Uluslararası Tam Zamanlı Mba

Genel

Program açıklaması

Business

Neden The Lisbon MBA Uluslararası?

The Lisbon MBA International, günümüzün global iş dünyası için gereken yönetim yetkinliklerini sağlamak üzere oluşturulmuş 1 yıllık bir tam zamanlı yoğun programdır.

Hiçbir şey kendini değiştirmekten daha hızlı değişmiyor. Bu, yöneticilerin farklı adımlarda meydana gelen farklı değişikliklere cevap vermeye hazırlıklı olmaları gerektiği anlamına gelir.

Bugünün problemleri dün çözmeniz istenenlerden farklı, ve de çözümler! Yaratıcı ve uyarlanabilir olmak için farklı yetenek kümelerini yönetmeniz ve birleştirmeniz gerekir. Kısacası, bilişsel, uygulamalı ve duygusal becerilerinizi geliştirebileceğiniz bütünsel bir iş eğitimine ihtiyacınız olacak.

The Lisbon MBA International'ı göz önünde bulundurmanızın birkaç nedeni var:

ORTAK DERECE KATOLİKA

The Lisbon MBA , Portekiz'deki en iyi iki işletme okulu - Católica-Lisbon ve Nova SBE arasında bir ortak girişimdir. Her iki okul da 30. en iyi Avrupa alt = "Financial Times 2018 sıralamasına göre İşletme Okulu. .

MİT SLOAN İLE ORTAKLIK:

Boston'a 1 aylık bir dalma sırasında MIT Sloan Management School'da sınıflar alın ve yeni ağlar geliştirin. Özellikle MIT'nin profesörlerine, üretken kütüphanelerine ve öğrenme merkezlerine erişime sahip olacaksınız, ayrıca yönetimde küresel meselelere odaklanan kursları takip edeceksiniz. Ayrıca, MİT Fakültesi üyeleri özel kurslar ve atölye çalışmaları öğretmek için kampüsümüzü ziyaret eder. Mezun olduktan sonra, öğrenciler MIT Ortaklık Durumuna erişebilirler.

EYLEM ÖĞRENME:

MBA çekirdek derslerinizden sonra, Portekiz'deki veya yurtdışındaki kariyer beklentilerinize uyan 2 aylık bir Action Learning dönemi tamamlayın. Bir şirkette bir Yaz Projesi yapmak için başvurabilir, International Lab'deki bir danışmanlık grubunun bir parçası olabilir ya da Girişimcilik girişiminize Startup Lisboa üzerinden başlayabilirsiniz.

HASSAS YETENEK

Cuma gününün amacı, potansiyelinizi ve gelecekteki liderlik rollerini esnek ve uyarlanabilir bir şekilde yaşama becerisini arttırma fırsatını sağlamaktır. Friday Forum atölyeleri, kimliğiniz, inançlarınız ve alışkanlıklarınız hakkında farkında olmanıza, zorlu bağlamlar ve durumlarla başa çıkmak için ihtiyaç duyduğunuzda size uygun olanı fark etmenizi ve size “araçların, kavramların veya kutu ”, kim olduğunuz ve kimin lider olmak istediğinize ilişkin kendi seçimlerinizi besleyecek deneyimler. Şimdi ve gelecekte, kendi yaşamınızın ve değişim süreçlerinin sahibi siz olacaksınız.

KÜRESEL MBA SIRALAMA 2017 FİNANSAL ZAMANLAR:

The Lisbon MBA International Full Time, 2018 Financial Times Global MBA sıralamasına göre, Avrupa'da 21., Avrupa'da 80., “Uluslararası Kurs Deneyimi” kategorisinde dünya çapında en iyi 21.

KURUMSAL DÜNYA İLE BAĞLANTI:

Kariyer Yönetim Merkezimizin temel hedeflerinden biri, size açık olan kariyer fırsatlarını genişletmektir. Bunu başarmak için, şirket dünyası ile sürekli temas geliştiriyoruz. Kurumsal Görüş Seansları, CEO'lu Kahvaltılar, Mock röportajları, alt = "İş Örneği Yarışması, Danışmanlık Projeleri ve Stajlar, öğrenci olarak deneyimleyebileceğiniz girişimlerden bazılarıdır. MBA sonunda bir ağ geliştirmiş olacaksınız. Yaşam boyu kariyer yönetimi için anahtar rol oynayan temasların.

