Keystone logo
Çin Halk Cumhuriyeti

Ders çalışma MBA içinde Çin Halk Cumhuriyeti 2024

Çin Halk Cumhuriyeti yılında eğitim alın

Çin iyi yapılandırılmış ve tasarlanmış işletme okulları bir numarası vardır. Bunlardan herhangi biri katılmak için bir fırsat arayanlar için, bu katılmak için hangi okula dikkate almak önemlidir. Diğer seçenekler ülke genelinde mevcut olsa iş için en iyi Çinli okulların çoğu, Pekin'de bulunmaktadır. Bölgenin en büyük işletme okullarından bazıları başlangıçta derecesi programlarına Pekin Üniversitesi 'Öğrencilerin çoğu lisans kayıt Çin'de İş Okulları Katılan s Yönetimi Guanghau Okulu, İşletme Cheung Kong Graduate School ve Pekin Uluslararası MBA okulu.' Dahil ve daha sonra bir MBA kazanmak için enstitü taşımak. Seçenekler liderlik pozisyonu eğitimi için tasarlanmış iki yıllık tam zamanlı, uluslararası derecesi, bir çift derecesi (bu derece rekabetçi alanda ortak bir opsiyon) ve bir yönetici MBA içerir. Eğitim tamamlamak için iki ila altı yıl arasında sürebilir. Ancak, bazı tek yıllık programlar da mevcuttur.Programların çoğu seçenekleri geniş bir yelpazede sunar. Yönetimi, insan kaynakları, mühendislik ve ayrıca çalışma için konular olsa Çin'de MBA dereceleri genellikle, pazarlama, uluslararası iş çalışmaları ve ekonomi gibi alanlarda odaklanmayı sunuyoruz. Bu programların maliyeti ancak uluslararası öğrenciler için daha pahalı olma eğilimindedir, sonraki bir okula önemli ölçüde farklıdır. Uluslararası Öğrenciler için seçenekler nelerdir? Uluslararası öğrenciler genellikle Çin'de iş okullarında karşıladı. Bu pozisyonlar için Rekabet elde etmek çok zor olabilir. Öğrenciler doğrudan seçmek iş okula uygulamak için önemlidir. Eğer kabul edilirse, bu okulda okumak için öğrenci vizesine başvurmak için daha sonra gerekli olduğunu. Bu işlem bazı durumlarda üç veya daha fazla ay sürebilir. Genellikle dört veya daha fazla ay önce mümkün katılıyor en kısa sürede, mümkün olduğunca okul için uygulamak gerekir.Çin'de MBA kayıt ve tamamlayan öğrenciler için fırsatlar yaygın değişir. Çin'in büyüyen ve ekonomisi açısından gelişen ve uluslararası fırsatlar, büyük şirketlerin olanlar dahil olmak üzere mevcut pozisyonları vardır edilir.

Para birimini değiştir

Temel aylık yaşam maliyeti

 • Ortak bir dairede kiralık

  325
 • kamu hizmetleri payı

  17
 • internet aboneliği

  11
 • Yerel taşıma

  26

Örnek yaşam tarzı maliyeti

 • Fast food kombinasyonu

  5
 • sinema bileti

  6
 • Bir bardak yerel bira

  0.9

Çin Halk Cumhuriyeti hakkında

Çin, uluslararası öğrenciler için fırsat sunuyor. 1.3 milyardan fazla insanın ev ülke, en önemli ekonomik kuruluşlar biridir. Çin aynı zamanda eşsiz bir tarih ve farklı kültüre sahiptir. Eğer ülke içinde size seyahat olursa olsun geçmişi 'alanı öğrenmek için fırsatlar bulacaksınız'. Ülke boyutunda ve nüfus hem de en büyük biridir rağmen, fırsatlar topluma özgü bir şey sağlayan ilgilenen uluslararası öğrenciler için buraya vardır.

Vize gereklilikleri

 • X1 Vizesi - 6 aydan fazla eğitim için Çin'e gidenlere verilir.
 • X2 Vizesi - Çin'e 6 aydan daha kısa bir süre eğitim almak için gidenlere verilir.

Ne tür bir Vizeye ihtiyacınız var?

vize adı

Öğrenci Vizesi (X1 Vizesi; X2 Vizesi)

Fiyat ve para birimi

Öğrenci vizesi başvuru ücreti uyruğunuza, gereken giriş sayısına, başvurduğunuz ülkeye ve ekspres servis isteyip istemediğinize göre değişir. Ücretler 30 ila 150 dolar arasında olabilir.

