Uluslararası İşletme Yüksek Lisansı

Genel

Program açıklaması

genel bakış

ZIBS, Çin'in yeni küresel ekonomide genişleyen rolünden yararlanan ve bunu destekleyen küresel ve yenilik odaklı bir işletme okuludur. ZIBS, sürekli değişen küresel ekonomide başarılı olmak için kültürler arası iş becerileri geliştirerek disiplinlerarası bir bakış açısıyla üst düzey yöneticiler ve gelecekteki iş liderleri geliştirir.

Uluslararası MBA programımız, orijinal iş kavramlarını tasarlayabilen ve uygulayabilen ilerleyen liderlere adanmıştır. Farklı geçmişlere sahip akademisyenler ve öğrenciler, işbirlikli öğrenme ortamından, birinci sınıf araştırmalardan ve iş pratiğiyle entegre akademik teoriden yararlanırlar.

Kurumsal Destek

Zhejiang University International Business School , merkezi Hangzhou, Zhejiang eyaletinde bulunan lider bir küresel teknoloji firması olan Ant Financial ile ortak olmaktan mutluluk duyar.

ZIBS'deki iMBA Programının stratejik bir destekçisi olan Ant Financial, programın iş dünyasının ihtiyaçlarına uygunluğunu ve teknoloji alanındaki iş yapma şeklimizi değiştiren benzersiz içgörüler sağlamaya yardımcı olan uzmanlığa ve kurumsal yöneticilere erişim sağlar global. Bu ortaklık sayesinde, tam zamanlı iMBA formatında kaydolan öğrenciler, programın resmi bir parçası olarak profesyonel bir projeye katılma ve mesleki deneyimlerini derinleştirme fırsatı da bulurlar.

134961_pic5.jpgZhejiang University International Business School","author_url":"","source":""}" alt="134961_pic5.jpg" />

Program Yapısı

ZIBS olarak üst düzey yöneticileri ve gelecekteki liderleri küresel vizyon, sosyal sorumluluk ve yenilikçi girişimcilikle yetiştiriyoruz. Program, öğrencilerin sağlam temel teorileri, etkili liderlik, disiplinlerarası vizyon ve kültürlerarası iş becerilerini, giderek karmaşıklaşan bir iş ortamının zorluklarıyla yüzleşmeye hazırlamasını sağlar.

İMBA programı iki farklı formatta sunulmaktadır:

Biçim Dil süre Şirket İçi Deneyimler yer zaman
Yarı zamanlı (Çinli ve Uluslararası Öğrenciler için) Temelde İngilizce, iki dilli eğitim ile desteklenmiştir 2.5 Yıl Bireysel profesyonel projeler Şangay ve Hangzhou'ya yayılan Haining Uluslararası Kampüsü Hafta sonları ayda iki kez (Cuma-Pazar)
Tam Zamanlı (Sadece Uluslararası Öğrenciler için) ingilizce 2 yıl Programın tamamlanmasının ardından şirket içi deneyim. Şangay ve Hangzhou'ya yayılan Haining Uluslararası Kampüsü Her hafta yoğun modüller

İMBA programı mezunları Zhejiang Üniversitesi İşletme Yüksek Lisans diploması alacak.

Program Özeti

ZIBS tarafından seçilen ve incelenen belirli bir dizi kurs çevrimiçi olarak alınabilir. Resmi müfredat, mevcut iş eğilimleri ve en iyi uygulamalar hakkında daha fazla bilgi sağlayan konuk dersleri ve web seminerleri ile desteklenmektedir. Hem yarı zamanlı hem de tam zamanlı formatlar için müfredat üç ana ders öğesinden oluşur: zorunlu dersler, temel konular ve seçmeli dersler.

134965_pic4.pngZhejiang University International Business School","author_url":"","source":""}" alt="134965_pic4.png" />

Programın Önemli Noktaları

Sınır Ötesi Eğitim

Çin dışındaki en iyi üniversitelerle işbirliği yapan program, küresel sınıf fırsatları sunar ve öğrencilerin yurtdışında iş sorunlarını ve zorluklarını uluslararası bir bakış açısıyla analiz etme yeteneklerini geliştirmeleri için yurtdışında kısa kurslar veya dersler almalarını sağlar.

Uluslararası Fakülte

Global olarak akran üniversitelerle işbirliği yaparak, ZIBS teori ve pratiği harmanlayan gerçekten uluslararası bir fakülte kurmak için önde gelen küresel profesörleri, akademisyenleri ve endüstri uzmanlarını sınıfa getirir.

Kurumsal Bağlantılar

İMBA kursunun günümüzün giderek karmaşıklaşan iş ortamında karşılaşılan zorluklarla ilgisini sağlamak için kurumsal destek, alanında uzmanları ve uzmanları ile pratik değişim için fırsatlar sunmaktadır. Ant Financial ile ortaklık, ZIBS ve öğrencilerine güncel uygulamalara derinlemesine erişim sağlıyor. Ayrıca, sektörden konuk konuşmacılar genellikle tartışma ve değişim için kampüste davet edilir.

Uluslararası Öğrenci Ortamı

İMBA programı, öğrencilerin birbirlerinden öğrenmeleri için eşsiz bir ortam sağlar. Hem sınıf içi hem de sınıf sonrası aktiviteler sayesinde öğrenciler kültürlerarası iletişim becerilerini geliştirme, kendi uluslararası bağlantılarını kurma ve potansiyel işbirliği fırsatlarını keşfetme fırsatına sahip olacaklar. Uluslararası Kampüs, global bir bağlantı için ideal bir ortam sağlar.

