Uluslararası MBA (Tam Zamanlı)

Genel

Okulun internet sitesinden bu program hakkında daha fazla alın

Program açıklaması

MBA programlarımız Eduniversal tarafından dünya çapındaki en iyi programlar arasında resmen tanınmaktadır.

İlk 100 - Küresel Sıralama

Untitled-design-e1568644888192.png

İş dünyası ve ekonomik belirsizliğin en dinamik ve son derece rekabetçi mevcut durumu, farklı yönetim alanları hakkında sağlam bilgi sahibi olan ve ayrıca çok yönlülük, uyum sağlama, yansıtma, belirleme ve yaratıcılık gibi kişisel ve mesleki becerilere sahip nitelikli profesyoneller gerektirir. Bir Uluslararası MBA şirketler ve kurumların yönetimi için gerekli yönetsel becerileri edinme yoluyla bir şirkette sorumluluk pozisyonları ulaşmak için kendi katılımcılara eğitiyor yönetsel eğitim programı mükemmel vardır. Bu nedenle, yönetim eğitiminin yanı sıra, bir MBA tüm işletme topluluğunun tanınmasını sağlar.

Katılımcılar geliştirmek ve iş yönetimi ve idaresi bilgilerini artırmak, ana yönetim araçları ile çalışan ve yönetsel beceri ve yeterliliklerini güçlendirmek, böylece Uluslararası MBA tasarlanmıştır. Tüm bunlar, diğer katılımcı profesyonellerle, öğretim kadromuzla ve konferanslara, tartışmalara ve profesyonel konumlandırmayı geliştirmek için çok önemli olan faaliyetlerimize davet edilen uzmanların sunduğu ağ oluşturma olanakları ile zenginleştirilmiştir.

58949_MBA.jpg

Neden Roma'da Eğitim?

 • Sonsuz şehirdeki nihai eğitim deneyimi

Medeniyetin beşiği ve paha biçilemez bir kültürel ve sanatsal mirasın anavatanı olan Roma, yüksek öğrenim deneyimi yaşamak için mükemmel bir yer; Roma manzarasının sunduğu güzel yerlerden ve zenginleştirici girişimlerden faydalanın ve İtalya üretimindeki en kârlı merkezlerden birinde öğrenin.

 • Sürekli büyüyen bir iş ekosistemi

Bölgede kayıtlı 650.000'den fazla şirket ve şehir bölgesinde 1.000'den fazla yeni girişim ile, geçen yıl% 1,81'lik artan girişimlerle italyan başkenti, ulusal bir ülkede yeni işlerin sayısı için ikinci şehir oldu seviyesi.

 • Bulamadığın bir iş yok.

Modadan yiyecek ve içeceğe, sanattan turizme, Roma, hepsi okul programlarında ele alınan iş sektörlerinde faaliyet gösteren İtalya ürün ve hizmetlerinde yapılan çok sayıda tanınmış işletmenin ve faaliyetlerin doğduğu yerdir: erişmek istedikleri gerçekliği ilk elden deneyimlemek.

 • Roma'da eğitim alın, her yeri deneyimleyin

Rome Business School tarafından düzenlenen şirket ziyaretleri ve çalışma turları sayesinde, dünyaca ünlü kurumlarla ve tanınmış firmalarla iletişim kurma, farklı profesyonel ortamlara aşina olma ve ağınızı genişletme şansına sahip olacaksınız. Okulumuz ayrıca prestijli ve başarılı firmalarda, İtalya'da ve yurtdışında stajlara katılma imkanı sunmaktadır.

yapı

 • 6 aylık yoğun kurs
 • İş Planına ayrılan 6 ay
 • Şirket ziyaretleri ve konuk konuşmacılar
 • Seminerler ve etkinlikler
 • Ağ fırsatları ve kariyer hizmetleri
 • Yumuşak Beceriler Programı
 • Açık hava antrenmanı

Uluslararası MBA İçeriği

Uluslararası ve Ticari Yönetim

 • İşletme, Devlet ve Uluslararası İktisat
 • Pazarlama Yönetimi
 • Satış Yönetimi

İnsan ve Proje Yönetimi

 • Entelektüel sermaye ve yetenek yönetimi
 • Proje Yönetimi

Stratejik Kaynaklar

 • Karar vermede finansman
 • Tedarik zinciri yönetimi
 • Yönetim kontrolü
 • Teknoloji ve operasyon yönetimi

Küresel Çağda İş Liderliği

 • Stratejik Yönetim
 • Girişimcilik
 • Uluslararası iş

İş planı

MBA Tezi , programın merkezi çekirdeğidir ve bir kursun statüsünü kendi hakkı ile tutar. Bu kursta, grup iki seçenekten birini temel alan bir iş planı tasarlar ve sunar: işletme organizasyonunun herhangi bir yönüyle ilgili teorik bir araştırma projesi; veya gerçek bir şirket ve duruma dayanan İşlevsel Operasyonel Planı. Kurs boyunca, küresel sahneyi ve pazar durumunu göz önünde bulundurarak, her bir fonksiyonel alanın şirketin uygulanabilirliği üzerindeki etkisini göz önünde bulundurmanız, gelecekteki iş stratejisini tasarlamanız ve her bölümde, hedeflerinize ulaşmak için her bölümde uygun politikalar uygulamanız gerekir. ve uzun vadede.

