Yönetimde Yüksek Lisans

Genel

Program açıklaması

MM FEB UGM, Endonezya'nın önde gelen bir yüksek lisans okulu olup, güçlü ve yetkin öğretim üyeleri, dinamik müfredat, işbirlikçi ve yaratıcı öğrenme süreci ve hoş bir akademik atmosfer ile karakterize yüksek kaliteli işletme eğitimi sunmaktadır. AACSB (Business School of Business School of Advance Derneği) tarafından uluslararası olarak akredite edilen program, şimdi Endonezya'da küresel olarak kabul edilen tek temsili MBA programı.

Eğitim kalitesini sürekli iyileştirme taahhüdümüzü göstermektedir. Program, Yogyakarta ve Jakarta kampüsündeki uluslararası saygın uluslararası ortak üniversiteler ağımızın zenginleştirdiği, son derece gelişmiş bir müfredat ve yenilikçi öğrenme süreçleri ile birlikte yoğun bir yumuşak beceri geliştirme programı ile öğrencilerin liderlik potansiyelini geliştirmekte ve güçlendirmektedir.

Vizyon

Canlı uluslararası ağımızla zenginleştirilmiş, ancak yerel bilgeliğe dayanan, topluma hizmet etmek için gereken bütünlüğü, yaratıcılığı ve bilgiyi içeren stratejik iş liderleri geliştiriyoruz.

Misyon

Uluslararası zorluklara yükselerek iş bilgilerini geliştirmek ve sürdürülebilir ve etik iş uygulamalarını teşvik etmek konusunda Endonezya'nın önde gelen lisansüstü işletme okulu olmak.

Program MBA

MMUGM üç tür akademik işletme derecesi programı sunar: Düzenli Program, Uluslararası Program ve Yürütme Programı. Yürütme Programı iki sınıf düzeninde yürütülmektedir: öğleden sonra yapılması planlanan Yürütme Sınıfı A ve Cumartesi günü yapılması planlanan Yürütme Sınıfı B (Cakarta Cuma - Cumartesi).

Düzenli Program ve Yürütme Programındaki dersler ve sınavlar Endonezya dilinde verilmektedir. Uluslararası Program gelince, konferanslar, vaka tartışmaları, sınavlar ve tez tamamen İngilizce olarak yapılır.

Uluslararası Programdaki öğrencilerin yurtdışındaki ortak üniversitelerde çift diploma, öğrenci değişimi veya kısa süreli bir program yapmaları gerekmektedir.

Bu arada, Düzenli Programdaki öğrenciler ayrıca çift diploma programı hariç bu tür uluslararası risklere başvurma şansına sahip olmakla birlikte, uygulanan şartlar ve koşullara tabidirler.

MMUGM Programı, şubat ve ağustos aylarında alımı yapılan bir dönem sistemi üzerinde çalışmaktadır. Böylece, bir akademik yıl bir yarıyılda 6 aydan oluştuğu 2 yarıyıldan oluşmaktadır.

MMUGM müfredatı, öğrencilerin çalışmalarını makul bir sürede tamamlamalarını sağlayacak şekilde tasarlanmıştır. Normal çalışma süresi Normal Program için 18 ay, Executive Program için 24 ay, Uluslararası - Öğrenci Değişim Programı için 24 ay ve Uluslararası - İki Derece Program için 30 aydır. Maksimum çalışma uzunluğu normal çalışma uzunluğunun iki katıdır.

MBA programını tamamlamak için bir öğrencinin aşağıdakileri yapması gerekir:

 1. Tez dahil en az 48 kredi tamamlayın.
 2. Zorunlu kredisiz konuları tamamlayın.
 3. D olmadan en az 3.00 kümülatif not ortalaması ve en fazla iki Cs / C s var.
 4. Tezini savun.

48 kredilik saat, 35 zorunlu ders, 9 Yarıyıl Kredi Saati (SCH) konsantrasyon dersi, Tez Çalıştayı 1 SCH ve 3 SCH dersinden oluşmaktadır.

Ders Yapısı

Kurs Türleri

Yabancı Uyruklu Öğrenci Kabul Koşulları

evraklar

 1. Tam bir başvuru formu;
 2. 4 Pasaport boyutunda renkli fotoğraf;
 3. Özgeçmiş (CV);
 4. Motivasyon mektubu;
 5. Geçerli Passport'un kopyasını tarayın. Çalışma süresi için geçerli olmalıdır;
 6. Başvuranın okulundan / kurumundan tavsiye mektubu;
 7. Endonezya Büyükelçiliği / Konsolosluğu'ndan Tavsiye Mektubu;
 8. Yasal Lisans Sertifikası ve Transkript (İngilizce);
 9. Başvuranın doktorundan İyi Sağlık Beyanı;
 10. İngilizce Yeterlilik Testi (minimum TOEFL PBT: 550 / IBT: 80 / IELTS: 6.0);
 11. Kişisel beyan (form verilmiştir);
 12. Mali Destek Beyanı (form verilmiştir).

