. Öğrenciler dört, sekiz veya on iki haftalık kurslar arasında seçim yapma olanağına sahiptir.

Lütfen ilgili Almanca kursunun başlamasından üç ay önce tamamlanmış MBA başvurunuzu verin *.

Dil kursunun maliyeti, katılımcı tarafından karşılanacak kalan maliyetle (aylık 500 €) WHU (% 50) tarafından kısmen desteklenmektedir .

Daha fazla bilgiye ihtiyacınız varsa, lütfen Kabul ekibi ile iletişime geçin.

* Dersler Ocak-Mart (Bahar Emme) ve Haziran-Ağustos (Güz Miktarı) için planlanmıştır.

Bir Bakışta

Program başlangıcı: Eylül / Nisan

Yer: Campus Düsseldorf

Yapısı:

 • 12 aylık tam zamanlı çalışma
 • Kellogg School of Management (Chicago, ABD), CEIBS ve FUDAN (Şanghay, Çin) ve IIMB (Bangalore, Hindistan) 'da her biri 1 hafta uluslararası modüller
 • Orta vadeli meydan okuma
 • Entegre Kişisel Liderlik Modülü

Sertifika:

 • İşletme Yüksek Lisans (MBA)

Finansman Seçenekleri

MBA programı için toplam ücret 39.000 € 'dur .

İki Adım Erken Kuşbaşı Son Tarih

İki aşamalı erken-kuş son tarihimiz ile iki öğrenim ücreti indirimlerinden birine hak kazanacaksınız.

Nisan 2019'da tam zamanlı çalışmalarınıza başlamak için:

 • € 5,000 tutarında bir öğrenim ücreti indirimi için 31 Ağustos 2018'e kadar geçerlidir
 • 3.000 € 'luk bir öğrenim ücreti indirimi için 31 Ekim 2018'e kadar geçerlidir

Eylül 2019'da tam zamanlı çalışmalarınıza başlamak için:

 • € 5,000 tutarında bir öğrenim ücreti indirimi için 31 Ocak 2019'a kadar geçerlidir
 • 3.000 € tutarındaki öğrenim ücreti indirimi için 31 Mart 2019'a kadar geçerlidir

Döndürme ücreti şunları içerir:

 • Tüm öğrenim ücretleri
 • Tüm kitap ve materyaller
 • Uluslararası modülde konaklama ve yarım pansiyon
 • Almanca sınıfları
 • Kişisel gelişim seminerleri
 • Dönem bileti

Almanya'daki vergi mükellefleri için bilgiler (mezuniyetten sonra Almanya'da çalışan uluslararası MBA mezunları için de geçerlidir): MBA Programı için öğrenim harcı, beklenen mesleki harcamalar olarak vergiden düşülebilir. Detaylı bilgi için yasal vergi danışmanınıza başvurunuz.

Geçim harcamaları

Düsseldorf'taki yaşam masrafları aylık 750-800 € civarındadır.

Finansman Seçenekleri

 • Öğrenci kredileri
  Yerel tasarruf bankamız (Sparkasse) Alman WHU öğrencilerine kredi vermektedir.
 • WHU Brain Capital GmbH
  MBA programına katılımınızı finanse etmek için bir başka olasılık, WHU Brain Capital GmbH'nin finansman konseptidir.
  Bu konsept hakkında daha fazla bilgi edinmek için lütfen buraya tıklayın veya www.whubraincapital.de/Language/English adresine gidin.
 • Kredi / Dış Burslar
  Aşağıdaki ana sayfalara da bakabilirsiniz:
  Alman Öğrenciler: www.bva.bund.de (Bildungskredit için arama)
  Uluslararası Öğrenciler: www.daad.de
 • Şirket Desteğinin Avantajları
  Çalışanlarının birinden daha fazla WHU eğitim almayı planlayan şirketler için özel avantajlarımız var.
  Daha fazla bilgi için, lütfen Program Direktörü Gerold Gnau ile temasa geçin.
 • Deutsche Bildung AG
  Deutsche Bildung AG, WissenPlus online platformu ile birlikte Alman ve uluslararası öğrencilere özel finansal destek sunmaktadır.
  Www.deutsche-bildung.de/studienkredit hakkında daha fazla bilgi
 • Deutschlandstipendium
  Ulusal burs programı “Deutschlandstipendium” çerçevesinde, WHU özellikle, yetenekli yetenekli ve adanmış olan ve üstün sosyal ve toplumsal bağlılık boyunca kendilerini ayırt eden öğrencilere her güz dönemi yıllık burs vermektedir. Burslar Federal Eğitim Bakanlığı tarafından eşit paylarla finanse edilmektedir.
 • WHU Bursları
  Mükemmel bir GMAT puanı olan adaylar,% 50'ye varan burslar için uygun olabilir
  WHU , tüm ülkelerden son derece yetenekli adayların WHU MBA programına devam etmesini sağlamak için burs vermektedir. İlgili bursun açıklamasına göre, MBA sınıfına özel bir değer katması muhtemel olan bireyleri desteklemeye çalışıyoruz. WHU bursları belirli bir miktara bağlı değildir (muafiyet: WHU e-fellows.net Bursu). Kabul komitesi çeşitli kriterlere dayanarak burs vermektedir.
  Burs başvurusu yapmak için lütfen bu sayfada indirilebilecek ilgili burs başvuru formunu kullanınız. Kişi başına sadece bir burs başvurusu yapılabildiğini ve burs başvurusunun WHU Tam Zamanlı MBA Programı için bir başvuru gerektirdiğini lütfen unutmayın. Programdaki koltuklar ve burslar sınırlıdır ve sürekli olarak verilir. Bu nedenle erken uygulama yapmanızı tavsiye ederiz. Başvurunuzu programa tamamladıktan sonra WHU başvurunuzu mba @ WHU .edu adresine gönderiniz.
  E-fellows.net ve e-fellows MBA Day katılımcıları Mezunlar% 50 kısmi burs için geçerli olabilir.
 • Burslar hakkında daha fazla bilgi aşağıdaki web sitelerinde mevcuttur:
  • www.stipendien-datenbank.de
  • www.stipendienlotse.de
  • www.zeit.de/stipendienfuehrer

