Yarı Zamanlı Uluslararası MBA

Genel

Program açıklaması

MBAInternationalBusiness

Yarı zamanlı uluslararası MBA

Yarı Zamanlı Uluslararası MBA , tamamen uluslararası düzeyde yürütülen, 2 yıl süren, güçlü bir uluslararası odaklı İşletme Yönetimi Yüksek Lisansıdır. Okulun uluslararası atmosferi sizi çeşitli kültürlerle buluşturacak ve diyalogu ve tartışmayı teşvik edecektir. Kurs size mesleki hedeflerinize ulaşmak, iş piyasasındaki değerinizi artırmak ve uluslararası kariyer olanaklarınızı genişletmek için araçlar sağlayacaktır.

Uluslararası İşletme Part-Time MBA 24 ay sürer: genellikle 1 yılda düzenlenen program 2 yılda bölünmüş ve sınıflar pazartesiden cumaya, İtalya'nın Trieste kentinde.
Program Ekim ayında başlayacak ve iki yıl sonra Eylül sonunda, final sınavı ve Mezuniyet Günü ile bitecek. Tüm dersler İngilizce olarak yapılır.


İki tür ders vardır: zorunlu ve seçmeli.

Her ders part-time programı sırasında iki kez sunulmaktadır; katılımcılar farklı kurslara katılırken seçebilirler.
Her ders bir dizi krediye tahsis edilmiştir; Her kredi, Avrupa Kredi Transfer Sistemi (ECTS) tarafından belirlenen ortalama 25 ders saatine eşdeğerdir.

Neden bir MBA?

2 yıllık program, üst MBA sınıfına devam ederken işlerine ve kariyer yollarına devam etmek isteyenler için uygundur. Sınıflar varlığından dolayı, temelde bu, Trieste'den (İtalya) uzakta olmayan insanlara uygun bir yarı zamanlı MBA'dır.

Program, uluslararası yönetimin tüm tematik ilkelerini kapsar ve katılımcılara karar verme ve yönetim becerileri geliştirmelerinde yardımcı olur.

Programa katıldıktan sonra sizi içerik, eğitmenler ve öğrenciler, organizasyon, hizmet kalitesi, ağ oluşturma imkânları ve kariyer büyüme fırsatları açısından birinci sınıf bir programa katılırsınız.

Part-time MBA, katılımcıların işlerine yeni beceri ve bilgi uygulamasına hemen izin verir.

Müfredat

Uluslararası İşletme Bölüm-başı MBA, Eylül ayından başlar ve bir final sınavı ve Mezuniyet Günü ile tamamlanır. Bütün sınıflar İngilizce yürütülmektedir.

Program yapısı, kendi kendine yeten modüllere dayalı modülerdir.

  • 2 TEMEL MODÜL, tüm katılımcılar için zorunlu;
  • 8 GELİŞMİŞ MODÜL 2 hafta zorunludur, ancak başka bir etkinlikle değiştirilebilir (uluslararası değişim, şirket projeleri, vb.);
  • Her yıl sunulan Uluslararası Seçmeli Derslerden seçilen en az 8 seçim modülü 3 gün.

Her bir modül, yarı zamanlı program sırasında iki kez sunulmaktadır; katılımcılar farklı modüllere katıldığında seçim yapabilirler.

Her modüle bir dizi kredi tahsis edilmiştir; Her bir kredi, Avrupa Kredi Transfer Sistemi (ECTS) tarafından belirlenen ortalama 25 ders saatine eşittir. Bir MBA derecesi kazanmak için her katılımcının en az 70 kredi kazanması gerekir.

Öğrenme süreci

MBA programımız için özel olarak tasarlanmış ve geliştirilmiş olan müfredat, tüm katılımcıların üç hedefe ulaşmasına yardımcı olmak için tasarlanmıştır.

