Yönetim veya Tedarik Uzmanlık Mba

Genel

Program açıklaması

 • Süre: 18 Ay
 • Kazanılan Yeterlilik: Yönetimde Uzmanlık / Tedarikte Uzmanlık ile MBA
 • Veren Makam: Alexander Koleji
 • ('Kıbrıs Yükseköğretimde Kalite Güvencesi ve Akreditasyon Ajansı' (CYQAA) tarafından akredite edilmiştir
 • Öğretim Dili: İngilizce
 • Çalışma Şekli: Tam Zamanlı
 • ECTS Kredisi: 90

Kurs Bilgisi

Bu kurs hem öğrencilere hem de işletme profesyonellerine kamu / özel Satın Alma Pathway veya Yönetim Pathway aracılığıyla tercih ettikleri uzmanlık alanı içinde öğrenme, yönetme ve uygulama fırsatı sunması açısından hem esnek hem de benzersizdir. Ayrıca bu derste öğrencilere hem modülleri birleştirmek için fırsat verir Pathways iki uzmanlık yalnızca biri için tercih alternatif olarak. Bu MBA Genel Pathway ile mümkündür.

Hangi Pathway izlemeye karar verirseniz verin, çalışma yükünüz dönem başına 3 modülü geçmeyecek, ders oturumlarınız en fazla 2 saat sürecek ve akşamları ya da cumartesi günleri gerçekleşecek ve deneyimli kişiler tarafından öğretilecek ve değerlendirilecektir. akademisyenler ve profesyoneller. Ayrıca tezinizi hazırlamak için altı aylık bir süreniz olacaktır.

Uzmanlık

Tedarik Pathway

Bu MBA programı, Kıbrıs'ta Tedarik Pathway sunan tek programdır. Bu uzmanlık, disiplinlerarası içeriği ile karakterize edilir ve öğrencilerin ilişkili oldukları kamu ve özel şirketler ve kurumlar üzerinde doğrudan bir etki yapmaları için profesyonel bir tedarik anlayışı sunar. Konu hakkında doğru bir görüş elde etmek için Alexander / Kamu / Özel İhale Mevzuatı ve Uygulama Araştırma Merkezi'nin son araştırma projelerinden yararlanır. Bu Pathway kamu alımları, özel istekliler ve tedarik yönetimi ile ilgilenen öğrenciler için idealdir.

Yönetim Pathway

Yönetim uzmanlığı derinlemesine bir bakış açısı sunar ve çok uluslu şirketlerde ve KOBİ'lerde değişiklik gibi yönetim kavramları ve uygulamaları üzerindeki iç ve dış etkileri inceler. Bağlı kurum Alexander Research Center tarafından yürütülen Mikro ve Küçük İşletmeler hakkında yapılan çağdaş araştırmalardan yararlanmaktadır. Bu Pathway , kendilerini yönetimsel bir rol olarak gören ve Danışmanlık, Uluslararası Yönetim ve Liderlikte Lider olmak isteyen öğrenciler için idealdir.

Genel Pathway

Genel MBA Pathway , öğrencilerin sadece bir uzmanlık alanı seçmek yerine iki alandan modülleri birleştirmesine izin verir. Bu, MBA dersinizi değerli bilgi ve beceriler kazanırken daha esnek bir gelişim yönü için hem Yönetim hem de Tedarik uzmanlık Pathways seçmeli modüller seçerek karma bireysel ilgi alanlarınıza, tercihlerinize ve kariyer gereksinimlerinize uyacak şekilde uyarlayabileceğiniz anlamına gelir. Yönetim ve Girişimci Uzmanı.

131855_photo-1517245386807-bb43f82c33c4.jpgSürme / Çarpma

İçerik ve Süre

Bu MBA programı 90 ECTS kredisi (Avrupa Kredi Transfer Sistemi) toplam kredi değerine ve üç dönem boyunca 18 ay süresine sahiptir. Kursun ilk iki yarıyılları 8 haftalık dört döneme (A, B, C, D) ayrılır ve üçüncü ve son yarıyılın tamamı E Terimi olarak adlandırılır.

Dersler, her dönem için çalışma yüküne bağlı olarak haftada iki ila dört kez yapılır. Kurs yapısı, daha iyi iş yükü yönetimi ve başarı için daha fazla kapsam sağlayan, dönem başına sadece üç Modüle odaklanmaktadır. Üçüncü Dönemde (Dönem E) öğrenciler tezlerini hazırlamanın ve tamamlamanın yanı sıra sadece bir modül alacaktır. Başlangıç tarihleri teyide tabidir ve değişiklik gösterebilir ancak genel bir kural olarak, ilk dönem genellikle Eylül ayının son Pazartesi günü başlar.

Öğrencileri MBA programına daha iyi hazırlamak için, MBA programının başlamasından önce Muhasebe ve Ekonomi alanında iki temel modül de sunulmaktadır. Bunlar isteğe bağlıdır ve kredi değeri yoktur.