Gerekli evrakların e-posta ile gönderilmesi (yazılı kopya) ve posta ile gönderilmesi (basılı kopya)

Yukarıdaki tüm belgeler İngilizce olmalıdır. Belgeler Fransa’daysa, İngilizce’ye çevrilmelidir.

Adım adım kayıt işlemi

 1. Başvuru belgelerinizi aldıktan sonra, Uluslararası İlişkiler Ofisi (OIA) MM FEB UGM belgeyi üniversiteden bir Teklif Mektubu (LO) için işleme koyacaktır. Başvuranlar, iade edilemeyen idari ücret ödemesini 632 USD ödemelerini talep eden LO'yu alacaklardır.
 2. Kabul ettiklerinde ve ödemeyi yaptıklarında, OIA FEB UGM başvuru sahiplerinden transfer makbuzunun bir kopyasını e-posta ile göndermesini isteyecektir. Giriş ücreti banka tarafından onaylandıktan sonra, OIA FEB UGM, UGM'den bir Kabul Mektubu (LoA) belgelerini işleme koyacaktır.
 3. Başvuranlar LoA'yı ve sunulan kurslar, akademik düzenleme, öğrenci arkadaşı vb. İle ilgili diğer bilgileri e-posta ile alacaklardır.
 4. UGM'deki Uluslararası İlişkiler Ofisi başvuru belgelerini çalışma izni için Endonezya Yüksek Eğitim Müdürlüğüne işleme koyacaktır. Çalışma izninin verilmiş olması genellikle iki ay sürer.
 5. Çalışma izni mevcut olduğunda, üniversite öğrencilere Jakarta'daki Göçmenlik Bürosundan Sınırlı Konaklama Vizesi (VITAS / Visa Tinggal Terbatas) onayını almaları için yardımcı olacaktır. Hem çalışma izni hem de VITAS onayının düzenlenmesi en az üç / dört ay alacaktır.
 6. VITAS (VISA Yetkilendirmesi) onayını onayladıktan sonra, Göçmenlik Bürosu vize başvurusunda bulunacağınız Endonezya Büyükelçiliğine teleks edecektir. VISA yetkilisini Endonezya Büyükelçiliğine telekslemek için, lütfen hangi büyükelçiliğe başvuracağınızı bize bildirin.
 7. OIA FEB UGM size VITAS onayını (VISA Yetkilendirme) e-posta ile gönderecektir. Bu VITAS onayıyla, bize bildirdiğiniz Endonezya Elçiliği / Genel Konsolosluğu'ndaki Sınırlı Konaklama Vizesine (VITAS / Visa Tinggal Terbatas) başvurabilirsiniz.
 8. Endonezya'ya yalnızca Sınırlı Konaklama Vizesini (VITAS / Visa Tinggal Terbatas) kullanarak gitmenizi şiddetle tavsiye ederiz. Bu nedenle, bir VISA'ya başvurmadan önce VITAS onayını beklemeniz gerekir.
 9. Cultural Social Visit Visa (VKSB) gibi başka bir vize kullanmanız önerilmez. VKSB sadece 60 gün geçerlidir ve konaklamanız süresince her ay uzatılmalıdır. Maksimum uzatma dört katıdır. Daha uzun kalmak istiyorsanız, Endonezya dışından yeni bir vize için başvurmanız gerekir. Aylık VKSB uzatmasına sahip olmak daha fazla zaman ve paraya mal olur ve odak noktanızı çalışmanızdan dağıtabilir. Bu nedenle; VKSB yerine VİTAŞ'ı tavsiye ediyoruz.

İade edilmeyen yönetim ücreti, Akademik Olmayan Ücreti kapsar: Çalışma İzni, Vize İzni, Sınırlı Kalma İzni (KITAŞ), Polis raporu (STM ve SKLD), Geçici İkamet İzni (SKPPS), Çoklu Çıkış İzni ve Üniversite Sağlık Sigortası.

Endonezya'ya geldikten sonraki 7 gün içinde, sınırlı süreli vizeye sahip olan uluslararası öğrenciler (Visa Ijin Tinggal Terbatas / VITAS) derhal UGM'deki Uluslararası İlişkiler Ofisine bildirmelidir.

Son Güncelleme Mar 2020

Keystone bursu

Sunduğumuz burs seçeneklerini keşfedin

Okul Hakkında

Considered one of the oldest universities in Indonesia, Universitas Gadjah Mada serves as a pillar of educational awakening in Indonesia and purports to be a defender and disseminator of Pancasila.

Considered one of the oldest universities in Indonesia, Universitas Gadjah Mada serves as a pillar of educational awakening in Indonesia and purports to be a defender and disseminator of Pancasila. Daha Az

Akreditasyonlar

AACSB Accredited