Tam Zamanlı MBA

Genel

3 konum mevcut
Kurumun internet sitesinden bu program hakkında daha fazla bilgi edinin

Program açıklaması

Tam Zamanlı Yüksek Lisans Programımız size hem akademik hem de insan odaklı, yönetim potansiyelinizi geliştiren ve profesyonel gelişimi teşvik eden bir eğitim sunar.

22 ay boyunca, öğrenme aşamalarına dayalı bir dönüşüm yaşayacaksınız. Program, bir şirketi yönetmenin teknikleri ve sanatı hakkında bilgi ve becerilerinizi geliştireceğiniz bir entelektüel gelişim dönemiyle başlar. Bir sonraki aşamada, bu bilgiyi uygulamaya koyacaksınız. Son olarak, size uluslararası bir öğrenme deneyimine katılma fırsatı verilecektir.

IPADE'de, sizi sınırlarınızın ötesinde düşünmeye zorlayacak, oldukça yetenekli genç profesyonellerden oluşan küresel bir öğrenme topluluğunun parçası olacaksınız. Bu topluluk sizi iş dünyasında liderliğin getirdiği karmaşık sorumluluklara hazırlayacaktır.

Tam Zamanlı MBA Programımıza hoş geldiniz diyoruz.
Ernesto Bolio Barajas
Tam Zamanlı MBA Kurumsal Direktörü

Neden IPADE?

Tam zamanlı MBA Programı, Üst Yönetim sorumlulukları ile yüzleşmek için gerekli becerileri geliştirmek için tasarlanmıştır. Katılımcılar derin bir dönüşüme uğrayacak ve bu eğitim profesyonel ve kişisel gelişim için iki yıllık bir taahhüt gerektirir.

Program katılımcıları daha fazla performansa ve artan liderlik becerilerine dönüşen profesyonel bir destek elde eder. IPADE mezunları, son derece gelişmiş küresel iş vizyonu ve derinden bir sosyal işletme anlayışıyla her zaman bir işletmeyi yönetmeye eşlik etmeleri nedeniyle akranları arasında öne çıkıyor.

IPADE'nin MEDE Programı, yapı becerilerine ve liderleri dönüştürmeye odaklanmış yoğun bir biçimlendirici deneyim sunmak için Case Method ve ek öğretim araçlarını kullanır.

Akademik yapı

İlk yıl

Programın ilk yılı, öncelikle farklı yönetim alanlarının derinlemesine incelenmesine yöneliktir. Bu süre zarfında, katılımcılar mükemmel yönetim için gerekli teknik araçları edinirler. Bu zor becerilerin yanı sıra, katılımcılar liderlik ve takım çalışması hakkında bilgi edinecekler.

Yaz stajı

Tam Zamanlı MBA katılımcıları, birinci ve ikinci yılları arasında bir şirketle bir yaz stajı projesi yürütmelidir. Proje, öğrencilerin programın ilk yılında öğrendiklerinin çoğunu gerçek iş durumlarında uygulama fırsatına sahip oldukları pratik bir öğrenme süreci olarak tasarlanmıştır.

İkinci yıl

İkinci yıl, küresel bir vizyonun, stratejik karar alma süreçlerinin ve diğer sözde sosyal becerilerin geliştirilmesini vurgular. Dördüncü üç aylık dönemde öğrenciler, uluslararası değişim deneyimleri için 40 uluslararası işletme okulu arasından seçim yaparlar. Altıncı üç aylık dönemde, öğrenciler en son küresel iş trendlerine odaklanan dört seçmeli ders seçebilirler.

metodoloji

Vaka Metodu'nu kullanarak, katılımcılar gerçek iş problemlerinin tespiti, analizi ve teşhisini kullanarak yöneticilik becerilerini mükemmelleştirirler.

Tam Zamanlı MBA Programı, katılımcıların doğru kararlar alma, esneklik ve açık fikirlilik kullanma ve her yönetimsel eylem için gerekli olan karakter gücünü oluşturma yeteneklerini geliştirmelerine yardımcı olur.

Vaka Metodu, farklı bakış açılarından analiz edilen gerçek organizasyonel zorluklara dayanan akademik materyalleri (iş vakaları) kullanır. Bu süreç üç aşamaya bölünmüştür: kişisel çalışma, ekip çalışması ve uzman bir profesör tarafından yönetilen bir genel oturum.

Vakalardan ve beraberindeki teknik notlardan yararlanarak katılımcılar, işletme yönetiminin temelleri hakkında gerekli bilgileri edinirler. Konuk konuşmacılar ve misafir profesörler, ek uygulamalı girdiler, uzmanlık ve yaşam deneyimi sağlar.

1. Kişisel Çalışma

Katılımcılar, kişisel deneyimlerini, sorunları değerlendirmek ve bir eylem planı yapmak için ana hatları verilen durumla birlikte kullanırlar.

2. Takım çalışması

Katılımcılardan oluşan ekip, şirketin yönetim kuruluymuş gibi kararlar almak için kişisel ve genel analizlerini birleştirir.

3. Genel Oturum

Dava, uzman bir profesörün rehberliğinde bütün sınıfın girdisi kullanılarak analiz edilir.

Giriş koşulları

 • Lisans.
 • 3 yıllık iş tecrübesi.
 • İngilizce Yeterlilik:
  • TOEIC (en az 850 puan);
  • TOEFL IBT (en az 100 puan);
  • TOEFL PBT (en az 600 puan);
  • IELTS (en az 6.5 puan);
 • IPADE'in Yönetim Becerileri Testi, GMAT (en az 600 puan) veya GRE (bölüm başına en az 150 puan).

Kabul süreci

 1. Randevu: IPADE ile ilk temasınız: bir etkinlik, randevu, kahvaltı veya Skype araması (yabancı başvuru sahipleri için).
 2. Sınav: Sınava online kursumuzla hazırlanabilirsiniz. Kabul Ekibinden ayrıntıları isteyin (“Elektronik Başvuru” yu doldurmayı unutmayın).
 3. Röportajlar: Programın yöneticileriyle yapılan görüşmeler (belgelerinizi getirmeyi unutmayın).
 4. Komite: Kabul Komitesi, kabul edilip edilmediğinize karar verecek ve sonuçları size bildirmek için bir mektup alacaksınız.
 5. Kayıt: Kabul edildikten sonra, yerinizin sağlanması, burs ve mali yardım başvurusu yapabilmek için kayıt ücretini ödemeniz gerekir.
 6. Burs ve finansman: Burs ve finansman başvurusunda bulunmaya başlayabilirsiniz. Kabul ekibinden bilgi isteyin.
Son Güncelleme Kas 2020

Okul Hakkında

IPADE Business School was founded in 1967 by a group of prominent businessmen with the aim of developing future leaders with the ability to drive social and economic growth, rooted in personal integri ... Devamını oku

IPADE Business School was founded in 1967 by a group of prominent businessmen with the aim of developing future leaders with the ability to drive social and economic growth, rooted in personal integrity, social responsibility and global vision. Daha Az
Meksika şehri , Monterrey , Guadalajara + 2 Daha fazla Daha az

Akreditasyonlar