DERS ÇALIŞIYOR

Romantik ve hareketli Portekiz'in başkenti, programın birkaç aylığına ana üssünüz olacak ... Lezzetli yemekler, harika hava koşulları ve konuksever insanlarla, sınıf çalışmasından rahatlatıcı bir mola vermek bir esinti olacak. Lizbon’a hoş geldiniz!

BUTİK MBA KAVRAMI:

The Lisbon MBA sınıfları, öğrenmeyi en üst düzeye çıkarmak ve öğrencilerin en iyi fakültelerle etkileşime girip öğrenebilecekleri, ancak meslektaşları, MBA personeli ve derslere davet edilen kurumsal misafirler arasında daha güçlü ilişkiler ve ağlar kurduğu çok samimi bir sınıf oluşturmak için küçüktür. olaylar. Bu eşsiz konseptin bir parçası olun. Yerler sınırlı, bugün başvurunuzu başlatın!

Business

MBA Programı

1. VE 2. YARIYIL: CORE DERSLERİ (MAYIS JAN'A)

Ocak-Mayıs arası, pazarlama, organizasyonlar, ekonomi, strateji, muhasebe ve finans konularındaki kurslar aracılığıyla uluslararası işletme yönetiminin temel bilgi ve becerilerine odaklanacaksınız.

Bu dönemi ayrıca Cuma Forumlarında kendini keşfetme ve gelişme yolculuğunuza başlamak için kullanacaksınız.

Kariyer hedeflerinize ulaşmak için temel oluşturmak için birkaç atölye çalışmasına katılacak ve Kariyer Yönetim Merkezimizle çalışacaksınız.

Ayrıca, gerçek anlamda küresel bir lider olmak ve uluslararası düzeyde rekabet edebilmek için, İngilizce'yi akıcı bir şekilde kullanmanın yanı sıra, diğer dillerde de yetkinliklere sahip olmanın çok önemli olduğuna inanıyoruz ve bu nedenle programın sonunda bunu istiyoruz. Öğrencilerimiz en azından İngilizce dışındaki ikinci bir dilin temel pratik bilgisine sahiptir. Uluslararası öğrenciler için, güney yarımkürede ve dünyanın en çok konuşulan dillerinden biri olan bu dili öğrenmek için harika bir yol olan Portekizce dersleri sunuyoruz.

Portekizce Sınıfları

Temel derslerinizin yanı sıra, 1. Dönem boyunca, Portekiz kültürüne gerçekten dalma ve öğrenim ücretlerinin bir parçası olarak Portekizce kurslarına (Orta veya Başlangıç seviyesi) katılma seçeneğiniz olacaktır. Bu dersler haftanın üç günü öğleden sonra yapılır ve isteğe bağlıdır.

İndüksiyon Haftası

İlk hafta boyunca, öğleden sonra gerçekleşecek olan Kariyer Yönetimi programının bir parçası olarak zorunlu etkinlikler yapılacaktır.

3. YARIYIL: GÖNDERME (HAZİRAN)

Haziran ayındaki dört haftanın üzerinde, Sloan School of Management'da yönetim ve teknolojik yenilikçilik konularında küresel meselelerle mücadele edeceksiniz. MIT kampüsünde, Cambridge ve Boston şehirlerini keşfetme ve MIT'deki hayatı yaşama fırsatınız olacak. Ayrıca tamamen farklı öğretim yöntemleriyle etkileşime girme ve bölgedeki yenilikçi şirketlerle tanışma şansına sahip olacaksınız.

EYLEM ÖĞRENME: YAZ STAJI, ULUSLARARASI LAB VEYA GİRİŞİMCİLİK HUBU (AĞUSTOS'TA TEMEL)

Temmuz ve Ağustos boyunca, eylem öğrenme yolu olarak adlandırdığımız şeye entegre olacaksınız: mesleki hedeflerinize en iyi şekilde hizmet etmek için gerçek projelerle ve şirketlerle öğrendiklerinizi temasa geçirip uygulayacaksınız.

Yaz stajı:

İlgi alanınızdaki bir şirket veya kuruluş içindeki gerçek dünya deneyimini ve ek ağ fırsatlarını kazanmak. Kariyer Yönetim Merkezimiz sizin için doğru stajı belirlemek ve kariyer hedeflerinize ulaşmak için bireysel olarak sizinle birlikte çalışacaktır.

