Uluslararası İşletme Yönetimi MBA

Genel

Program açıklaması

Finlandiya'da Yüksek Lisans Derecesi! Bu programın temel amacı, mesleki becerileri geliştirmenize, yeni fikirleri yenilemenize, karmaşık iş problemlerini çözmenize ve yeni iş fırsatları keşfetmenize olanak sağlamaktır. Programımız, iş dünyasının birden fazla yönünü deneyimledikten sonra kariyerlerini ileriye götürmek ve yetkinliklerini yükseltmek isteyen kişiler içindir.

 • Derecesi: İşletme Yüksek Lisansı
 • Eğitim tipi: Yarı zamanlı çalışmalar
 • Uzunluk: 90 AKTS
 • Yıllık alım: 20
 • Başvuru dönemi: 7 - 20 Ocak 2021


Bu program yarı zamanlı öğrenciler için tasarlanmıştır. Öğrencilerden programı altı yarıyılda tamamlamaları beklenmektedir (her yarıyılda ortalama 15 ECTS). Dersler hafta içi mesai saatlerinde, uluslararası bir ortamda, JAMK uluslararası ortaklarından öğrencilerle birlikte sınıfta yapılacaktır.

Yeni fırsatlar bulun

Çalışmalarınız sırasında mesleki profilinizi ve bağlı olduğunuz organizasyonu geliştirme araçları bulacaksınız. Amacımız, mezunlarımızın iş ortamındaki değişiklikleri tanıma, yeni iş fırsatları bulma ve bunları yakalamak için doğru stratejileri formüle etme becerisine sahip olmalarıdır.

Sorunları çözme ve yenilik yapma

Yüksek lisans çalışmaları sırasında, uluslararası pazarlarda ve global pazarlarda işletmeleri yönetmekle ilgili sorunlarla tanışacaksınız. Araştırma ve geliştirme çalışmaları, yaratıcı ve yenilikçi problem çözme ve karar verme konusundaki yeterliliğinizi artıracaktır.

Öğrenim ücreti ve burs

Uluslararası İşletme Yönetimi (Yüksek Lisans programı) öğrenim ücreti 9000 Euro / akademik yıl. İlk akademik yılda, burs JAMK öğrenim ücretinin% 50'sini kapsar. Sonraki akademik yıllarda, burs bir öğrencinin akademik yılda en az 30 kredi kazanması durumunda öğrenim ücretinin% 50'sini kapsar.

Program Yapısı

90 ECTS programı aşağıdaki modüllerden oluşmaktadır: Küresel işletme yönetimi, Araştırma ve geliştirme, Seçmeli Dersler ve Yüksek Lisans Tezi. Küresel İşletme Yönetimi | 35 ECTS Küresel işletme yönetimi modülü, öğrencilerin küresel ortamdaki değişimlerden kaynaklanan fırsatları tanımak ve onları yakalamak için doğru stratejileri formüle etmek için öğrencilerin yeterliliklerini geliştirmeyi amaçlamaktadır. Bu modülde, aşağıdaki derslerde büyüme stratejileri, dış pazar giriş stratejileri, liderlik, kültür ve uygun stratejilerin tasarlanmasında pazar ve kurumsal çevrelerden gelen aktörlerin kümelenmelerin rolleri ele alınmaktadır.

 • Mali analiz ve ekonomik iletişim
 • Küresel büyüme stratejileri
 • Küresel liderlik ve kültür
 • Küresel pazarlama ve satış
 • Küresel büyüme için yeni girişimler yönetmek
 • Rekabetçilik Mikroekonomisi
 • Stratejik Yönetim

Araştırma ve Geliştirme | 15 AKTS Araştırma ve geliştirme modülü 15 AKTS'dir. Öğrencilerin, özellikle bireysel araştırmalar yapmak için gerekli yeterlilikleri geliştirmeyi hedeflemektedir. Yüksek lisans tezi hazırlanırken öğrenciler araştırma problemlerini belirlemeyi ve bunları çözmek için çeşitli araştırma yöntemleri kullanmayı öğrenirler. Bu modül aşağıdaki dersleri içermektedir.