Başvuru ve Kabul

Katılımcılar

Hukuk, mühendislik ya da doğa bilimleri diplomasına sahip katılımcılar, WHU MBA Programlarından en fazla yarar sağlayacaklardır. Ancak, işletme ya da ekonomi alanında lisans derecesine sahip olan katılımcılar, programın çok değerli olduğunu da belirtti.

 • teori ve pratiğin bütünleştirilmesine güçlü bir vurgu,
 • Disiplinlerarası, çok kültürlü çalışma gruplarında çalışma deneyimi ve
 • Uluslararası bir ortamda liderlik ve kişilerarası becerilerini geliştirme fırsatı.

Öğrencilerimiz arasında çok çeşitli kültürel ve profesyonel geçmişlere bakıyoruz. Her çeşit okula ilginizi çeken bir birey olarak sizlerle ilgileniyoruz.

MBA programlarımıza başvurmayı düşünüyorsanız ve resmi şartları yerine getirdiğinizden emin değilseniz, ilk çekiniz için CV'nizi bize iletebilirsiniz. Lütfen MBA (at) WHU .edu adresinden bizimle iletişime geçin ve size geri döneceğiz.

Uygulama dönemi

Tam Zamanlı MBA Programı her yıl Nisan ve Eylül aylarında başlar. Başvurular bir yuvarlanma esasına göre kabul edildiğinden, programa istediğiniz zaman başvurabilirsiniz; Ancak, potansiyel adayların yer kısıtlı olduğu için mümkün olduğunca erken başvurmalarını şiddetle tavsiye ediyoruz. Programa kabuller yakl. kişisel görüşmeden iki hafta sonra.

Vize talebinde bulunan AB üyesi olmayan adaylar için son başvuru tarihi 31 Aralık ( Nisan başı ) veya 31 Mayıs ( Eylül ayı ) olup, ek vize işlemleri de dikkate alınmalıdır.

İsteğe bağlı İngilizce Hazırlık Öncesi Yoğun Almanca dil kursuna katılmak isteyen adaylar, tamamladıkları MBA başvurusunu 30 Nisan ( 30 Eylül ) ya da 30 Kasım ( Nisan Alımları ) kadar teslim etmelidir.

Kabul şartları

Başvuru sahibi, bir üniversiteden (Hochschule veya Fachhochschule), Üniversiteler Hakkında Alman Genel Yasası'nın geçerliliği veya bir yabancı üniversiteden eşdeğer bir derece alanında olmalıdır. Ayrıca, başvuru sahibi en az iki yıllık mesleki deneyime sahip olmalıdır. Yönetim deneyimi gerekli değildir.

Öğretim dili İngilizce olduğu için, ana dili olmayan konuşmacıların akıcılığa dair kanıtları göstermeleri veya İngilizce Sınavını Yabancı Dil Olarak (TOEFL) giriş şartı olarak almaları gerekmektedir. Ayrıca bir Lisansüstü Yönetim Kabul Testi (GMAT) gerektirir.

Başvuru Şartları - Genel Bakış

 • Bir birinci derece (Lisans veya eşdeğer)
 • Iki yıllık lisansüstü iş tecrübesi
 • Tamamlanmış online başvuru formu ve MBA Anketi
 • Profesörler veya danışmanlardan bir tavsiye mektubu (word / pdf). Lütfen bize mühürlü bir zarf içinde tavsiye mektubu gönderin ya da hakemden kişisel iş e-posta hesabından MBA (at) WHU .edu adresine e-posta göndermesini isteyin.
 • İngilizce ana diliniz değilse TOEFL (en az 100 IBT) veya eşdeğer IELTS (7.0). WHU TOEFL alıcı kodu 0682'dir.
 • GMAT puanı (En az 600 puan önerilir) veya muadili GRE. WHU GMAT alıcı kodu FBR-FH-02, WHU GRE alıcı kodu 7175'tir.

GMAT puanları beş yıl geçerlidir. GMAT (Graduate Management Admissions Test) ve TOEFL (Yabancı Dil Olarak İngilizce Testi) hakkında bilgi almak için lütfen şu adrese gidin: www.mba.com veya www.ets.org/toefl.

Son Güncelleme Mar 2020

Keystone bursu

Sunduğumuz burs seçeneklerini keşfedin

Okul Hakkında

WHU – Otto Beisheim School of Management pursues excellence in everything it does. This philosophy is underscored by our claim “Excellence in Management Education.” We achieve our goal of excellence t ... Devamını oku

WHU – Otto Beisheim School of Management pursues excellence in everything it does. This philosophy is underscored by our claim “Excellence in Management Education.” We achieve our goal of excellence through the motivation and dedication of WHU students and staff (Passion), their call for social responsibility (People) and the faithfulness to the principle that results count (Performance) Daha Az
Vallendar , Düsseldorf + 1 Daha fazla Daha az

Akreditasyonlar

EFMD Equis Accredited
AACSB Accredited