Kurs Hedefleri

 • Temel yönetim disiplinleri, yani organizasyon teorisi, bir işletmenin ekonomik ve yasal ortamı, muhasebe ve araştırma yöntemleri, finans, pazarlama, bilgi teknolojisi ve inovasyon ile yönetim ve tedarik süreçleri ve uygulamaları hakkında kapsamlı bir anlayış sağlamak;
 • Öğrencilere profesyonel olarak işlemeleri ve toplumsal meseleler üzerine düşünmeleri için işletme ve toplumda işletme yönetimi ve satın alma rolü hakkında yeterli bilgi ve kavrayış sağlamak;
 • İşletme ve kamu sektöründe öncü rol ve sorumluluklara ilerlemek veya çalışmalarını ilerletmek için uygun akademik bilgi ve becerilere sahip öğrencileri hazırlamak;
 • Öğrencilere değişen bir bağlamda bir kuruluşun yönetimi hakkında genel bir bakış sağlamak;
 • Karmaşık çabaları organize etme, çeşitli çalışmaların ve analizlerin sonuçlarını entegre etme ve belirlenen son teslim tarihlerine ve spesifikasyonlara göre gerekli ürünü üretme yeteneğini geliştirmek;
 • Modern kamu ve özel ihalelerin Planlanması ve Yönetimi alanında uzmanlaşmış teorik ve pratik bilgi ve yetkinlikleri arttırmak.

Öğretmek ve öğrenmek

Ders, dersler, seminerler, öğretmen ödevleri ve bağımsız öğrenci önderliğindeki projeler ve araştırma, çevrimiçi çalışma ve değerlendirmeye hazırlık da dahil olmak üzere temel bağımsız çalışma gibi çeşitli öğrenme ortamları karışımıyla öğretilir.

değerlendirme

Sadece bildiklerinizi değil, aynı zamanda ekip çalışması, iletişim ve sunum becerileri, BT ve aritmetik becerileri, proje ve zaman yönetimi becerileri de dahil olmak üzere işverenler tarafından değer verilen özellikleri değerlendirmeyi amaçlayan ders çalışması ve sınavların bir kombinasyonu ile değerlendirileceksiniz. problem çözme, eleştirel düşünme, analiz ve değerlendirme, yaratıcılık ve inovasyon gibi entelektüel beceriler. Ödevler çeşitlendirilecek ve denemeler, raporlar, iş planları, uygulamalı araştırma projeleri, sunumlar ve öz değerlendirmeyi içerecektir.

Mezuniyet şartları

Genel MBA / MBA Tedarik İhtisas ile / MBA Uzmanlık Yönetimi derecesi ile, on çekirdek modülleri (50 AKTS), üç seçmeli / uzmanlık modülleri (15 AKTS) ve Tez (25 AKTS) başarıyla tamamlamak gerekir mezun olabilmek için gerekli toplam 90 AKTS kredisini elde etmek.

Giriş koşulları

Başvuru sahipleri, ilgili bir eğitim alanında birinci derece lisans veya profesyonel bir kurumdan tanınmış bir eşdeğerin yanı sıra iki işverenden veya bir işverenden bir referans mektubu ve bir akademik referans almalıdır. İdari görevlerde en az üç yıllık mesleki deneyime sahip olan adaylara öncelik verilecektir. Kabul etmeden önce sizinle görüşme yapılabilir.

İlk dili İngilizce olmayan adayların İngilizce dil yeterlilik şartlarımızı yerine getirmeleri beklenecektir. İngilizce konuşan Program mezunları, ek İngilizce dil kanıtı olmadan kabul için uygun kabul edilecektir. Anadili İngilizce olmayan adayların aşağıdaki sertifikalardan birini ibraz etmeleri istenecektir: 550. sınıf ile TOEFL, minimum C notu ile GCEOL, IELTS minimum not 5.5. veya başka bir eşdeğer sertifika. Yeterli İngilizce dil gereksinimi olmayan adaylar, Üniversitenin hazırlık İngilizce Sınavına girme şansına sahip olacaklardır.

Deneyime dayalı kabuller, en az 5 yıllık yönetim tecrübesi olan, ancak birinci derece olmayan bireylerden dikkate alınacaktır. Alternatif mesleki gelişim ve başarıya ilişkin kanıtlar başvuru ile birlikte sunulmalıdır.

Son Güncelleme Mar 2020

Okul Hakkında

Alexander College has a long-standing history of educational excellence and this is owed, in no small part, to our established UK connections and collaborations with accredited UK Universities and awa ... Devamını oku

Alexander College has a long-standing history of educational excellence and this is owed, in no small part, to our established UK connections and collaborations with accredited UK Universities and awarding bodies. Over the years we have established a number of close links and in addition to our own recognised programmes, we currently offer UK undergraduate and postgraduate degrees in collaboration with Canterbury Christ Church University (CCCU). Deciding to study for a degree is not an easy choice; it requires a high level of commitment and dedication in order to succeed. At Alexander, we understand this and strive to make your time with us an enjoyable, rewarding and worthwhile experience. Daha Az
Larnaka , Baf + 1 Daha fazla Daha az