Yarı zamanlı IMBA programı

Genel

Program açıklaması

Sun Yat-sen Üniversitesi Hakkında

Başlangıçta Guangdong Üniversitesi olarak bilinen Sun Yat-sen Üniversitesi, 1924 yılında 20. yüzyılın büyük demokratik devrimci lideri olan Sun Sun-Sen (Sun Zhongshan olarak da anılır) tarafından kuruldu. Üniversite, Çin'in reformunun ön saflarında yer alan ve Hong Kong ve Macao'da komşu olan Guangdong Eyaleti'nde bulunuyor.

Çin Halk Cumhuriyeti'nin önde gelen üniversitelerinden biri olan Sun Yat-sen Üniversitesi, beşeri bilimler, sosyal bilimler, doğa bilimleri, teknik bilimler, tıp bilimleri, farmakoloji ve yönetim bilimleri gibi çok disiplinli bir üniversitedir.

Üniversite ayrıca dünyadaki birçok üst düzey üniversite ile uluslararası işbirliği ve değişim ilişkileri kurmuştur. 2010-2011 için Times Higher Education Dünya Üniversiteler Sıralamasına göre, Sun Yat-sen Üniversitesi dünyanın en iyi 200 listesinde yer aldı.

Sun Yat-sen İşletme Okulu Hakkında

1985 yılında kurulan Sun Yat-sen Business School ( SYSBS ), çok çeşitli işletme diploma programları sunmak için kurulmuştur. SYSBS , hem “211” hem de “985” kalite SYSBS önde gelen bir iş eğitimi kurumu olarak kabul edilmektedir ve Çin'deki İşletme için Ulusal Temel Disiplin ve Yönetim Bilimi Ulusal Disiplini'nin sağlanacağı dört prestijli kurumdan biridir. . 2012 yılında Çin'in SYSBS on beş pilot okuldan biri olarak atadı.

Okul altı departmana ayrılmıştır - işletme yönetimi, muhasebe, pazarlama, finans ve yatırım, konaklama ve hizmet yönetimi ve yönetim bilimi, toplam 109 tam zamanlı öğretim üyesi, 46 profesör, 50 doçent ve 13 asistan profesörler. SYSBS şu anda işletme ve yönetim bilimlerinde lisans, işletme ve yönetim alanında yüksek lisans derecesi, profesyonel yüksek lisans (MBA, EMBA, MPAcc, MF, MAud, vb) ve işletme ve yönetim doktora dereceleri sunmaktadır.

Misyon

Öğrencilerimizi zenginleştirici bir öğrenme ortamı sağlayarak ve Çin ve Batı yönetim bilgeliğini bütünleştirerek, bütünlüğü, yeniliği ve sosyal sorumluluğu temel alarak zenginleştirmek.

Vizyon

İlkeli ve yetenekli liderleri geliştirmek için - işyerinde Çin'in Whampoa Askeri Akademisi olmak.

Uluslararası Akreditasyonlar ve Sıralamalar:

 1. SYSBS 2013'te Prestijli AACSB İş Akreditasyonu Kazandı
 2. Dünya Girişimcisi tarafından sıralama: 2011 yılı için “en etkili MBA programı” için Çin'in en iyi 3.
 3. EMBA Programı 2012 FT Sıralamasında 11. Sıraya Ulaştı
 4. 2012'de Çin'in En Etkili MBA Listesinde İlk Üçü
 5. Yönetimde sekizinci Financial Times (FT) masterında 58., 2012'de ise 7'nci sırada yer aldı.
 6. Tüm MBA programlarını kapsayan, 14 Haziran 2011 tarihinde EQUIS akreditasyonunun resmi sertifikasını aldı.
 7. Tüm MBA programlarını kapsayan 23 Şubat 2010 tarihinde AMBA akreditasyonunun resmi sertifikasını aldı.
 8. 2016-2017'de Global Full-time MBA sıralamasında Economist'te TOP 100'e ulaştı.

Tarihler ve Program Bilgileri IMBA programı başvuru dönemi:

Her yıl mart ortasından 5 Mayıs'a kadar; Yarı zamanlı IMBA: 3 yıllık bir İngilizce MBA programı, her Eylül ayında başlıyor. İlk yıl için katılım perşembeden pazara (sadece 4 gün) / ayda; İkinci ve üçüncü yıllara katılım her hafta sonu.

Tam krediler aldıktan ve final kağıt savunmasını geçtikten sonra “İşletme Derecesi Yüksek Lisans” ödüllendirildi.

Kabul için Uygunluk Ölçütleri

• Tanınmış bir üniversiteden lisans veya üstü. • Geçerlilik süresi içinde kabul edilebilir GRE / GMAT / TOFEL / IELTS puanı tercih edilir. • Kabul edilmeden önce en az 3 yıl profesyonel veya tam zamanlı iş deneyimi tercih edilir. • Yüz yüze veya çevrimiçi röportaj gereklidir. • Doçentlerden veya profesörlerden veya profesyonel danışmanlardan ikiden fazla referans mektubu. • Yaş: 45'in altında, Sağlıklı

Okula gönderilecek belgeler:

İKİ kopya içeren bu belgeler gereklidir — Sabit Kopyalama veya Taranan Kopyalama hem kabul edilir.

 1. Çevrimiçi başvuru ve başvuru formu: Lütfen kağıt başvuru materyallerini göndermeden önce online başvuru prosedürünü (http://www.studyinsysu.com) doldurun. Bitmemiş çevrimiçi uygulamalar kabul edilmeyecektir. Çevrimiçi başvuruyu bitirdikten sonra, başvuru formunu yazdırın, isminizi imzalayın ve diğer uygulama materyalleri ile SYSU'ya gönderin.
 2. Lisans Transkripti;
 3. Lisans Derecesi Sertifikası;
 4. Pasaport kopyası;
 5. Çin vizesi Kopyala; (eğer varsa)
 6. Profesörlerden veya doçentlerden (ya da üst düzey subaylardan) iki öneri mektubu
 7. Devam et;

Lütfen başvuru belgelerinizi aşağıdaki adrese gönderiniz:

Ms.Annie DING
Email: dingjie3@mail.sysu.edu.cn
Tel: 86 20 84115584 Faks: 86 20 84112501
MBA Kabul Ofisi, Business School, Sun Yat-sen University Adres: S135 (Ofis), İş
Okul, Sun Yat-sen Üniversitesi, 135 Xin Gang Xi Road, Guangzhou, Çin Halk Cumhuriyeti, 510275

Son Güncelleme Mar 2020

Okul Hakkında

Sun Yat-sen University, founded by Dr. Sun Yat-sen in 1924, is well known for its comprehensive atmosphere. Sun Yat-sen University was reputed as "the top university in south China", consisting of dis ... Devamını oku

Sun Yat-sen University, founded by Dr. Sun Yat-sen in 1924, is well known for its comprehensive atmosphere. Sun Yat-sen University was reputed as "the top university in south China", consisting of disciplines in Liberal Arts, Science, Engineering, Medicine and Business, etc. It is also one of the first universities that authorized to grant the doctoral and master's degree, and the first to establish a mobile post-doctorate research station. Daha Az
Guangzhou , Honolulu + 1 Daha fazla Daha az

Akreditasyonlar