  • Bilgi: Bir şirketin ve ekonomik kültürünün yönetiminden, şirketin gelecekteki faaliyetini desteklemeye kadar genel işletme yönetimi.
  • Pratik: Piyasadaki en etkin profesyonel araçlar ile aşina olduğumuzdan kuram ve uygulama birlikte gelir.
  • Beceriler: İşverenler tarafından en değerli becerileri geliştirin (takım çalışması, liderlik, iletişim, insan becerileri, vb.).

Özellikle dikkat katılımcıların yeteneklerini geliştirmek için ödenmektedir, tüm ders boyunca, kişisel gelişim faaliyetleri bireysel potansiyel geliştirmeye yardımcı olur.

Uluslararası Projeler

Uluslararası İşletme Programında Yarı Zamanlı MBA'ya katılanlar eğitimlerini yurtdışındaki İşletme Okulu Ortaklarından biriyle uluslararası bir değişimle bütünleştirmeyi seçebilirler.


Bu yıllarda, MIB Yönetim Okulu, kolaylaştırmak amacıyla çeşitli İşletme Okulları ile önemli işbirliği anlaşmaları imzalamıştır:

  • öğrenci değişimi
  • öğretim üyesi değişimi
  • Ortak araştırma
  • ortak eğitim programları

Değişim sürecinde katılımcılar derslere katılır, iş dünyasıyla tanışır, ev sahibi ülkeyi tanımakta ve farklı eğitim, kültür ve ticaret ortamlarına maruz kalmaktadırlar.

Katılımcılar

Yarı Zamanlı Uluslararası MBA, halen çalışmakta olan bir MBA'nın faydalarını kazanmak isteyen, halihazırda istihdam edilen yöneticilerin ve profesyonellerin taleplerini karşılamak üzere tasarlanmıştır.

Programın esnekliği, iş ve aile taahhütlerinin değişen taleplerini karşılamaktadır.

Adaylarımız, öğrenim görürken çalışmaya, büyüme fırsatlarını takip etmeye ve kariyerlerini sürdürmeye devam etmek isteyen insanlar.

MBA, kendi organizasyonunda kariyerini hızlandırmak veya mevcut işlerini değiştirmek için profesyonel olarak büyümek isteyenlere yöneliktir.

mercati-finanziari

Kariyer Etkisi

Yerleşimin% 90'ı, MBA'in Uluslararası İşletme'de son 3 baskısının ortalamasıdır. Part-Time MBA süresinin tamamı boyunca katılımcılar, alan uzmanları, uluslararası değişim ve bireysel projelerden edindikleri deneyimlerle uluslararası iş dünyası ile iletişimi sürdürmektedir. MBA öğrencilerinin temel amacı, kariyer olanaklarını geliştirmek.

Eğitim boyunca, Kariyer Hizmetleri boyunca Okul, kariyer hedeflerine ulaşmada katılımcıları desteklemektedir.

Kariyer Hizmetleri, adaylar ve şirketler arasında aracı olarak faaliyet gösterir, katılımcılar için profesyonel fırsatlar yaratır ve şirketlerin şirket ihtiyaçları doğrultusunda adayları hedeflemesine ve seçmesine yardımcı olur.

Kariyer Hizmetleri, atanan bir kariyer danışmanıyla birlikte adayların kendi potansiyellerini tanımasına, hedeflerini tanımlamalarına ve ayarlamalarına ve güçlü bir ağ kurmalarına yardımcı olur.

Son Güncelleme Mar 2020

Okul Hakkında

For the past 30 years, our international faculty has been passionately committed to the philosophy of empowering talents, increasing skills and strengthening leadership in order to stimulate growth in ... Devamını oku

For the past 30 years, our international faculty has been passionately committed to the philosophy of empowering talents, increasing skills and strengthening leadership in order to stimulate growth in both people and companies. The school and its Masters programmes have been recognized by several top Rating Agencies, Accreditation Bodies and recruiting companies in Italy and Europe. Daha Az

Akreditasyonlar