UCT GSB Executive MBA

Genel

Program açıklaması

AKADEMİK PROGRAM BILGI OTURUMU WEBINAR: href = "https://bit.ly/2Jg1wuW

Üst Yönetim (EMBA) konusunda uzmanlaşmış UCT GSB MBA, yöneticiler ve liderler için daha tatmin edici ve amaçlı olacak şekilde yönetici rolünüzde gelişmenize yardımcı olacak uygulamalı bir öğrenme deneyimidir. Program, varlığınızı, kavramsal yeteneğinizi, pratik bilgeliğinizi ve basiretinizi geliştirecek, böylece karmaşık durumlarda öncelik verebileceksiniz ve etkili bir şekilde sunabileceksiniz.

İş dünyası, tüketici davranışı, eğilimler, düzenleyici belirsizlikler, değişen rekabet ve yeni teknolojiler üzerinde büyük değişkenler içeren zorluklar sunmaktadır. Anlayışlı eylemi aydınlatmak için, önemli değişkenlere odaklanmanıza yardımcı olacak bir lens geliştirmeniz gerekir. EMBA, öğrencilerin yeni lensler oluşturmalarını sağlayan dönüştürücü öğrenme sürecinde sistem düşünmesi, tasarım düşüncesi ve bütünleştirici düşünmeyi kullanır.

GSB'deki EMBA, iki yıl boyunca modüler bir formatta sunulmaktadır. Müfredat beş temas modülünden oluşur, artı bir tez. Programın etkileşimli yapısı, tüm iletişim modüllerine katılmanız ve toplu tecrübeye katkıda bulunmanız gerektiğini gerektirir.

EMBA yatırımın geri dönüşü:

  • Yönetim deneyiminizin genişliği boyunca yeterlilik ve ustalığı geliştirin
  • Karmaşık bir dünyada yönetmenin dağınık deneyiminin bütünlüğünü hissettirin
  • Bilginin ve teorinin ötesine geçerek, yönetimde olma hissi deneyimini dahil et
  • Kendinizle, ekibinizle ve dünyayla nasıl iç içe geçtiğiniz konusunda daha gerçekçi olun
  • Rolünüzde yeni amaç ve tatmin bulun ve işyerinde daha fazla esneklik geliştirin
  • Başarılı iş modeli inovasyonunun gerekliliğini ve bunları uygulayabildiğini anlayın
  • Daha bütünsel ve sürdürülebilir organizasyonlar oluşturmak için çoklu perspektif ve stratejileri entegre etme kapasitesini geliştirmek
  • Akranlarınızın güçlü bir ağına katılın

UCT GSB Executive MBA

EMBA müfredat beş temas modülleri, artı bir tez oluşur. Programın etkileşimli yapısı, tüm iletişim modüllerine katılmanız ve toplu tecrübeye katkıda bulunmanız gerektiğini gerektirir.

Modül 1: Sistemsel Yönetici Uygulaması

Bu ilk modül, diğer tüm modüllerin daha da geliştireceği sistemik yönetim uygulamaları için kavramsal bir çerçeve inşa etmeye başlamanızı sağlayacaktır. Öğrenme süreçleri ve projeleri, sistemik uygulamaları kendi yönetim uygulamalarınıza tanıtmak ve katıştırmak üzere tasarlanmıştır.

Modül 2: Hissedar Değerini Yönetmek

Bu modülde, gelecekteki değer yaratma fırsatlarını keşfedeceksiniz. Modül ekonomi, finans, küreselleşme ve girişimcilik alanlarındaki temel kavramları stratejik bir çerçeveye entegre ediyor. Stratejik bir niyetin oluşturulmasına rehberlik eder ve bunu gerçekleştirmek için gereken faaliyetleri, kaynakları, yetenekleri, yapıları ve süreçleri belirler ve düzenler.

Modül 3: Müşteri Değerine Yönelik Yönetme

Operasyonlara odaklanan bu modül, kalite, maliyet, hacim ve zamanlama açısından iç ve dış müşteri değerinin nasıl yaratıldığına dair derinlemesine bir anlayış sağlayacaktır. Ders, sibernetik kavramsal bir operasyon modeli oluşturmayı ve bunu örgütün değer zincirine ve farklı işlevlerine uygulamayı amaçlamaktadır.

Modül 4: Toplumsal Değer Yönetimi

Bu modülde, işinizin ve diğer kurumların faaliyet gösterdiği daha geniş sosyo-ekonomik bağlamda yer almanız için odağınızı genişleteceksiniz. Bir örgütün yalnızca parçası olduğu sosyo-ekonomik sistem kadar uygulanabilir olduğuna dair bir takdir aşılamak üzere tasarlanmıştır.

Modül 5: Sürdürülebilir İş Modelleri Tasarlamak

Modül, stratejik yönetim ve liderlikte yeni bir yol geliştirmenizi sağlamaya odaklanacaktır. İlgili teorik kavramları kullanarak belirli deneyimler üzerinde durmanıza ve üzerinde düşünmenize ve çeşitli sezgisel ve düşünce deneylerini deneyerek, yeni yetenek, çeviklik ve esnekliğin kilidini açacak farklı varlık yollarını denemeye başlayacaksınız. iş yeri.

Modül 6: Tez

Tez, EMBA'nızın son aşamasını işaretler. Kuruluşunuzla veya bağlamınızla alakalı bir konuda, araştırma sürecini anladığınızı ve bunu uygulayabileceğinizi gösteren 25.000 kelimelik bir araştırma raporu yazmanız istenecektir.

Son Güncelleme Nis 2020

Okul Hakkında

The University of Cape Town Graduate School of Business (GSB) is internationally renowned as one of a handful of business schools in Africa with the prestigious triple-crown accreditation with endorse ... Devamını oku

The University of Cape Town Graduate School of Business (GSB) is internationally renowned as one of a handful of business schools in Africa with the prestigious triple-crown accreditation with endorsements from EQUIS (the European Foundation for Management Development), AACSB (The Association to Advance Collegiate Schools of Business), and AMBA (The Association of MBAs). Daha Az