Bu planın geliştirilmesi ve çalışma gruplarının oluşturulması için yönergeler kurs sırasında sunulmuştur. Ayrıca, çevrimiçi kampüste kişisel bir eğitmene ve sanal bir sınıfa erişiminiz olacak.

Hedefler

 1. Bir araştırma projesi yürütmek için gereken beceri ve teknikleri geliştirmek.
 2. Girişimcilik ve işletme ile ilgili bağlamlarda, bilmediğiniz ortamlardaki sorunları çözme kapasitesini artırmak.
 3. Yüksek Lisans'da edindiğiniz bilgiyi bütünleştirmek.
 4. Takım çalışması. Araştırma ile ilgili rollerin ve verimliliğin dinamiklerini anlama.

Açık hava antrenmanı

Katılımcılar arasında sinerji ve uyum yaratan pratik ve dinamik faaliyetlerle geliştirilen özel bir eğitim.

Kariyer Hizmetleri

Rome Business School , öğrencilerini akademik ortamın ötesinde bile destekler ve mevcut iş piyasasında en çok aranan yetkinlikleri yansıtan güçlü bir profesyonel profil geliştirmede onlara rehberlik ve yardım sağlar. Özellikle, okul kayıtlı öğrencilere aşağıdaki hizmetleri sunar:

 • İş görüşmelerinin yönetiminde destek
 • Rome Business School veritabanında öğrencinin özgeçmişinin ücretsiz incelemesi ve dahil edilmesi ve okulun uluslararası ağına ait işletmeler, kuruluşlar ve baş avcılara dağıtımı;
 • Uluslararası yöneticiler, profesyoneller ve iş sahipleri ile ağ toplantıları
 • İtalya ve yurtdışındaki en iyi iş fırsatları için kişiselleştirilmiş bir arama ve işaretleme servisi

Eşi benzeri olmayan bir deneyim

Girişimcilik becerilerinizi geliştirin ve onları en büyük zorluklarla test edin: Rome Business School EAE Business School ve New York'ta ortaklaşa düzenlediği Barselona'daki özel Bootcamp, yenilikçiliğin önündeki iki güzel şehir ve Pace Üniversitesi ile ortaklaşa en üretken başlangıç ekosistemleri arasında.

Sizi pratik bir yolla öğrenme ve beceri geliştirme yöntemiyle çözmek ve size sunmak için gerçekçi iş senaryolarıyla yüz yüze gelmek için tasarlanmış gelişmiş bir program. Hepsi birinci sınıf çalışan firmalardan bir eğitmenin profesyonel desteği ile!

Yerleşim oranı

Yüksek Lisansın sonunda, öğrencilerin% 96'sı uluslararası üne sahip şirketlerde staj aldı.

121983_ScreenShot2019-09-30at12.59.53PM.png

Kabul süreci ve mezuniyet

Kabul sürecinin, adayın Üstada katılma uygunluğunu doğrulaması amaçlanmaktadır. Adayın akademik geçmişi, yüksek lisansta ele alınan konularda önceki deneyimler ve motivasyon değerlendirme ile ilgili olacaktır.

Bir kez gönderildikten sonra, başvuru Rome Business School akademik komitesi tarafından değerlendirilecektir. Uygulamanın uygunluğunu sağlamak için, gerekli tüm belgeleri sunmak önemlidir.

Burslar

Bireysel profil, tecrübe ve kanıtlanmış motivasyona göre, aday genel öğrenim ücretinin bir kısmını kapsayan bir burs kazanabilir (% 20'ye kadar). Muhtemel bir bursun uygunluğuna, adayın başvurusunun değerlendirilmesinde Rome Business School akademik komitesi tarafından karar verilecektir.

Tüm didaktik formüller için burslar mevcuttur.

Öğrenim ücreti

Bu Yüksek Lisans için öğrenim ücreti: 16.000 Euro

Ödenebilir:

 • taksitler halinde
 • tek bir çözümde (bu seçenek, öğrenciye toplam öğrenim ücretinde% 10 indirim sağlar)
Son Güncelleme Mar 2020

Okul Hakkında

The Rome Business School is a Rome, Italy, based Institute of excellence devoted to managerial training and research, which operates internationally, with alumni hailing from more than 140 countries w ... Devamını oku

The Rome Business School is a Rome, Italy, based Institute of excellence devoted to managerial training and research, which operates internationally, with alumni hailing from more than 140 countries worldwide. Daha Az
Roma , İtalya Çevrimiçi + 1 Daha fazla Daha az