Uluslararası Laboratuvarı:

Bunun yerine, Brezilya, Çin veya Meksika pazarlarında uluslararası bir entegrasyon arıyorsanız, Portekiz-Brezilya, Portekiz-Çin veya Portekiz-Meksika Laboratuvarımıza entegre olacaksınız. Bu 2 aylık deneyim, gerçek bir şirket için bir proje üzerinde çalışacak olan The Lisbon MBA , Şanghay'daki Fudan Üniversitesi, São Paulo'daki Insper veya Meksika'daki EGADE öğrencileri bir araya getiriyor.

Girişimcilik Merkezi:

Girişimci tutkularınız varsa ve kendi şirketinizi kurmak istiyorsanız, Girişimcilik size sayısız öğrenme fırsatından yararlanırken, sahadaki şirketlerle olayları birleştirirken ve arkadaşlarla özel koçlukta uzmanlaşarak girişimcilik fikirlerini keşfetme ve pratik girişimcilik becerilerini geliştirme fırsatı sunacaktır. girişimciler.

4. VE 5. YARIŞMA: BİLGİSAYARINIZI HEDEF VE HEDEFLERİNİZE ODAKLAYIN

Ağustos ayının sonunda Lizbon’a dönerek, belirli bir yönetim alanına odaklanma veya seçmeli derslerinizi seçerek becerilerinizi çeşitlendirme fırsatınız olacak. Ek olarak, canlı bir danışmanlık projesinde çalışmak veya kendi iş planınızı geliştirmek arasında seçim yapmanıza olanak sağlayacak bütünleştirici bir kursa sahip olacaksınız. Bu seçimler sizi çok özel bir dizi beceri ve yetenek geliştirerek ve geliştirerek kariyer hedeflerinize daha da yaklaştıracak. Kariyer Yönetim Merkezi, mükemmel stratejiyi geliştirmek için sizinle birlikte çalışacak ve kariyer planlarınızı gerçekleştirmeniz için son eğitimi verecektir.

Liderlik ve kişisel gelişiminiz Cuma Forum Dizisi boyunca devam edecektir.

5. Dönem ayrıca size alt = "Özel Ödül kazanma şansı olan bir organizasyon için gerçek hayattaki bir problemi çözmek için ekipler halinde çalışacağınız İş Vaka Yarışması" nı getirmektedir. Önceki iş davaları EFACEC, Grupo Pestana, UNICRE, Saphety'den geldi. , EDP, PT, Novabase, ES İletişim, Sportzone.

 • AKADEMİK DERS PROGRAMI. Program titiz bir analizi, duygusal zeka becerilerinin kullanımını, sosyal sorumluluk sahibi davranışları ve uygulamalı öğrenmeyi teşvik eden yenilikçi bir müfredat sunuyor. Akademi ile iş dünyası arasında teori ve pratik arasında bir köprü olan müfredat.
 • Cuma forumu MBA deneyiminizin hem sınıf içinde hem de dışında kendi kendini keşfetme yolculuğu olması gerektiğine inanıyoruz. Cuma Forumumuz yeteneklerinizi ve becerilerinizi en yaratıcı ve sıradışı yöntemlerle keşfetmenize izin verecektir.
 • MİT DERNEĞİ. MIT Sloan ile olan ortaklığımız sayesinde, The Lisbon MBA International, Amerika Birleşik Devletleri'nin hızlı tempolu kuzeydoğusunun kültür ve iş uygulamalarını keşfetme şansı veriyor.
 • KARİYER YÖNETİMİ Kariyer Yönetim Merkezi'nin temel amacı, öğrencilerin kariyer hedeflerini anlamalarına, belirlemelerine ve elde etmelerine yardımcı olmaktır. Öğrencilere açık olan kariyer fırsatlarını genişletmek için birlikte çalışıyoruz ve öğrencilere yaşam boyu kariyer yönetimi için ihtiyaç duydukları tüm araçları sağlamayı amaçlayan atölye çalışmaları ve etkinlikler geliştiriyoruz.

MBA

Alt = "MBA KABUL SÜRECİ

Lisbon alt = "MBA’in yuvarlanma kabul süreci vardır. Pratik açıdan, başvuruların yıl boyunca kabul edildiği ve Kabul Ekibimizin her başvuruyu yakından incelediği anlamına gelir.