 • Profesyönel geliştirme
 • İşletme yönetiminde araştırma yöntemleri
 • Niteliksel veya niceliksel araştırma yöntemleri

Seçmeli Dersler | 10 AKTS Öğrenciler çalışmalarında iki seçmeli ders seçmelidirler (toplam 10 AKTS karşılığı). Olası alternatifler arasında aşağıdaki kurslar bulunmaktadır. Öğrenciler ayrıca, diğer Yüksek Lisans programlarından seçmeli dersler alabilir veya Grand study tour, Cyprus, Grand study tour, Hong Kong veya JAMK liderlik programı gibi Silicon Valley, ABD'deki JAMK Study Abroad programlarına katılabilirler.

 • Marka Yönetimi
 • Küresel piyasalarda yeni girişimler finanse etmek
 • Proje Yönetimi
 • Stratejik insan kaynakları yönetimi
 • Stratejik yönetim muhasebesi

Tezler | 30 AKTS Tez, çalışma hayatına hizmet etmek için tasarlanmış bir araştırma veya geliştirme projesidir. Pratik başvuruyu vurgular ve öğrencinin kariyer gelişimini destekler. Tez, geliştirme faaliyetleri ile bilimsel bir yaklaşımla kazanılan belgelenmiş deneyimsel bilgileri bir araya getirmek için kullanılan yenilikçi bilgi üretimine dayanmaktadır. Tez, bir proje, bir çalışma veya bir gelişim görevi oluşturabilir. Yüksek lisans tezi, öğrencilerin çalışmalar boyunca geliştirdikleri yeterlilikleri göstermesi için birincil kanıttır. Öğrenciler, çalışmalarında erken aşamalarda tez fikirleri üretmeye ve başarılarına yönelik düzenli yüksek lisans tezi seminerleri ile yönlendirilmeye teşvik edilmektedir.

Kurumsal kariyer

MIB programının amaçları, yapısı, içeriği ve sunumu, mezunların istihdam potansiyelini artırmak için tamamen uyumludur. Ayrıca, lisans eğitiminden sonra en az üç yıllık ilgili iş tecrübesi şartı, öğrencilerin kavramsal bilgilerini anlamalarını ve bunu bütüncül bir şekilde mesleki alanlarla ilişkilendirebilmelerini sağlamak içindir. JAMK çalışma alanındaki başarısı, güçlü kavramsal bilgi, iş becerileri, girişimcilik becerileri, müşteri odaklılık, bağımsız çalışma yetenekleri, sürekli öğrenme becerileri, bilgi edinme becerileri, problem çözme becerileri, iletişim becerileri ve IT teknik becerilerinden kaynaklanmaktadır.

Finlandiya: güvenli bir ülke

Uluslararası öğrencilerimizden birinin kayıp cüzdanını geri getirmesi çok şaşırdı. Bu aslında Finlandiya'da gerçekleşebilir! Finlerin çok dürüst olduğu söyleniyor. Jyväskylä: öğrencilerin şehri Jyväskylä'den geçtiğiniz her 4. kişi bir öğrencidir. Şehir çok dinamik. Restoranlar ve kafelerden bahsetmiyorum, spor ve kültür etkinliklerine de göz atın.

Son Güncelleme Eyl 2020

Keystone bursu

Sunduğumuz burs seçeneklerini keşfedin

Okul Hakkında

There is demand for JAMK graduates: they have know-how, the right kind of attitude and pride for their professional skills. Being a professional offers you more choices in life and career. The facilit ... Devamını oku

There is demand for JAMK graduates: they have know-how, the right kind of attitude and pride for their professional skills. Being a professional offers you more choices in life and career. The facilities at JAMK combine a relaxed atmosphere with high technology. Our international students report that the teaching is excellent and our staff are very supportive. Our graduates have the knowledge and skills to succeed in the global working environment. Daha Az