Uluslararası Executive MBA - Sağlık Yönetimi

Sağlık Sektöründe Yöneticilere Yönelik Yönetim Eğitimi

Bu çalışma programı, sağlık sektöründe yönetim eğitimi akademik olarak aktarmayı amaçlamaktadır. Bu, sağlık pazarı, analitik beceriler, sosyal yeterlilikler, kontrol, pazarlama, stratejik ve operatif sağlık yönetimi, sağlık sektöründeki sistem karşılaştırmaları ve diğer konular hakkında gerekli anlayışı içermektedir.

MBA eğitim programının önemli bir amacı kamu ve özel sağlık kurumlarının ve eczacılık ve tıbbi-teknik endüstrisinin yürütme personelinin liderlik yeterliliğini geliştirmektir. Aynı zamanda üst düzey yöneticileri karar verme rollerinde desteklemeyi de amaçlıyor.

MBA Sağlık Yönetimi uluslararasıdır:

  • uluslararası ders yerleri
  • uluslararası üne sahip konuşmacılar
  • uluslararası grup kursu katılımcıları
  • uluslararası olarak ilgili konular

Mekanları

MBA eğitim programı üç uluslararası mekanda gerçekleşir: Salzburg, Marburg, Trier ve Toronto. Bu benzersiz yerler, modern dersliklerle mükemmel altyapı sunar. Bunlar, uluslararası yönelimli bir kavramın parçasıdır. Yedi modül Almanca, Toronto modülü İngilizce olarak öğretilmektedir.

Hedef gruplar

  • Yönetimde yetkinlik isteyen doktorlar
    Sağlık sektöründe, ilaç endüstrisinde veya tıbbi-teknik alanda çalışan kişiler veya
  • Bu alanlarda çalışmak isteyen ya da MBA-HCM programında sunulan bilgi aktarımı yoluyla kendilerini lider konuma getirmeye çalışan insanlar
  • Sağlık sektöründe yüksek kaliteli eğitim almaya çalışan ilgili alanların ve mezunların çalışma (veya benzer yeterlilik) dalları

BAŞVURU KRİTERLERİ

Bir sağlık kuruluşunda bu alandaki mesleki faaliyet gösteren bir konuma veya Akademik derecesine kıyasla bir nitelik taşıyan akademik dereceler (örneğin, sağlık sektöründe sorumlu, lider konumda en az 5 yıl tecrübe).

Program dili:
Ingilizce

SMBS - University of Salzburg Business School için 3 tane daha kurs bak. »

Bu kurs bir Kampüs Okul
Start Date
Eki 2019
Duration
2 yıl
Yarı zamanlı
Price
15,650 EUR
Deadline
Konuma göre
Tarihe göre
Start Date
Eki 2019
End Date
Son başvuru tarihi

Eki 2019

Location
Son başvuru tarihi
End Date