Kabul işlemi aşağıdaki adımlara sahiptir:

 1. Başvuru formu teslimi
 2. Uygulama analizi
 3. Kişisel görüşme
 4. kabul

Yüksek aday adayları, başvurularını yaptıktan yaklaşık 2 hafta sonra görüşmeye davet edilir.

Lizbon alt = "MBA Kabul Komitesi kararları kişisel görüşmeden sonra 1 hafta içinde iletilir.

ÖDENME ÜCRETLERİ

Alt = "Yatırım Olarak MBA

Bir kaliteye katılmak için alt = "MBA programı hem zaman hem de para için önemli bir yatırım gerektirir. Lizbon alt = tarafından sunulan yönetim eğitimi, liderlik gelişimi, ağ iletişimi ve uluslararası fırsatlar, MBA Uluslararası Tam Zamanlı programının paha biçilmez varlıkları olduğunu kanıtlayacaktır. kariyerinde ilerledikçe.

The Lisbon alt için harç ücretleri = "MBA International Full Time 2020 Programı tutarı 38.000 € 'dur. Bu yatırım, kursları, zorunlu dersleri ve diğer eğitim materyallerini ve MIT, Boston'daki uçuşları ve paylaşılan konaklamaları içerir. Ücretlerimiz dahil değildir ders kitapları, geçim masrafları ve vizeler.

Alt = "MBA'i tamamladıktan sonra, öğrencilerimiz yüksek lisans ortak derecesini bir Profesörün rehberliğinde bir proje çalışması hazırlayarak ve savunarak alabilirler. Yüksek lisans tezinin ek bir maliyeti € 4,000'dir.

Prodigy Finance, programı finanse etmek için bir alternatiftir. Yenilikçi modeli, 150'den fazla milletten öğrenciye rekabetçi oranlarla mezunlarla finanse edilen krediler sunmaktadır.

BURSLAR

Ayrıca Lizbon alt = "MBA Uluslararası Tam Zamanlı Programını finanse etmenize yardımcı olacak çok sayıda burs vardır.

Bazı bursların özel gereksinimlerinin yanı sıra, başvuru sahiplerinin akademik ve mesleki değerlerini, programa katkıda bulunma yeteneklerini ve ayrıca alt-"MBA sonrası kariyer hedeflerinin uygulanabilirliğini göz önünde bulunduracağız.

ANA UNSURLAR

PROGRAM: Lizbon alt = "MBA Uluslararası Tam Zamanlı 2020

Amacı: 1 yıl durdurmak ve sadece alt = "MBA programına kendilerini adamak isteyen profesyoneller."

Gereksinimler:

 • En az 3 yıl mesleki deneyim (tam zamanlı)
 • Herhangi bir alanda lisans derecesi
 • GMAT veya GRE
 • İngilizce Yeterlilik Kanıtı

Süre: 12 ay

Yer:

 • Católica-Lisbon Kampüsü ve Nova SBE Carcavelos Kampüsü, Lizbon bölgesinde, Portekiz
 • MIT Sloan İşletme Okulu, Boston, ABD

Öğrenim Ücretleri: 38.000 €

Son başvuru tarihi

 • 30 Eylül 2019 (1. Tur)
 • 8 Kasım 2019 (2. Tur)

program

 • Pazartesiden perşembeye 09: 30-12: 45 Bazen öğrenciler öğleden sonra da ders alırlar.
 • Bütün gün cuma.

şartlar

 • 1. Dönem: Ocak-Mart
 • 2. Dönem: Nisan-Mayıs
 • 3. Dönem: Haziran
 • Eylem Öğrenme: Temmuz-Ağustos
 • 4. Dönem: Eylül – Ekim
 • 5. Dönem: Kasım-Aralık

Seçmeli dersler: 4. ve 5. Terimler

Kariyer Yönetimi: Yıl boyunca destek verilmektedir.

Son Güncelleme Mar 2020

Okul Hakkında

The Lisbon MBA is a joint-venture between Católica-Lisbon and Nova SBE – two leading business schools in Europe. This partnership includes a two-year Executive part-time MBA and an International full- ... Devamını oku

The Lisbon MBA is a joint-venture between Católica-Lisbon and Nova SBE – two leading business schools in Europe. This partnership includes a two-year Executive part-time MBA and an International full-time MBA, in partnership with MIT’s prestigious Sloan School of Management. Daha Az