Uluslararası Turizm Yönetimi Mba

Genel

Okulun internet sitesinden bu program hakkında daha fazla alın

Program açıklaması

Yüksek Lisans of Business Administration - Almanya'da yapıldı

Uluslararası Turizm Yönetimi program MBA, öğrencilere pratik ve bütünsel bir yaklaşımda turizm iş için belirli yeterlilikleri sağlar. Müreffeh turizm sektörünün tanınan akademik yeterlilikle ve uluslararası ve kültürlerarası yönetim ihtiyaçlarına karşı yüksek hassasiyetle gittikçe daha fazla yönetici aldığını hesaba katar. Program, turizm işletmesinde gerekli olan temel yetkinlikleri sağlar ve önceki öğrenim çalışmalarına dayanır.

program

Uluslararası Turizm Yönetimi MBA, bir uzman Yüksek Lisans Master (MBA) -degree önde gelen üç dönemlik bir tam zamanlı bir derstir.

Program, becerikli, girişimci, yenilikçi ve küresel ağ yetkinliği sunuyor.

Bu, nitelikli öğretim kadrosu, uluslararası ve çeşitli bir öğrenci organı, entelektüel değişim için eşsiz bir ortam sağlayan bir fakülte, akademik mükemmeliyet, pratik yönlendirme ve şirket içi staj ile birlikte ortak araştırmalar ile elde edilir. Bu kurs, öğrencilere turizm sektöründe bir kariyer sağlamada rekabet avantajı sağlar.

Hedef kitle

Uluslararası Turizm İşletmeciliği Yüksek Lisans Programı MBA sadece zorunlu konularda, hepsi uluslararası turizm yönetimi içinde küresel bir ortamda çeşitli görevler için gelecekteki yöneticilerin sistematik hazırlanmasına odaklanan zorunlu konular sunmaktadır. Turizmle ilgili farklı sektörleri koordine etme konusundaki karmaşıklıkları ele almak ve bu sektördeki becerilerin geliştirilmesi ihtiyacını karşılamak için eğitimin geliştirilmesi gerekmektedir.

Hedefleri

MTM programı, öğrencilere özellikle turizm sektörüne yönelik özel bir yönetim bilgisi ve uzmanlık becerileri dengesi sağlar. Esneklik ve değişikliklere adapte olma yeteneği hayatta kalmak için kritik bir gerekliliktir. Yöneticiler, görev almak ve sert ve kararlı eylemleri uygulamak gerekir.

Bu, yenilikçi ve kapsamlı ağ oluşturma becerileri gerektirir. Bu nedenle, bu prestijli derece, öğrencilerin bu değişimlerin etkin bir şekilde güvenle ele alınmasını ve yarının bol fırsatlarından yararlanmasını sağlar.

MBA programının temel bileşenleri aşağıdaki yeterlilik alanlarını kapsamaktadır:

 • Turizm olgusu ve sistemleri
 • Turizm ekonomisi ve endüstrileri
 • Turizm ortamları
 • Turizm talebi
 • Turizmde stratejik ve etkin pazarlama yetkinlikleri
 • Uluslararası ve küresel turizm yönetimi
 • Turizmde özel yönetim yetkinlikleri (ao proje yönetimi, e-turizm, kalite yönetimi ve süreç yönetimi)
 • Turizmde pazarlama araştırması
 • Kültür ve kültürler arası yönetim
 • İş politikası ve etik

derece

Uluslararası Turizm İşletmeciliğinde MBA, iki dönemden sonra alınan yüksek lisans sınavı ile tamamlanmaktadır. Tüm modüller tamamen kapandıktan sonra öğrencilerin ikinci dönem sonunda yüksek lisans tezini yazmaları istenir. Tez sözlü sınavda savunulmalıdır. Bir öğrencinin ikinci dönemden sonra staj yapması durumunda sözlü sınav üçüncü dönemden sonra gerçekleşir.

Genel not, ders sırasında sınavlardan elde edilen sonuçları ve yüksek lisans tezinin değerlendirmesini içerir. Kursun başarılı bir şekilde tamamlanması üzerine, öğrencilere "İşletme Yüksek Lisans (MBA)" derecesi verilir.

kabul

Kabul için genel şartlar şunlardır:

 • Akademik, işle ilgili bir derece (bekar). Yabancı başvuru sahipleri için: Kurs direktörü akademik dereceyi onaylamalıdır
 • Bir yıllık pratik mesleki deneyim
 • Uygun sertifikalarla gösterilen çok iyi bir İngilizce standardının kanıtı (A seviyesi İngilizce kursu, TOEFL kağıt tabanlı 560 puan, TOEFL bilgisayar tabanlı 220 puan, IELTS 6,0; seçenek: İngilizce testi)
Son Güncelleme Mar 2020

Keystone bursu

Sunduğumuz burs seçeneklerini keşfedin

Okul Hakkında

The International Graduate Center (IGC) was founded by the University of Applied Sciences Bremen as an interdisciplinary Graduate School for Management and Leadership.

The International Graduate Center (IGC) was founded by the University of Applied Sciences Bremen as an interdisciplinary Graduate School for Management and Leadership. Daha Az
Bremen , Bremen + 1 Daha fazla Daha az