Vize için kimler başvurabilir?

Çin'de okumak isteyen herhangi bir yabancı öğrencinin Çin öğrenci vizesi (X vizesi) alması gerekecektir. Bu vize, Çin'de tanınmış bir eğitim kurumu tarafından kabul edilmek üzere kabul edilmiş olan öğrencilere verilir.

Başvuruyu nereden yapabilirsiniz?

Çin Büyükelçiliği veya Konsolosluğu veya Çin diplomatik misyonunda

Vize başvuru formunuzu Çin Büyükelçiliği veya Konsolosluğuna veya kendi ülkenizdeki Çin diplomatik misyonuna sunabilirsiniz. Başvuru için şahsen gelemeyecekseniz, bir seyahat acentesi veya vize acentesi aracılığıyla sizin adınıza başvuru için gönderebilirsiniz. Posta ile gönderilen başvuruların çoğu Çin Büyükelçiliği veya Konsolosluğu tarafından kabul edilmediğini unutmayın.

İnternet sitesi:

Başvuru nasıl yapılır?

Vize formunu buradan indirebilirsiniz: http://www.china-embassy.org/eng/visas/fd. Vize başvuru formunu bilgisayarınızda dikkatli ve doğru bir şekilde doldurun. Doldurduğunuz başvuru formunun çıktısını alın ve imzalayın. Elle yazılmış formlar kabul edilmediğinden, başvuru formunun çıktısının alınmasının gerekli olduğunu unutmayın. Basılı formda değişiklik veya düzeltme yapılmasına izin verilmediğini unutmayın.

Aşağıdaki belgeler Çin Büyükelçiliği veya Konsolosluğuna sunulmalıdır:

 1. Geçerlilik süresi en az altı ay olan ve vize sayfaları boş olan pasaportun aslı ve pasaportun veri sayfasının fotokopisi ve ayrı ise fotoğraflı sayfası.
 2. Açık renkli bir arka plana karşı yakın zamanda çekilmiş renkli bir vesikalık fotoğraf (çıplak kafa, tam yüz) ile doldurulmuş bir Vize Başvuru Formu.
 3. Yasal ikamet veya ikamet statüsünün kanıtı (vatandaşı olduğu ülkede vize başvurusunda bulunmayanlar için geçerlidir)
 4. Çin'deki bir okul veya diğer kuruluşlar tarafından verilen Kabul Mektubunun aslı ve fotokopisi.
 5. "Çin'de Eğitim için Vize Başvurusu"nun aslı ve fotokopisi (Form JW201 veya Form JW202).

Varıştan sonra: X1 vizesi sahipleri, Çin'e vardıktan sonraki 30 gün içinde yerel Kamu Güvenliği Bürosuna (PSB) kayıt yaptırmalı ve yerel PSB'den Geçici Çin Oturma İzni için başvurmalıdır. X2 sahipleri vizede belirtilen süre içinde Çin'de kalacaklardır ve geçici ikamet izni başvurusunda bulunmalarına gerek yoktur.

Ne zaman başvurmalısınız?

Kursunuza katılabilmeniz için başvuru prosedürünün zamanında tamamlanması için yeterli süreyi tanımak amacıyla, planladığınız seyahat tarihinden en az birkaç hafta önce öğrenci vizesine başvurun. Normal işlem süresi 4 iş günüdür. Vizenizi daha erken almak isterseniz ekspres servis ve acele servis ek ücrete tabidir.

X1 vizesi normalde 5 yıla kadar geçerliliği olan çoklu girişler için verilir. X2 vizesi genellikle 6 aya kadar geçerliliği olan bir giriş için verilir.

İşlem süresi

4 Days

iş fırsatları

Yabancı öğrencilerin Çin'de yarı zamanlı çalışma yapmasına izin verilir. Üniversite bir Muvafakat Mektubu düzenlemelidir; işe alan birim/şirket bir Sertifikasyon vermelidir; polis karakolu vizenizi "Yarı zamanlı çalışma; Yarı zamanlı eğitim" olarak işaretleyecektir.

Haftalık saat

0

Neden bu tür bir vizeye ihtiyacınız var?

Çin'e öğrenci vizesi başvurusunda bulunurken yapmamanız gereken bazı önemli şeyler şunlardır:

 • Kabul edilmeyeceği için öğrenci vizesi başvuru formunuzu posta yoluyla göndermeye çalışmayın.
 • Öğrenci vizeniz için sahte belgeler sunmayın.
 • Vize başvurunuzda gerçekleri saklamayın veya yanlış beyan etmeyin.