Şirket İçi Deneyim

Program aktif olarak yerli ve yabancı en iyi firmalar ile pratik işbirliğini teşvik etmektedir. Öğrencileri mesleki fırsatlarını genişletmeye ve MBA öğrenimlerini gerçek, pratik durumlara uygulamalarına teşvik eder.

Dil Kursları (anadili olmayanlar için)

Yarı zamanlı iMBA formatı, öğrencilerinin programın içeriğinde daha iyi uzmanlaşmasına, fikirlerini ifade etmesine ve İngilizce görüş alışverişinde bulunmasına ve uluslararası iki dilli öğretim kurslarının avantajlarından tam olarak yararlanmasına yardımcı olmak için İngilizce eğitim fırsatları sunmaktadır. Tam zamanlı iMBA formatı, öğrencilerin Çin deneyimlerinden ve fırsatlarından tam olarak yararlanmasına yardımcı olmak için Çince eğitim fırsatları sunar.

134962_pic1.jpgZhejiang University International Business School","author_url":"","source":""}" alt="134962_pic1.jpg" />

Kabul Bilgileri: Yabancı Başvuru Sahipleri

Uygulama Yeterliliği

 • İlgili çalışma deneyimi ile bir lisans derecesi veya eşdeğeri tutun
 • En az 2 yıl iş deneyimi
 • Çince diline gerek yok

Başvuru Süreci ve Gerekli Belgeler

 • Çevrimiçi başvurun
 • Aşağıdaki destekleyici belgeleri posta yoluyla gönderin (* MBA başvurusu için gönderilen belgeler iade edilmeyecektir)
  • Fotoğraflı imzalı başvuru formu (beyaz arka plan, 35mm x 45mm boyut)
  • Geçerli pasaport fotokopisi (fotoğraf sayfası)
  • En yüksek derecede orijinal veya noter tasdikli sureti
  • Düzenlenen her derece için resmi transkriptler
  • Resmi TOEFL veya IELTS puan raporu (varsa) (GRE için Bölüm Kodu: 4741 / TOEFL C603 için Bölüm Kodu)
  • GMAT puan raporu (varsa)
  • Çalışma deneyimi ve iş tanımı
  • İngilizce veya Çince Kişisel Beyanname (en az 1.500 kelime)
  • Tam bir özgeçmiş ve hakemlerin imzası ve iletişim bilgilerini içeren iki referans mektubu (bir akademik ve bir profesyonel)
  • Başvuru ücretinin havale makbuzu (800 RMB)
 • Röportajlar: ZIBS iMBA Kabul Ofisi başvuru sahiplerini listeleyecek ve kiminle görüşüleceğini belirleyecektir. Mülakatlar yüz yüze veya video konferans ile yapılacaktır.
 • Online başvuru yapmadan önce ZIBS personeliyle iletişime geçin, size her türlü yardıma ihtiyacımız olduğunda yardımcı olacağız.
 • Tüm başvuru belgelerinin yazılı kopyaları zibs-imba@intl.zju.edu.cn adresine gönderilmelidir.
 • Basılı kopyalar aşağıdaki adrese asılmalıdır:
  • iMBA Program Ekibi, Rm. 405, Sanat ve Bilim Binası, Zhejiang University International Business School .
  • 718 East Haizhou Road, Haining, Zhejiang Eyaleti, Çin 314400,
  • +86 571 87572607/2601/2711

ZIBS Birinci Yıl Öğrenci Bursu (20000-40000 RMB)

ZIBS Birinci Yıl Öğrenci Bursu, üstün küresel liderlik potansiyeline sahip bireyleri ödüllendirmek için kurulmuştur. Tüm birinci sınıf uluslararası öğrencilere açıktır.

Burs, öğrenci kayıt döneminden bir ay sonra başlayarak öğrencilere aylık geçim indirimi olarak ödenecektir. Burs bir okul yılı (10 ay) süresince verilecektir. Ancak, öğrencilerin kayıt olduktan sonra tam ücret ödemeleri gerekmektedir.

Başvuru Rehberi

 1. ZIBS Birinci Yıl Bursu Başvuru Formunu doldurun.
 2. Başvuru belgelerinin ve ZIBS Birinci Yıl Bursu Başvuru Formu da dahil olmak üzere başvuru paketinizin bir kopyasını zibs-imba@intl.zju.edu.cn adresine gönderin.
 3. Uygulama paketinizin basılı bir kopyasını aşağıdaki adrese aşağıdaki adrese postalayın: iMBA Program Team, Rm. 405, Sanat ve Bilim Binası, Zhejiang University International Business School , 718 Doğu Haizhou Yolu, Haining, Zhejiang Eyaleti, Çin 314400 +86 571 87572607/2601/2711

Değerlendirme kriterleri

Burs teklifi başvuru sahibine göre belirlenecektir: Akademik Geçmiş (% 70) + Mülakat Performansı (% 30)

Sonuç Haziran sonuna kadar ilan edilecek ve Kabul Mektubunda belirtilecektir.

134960_pic6.jpgZhejiang University International Business School","author_url":"","source":""}" alt="134960_pic6.jpg" />

Son Güncelleme May 2020

Okul Hakkında

Zhejiang University International Business School (ZIBS) was founded on the ZJU International Campus at Haining in November 2018 to facilitate academic and corporate exchange between the West and the ... Devamını oku

Zhejiang University International Business School (ZIBS) was founded on the ZJU International Campus at Haining in November 2018 to facilitate academic and corporate exchange between the West and the East. With a legacy of academic excellence, innovation, and entrepreneurship from China, ZIBS embraces and embodies the future. The business school prepares responsible and aspiring leaders, and the ecosystem it serves, to face the challenges of an increasingly complex global business environment. By connecting people and ideas, ZIBS shapes the future of business in the new global economic era. Daha Az